Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

inuska29
10. mar 2011

@zvonkohra ahoj....a brala si /pila si niečo? 😝
Kedy si rodila?

inuska29
10. mar 2011

Súhlasím s názorom,že dr.netreba platiť.
Dokonca môj gynekolog povedal sam,že ak ide všetko ok,odrodí Vás aj "vrátnik" 😀

Nemá niekto skúsenosti s Fraxiparinom?Od včera si ho na riedenie krvi musím pichať. ☹
Končím pomaly 37.TT.

juliap
10. mar 2011

@inuska29 ja som si pichala tiez, ale clexane na riedenie, dolezite je, aby si to povedala hned, ked prides na porod, aj cas, kedy si si naposledy pichla, pichnu ti injekciu na zrazanie, aby si nezacala nadmerne krvacat a potom fraxiparin mozu podat az cca po 4 hodinach po porode a pytaj si hned na 2 den nech ti vezmu krv na dedimery a na cas zrazania, ci sa ti upravil

mirka12011
10. mar 2011

@inuska29 to je klexan ze? to aj ja som pichala po prepusteni z porodky.....v porodke to pichaju kazdej..........
no ja aj po som pichala este tt

juliap
11. mar 2011

@mirka12011 nepichaju kazdej na riedenie krvi, musela si mat zly cas zrazania, alebo zvysenu hodnotu dedimerov, alebo ti velmi puchli nohy a prsty ... inac nie je dovod

olienka12
11. mar 2011

mne a mojim spoluleziacim pichali fraxiparin julia pichaju to kazdej po sekcii. inak to bol moj najhorsi zazitok, robili sa mi po nom neskutocne modriny a navieralo to miesto, bolelo to viac ako rana

olienka12
11. mar 2011

@inuska29 nezavidim ti ho vid prispevok vyssie

olienka12
11. mar 2011

@juliap zabudla som tam dat zavinac,tak davam teraz aby si videla 🙂) fakt to pichali kazdej 🙂)

juliap
11. mar 2011

@olienka12 nepichaju kazdej, u vas to bola mozno nahoda, ze fakt kazdej pichali, ale inac ak nie je indikacia, nepichaju ani tym po sekcii ...
ja som si pichala clexane 3 mesiace v tehotenstve a po porode este 2 mesiace

olienka12
11. mar 2011

@juliap mne nerobili ziadne krvne testy proste kazda co bola po sekcii dostavala ten humus

juliap
11. mar 2011

@olienka12 tak to si na vasej "skupine" fakt zgustli, lebo ho naozaj nepichaju, ked nie je dovod ... "se vyřádili" jak sa hovori ... pri 2 sa uz pytaj, ci je to nevyhnutne, aby si do teba pichali pre svoje potesenie ...

zvonkohra
11. mar 2011

@inuska29 ja som rodila 27.1 a ak myslis pred sc tak nie

olienka12
11. mar 2011

@juliap heh a myslis,ze som sa nepytala? sak to bol humus, bolo mi povedane ze minimalne 5 dni kazda :( posledny den mi odpustili lebo uz som bola fakt pomodreta a opuchnuta....

anavila
11. mar 2011

ahojte...aj mojim spolubyvajucim po sekcii pichali, a kazdej pichali, čo mali skeciu...do brucha nieco..to je to??? joj nezavidim..neviem ako je to rodit sekciou ale spolubyvajuca co raodila aj tak aj tak povedala ze 1000krat lepsie je rodit klasicky...no ale nevyberieme si,nie?

katkarv
11. mar 2011

@anavila ahoj,urcite je lepsi klasicky porod,ja mam za sebou 1normal,potom sekcia a potom zas normal a bohuzial mi po 10rokoch po sekcii museli vyoperovat zrasty co vznikli po sekcii lebo som nevladala ani chodit ani sediet od bolesti.Ale ako pises nevyberieme si tade pokial sa neda,moja krstna 2krat podplatila lekarov aby robila sekciou,ona ani nevie o com prisla.Vidiet to krasne cudo co steba vyjde a pocut hned jeho plac je na nezaplatenie.

zvonkohra
11. mar 2011

@anavila aj mne to pichali ale nie do brucha ale do zadku tusim ze to sa ma pytala ci tam ci tam
@olienka12 ja som mala fialovu ruku po inf co mi napichla stara beta 😝

marcovka
11. mar 2011

nam tiež pichali do brucha vraj aby sa netvorili krvne zrazeniny tromboza,ale tak nejak viem že ta pichaju po operaciach 😉

zvonkohra
11. mar 2011

@marcovka tak mne toto pichali do zadku

mirka12011
11. mar 2011

@juliap no mne sestricka hovorila ze to pichaju kazdemu v tehu.........ano velmi vysoke ja som mala preeklampsiu..... 😒

juliap
11. mar 2011

@mirka12011 kazdemu v tehu nie, je to vtedy, ked ti vidu v krvnych testoch vysoke dedimery, nizky cas zrazania, alebo pri nabehu na preklamsiu, inac ak si v poriadku, zdrava, mas krv o.k., tak sa to nepicha ...
so mnou lezala tiez po cekcii holka a tej nepichali noc po porode, az na 5 den jej dali fraxiparin preto, ze jej opuchla noha

mirka12011
11. mar 2011

@juliap uch tam mne sa napichali az ruku som mala modru auuu hihi

marcovka
11. mar 2011

@zvonkohra lebo to boli take tenulinke ihly a hned na druhy den po sc pichali každy den 😕 aha tak asi sa možu aj do zadnej časti tela... 😀 možno to tak necit jak do brucha,ale dalo sa ... 😉

juliap
11. mar 2011

@marcovka mozu sa do svalu na ruke, bruchu, zadku a stehnach ... ja som si pichala 5 mesiacov do noh, tak som niekedy uz aj hladala, ze kde si to rafnut ... ale vrchol som zazila v nemocke, mali prax poliacky na vymennej praxi a len 1x mi ona pichla do ruky, potom som ju poslala do ... jak masiarka mi to bodla

marcovka
11. mar 2011

@juliap ešte 5 mesiacov si musela pichtat? a kvoli čomu,lebo mne len v nemocke a potom už nič brali nam krv,ale nikto nič nevravel či dobre alebo zle 😒 a tiež nam pichali dievčata praktikantky 😕

marcovka
11. mar 2011

dievčata a kvetka sa dajak nehlasi asi už porodila dufam 😅

mirka12011
11. mar 2011

@marcovka urcite uz tu dost dlho nebola...........

mirka12011
11. mar 2011

@marcovka mne po prepusteni zbalili aj injekcie ze si mam pichat doma a ist na vysetrenie po dobrati ci je to OK......
idem sa objednat ze reku poviem co vo veci a sestricka zapoti no v pondelok mozete? ja no snad hej tak pridete zapisete sa a budete cakat na rad...uz ma tam teda nevideli, ja som mala nechat 2tt dieta a sediet so seniormi v cakarni a nepusti ta nikto aj ked sa po....

juliap
11. mar 2011

@marcovka ja som brala od 7 mesiaca a po porode este 2 mesiace, takze 5, mala som zle vysledky z krvi, nizky cas zrazania, zvysene dedimery a trombocytny nejaky faktor zly, tak preto som si musela pichat, aby sa nestalo nieco mne aj babatku ... kamoska 2x koly tomu prisla o mimco, ze jej nezistili, ze sa jej rychlo zraza krv, no a vlastne sa jej mimi v brusku zadusili vzdy zrazeninou krvi ... az pri 3 tehu jej to dali zistovat, tak si musela pichat clexan od 3 mesiaca
@mirka12011 ja som si dosla vzdy rano na odber krvi a potom som len zavolala dr, ci su vysledky v poriadku, ako povedala som rovno, ze pri malom miminku, ktore nemam kam dat, nebudem tam vysedavat ...

mirka12011
11. mar 2011

@juliap ja som jej rovno ked otvorila hovorila som prepusteni z porodky mam 7tt a potrebujem toto hento tamto..........a tota toto zapoti no neviem asi jej to nedoslo :D:D:D

olienka12
11. mar 2011

@juliap kamoska si tiez pichala v tehu a maly sa narodil mal po celom telicku cervene fliacky, oni mu do roka skoro vsetky zmyzli,ale bolo to sposobene jej krvou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre