Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

marcovka
19. mar 2011

@kvetkasuper že si už doma,nemohli sme sa ta dočkat 😀 gratulujem a dobrý tah na mliečko 🙂

betus82
19. mar 2011

@kvetka84 Blahoželám, super, že už to máš za sebou a že si už doma a že ste zdraví 🙂. Som rada, že máš dobré skúsenosti so starou, do ktorej sa chystám aj ja rodiť. Tak nech Vám Peťko pekne rastie a prospieva.

inuska29
20. mar 2011

Ahojte kočky...Dík,že na mna myslíte!p.doktor povedal,že podľa CTG žiadna kontraktrakcia ešte," o týžden kontrola!..tak sa ešte trošku potrápim. 😀

Včera pri vystupovaní z auta pred Kaufom mi ale nebolo všetko jedno...."pichanie,už som myslela,že nastupim naspäť do auta a "dža! po tašku domov a pôrodnica"....kontrakcie to neboli,ale zahaluzila som...
Takže naďalej pijem ostružinový čaj,papam homeopatiká...posled.2týždne sa mi už sníva ako ležím v starej pôrodnici a rodím.
Teraz by som tam chcela prísť fakt už len na pôrod,neprespávať tam 24h - kým to na mňa príde....snáď tú správnu chvíľu už budem vedieť rozoznať,kedˇže som druhorodička....

Neviete mi poradiť?
Kedže si pichám Fraxiparine O,4...musím ju na 2dni vynechať?
Dr.Kaščák sa mi kázal opýtať na hematologii// ak to stihnem/...aby som nevykrvácala pre zmenu....

Dík Vám všetkým....

juliap
20. mar 2011

@inuska29 ak nestihnes ist na hematologiu, tak hned, ked ta budu primat povedz, ze si pichas fraxaparine a musis im povedat aj kedy si si ju dala naposledy, oni ti pichnu injekciu, aby si nadmerne nekrvacala ...

inuska29
20. mar 2011

@juliap Och,ďakujem moja,plánujem tam len zajtra brnknúť/teda ak ma prepoja/lebo...mala by som mať v stredu CTG ďalšie,ale viem ja,či to stihnem?
Už každý deň /posledné 3dni/...si vravím "dnes asi pôjdem".... 😀
Už začínam mať realne obavy,ale som presvedčená,že idem do starej,dokonca verím,že mi budú nápomocné i homeopatiká a čaj z ostružiny čo by mal pomôcť proti spazmom krčka maternice...
Uffff...ešte treba teda zabojovať...ďakujem.

juliap
20. mar 2011

@inuska29 nebojaj, vsetko dopadne o.k. a uz sa budes tesit len z drobceka krasneho ... drzime prsteky 😉

inuska29
20. mar 2011

@juliap Ďakujem ešte raz!!!!!!!
Už sa u nás "hniezdi"...dnes bola veeeľka upratovacia brigáda.....teda ja som väčšinu času chlapom varila........a už sa teším na spánok 🙂)

mirka12011
20. mar 2011

@kvetka84 gratulujeme

nikietka
21. mar 2011

@kvetka84 Srdečne blahoželám 🙂 a teším sa s Tebou 😉

anavila
21. mar 2011

@kvetka84 ahoj aj my sa pripajame k balhozelaniu a zeláme vela vela zdravicka, nech vam Petko rasite do kraasy a do sily!!!! ked budes mat cas, napis aj podrobnosti..ako sa rozbehol porod, pri kom si rodila, ako si to zvladala, ci by si sla hned "na ďalšie bábo" 😉 , ako to dlho trvalo a pod ... sme zvedavé 😎

kvetka84
23. mar 2011

@anavila Do porodnice ma prijali 9.3. v stredu na obed. Rano som bola na CTG a dr. Borecka mi povedala, ze uz ostavam a ze mam ist na prve poschodie na prijem. V stredu boli bolesti, ale to som az casom zistila, ze to nebolo nic oproti tomu, co malo prist 😅 Az v stvrtok rano som sla na vysetrenie a primar zahlasil , ze ideme nato. Tak som dostala klystir, kol 9tej, okolo 10tej som uz bola na porodnej sale a zacali sa ozajstne bolesti 😲 A to bol des a hroza. Este ze bol pri mne manzel, lebo naozaj neviem ako by som to tie styri hodiny zvladla sama. Zdalo sami, ze nie a nie sa dopracovat konca. Bolo to strasne. Rodila som pri dr. Hricovej, bola uzasna, cely cas tam so mnou trpezlivo cakala a vsetci okolo mna chodili a pomahali. No tu bolest som si musela pretrpiet sama. Maly sa narodil o 14.10. Porod isiel veeelmi pomaly, pomaly som sa otvarala, ale vysledok stal za to. Manzel bol pri mne cely cas, iba na samotny porod, na tych cca 5 min. isiel von , ale hned potom sa vratil spat. Ked sa Petko narodil tak mi ho ukazali a hned zobrali na vysetrenie. Neviem ako dlho bol prec, ale zda sa mi to velmi kratko, potom ho takeho holacika doniesli naspat a nechali mi ho na brusku. Vtedy bol s nami uz aj manzel a ten sa veelmi tesil 😉 Netusim ako dlho bol maly s nami, mozno cca 15-20 min. a potom ho brali aby neprechladol a na dalsie vysetrenia. Ja som este dve hodky do 16tej ostala na sale na pozorovanie a potom ma previezli na izbu. Najlepsie na tom vsetkom bolo, ked sa uz maly narodil, ja som pocula ako zaplakal a to, ze sa bolest uz nevratila 😀 Ked sa Petko narodil, tak prve co bolo, som sa lekarky opytala, ci to este bude boliet 😝 ona sa zasmiala a ze nie , uz je po vsetkom 😎 Naozaj mi nebolo vsetko jedno, bol to veeelmi neopakovatelny zazitok, ale urcite tak skoro by som si ho zopakovat nechcela. Nechame tomu isty cas a ked Petko podrastie a ja mozno zabudnem tak sa na to dam este raz 😅

Porodnica bola uzasna. Ked neberiem do uvahy vybavenie, tak pristup personalu bol skvely. Ja som spokojna, mala som len dobre skusenosti 😉 v monobloku som nebola ,ale staru porodnicu mozem iba odporucat 😉

tatiana1985
23. mar 2011

@kvetka84 super si to napisala...
ze tu bolest si si musela pretrpiet sama, tu nepomoze ziadna znamost 🙂 🙂
a aj to ze v monobloku si nebola, ale so starou si spokojna 🙂 🙂

drzim palce, aby si mala spokojne babo 😉 😉

inuska29
23. mar 2011

@kvetka84 Blahoželám k Peťkovi!!!!Tiež som rodila v juni 2009 pri Hricovej,tiež som bola v starej pôrodnici!!!
AJ ja som bola prv sklamaná,kedže som prišla po prask.plodovej vody v nedelu o 7h ráno a na sálu /kedže po vyšetrení mi povedali,že TOTO EŠTE PRAVÉ BOLESTI NIE Sú/ ma vzali až o 03h z nedele na pond.
Fuuu a to som už predýchavala doooosť že ťažko a extremne.
Manžel bol pri mne celé 4h.,až do pôrodu,teda až do šitia dokonca....Skvelý zážitok,no teraz sa bojím...už viem do čoho idem...som v 39.tt.

INFO....dnes som bola na CTG...na rizikovom ,kde chodím po cardiotokografe na vyšetrenie /do poradne/ vraveli,že dr.Paľová je PN a že už sa do práce ani nevráti...Tak aby ste vedeli....všetky....

anavila
26. mar 2011

@kvetka84 jeee...tak to si mala podobny scenar ako ja...tiez pri doktroke Hricovej, tiez doobeda, akurat, že ja som porodila už o 11.30 ale to aj ty tak budes pri tretom 🙂)))
Inak Hricova je úžasná...

inuska29
29. mar 2011

Holky....mám to za sebou!!!!

Masaker....ale na sále som bola všeho všudy 45min,dr.Paľová klobúk dolu,ďakujem... 😔
Ináč macek riadny...myslela som,že o 500g bude syn ľahší než Ami /21mes.dcéra,kt.som odrodila pri dr. Hricovej 😵 a mala 3400g a 50cm / a nakoniec mal Kubko 4200g a53cm.Celú noc som prechodila,ale ani ma nenapichovali na nič...v podstate si myslím,že homeopatiká mi veľmi veľmi pomohli....
Som v starej pôrodnici...a poviem vám je tu plno plno plno....ale pohoda ako aj prvý krát...a fantastická strava!!!a novinka - kávomat s vriacou vodou,čajom....a občas aj instantna bezkofeinová kava....palec hore 😀

nikietka
30. mar 2011

@inuska29
Srdečne blahoželám 🙂 a teším sa s Tebou 🙂 Hlavne buďte zdraví !!! 😉

juliap
30. mar 2011

@inuska29 jeeeej, dalsie miminecko medzi nami, tak vitame Kubka a vsetko dobre aj maminke a ockovi a sestricke ... 😉

tigrica182
30. mar 2011

ahojte - veru aj nasa rodina prispela k babatkovaniu v starej nemocnici .... Dnes po polnoci sa jej narodil syncek 🙂 tak dufam, ze je tam vsetko tip top - dnes ju necham oddychovat, zajtra sa uz tesim za nou 🙂 mamicky drzte sa

nikietka
30. mar 2011

@tigrica182 Blahoželám 🙂

tigrica182
30. mar 2011

@nikietka dakujem - ale blahozelanie patri mojej sesternici - ktora statocne zvladla porod velkeho synatora 🙂

zvonkohra
30. mar 2011

@tigrica182 blahozelame

zvonkohra
30. mar 2011

@inuska29 blahozelame

tigrica182
30. mar 2011

@zvonkohra DAKUJEME

marcovka
30. mar 2011

@inuska29 gratulujem,mala si štastie na tu Palovu ,lebo si písala že je na pn 😀 stihla ta odrodit 😉

betus82
31. mar 2011

@inuska29 Blahoželám, nech ste zdraví a spokojní 🙂.
Inak ja som bola dneska prvý krát na CTG, pri dr. Boreckej. Rozprávala mi o odbere pupočníkovej krvi a aj ma nahlásila. Chcem sa opýtať dávali ste si odoberať pupočníkovu krv pre seba alebo do verejnej banky? Aký máte na to názor. Tá cena je dosť vysoká, tak nad tým premýšľam, ale máme v rodine genetické ochorenie krvi, tak som na vážkach.

olienka12
31. mar 2011

@betus82 ja som chcela do verejnej banky ale su tam prisne podmienky a nevzali mi mimo ine nesmies okrem vitaminov za cele tehu ziadne lieky... a dieta musi mat nad 4kg pre vlastnu potrebu je to riadna ryza..

inuska29
31. mar 2011

@betus82 Ujha...zvazovala som...kedže druhé bábo....
Je to fajn,ale okrem toho jednotného poplatku /hoc sa dá na 3splátky/ treba myslieť aj na ročný priplatok
za uskladnenie....

nikietka
2. apr 2011

@tigrica182 Tak už môžem popriať len veľa zdravíčka pre bábätko a mamke čo najviac sily, aby sa mohla sústrediť na svoj pokladík 🙂

tigrica182
2. apr 2011

@nikietka dakujeme - veru - snad zajtra uz pojde domov 🙂 sa uz tesime na neho 🙂

nikietka
4. apr 2011

@tigrica182 To verím 🙂, onedlho to čaká aj Teba, mňa tiež 🙂
Kam chceš ísť rodiť? Ja na starú pôrodnicu, určite bezo zmeny. Mám skúsenosť aj s personálom v novej, aj keď len na chvíľku,ale prístup bol nie práve najpríjemnejší...
Tak sa drž a želám krásny týždeň 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre