Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

renik5
25. máj 2011

moja mala slabšiu žltačku a má ju stále...už druhý mesiac, klesá jej iba velmi pomaly....to možno aj kvoli tej ruke....zlomil ju primár a lekárka tam je asi iba jedna....taká staršia, vyššia, pri sebe trošku, tmavá....aj tebe ona pomohla?

anavila
25. máj 2011

@renik5 ty si rodila pri primarovi? ja som sa nestretla s tym aby mal primar normalne porody..a kedy si rodila?neviem o ktorej porodnici pises ci o starej alebo o novej ale v starej je vela lekarok,nielen jedna

anavila
25. máj 2011

@renik5 prosim ta, nekydaj na staru porodnicu, mnoho z nas tam bolo a nieje to tak ako pises, mozno len ty si mala zlu skusenost...napriklad ja ked som bola, tak tam bola jedna mamicka, ktora vkuse hundrala na vsetko, nic sa jej nepacilo, vkuse kydala na vsetkych, ked isla domov, tak aj jej spolubyvajuce sa radovali ze konecne odchadza, za cely cas som nevidela zeby sa usmiala no strasne nieco. Tak aj takych mame ludi, tym samozrejme nechcem povedat ze aj ty si taka, ale skus byt prosim ta troska objektivnejsia.

tigrica182
26. máj 2011

@anavila plne s tebou suhlasim - co sa tyka toho, ze jedna zla skusenost a je potopena cela nemocnica... ja som s nou mala vvelmi dobre skusenosti a mozem povedat, ze ak by som este sla rodit , ta jedine tam....

renik5
26. máj 2011

v starej a rodila som pri primárovi ale mala som sekciu a v nemocniciach trávim vela času, kedže som zdravotne postihnutá, teda skusenosti mám dosť a možem to porovnať...........ale hovorili to hlavne sestričky samé, čo tam robia

renik5
26. máj 2011

ja nekydám, napísala som svoju skúsenosť a svoj názor, sto ľudí - sto názorov

ivixi
26. máj 2011

Ahojte...prosim neviete mi poradit, moj gynekolog ma poslal na interne vysetrenie v tehotenstve. Viete mi poradit ku ktoremu lekarovi je ist najlepsie. Dakujem.

olienka12
26. máj 2011

@ivixi ja som bola u dr.leska v druzbe

tigrica182
26. máj 2011

@ivixi co sa tyka interneho mala by si ist podla toho, kto ti je obvodny - oni to maju podelene... teda ak hovorime o nemocnici hore na kopci... teda aspon u mna tak bolo.. zo starej nemocnive ma poslsli na interne a na internom visi papier podla obvodaka ku komu patrim. a tirz ma posielala doktorka z CTG-cka

marcovka
26. máj 2011

@ivixi ja som bola na levocskej,ale tam sa objednava 😉

ivixi
26. máj 2011

@olienka12 @tigrica182 @marcovka mne dal gynekolog len vymenny listok, ze sa mam objednat. Pytala som sa sestricky ci maju oni lekara, ku ktoremu posielaju, tak mi povedala, ze nie...ze si mozem vybrat koho chcem. Tak si teraz lamem hlavu ku komu vobec mam ist...To mam zavolat mojej obvodnej lekarke, ze kam mam ist...pripadne je nejaky zoznam lekarov co robia interne vysetrenie...

olienka12
26. máj 2011

@ivixi no skus zavolat obvodacke koho ti odporuca... mne gynekolog povedal kam mam ist

tigrica182
27. máj 2011

@ivixi no na internom ten zoznam visel... interne myslim v arealy monobloku

anavila
27. máj 2011

@ivixi ja som sa tiez chcela objednat inde, lebo ja patrim k Puschaverovi na Levocsku, podla obvodu..ale tam ta objednaju a stravis tam cely den, lebo rano krv, moc, potom cakas na EKG a potom este k doktorovi...no neviem ako to je u ostatnych...ale zobrala som zlate stranky a obvolala som vsetkych internistov co som nasla ale vsade mi povedali, ze k nim nepatrim, tak som nakoniec sla k Puschaverovi...no co uz...to k tehotenstvu patri...sediet u lekara...stretnes tam kopec starych bab, a vykecas sa do nemoty 😀 😀 😀 😀 našťastie toto vysetrenie staci absovlovat raz za cele tehu..drzim palce

tigrica182
27. máj 2011

@anavila no veru aj na tom internom co som bola ja - to presne tak fungovalo - rano o siedmej moc, krv,este som si to sama musela odniest, potom o pol jedenastej EKG a o jedenastej lekar... poteesi.. 😒

ivixi
28. máj 2011

@olienka12 @anavila @tigrica182 dakujem vam za info...skusim tu levocsku alebo este kamoska mi odporucila na sekcove na poliklinike sa objednat, tak uvidim ako pochodim.
Este mi viete povedat ako dlho sa caka za vysledkami?

juliap
28. máj 2011

@ivixi tak ako ineho dr, aj internistu si mozes podla zakona vybrat ktoreho chces, nemusis podla obvodu ... internisti 2 su napr aj oproti MUCU v tej budove rohovej, kde su tiez lekari a krv ked ti vezmu, tak cca 1 tyzden, kym su vsetky vysledky, lebo internista ti berie komplet na vsetko ...

ivixi
28. máj 2011

@tigrica182 mimochodom blahozelam k syncekovi...ako pozeram narodil sa vam nedavno, tak vela zdravicka a sil.
@juliap asi mas pravdu...mozem si vybrat koho chcem, ale neviem koho :D

pavli_e
28. máj 2011

Rodila som v monobloku po 4 rokoch znova a musím povedať že sa to tam veľmi zmenilo, nové, čisté, personál ochotný . Veľmi som bola sppokojná, majú viac jednoposteľových izieb, ked si sama návšteva môže ist na izbu, bábätko máš pri sebe v postielke s ktorou môžeš ist aj vonku no super. Na CTG bola taká úžasná sestra , ktorá mi všetko ukázala ako sa to u nich zmenilo. Veľmi si chvália nové vedenie. Tak kočky rozhodnite sa ale ja len odporúčam a držím palce.

anavila
28. máj 2011

myslím že obidve porodnice su fajn..a netreba mat dilemy...staci si hodiť korunu 🙂 alebo euro 😀

olienka12
28. máj 2011

@ivixi aj na svaboch je interne vraj dobre.. no neviem inak to interne vysetrenie aspon v mojom pripade bola riadna fraska a strata casu... napojili ma na monitor zobrali krv a pan doktor mi kukol nohy ako mi puchnu... cele vysetrenie.. a preto som tam musela 2x... ekg 5minut asi..

tigrica182
28. máj 2011

@ivixi dakujem pekne ano - pred 3 tyzdnami sa nam uzlicek narodil 🙂

delfinka.a
30. máj 2011

@tigrica182
ahojky 😵 aj ja som sa rozhodovala medzi Košicami a Prešovom a teraz čo som čitala že aj ti si bola nerozhodna, ale predsa si si vybrala staru nemocnicu a bola si s nou spokojna.
A už aj ja sa začinam priklanat k starej, mam to bližšie ako do Košic, tak zatial na 90 % by som sla.
Tak uvidim 😅
Gratulujem k babetku

tigrica182
31. máj 2011

@delfinka.a ahoj -dakujem za gratulaciu - no veru - ja som chcela ist do kosic z dvoch dovodov... prvy bol ten, ze mama mala v januari infarkt a bola na JISke v KE - no nieco uzasne, starostlivost, prostredie, pristup sestriciek k pacientom, k navstevam - proste uzasne, potom ju previezli na JISku do PO a to bol uz iny pruser - sestricky na chodbe sa rechtali , pacient volal na sestricku, ze mu je zle, mama sa musela odpojit z pristrojov a ist za sestrickou, ze pacient na nu vola- prostredie - lezali na operacke - teda prerobenej operacke takze od zemi az po vrch zelene kachlicky, proste nulova starostlivost- rano im doniesli lavor s vodou - akoze umy sa.... takze sa mi tu pripstup nepacil to bol jeden z dovodov... dalsi dovod bol preco som chcela ist do KE bol, ze v starej nemocnici robila Dr. stosekova a teda ist k nej rodit, to radsej pod mostom... ale nastastie ju prelozili do monobloku, takze som sa ukludnila... takze uz som sa zacala priklanat k PO... a potom mi moje drahe neterky (8,10) ze chcu ma chodit denne navstevovat- ze sa rychlo naucia a pridu ku mne - a ak by som bola v KE nemaju sancu.... takze som sa priklonila k tej starej a naozaj nelutujem, navstevy som mala stale a vela takze aspon som sa na chvilku necitila sama... co v KE by to bolo asi tazke... takze moj nazor... naozaj som staru nelutovala - spokojna som bola...

vierka0
31. máj 2011

@tigrica182 vidim ze ty si uz v 44.tt 😀 😀

tigrica182
31. máj 2011

@vierka0 jasne ja prenasam - ale tak svoje sadielko prenasam :D

anicka1981
31. máj 2011

ahojte, aku skusenost mate so starou porodnicou, ja som tam bola raz na ctg a vobec sa mi tam nepaci, sestricka bola v pohode, ale lekarka o nicom a aj ta budova je jednoducho strasna, si neviem predstavit tam ist rodit, absolutne, a zase o novej hovoria, ze su tam masiari tak teraz naozaj neviem, nechcem robit s porodom cirkus a utekat do kosic, alebo bardejova, ale presovskymi porodnicami som zhnusena ,,,,,,

juliap
31. máj 2011

@anicka1981 neviem, kto ti povedal, ze na novej su "masiari" lebo pravy opak je pravda, az na 1 staru ... su vsetci dr simposi, sikovni a ludski ...

mirka12011
31. máj 2011

@anicka1981 no monoblok ma super doktorov tiez neviem kto by ti mohol povedat ze su tam masiari....

olienka12
31. máj 2011

@anicka1981 pridavam sa k babam ja som bola maximalne spokojna co sa lekarov a personalu tyka v monobloku. som po sekcii a robia sa mi keloidne jazvy a ta po reze je tenucka, ziaden problem som s tym nemala... masiar by mi asi neurobil taky rez...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre