Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

marcovka
31. máj 2011

@anicka1981 no neviem su tu dievčata ktore rodili v starej,ale toto som este nepocula ☹ neviem ci si bola niekedy v chlievie az poto by si osudila presovske nemocnice ....vsade sa najde lekar s dobrou a zlou povestou netreba hadzat vsetkych do jedneho mecha 😒

anicka1981
31. máj 2011

ja nehadzem vsetkych do jedneho vreca,len nemam zatial s nimi dobre skusenosti, neviem co robit,,,,, a info mam priamo z nemocnice, takze vravite ze monoblok je fajn?

anicka1981
31. máj 2011

@marcovka no som vydela chliev, ked som vydela, ako lekar vysetroval pacientku na chodbe, tak som mala dost...

zanna28
31. máj 2011

@anicka1981 aj ja dávam kladne hodnotenie monobloku 😉

tigrica182
1. jún 2011

@anicka1981 ja som rodila v starej a som spokojna - mne skor ide o personal, aby sa postarali o babo a omna ako o vyzor nemocnice... ja som bola strasne spokojna....

anicka1981
1. jún 2011

@tigrica182 no ja som tam bola na ctg, ako sestricka bola fajn, troska ma mrzelo, ze nerobili sono, ale doktorka bola neaka rychla, a ku doktorovi som sa ani nedostala,, takze neviem, ale zase mamka vravi, ze personal je lepsi na starej ako v monobloku, tak neviem. zajtra mam zase ctg, tak uvidim ake to tam bude zajta,,,, ozno druhy dojem bude lepsi , teda dufam, 😲

olienka
1. jún 2011

@renik5 keby si ležala v starej pôrodnici v Prešove vedela by si vizity (pondelok ,streda,piatok), lieky od bolesti by si chcela ako veď si ich musíš vyžiadať keď ťa bolí nie každá ich potrebuje a zlomená rúčka mala si si to dať vysvetliť alebo si niečo prečítaj o pôrode (komplikovanom) a ešte ATB na tri dni to nieje pravda atb ti dajú ešte aj keď ťa prepustia domov dostaneš na tri dni keď si nevybrala dávku no ale SL je lepšia. Každý vidí chyby na inom a chyby na personále čo máš na mysli.

olienka
1. jún 2011

@anicka1981 prosím Ťa to bolo kde a kto to vyšetroval na chodbe.

olienka12
1. jún 2011

hmm zaujimavy nick 🙂

tatiana1985
1. jún 2011

akoze sorry ale... 🙄 🙄 🙄 tieto debaty typu:
Ja nejdem rodit do starej ,lebo v autobuse som zacula ze...bla bla....alebo:
Ja nejdem rodit do novej, lebo mojej kamosky sestra svagrina pocula...bla bla...

preboha zeny nehnevajte sa! vediete debaty 13rocnych pubertiacok ktore su hotove "z haricha" 🙄 🙄 🙄

ako mozete dat na reci inych???
...predsa kazda z nas interpretuje tu istu udalost rozne... tu nieco zacujeme, tu sa nieco chodbove dozvieme (co ale ma logicke vysvetlenie preco to tak bolo) , tu prifarbime my v rozpravani,,,
potom sa stretnu mamicky na nete a rozpravaju si hororove bajky co ktora pocula...

otras! ako mozete dat na reci inych a pritom nemat vlastnu skusenost?!?!
fakt jak deti ste ! (cest vynimkam)...


bibka007
1. jún 2011

Ja som rodila v Prešove a je to tam ako vsade inde ked je dobra smena v pohode ak nastupi nervozny lekar, mrzuta setricka je horsie, ked som dostala kontrakcie natrafila som na hroznu setricku,ktora ma presviedcala ze mi nic neni,ze ctg mi bolesti neukazuje, zvisila na mna hlas posielala ma spat a tak som si celu noc prepochodovala chodbou, rano o 7mej sa vymenili smeny druha setricka povedala ze to ctg je uz mesiac nefunkcne ze nim sleduju len ozvy a bolesti neukazuje poslala ma na salu maly sme velmi komplikovany porod ktory trval 7hodin ale vsetci boli mily,ochotny,a urobili vsetko co mohli a vsetko dobre dopadlo.

marcovka
2. jún 2011

@tatiana1985 supééér si to napísala ...fakt niekedy sa to neda čítat čo za žvasti tu píšu 😉

tatiana1985
2. jún 2011

@marcovka to sa fakt neda citat co tu niektore buduce matky pisu!!
mam pocit ze by boli spokojne len ak by za nich odrodil dr. a ich nasledne dali na izbu, kde im budu robit denne manikuru, pedikuru,jedalnicek podla chuti a do toho masaz 3x denne 🙄 🙄 🙄 len vtedy by boli spokojne...
kedze to tak nie je, tak kazda stresuje a rozmysla co bude zle ked bude rodit ona,,,a co hororove sa udeje o com dalej bude žvastat tuto na fore!

NEZNASAM reci typu: Jedna baba povedala!

monfat
2. jún 2011

@anicka1981 videla s mäkkým i 😀 😀

monfat
2. jún 2011

čafteee 🙂 🙂 🙂 bola som aj novej a o dva roky v starej a nebol tam luxus, to je samozrejmé, ale myslím si že pár dní každý dokáže vydržať, hocikde, s hocikým. Nebude nikdy v nemocnici vírivka, bazén, masáž, sauna, kozmeticky salon, to si musia niektoré ženy uvedomiť. naše zdravotníctvo nemá z čoho platiť ani nájmy, nieto ešte vybavenie. taká je realita, a iné to nebude. Každopádne ked ide o monoblok a o starú nemocnicu, všade sa o vás postarajú, nikde vás nenechajú umrieť nebojte sa. Mám skúsenosť že vždy ked som potrebovala, sestrička pomohla. 😉

monfat
2. jún 2011

@anicka1981 vieš jedna kamoška sa strašne bála bolesti a špiny..utekala do Šace do Košíc...epidurálka, vybaveny doktor... a pod. a ... výsledok? Zhrozená od bolesti, hrozná skusenosť. Nikto za teba neodrodí, neodtrpí bolesť, ani v KE ani v BA, všade to bolí rovnako ☹ a že si tam 5 dní, ved to vydržíš hocikde aj v Prešove.

tinav
2. jún 2011

Ahojte ja som rodila v monobloku pred 15 rokmi a teraz marci. Keď to porovnám veľká zmena k lepšiemu. Sestričky veľmi milé a ochotné pomôcť. Ja som rodila cisárskym takže zo začiatku som tu pomoc aj potrebovala. Strava a čistota na to nemôžem povedať zlé slovo. Trošku som mala ťažké srdce na niektoré sestričky pri bábätkách ale predýchala som to. No z niektorých mamičiek na oddelení som mala pocit že si pomýlili nemocnicu s nejakým welnes centrom. A lekári ak nebol zdravotný problém v pohode.

ajkuska
2. jún 2011

Ja som rodila v monobloku a mesiac som tam predtým ležala takže mám bohaté a čerstvé skúsenosti. Naozaj záleži ktorá sestrička a ktorý lekár má službu. Inak som bola vcelku spokojná, porovnať ale s inou nemocnicou neviem.

anicka1981
2. jún 2011

@olienka na starej porodnici a dr olejar na lehatku na porodnom oddeleni, na chodbe super nie, ??

anicka1981
2. jún 2011

@monfat ja sa bolesti neako nebojim, na porod sa tesim, nechcem ani epidural ani vyvolavacku ani trhanie blan,ani nastrih, neviem ci je niekde nemocnica, kde sa da rodit takto, ono je to na pristupe lekara,,,,

blondinka258
2. jún 2011

@anicka1981
..je jednoduché povedať nechcem amniotómiu (prepichnutie plodových blán) a ani nástrih.. v prvom rade treba pozrieť na následky, napríklad pri potrhani hrádze sa to komplikovane hojí, vznikajú infekcie a možné ďalšie komplikácie..do úvahy je potrebné vziať aj zdravotný stav dieťatka, že preňho je to tiež trápenie a chce sa čím skôr dostať na svet..ja som videla nejeden pôrod a skôr by som odporúčala nástrih hrádze, čiže aj výdatnú epiziotómiu prospešnú hlavne pre matku - rodičku 🙂

monfat
2. jún 2011

@anicka1981 nejak sa mi to nezdá, Dr.Olejár je v starej nemocke najlepší gynekolog - operatér, bola som tam tri týždne a bol moj izbový lekár, mal veľmi ľudský milý prístup, nebol žiaden problém. Pochybujem žeby on vyšetroval niekoho na chodbe, to je jedno.... a ked aj, čo ty vieš, či to nebol nejaký urgentný prípad, dieťa v ohrození života.. a a podobne, že možno musel. Ale nezdá sa mi to pravdepodobné. 😒

monfat
2. jún 2011

@blondinka258 presne tak. Najlepšie na tom je to že o tom aký pôrod je najlepší rozprávajú tie, ktoré ešte ani nerodili 😀 😀 😀

monfat
2. jún 2011

keby že tlačíš,hodiny, v amoku... neviem neviem či bysi ich ešte neprosila aby ťa nastrihli. Uvidíš podľa okolností. Ale podľa toho čo viem, v PO nastrihávaju všetky
@anicka1981

anicka1981
2. jún 2011

@blondinka258 ja som este nevidela nastrih , ktory by blo vyhodny pre rodicku,,, lekari si skor ulahcuju pracu, lebo lepsie sa sije rovny rez ako porhna rana,,
10. Epiziotómia (nástrih hrádze)

Predpokladá sa, že nástrih je menej bolestivý než natrhnutie. Považuje sa tiež za prevenciu inkontinencie a vzniku hlbokých trhlín zasahujúcich do zvierača konečníka.

V porovnaní so spontánne vzniknutými trhlinami nie je menej bolestivý, naopak, je omnoho bolestivejší. Análne poranenie zriedkakedy vznikajú inak ako samovoľné pokračovanie nástrihu a zvyšujú pravdepodobnosť fekálnej inkontinencie, vzniku infekcie a bolesti pri pohlavnom styku.

Názor WHO: Neexistujú žiadne spoľahlivé dôkazy o tom, že liberálne alebo rutinné vykonávanie epiziotómie má priaznivé účinky, existujú však jasné dôkazy o tom, že môže spôsobiť škodu.“ (Cesty ke spokojenému porodu, HNUTÍ ZA AKTIVNÍ MATEŘSTÍ, 2010)

Samostatná pôrodná asistentka Martina Ološtiaková pôsobiaca v Nemecku o nevhodnosti nástrihu hrádze v roku 2009 preložila knihu francúzskej pôrodnej asistentky Giséle Steffen s názvom Je rutinný, profylaktický nástrih hrádze oprávnený?, ktorú vydala Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek.

anicka1981
2. jún 2011

@monfat mna nebudu, 🙂

olienka12
2. jún 2011

@anicka1981 co robis pre to aby ti ju nastrihnut nemuseli a nepotrhala si sa?

anicka1981
2. jún 2011

vsetko co sa da,🙂 ja som na porod pripravena, a verim ze porodim bez nastrihu a natrhnutia, a ked tak mozno maximalne neake oderky, Ja sa na porod tesim, urcite to bude pekny zazitok pre mna aj pre mojeho muza, a pre nase babo.Uz mam aj osetrenene aby ma nenastrihli pausalne, a je to aj pravne zavezne, nieco ako individualne poziadavky pri porode, v pripade, ze lekar nepochopi moje zelanie nebyt nastrihavana.Neriesila by som to takto, ale co nie je na papiery neexistuje,

olienka12
2. jún 2011

@anicka1981 vies co napisem to asi tak.. budes rada,ze to mas za sebou akymkolvek sposobom... ja som tiez mala porodny plan napisany a bla bla... bola som rada,ze je maly na svete a ze robia vsetko pre to aby bol zdravy...

anicka1981
2. jún 2011

@olienka12 a ty si bola nastrihavna?, nemas teraz niake problemy, ako bolesti alebo tak? mamka vravi, ze nastrihy citi este teraz , ked je zle pocasie a tak,,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre