Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

vierka0
7. jún 2011

@anibas no hej, ale potom si to riadne uvedomujes 😀

katkarv
7. jún 2011

@anicka1981 ja som rodila klasicky 2x a 1xcisarsky,mam za sebou laparoskopiu a konizaciu a ziadnu z jaziev necitim pri zmene a ani inak.Myslim ze ked sa potrhas,budu ta musiet aj tak sit a ta jazva ta bude tiez boliet ak má.Mas pravdu v tom ze ziadna z nas to nechce ak to nie je nutne ale malo ktora chce aby ju radsej potrhalo.Ani moja mama nikdy nespominala ze by ju to bolelo a to brata rodila zadockom takze ju riadne potrhal.Ver mi su aj ine veci v zivote ktorych by si sa mala bat ako to ci budes tu jazvu cely zivot citit.Ale jasne je to tvoj zivot a tvoje telo,drzim palce nech ti to vyjde ako ty chces.

olienka12
7. jún 2011

@anicka1981 a ked ti lekar povie,ze sekica? budes tvrdosijne trvat na svojom? ked ti odtecie plodova voda a kontrakcie nebudu prichadzat? odmietnes vyvolavacku? ten nastrih je fakt uz len ceresnicka na torte... a dopredu ti poviem,ze to bude to posledne na co budes mysliet... a ze to citis ked je zmena pocasia bude to posledne co ta bude trapit ked porodis v prvom rade sa budes sustredovat na kojenie na dieta a budes chciet byt co najskor doma... tak neviem co riesis stale dookola nieco co je tak nepodstatne a nevies dopredu povedat, co bude nemas ani predstavu co ta caka a mozes mat precitane aj celu kniznicu a pol internetu odrodit budes musiet sama a individualne...

zvonkohra
7. jún 2011

@tatiana1985 😀
babenky sak nechajte anicku zit v jej svete noooo...ona porodi bude oki a potom si da otazku ci aj dietatko je zdrave

juliap
7. jún 2011

babulky, citam, citam a uz sa musim zapojit aj ja ... uz sme tu totiz 1 taku mamicku mali, co si vysnivala svoj porod, vsetkych nas tu presviedcala, ze to bude mat tak, ako ona chce, a tak to je aj najperfektnejsie, nechcela rodit v PO a jej mimco bude ukazkove a podobne dristy ... a nakoniec rodila mimo presov, vytrapila sa a v poslednej chvili cisarsky aj tak musel byt a od narodenia mimca ani nechodi, lebo nestiha pri nom ... nie je idelne zlate, poslusne dietatko ... takze nech si anicka skusi na sebe samej o com to je a potom nam moze napisat, ako prebiehal ten jej idealny porod ...

mirka12011
7. jún 2011

ach jajaj toto uz ani komentovat nejdem...radsej....silna kava

rianka7
7. jún 2011

kocky chcem sa spytat, ked uz chodim do nemocky na CTG robia este utz do porodu a kontroluju ci som otvorena a pod.? ci len lekar skontroluje CTG a to je vsetko? ako to chodi, lebo som sa zabudla spytat 😒 ked to na mna pride, lekar bude vediet ako je babo otocene?

makalka165
7. jún 2011

@rianka7 ahoj, mne na CTG iba skontrolovali zápis a ultrazvuk mi urobila lekárka keď som prišla s pôrodnými bolesťami do nemocky 🙂

mirka12011
7. jún 2011

@rianka7 mne robili aj kontrolne prietoky 2x a aj som bola kukucnuta zospodu kedze som mala tlaky...

juliap
8. jún 2011

@rianka7 na prietokoch ti mali uz povedat, ci je mimco spravne otocene ... ak chces, aby ta pozreli aj z dola, tak treba povedat, ze ta bolia panvove kosti, alebo ze mas pocit, ze ta to nejako viac tlaci a podobne, aby mali dovod, ked je vsetko o.k. tak pozeraju az ked prides s bolestami na porod ...

rianka7
8. jún 2011

v 30tyzdni mi lekarka povedala ze je dole hlavickou, ale clovek nikdy nevie, mozno sa otoci... kamoske sa pred porodom otocilo babo, a musela ist na sekciu. ale ked robia utz este pred porodom, tak ok.

lucinka4747
8. jún 2011

Ahojte kočky 🙂 ako v 22. týždni tehotenstva, rozoznám pohyby bábätka??? Ani sama neviem, či už boli 😒

marcovka
8. jún 2011

@rianka7 mne robili utz den pred porodom lekarke sa nepozdavalo ctg tak ma poslala este na utz opytaj sa ked sa nejak zvlasne citis.. 😉

rianka7
8. jún 2011

@marcovka zatial sa chvalabohu citim v pohode. ked nemam komplikacie, tak asi len to CTG robia.

kvetka84
8. jún 2011

@rianka7 mne robili iba CTG pocas tehotenstva, ale ked ma prijimali do porodnice, tak robili aj UTZ + oni si urobili este raz vlastne CTG , hoci som ho mala robeni asi hodinu pred prijmom 🙂

zvonkohra
8. jún 2011

@lucinka4747 najprv take zblnkanie a potom poriadnekopance ale na tie mas este cas ved viac https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/kde-a-ako-ste-citili-prve-pohyby-babatka/

sasa22122
8. jún 2011

ahojte ,chcela by som sa opytat ci ste chodili na predporodnu pripravu ? a ak ano ci Vam to pomohlo

makalka165
8. jún 2011

@sasa22122 ahoj ja som stihla len raz a dosť mi to pomohlo, aj psychicky, pretože tá sestra je veľmi milá a rozprávala o pôrode veľmi pekne a tak prirodzene že ma to dosť ukľudnilo a previedla nás aj pôrodnou sálou a celým oddelením takže som potom vedela presne kam idem 🙂

sasa22122
8. jún 2011

a kde si chodila na predporodny kurz ?
@makalka165

makalka165
8. jún 2011

@sasa22122 do starej nemocnice myslím že každý štvrtok to tam je a asi od 15.00

sasa22122
8. jún 2011

super ,dakujem velmi pekne za informaciu 🙂

zvonkohra
9. jún 2011

@sasa22122 v ktorom si tt???podla toho odkial si tam by som chodila je aj na sekcove aj na dvojke a aj v porodnici
ja som pred porodom tiez chodila a pomohlo mi aj ked bola sc ale aspon som vedela co sa deje kedy 🙂

katusik84
9. jún 2011

jeminečky...niektoré sú asi z ríše snov, alebo už ani neviem ako zareagovať na tie vaše komenty... Ja som síce rodila pred 1,5 rokom v starej pôrodnici, ale nemôžem povedať jedno zlé slovo...no chcela som zareagovať na ten nástrih...môj malý mal omotanú šnúru okolo telíčka aj krku, takže aj ke´d som sa neviem ako snažila, stále ho to ťahalo naspäť, no nakoniec som ho porodila spontánne a nástrihom, ktorý ani neviem kedy bol, no aj s potrhaním až po zadok...doktor ma šil 45 min., takže to neprajem nikomu, na stoličku som poriadne sadla po 3 týždňoch, ale ani ma nenapadlo riešiť to, či to naozaj bolo potrebné a atď...riešila som radšej správne dojčenie a ostatné veci...dojčím doteraz a obaja si to vychutnávame...takže neriešte tu zbytočnosti, lekári vedia čo robiť a nebuďme múdrejšie ako oni, pretože takých "vydumných" tu bolo až až ...hlavne že budú vaše detičky zdravé a na ostatné sa časom zabudne...

katusik84
9. jún 2011

...ešte k tým predpôrodným kurzom...ja som navštevovala ne dvojke, bola som spokojná a hlavne pripravená na pôrod, nebála som sa a obaja s manželom sme vedeli, čo sa deje a čo bude nasledovať a tak...takže odporúčam 🙂

sasa22122
9. jún 2011

@zvonkohra ja som v 28 tyzdni ,takze asi uz najvyssi cas riesit niektore veci a hlavne tu predporodnu pripravu by som chcela stihnut ,myslim si ze mi moze dost pomoct .aspon budem vediet na co sa mam pripravit .

vierka0
9. jún 2011

@katusik84 ahoj, kde si chodila na predporodnu pripravu??

zvonkohra
9. jún 2011

@sasa22122 a nepozname sa mi sasenka????

sasa22122
9. jún 2011

@zvonkohra pozname katuska 🙂

zvonkohra
10. jún 2011

@sasa22122 hned som vedela 😀 a ako mojka?uz sa ti to pomaly blizi 🙂 len chod na predporodnu a mozes aj ku nam do skolky tu kazdy stvrtok tusiiim ak chces zistiim

sasa22122
10. jún 2011

@zvonkohra celkom dobre ,len to teplo mi nerobi dobre ,ale inac vsetko v poriadku .Ak mozes budem Ti vdacna ak mi zistis kedy je pri Vás ten predporodny kurz a ci tam mozem stiahnut aj manzela .Mal by byt so mnou pri porode ,ale zacina sa nejak bat .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre