Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

zvonkohra
9. máj 2011

@lubkasungirl myslela som ze nenechavaju do 42tt alebo ano?

lubkasungirl
9. máj 2011

@zvonkohra Kamoska rodila o tyzden neskôr, ako mala termín 🙂

olienka12
10. máj 2011

kocky v nedelu tip na rodinny vylet 🙂

mysiatko
11. máj 2011

ahojte dievčata, odkiaľ ste mali zoznam veci ktoré potrebujete do pôrodnice? už by som si aj pobalila tašku, ale stále sa neviem dopracovať k nejakému zoznamu, na nete je toho popisaneho kopu, ale neviem či to nie je v každej pôrodnici iné. dík za info

juliap
11. máj 2011

@mysiatko ked chodis do porodky na CTG, tak tam maju vycapeny papier, co si treba doniest pre mamicku a co pre dietatko a ked si polistujes tu par str dozadu, tak najdes aj co sme pisali my, co je dobre si z toho urcite zobrat a co nam bolo nanic ...

tigrica182
12. máj 2011

ahojte - 6.5. 2011 sa nam narodil krasny syncek Sebastianko ... 3650g a 51cm
mozem staru porodnicu len doporucit - co sa tyka sestriciek na novorodeneckom, bola som uplne spokojna.... len lekari - tym sa moc nechce do prace ... len ked je tam primar kysely - vtedy sa to vsetko hybe.... rodila som sekciou, robila ma Dr. Borecka ...
prajem pekny den

tigrica182
12. máj 2011

@lenkahanusinova ahoj - Dr. Kysely je tam primarom - zatial s nim mam len dobre skusenosti - napr. mojej mamine robil gyn. operaciu - uplne uzasne dopadla, moju svarinu opravoval po Dr. Stosekovej, robil jej sekciu, a zistil, ze stosekova jej tam poprisivala to co nemala... a moja osobna skusenost s nim je cerstva - je to fajn lekar, prijemny, da sa s nim dohodnut, porozpravat a ja som s nim bola skokojna...

marcovka
12. máj 2011

@tigrica182 Gratulujem 🙂 som rada ze si bola spokojna,Borecka je taka vaznejsia ale ja som ju mala rada chodila nam na vizity aj ju dost chvalia,že je dobra lekarka 🙂 tak len priberajte 😀

vierka0
12. máj 2011

@tigrica182 blahozelam 🙂 krasny velky chlapcek 🙂

olienka12
12. máj 2011

@vierka0 blahozelam 🙂 drzim prsty nech to dotiahnes krasne do konca 🙂

vierka0
12. máj 2011

@olienka12 ach, no dufam, ze to druhe bude vacsi bojovnik ako to prve 🙂 zatial nastastie ziadne problemy (klop-klop) ani krvacanie ani spinenie 🙂

juliap
12. máj 2011

@tigrica182 jej, tak dalsie mimco medzi nami ... nech vam pekne rastie a poslucha maminku a tatika 😉

tigrica182
12. máj 2011

@marcovka no uvidim - poviem ti zajtra aka je borecka, lebo ona ma nechela prepustit kvoli stehom domov, no prisiel primar na vizitu a jeho som sa opytala a on ma prepustil - ten jej pohlad stal za to 😝 no lenze zajtra mi ide vyberat stehy - tak som zvedava, ci mi to da pocitit 😀

lenkahanusinova
14. máj 2011

@tigrica182 dakujem za info a blahozelam k drobcovi 🙂

tigrica182
15. máj 2011

@lenkahanusinova nie je zac - dakujem pekne...
inak stehy mi vytahovala Dr. Palova a ja som mala tie zelezne cvoky - a mozem povedat, ze trhanie obocia boli viac, ako vyberanie tychto stehov... je to parada 🙂

miska82
16. máj 2011

Ahojte baby, tak ja som tu už stráááášn dlho nebola, ale som rada, že je tu takáto téma, lebo o našich 2 pôrodniciach sa skoro nikde nepíše ☹
Onedlho čakáme 2 bábätko a rozhodla som sa ho porodiť v monobloku. Prvú Sárku som rodila v starej nemocnici a nemala som žiaden problém 🙂 Rodila som pri Dr. Smolkovi a všetko dopadlo na 1 . Personál na pôrodnom bol veľmi milý a príjemný a ja som mala to šťastie, že tam pracuje moja známa a veeeeeeľmi mi počas mojich kontrakcií pomáhala 😉 Bola som maximálne spokojná s prístupom sestričiek ako na pôrodnom , tak aj na novorodeneckom odd. ... okrem jednej sestričky na novor. , ktorá mi priam liezla na nervy, ale to som si neskôr s vrchnou vydiskutovala a bola som rada, že zaujala pozitívny postoj ... 🙂
Teraz chodím na CTG do monobloku a rodiť budem u Dr. Šimu a je strašne milý a zodpovedný. Chcem sa opýtať, nakoľko som sa rozhodla pre epidurál , máte s tým niektorá z Vás skúsenosti ? Počula som na PEDA rôzne názory, ale skôr pozitívne ako negatívne ... 😵 Nemám z PEDA strach, len nepoznám nikoho vôkol seba, kto rodil s epi... , tak by ma zujímalo či máte s tým niekto skúsenosť a ak áno, tak mi napíšte akú 🙂
Tak sa kočky držte a ďakujem za odpovede 😎

betus82
16. máj 2011

ahojte, 6. 5. sa nám narodilo dievčatko - Anna 3350 g, 52 cm, je nádherná a pomaličky si zvykáme jedna na druhú. Rastie nám pred očami a všetkým nám robí veľkú radosť.

merilu
16. máj 2011

Ahojte kocky mam rodit 23.juna budem rodit v monobloku chcem sa opytat ci niekto nevie ako to tam chodi ak chcem nadstandartnu izbu kolko sa za nu plati a ci sa oplati ide mi hlavne oto aby som mala sprchu na izbe a co je na tej izbe este k dispozici vdaka za info 🙂 a chysta sa niekto este rodit okolo 23 juna??

olienka12
16. máj 2011

@merilu nadstandard dostanes len ak bude volny.. rezervovat sa neda jedine zeby si bola pribuzna pana primara 😀 je tam sprcha prebalovak telka a nie som si ista ci chladnicka /to si fakt nie som ista/ prezit sa da aj v normalnej izbe v sprche si par minut a wc je na kazdej izbe

marcovka
16. máj 2011

@betus82 Gratulujem 🙂 pozeram ze ste boli spolu v porodke s tigricou182 nestretliste sa 😀

juliap
17. máj 2011

@betus82 tak blahozelame ... sa to tu zase rozrasta o male miminecka ... 🙂

kvietocek55
17. máj 2011

@miska82 ahoj a toho Šimu si si oficiálne zazmluvnila alebo ste sa nejako dohodli? mne raz robil jeden zákrok a bol hrozne milý a hlavne starostlivý, všetko dopodrobna vysvetlil..

miska82
17. máj 2011

@kvietocek55 Ahoj, no Šima je náš známy a vrelo ho odporúčam ... 😵 Kontroluje ma 2x do týždňa, lebo sa už predčasne otváram a vyzerá to tak, že rodiť budem už 23.5 🙂 Veď už by som to aj najradšej mala za sebou ... Dnes som si bola vybaviť aj epidurál a dúfam, že mi pomôže zvládnuť tie bolesti ... 😉
Takže ak uvažuješ pre koho sa rozhodnúť, tak určite budeš s Dr. Šimom spokojná. Ja som prvé rodila pri Dr. Smolkovi a ten bol tiež výborný, ale bohužiaľ už nepracuje v PO ☹

kvietocek55
17. máj 2011

@miska82 no ja ak v PO tak by som chcela Šimu.. ale začala som chodiť do Šace, zatiaľ. Tiež by som chcela epidurál, len sa mi to zdá už dosť veľa si platiť aj lekára aj epidurál.. tak uvidíme, ešte mám trocha času sa rozhodnúť..

merilu
17. máj 2011

@olienka12 Ahoj vdaka za odpoved hadam budem mat stastie a ta izba bude volna 🙂 a nevies nahodou kolko sa za nu plati??

olienka12
17. máj 2011

@merilu nie som si ista ci 15 ci 17e den tak nejako

evellina12
17. máj 2011

@miska82 ahoj. ja som rodila teraz 6.5. v monobloku, epidural som si zaplatila,lebo moje zname, ktore ho mali, tak boli veelmi spokojne. ale... u mna nazabral lebo mam blbe stavce a krivu chbticu... skusali mi pychat z kazdej strany,ale nezabrala. keby som mala rodit este raz a nemala by som chrbat taky aky mam,tak epidural si urcite dam...

evellina12
17. máj 2011

@merilu za nadstandardnu izbu platis 17 eur

miska82
18. máj 2011

@evellina12 Ahoj, no ja som bola informovaná , že keď bude problém so zavedením epi, tak nič z toho..., ale budem veriť, že mám chrbticu v poho 😀 Uvidíme, prvé bábo som vydržala kontrakcie 2 hodinové, tak ak by sa epi nepodarila, tak asi pri mojom terajšom náleze by to tiež nemalo trvať dlhšie 😉
A ako si bola spokojná s prístupom sestričiek na pôrodnom a na novorodeneckom? Ja zatiaľ čo chodím na CTG, tak som natrafila na všetky milé a príjemné sestričky a lekár to je samoška ... 🙂 A čo Tvoje pocity z celkového prostredia na šestonedelí (čistota, prístup, babyin atď ... ) . Predtým som rodila na starej, tak preto sa pýtam. Nebolo tam zle, len nie asi až také pekné prostredie ako v monobloku ... 😒 . A gratulujem k bábätku 😵

evellina12
18. máj 2011

dakujem pekne 🙂 Ja na monoblok nemozem povedat nic zle. Kazdy rozprava len o tej Lubovni aky tam maju super pristup k pacientom,,ale PO je tiez super. Sestricky pri porode boli mile, lekari tak isto a sestonedelie bezproblemov...keby som mala ist zasa rodit,tak urcite tam. drzim palce 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre