• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

27. februára 2017 
@anibas no hej, ale potom si to riadne uvedomujes :grinning:
7. jún 2011 o 12:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anicka1981 ja som rodila klasicky 2x a 1xcisarsky,mam za sebou laparoskopiu a konizaciu a ziadnu z jaziev necitim pri zmene a ani inak.Myslim ze ked sa potrhas,budu ta musiet aj tak sit a ta jazva ta bude tiez boliet ak má.Mas pravdu v tom ze ziadna z nas to nechce ak to nie je nutne ale malo ktora chce aby ju radsej potrhalo.Ani moja mama nikdy nespominala ze by ju to bolelo a to brata rodila zadockom takze ju riadne potrhal.Ver mi su aj ine veci v zivote ktorych by si sa mala bat ako to ci budes tu jazvu cely zivot citit.Ale jasne je to tvoj zivot a tvoje telo,drzim palce nech ti to vyjde ako ty chces.
7. jún 2011 o 12:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anicka1981 a ked ti lekar povie,ze sekica? budes tvrdosijne trvat na svojom? ked ti odtecie plodova voda a kontrakcie nebudu prichadzat? odmietnes vyvolavacku? ten nastrih je fakt uz len ceresnicka na torte... a dopredu ti poviem,ze to bude to posledne na co budes mysliet... a ze to citis ked je zmena pocasia bude to posledne co ta bude trapit ked porodis v prvom rade sa budes sustredovat na kojenie na dieta a budes chciet byt co najskor doma... tak neviem co riesis stale dookola nieco co je tak nepodstatne a nevies dopredu povedat, co bude nemas ani predstavu co ta caka a mozes mat precitane aj celu kniznicu a pol internetu odrodit budes musiet sama a individualne...
7. jún 2011 o 12:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@tatiana1985 :grinning:
babenky sak nechajte anicku zit v jej svete noooo...ona porodi bude oki a potom si da otazku ci aj dietatko je zdrave
7. jún 2011 o 12:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
babulky, citam, citam a uz sa musim zapojit aj ja ... uz sme tu totiz 1 taku mamicku mali, co si vysnivala svoj porod, vsetkych nas tu presviedcala, ze to bude mat tak, ako ona chce, a tak to je aj najperfektnejsie, nechcela rodit v PO a jej mimco bude ukazkove a podobne dristy ... a nakoniec rodila mimo presov, vytrapila sa a v poslednej chvili cisarsky aj tak musel byt a od narodenia mimca ani nechodi, lebo nestiha pri nom ... nie je idelne zlate, poslusne dietatko ... takze nech si anicka skusi na sebe samej o com to je a potom nam moze napisat, ako prebiehal ten jej idealny porod ...
7. jún 2011 o 12:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
ach jajaj toto uz ani komentovat nejdem...radsej....silna kava
7. jún 2011 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky chcem sa spytat, ked uz chodim do nemocky na CTG robia este utz do porodu a kontroluju ci som otvorena a pod.? ci len lekar skontroluje CTG a to je vsetko? ako to chodi, lebo som sa zabudla spytat :unamused: ked to na mna pride, lekar bude vediet ako je babo otocene?
7. jún 2011 o 18:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rianka7 ahoj, mne na CTG iba skontrolovali zápis a ultrazvuk mi urobila lekárka keď som prišla s pôrodnými bolesťami do nemocky :slight_smile:
7. jún 2011 o 19:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rianka7 mne robili aj kontrolne prietoky 2x a aj som bola kukucnuta zospodu kedze som mala tlaky...
7. jún 2011 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rianka7 na prietokoch ti mali uz povedat, ci je mimco spravne otocene ... ak chces, aby ta pozreli aj z dola, tak treba povedat, ze ta bolia panvove kosti, alebo ze mas pocit, ze ta to nejako viac tlaci a podobne, aby mali dovod, ked je vsetko o.k. tak pozeraju az ked prides s bolestami na porod ...
8. jún 2011 o 07:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
v 30tyzdni mi lekarka povedala ze je dole hlavickou, ale clovek nikdy nevie, mozno sa otoci... kamoske sa pred porodom otocilo babo, a musela ist na sekciu. ale ked robia utz este pred porodom, tak ok.
8. jún 2011 o 08:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kočky :slight_smile: ako v 22. týždni tehotenstva, rozoznám pohyby bábätka??? Ani sama neviem, či už boli :unamused:
8. jún 2011 o 09:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rianka7 mne robili utz den pred porodom lekarke sa nepozdavalo ctg tak ma poslala este na utz opytaj sa ked sa nejak zvlasne citis.. :wink:
8. jún 2011 o 10:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marcovka zatial sa chvalabohu citim v pohode. ked nemam komplikacie, tak asi len to CTG robia.
8. jún 2011 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rianka7 mne robili iba CTG pocas tehotenstva, ale ked ma prijimali do porodnice, tak robili aj UTZ + oni si urobili este raz vlastne CTG , hoci som ho mala robeni asi hodinu pred prijmom :slight_smile:
8. jún 2011 o 12:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucinka4747 najprv take zblnkanie a potom poriadnekopance ale na tie mas este cas ved viac http://www.modrykonik.sk/forum/tema/prve-pohyby-babetka-kedy-a-ako-ste-citili/?page=1
8. jún 2011 o 16:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte ,chcela by som sa opytat ci ste chodili na predporodnu pripravu ? a ak ano ci Vam to pomohlo
8. jún 2011 o 16:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sasa22122 ahoj ja som stihla len raz a dosť mi to pomohlo, aj psychicky, pretože tá sestra je veľmi milá a rozprávala o pôrode veľmi pekne a tak prirodzene že ma to dosť ukľudnilo a previedla nás aj pôrodnou sálou a celým oddelením takže som potom vedela presne kam idem :slight_smile:
8. jún 2011 o 17:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a kde si chodila na predporodny kurz ?
@makalka165
8. jún 2011 o 17:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sasa22122 do starej nemocnice myslím že každý štvrtok to tam je a asi od 15.00
8. jún 2011 o 17:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
super ,dakujem velmi pekne za informaciu :slight_smile:
8. jún 2011 o 17:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sasa22122 v ktorom si tt???podla toho odkial si tam by som chodila je aj na sekcove aj na dvojke a aj v porodnici
ja som pred porodom tiez chodila a pomohlo mi aj ked bola sc ale aspon som vedela co sa deje kedy :slight_smile:
9. jún 2011 o 11:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jeminečky...niektoré sú asi z ríše snov, alebo už ani neviem ako zareagovať na tie vaše komenty... Ja som síce rodila pred 1,5 rokom v starej pôrodnici, ale nemôžem povedať jedno zlé slovo...no chcela som zareagovať na ten nástrih...môj malý mal omotanú šnúru okolo telíčka aj krku, takže aj ke´d som sa neviem ako snažila, stále ho to ťahalo naspäť, no nakoniec som ho porodila spontánne a nástrihom, ktorý ani neviem kedy bol, no aj s potrhaním až po zadok...doktor ma šil 45 min., takže to neprajem nikomu, na stoličku som poriadne sadla po 3 týždňoch, ale ani ma nenapadlo riešiť to, či to naozaj bolo potrebné a atď...riešila som radšej správne dojčenie a ostatné veci...dojčím doteraz a obaja si to vychutnávame...takže neriešte tu zbytočnosti, lekári vedia čo robiť a nebuďme múdrejšie ako oni, pretože takých "vydumných" tu bolo až až ...hlavne že budú vaše detičky zdravé a na ostatné sa časom zabudne...
9. jún 2011 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
...ešte k tým predpôrodným kurzom...ja som navštevovala ne dvojke, bola som spokojná a hlavne pripravená na pôrod, nebála som sa a obaja s manželom sme vedeli, čo sa deje a čo bude nasledovať a tak...takže odporúčam :slight_smile:
9. jún 2011 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zvonkohra ja som v 28 tyzdni ,takze asi uz najvyssi cas riesit niektore veci a hlavne tu predporodnu pripravu by som chcela stihnut ,myslim si ze mi moze dost pomoct .aspon budem vediet na co sa mam pripravit .
9. jún 2011 o 16:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katusik84 ahoj, kde si chodila na predporodnu pripravu??
9. jún 2011 o 16:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sasa22122 a nepozname sa mi sasenka????
9. jún 2011 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zvonkohra pozname katuska :slight_smile:
9. jún 2011 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sasa22122 hned som vedela :grinning: a ako mojka?uz sa ti to pomaly blizi :slight_smile: len chod na predporodnu a mozes aj ku nam do skolky tu kazdy stvrtok tusiiim ak chces zistiim
10. jún 2011 o 08:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zvonkohra celkom dobre ,len to teplo mi nerobi dobre ,ale inac vsetko v poriadku .Ak mozes budem Ti vdacna ak mi zistis kedy je pri Vás ten predporodny kurz a ci tam mozem stiahnut aj manzela .Mal by byt so mnou pri porode ,ale zacina sa nejak bat .
10. jún 2011 o 08:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok