Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

merilu
17. apr 2011

Prosim vas mamicky ktore ste uz rodily v Presovskom monobbloku dajte mi prosim vas neaky typ na dobreho porodnika chcen si niekoho zazmluvnit len ich tam moc nepoznam tak vam budem vdacna za ohlasy vdaka

zanna28
17. apr 2011

@merilu odporúčam - Dr.Šima a Dr. Biľ

mirka12011
17. apr 2011

@merilu suhlasim zo zannou...Dr.Bil a dr.Sima....

juliap
17. apr 2011

@merilu suhlasim s kockami, Sima, Bil aj Hladky je perfektny pri porode a Pitonak tiez, primar Adam je zas dobry ak vies, ze ides na sekciu ... a aj mlada dr Gerkova, je sice mladucka, ale pristup pri porode, ako nemozem sa stazovat, rodila som 3 dieta, ale az ona mi vsetko hovorila, co bude robit, co bude nasledovat, na vsetko sa pytala ... takze uz je vyber na tebe, mas cas si to premysliet a ked budes chodit do nemocky na ctg tak si urobis o nich lepsi prehlad ...

olienka12
17. apr 2011

@merilu jednoznacne Dr.Bil je to veduci lekar sestonedelia odrodil mi svagrinu mne a kamoske robil sekciu.. pristup super, vsetko vysvetlil ziaden problem s nim nebol..

betus82
18. apr 2011

Mamičky, chcem sa Vás opýtať, ako to je keď je tehotná chorá. Kto to rieši? Už mi je asi týždeň dosť zle, som slabá, unavená, dneska mi bolo asi najhoršie, mám síce len 37,1 C, ale je mi fakt blbo? Ostávajú mi nejaké 2 týždne do pôrodu a chcem byť fit, veď musím podať nejaký výkon 🙂. Rieši sa to v nemocnici, kde chodím na CTG? Idem v stredu ráno. Poraďte mi prosím.

nikietka
18. apr 2011

@tigrica182 ahojky, tak som rada, ze Ta malinke potesilo 🙂, je to nadherne - pocut srdiecko a vediet, ze tam je a caka na to,kym pride na svet 🙂
Na Dr.Palovu som natrafila poprvykrat aj ja, tiez ma nevysetrila, doslovne, a vedela, ze plodove voci stoja, poznala moje cervikalne skore a taktiez, ci mam alebo nemam bolesti... a to medzi nami zaznelo iba: dobry den...a dakujem, dovidenia... Velmi neprofesionalne, to je vsetko,co mozem hodnotit (jej nalada ma nezaujimala, necitila som sa dobre). Ako sa mas?
@juliap To naozaj?? ja uz sa onedlho chystam, kazdu chvilku by to malo prist... uz aj moj stav tomu pomalicky nasvedcuje (odrana bolesti krizov,aj zatka mi odisla...), aj ked neviem...idem na to prvykrat, tak uvidim 🙂

nikietka
18. apr 2011

@betus82 ahoj, to iste sa prihodilo i mne, mam anginu,ale bez teplot. Poradila som sa na dalsom postupe s lekarom na poradni, prave vtedy ordinoval MUDr. Olejar a bez problemov mi odpovedal. V podstate mi vravel,ze ak nemam teploty vyssie ako 38°C, staci mi medipyrin, ak by ale boli vyssie, musim prist na poradnu znovu, prip. zajst za svojou obv.lekarkou (nasadí ATB). Drz sa a zelam skore uzdravenie

betus82
18. apr 2011

@nikietka Vďaka za odpoveď, tak to spravím, ako mi radíš. A už Ti to prešlo? Pozerám, že už čoskoro rodíš, tak sa drž, nech máš dobrý pôrod 🙂.

nikietka
18. apr 2011

@betus82 Hlavne aby si čím skôr bola zdravá, držím palce. A ešte mi napadlo: ak Ťa bolí hrdlo, kúp si zelené tantum verde v spreji,zaberá (mne na angínu zabralo).
No, už to mám za pár a dnes to teda vyzerá všelijako...tak si krátim čas tu na koníkovi... uvidíme🙂 Ďakujem za podporu, budem to potrebovať 🙂 Drž sa

juliap
18. apr 2011

@betus82 riesit by to mal tvoj obvodak, tak nech sa Ti to zlepsi, mozes aj v lekarni poprosit nejake homeopatika a pri teplote panadol ...
@nikietka tak to mas uz za par ... sup, sup, posmelit malinke a na Velku noc vykukne z bruska maly cloviecik namiesto zajacika ... 😀 😀 😀

nikietka
19. apr 2011

@juliap Ahojky, posmeľujem 🙂, len bolesti už viac menej prechádzajú, potom sa znova obnovujú... tak ale asi išlo o braxton - hicksove kontrakcie ... čakám teda, čo bude ďalej... Držte,baby, palce 😉

betus82
19. apr 2011

@juliap
@nikietka ChvalaBohu dneska mi je už oveľa lepšie. Už nemám ani teplotu, akurát som trocha unavená po včerajšku. Spomeniem to dr. zajtra na poradni. A tie kontrakcie mávam aj ja stále silnejšie, hlavne keď chcem spať, tak mi skoro stále tvrdne brucho. Nikietka držím palce, o chvíľu to čaká aj mňa 🙂. Len nech sme zdravé, nech naše malé v pohode vyjdu na tento svet 🙂.

juliap
19. apr 2011

@nikietka @betus82 nakoniec sa stretnete v nemocke ...

anavila
19. apr 2011

@tigrica182 ahoj..o doktroke Palovej píšeš tak, ako som ju zažila aj ja.. rodila som koncom januara. Na CTG stále v ten deň bola ona. CHladná, neusmeje sa, rýchlovka, hlavne, že do správy napíše, že všetko je ok...čudná to stvora..ale vraj je dobrá, ja som ju nestretla počas svojho pobytu v porodke, a som celkom rada.

vierka0
19. apr 2011

@anavila Palova je teraz tusim na marodke, tehotna je 🙂

anavila
19. apr 2011

@vierka0 to vážne???to je sranda...vobec by som to na nu nepovedala... 🙂 taka starsia mi uz pripadala aspon na 40. Nikdy som sa nezamyslala nad tym, že aj lekár môže byť chorý alebo pôrodníčka tehotná....sranda, ale držím jej palce...ktovie, možno aj na modrykonik začne chodiť do témy - PORODNICE V PRESOVE 😀

vierka0
19. apr 2011

@anavila co ja viem, tak ma 42rokov 🙂 a teraz caka tretie alebo stvrte dieta 🙂 sorry ze som vam tak vstupila do temy, ja som zatial nerodila ani tehu nie som 🙂 ale zaujimat sa zaujimam uz dopredu 🙂

marcovka
20. apr 2011

@anavila si ma pobavila hned rano 😀 😀 😀

betus82
20. apr 2011

@vierka0 Či je dr. Paľová tehotná neviem, ale dneska mala službu, keď som bola na CTG, takže PN nebude 🙂 a má byť v príjmovej celý apríl.
Bola to rýchlovka, ale čo som sa jej pýtala, to mi odpovedala. Na tú chorobu mi povedala, že keď sa mi pohorší, tak za svojím obvodným gynekológom mám ísť. Už som mala na CTG aj jednu veľkú kontrakciu, tak som zvedavá, kedy to príde 🙂. Brucho mi tvrdne už poctivo. Ja by som to už mala najradšej za sebou. Čím ďalej, tým sa malá viac hýbe a horšie sa mi zaspáva, ale aj tak som rada, že aspoň čo to pospím.

@nikietka Ako Ti je? Ty tiež budeš rodiť v starej? A máš niekoho vybaveného? Ja nemám a zatiaľ neplánujem. Tak sa drž 🙂.

vierka0
20. apr 2011

@betus82 tak asi sa uz citi lepsie 🙂 ale tehotna je urcite (iba zeby nedajboze potratila)..mam to od jej velmi blizkeho pribuzneho 🙂 mojho dobreho znameho 🙂 vravel mi to uz pred takymi dvoma tyzdnami 🙂 si sa jej mohla opytat ci je 🙂

betus82
20. apr 2011

@vierka0 Chcela som sa sestričky, ale bolo mi to trápne 🙂. Ale doktorku by som tou otázkou asi vyviedla z miery 😀 .

vierka0
20. apr 2011

@betus82 NO VERU 😀 😀 ja som chvilu bola tehotna, zacala som uvazovat, ze kde rodit, tak som sem tam pozrela tu 🙂 no bohuzial, uz tehu nie som, no snad sa dockame znovu 🙂 presovcanky, nepremyslali ste nad sacou (KE) ?

tigrica182
20. apr 2011

@vierka0 no tak neviem, ale v utorok mi robila CTG - tak asi nie

tigrica182
20. apr 2011

@betus82 ahoj - mozem sa opytat, ktory graf je co??? dakujem

vierka0
20. apr 2011

@tigrica182 a ked je tehotna, nemoze robit ctg? myslim, ze este by to na nej nemalo byt vidiet 🙂

betus82
20. apr 2011

@tigrica182
Ten horný je srdiečko bábätka, vyzerá ako EKG a ten spodný sú sťahy maternice. Stále mi tam píšu reakt., čo je asi dobre 🙂. A už vieš termín pôrodu, pozerám, že máme podobný, ja len či Ti nejako plánujú ten cisársky rez.

tigrica182
21. apr 2011

@vierka0 tym, chcem povedat , ze na PN nie je

tigrica182
21. apr 2011

@betus82 no u mna to nevedia - lebo mame velke babo, a rozdiel medzi menstruacnym terminom porodu a podla posledneho sona - lieta nam tam mesiac... takze planuju robit kvoli astme tu sekciu, len nevedia kedy

vierka0
21. apr 2011

@tigrica182 jasne 😉 dufam, ze porod ti rychlo zbehne a co najmenej bolestivo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre