Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

smejo251
17. aug 2009

ahojte tehulky....no ja som lezala v monobloku v presove 3 krat...2krat mi robili kyret a teraz naposledy som spinila v 13tt ale musim povedat ze som bola maximalne spokojna s lekarmi aj so sestrickami...velmi mile a ochotne.Bola som sice na nadstandartnej izbe ale aj ine izby vyzerali pomerne dobre...v kazdej izbe je sprcha a wc. a lekari boli ozaj fajn,pokecali ,povzbudili...a idem tam aj rodit tak dufam ze ma nesklamu...kamoska tam rodila minuly rok a bola spokojna aj s novorodeneckym.vraj sestricky vsetko dopodrobna vysvetlia a ukazu tak si myslim ze sa nemáme coho bat....drzte sa

bmmz
17. aug 2009

v monobloku je WC na kazdej izbe sprchy su spoločne 3ks pre pol chodby, romky su na druhej strane ani ich v porodnici nestretnes ..
manzel moze byt pri porode za 17euracov,,,
sestricky su ok na sestonedeli, na novorodeneckom su otras vobec nepomozu vystresuju s kojenim a pod. a dieta naucia na flasu a umele mlieka...
treba sa nato pripravit a nepodat sa a tesit sa z drobceka...to je najdolezitejsie, nic ine nemoze skazit tu radost z materstva

ivkaivka
17. aug 2009

smejo, bmmz ja sa chystam do starej. Pocula som takmer same pozitiva a lekari vraj pendluju medzi starou a novou, tak by to malo byt fajn. Ja uz to chcem mat za sebou 😒

petra1985
18. aug 2009

ivkaivka musis mat svoju koselu nocnu a odporucam ti aspon teda minimalne 3 s gombikmi pri prsiach ja som si jednu zobrala taku debilnu bez gombikov tak som ju tam vobec nevyuzila na kojenie je to neprakticke.. a dalsia vec preco pri porode jednu urcite zaspinis no a spinit budes cely cas a nikdy nevies kedy ti nieco vybehne na koselu takze odporucam kosiel do bludu 😉

petra1985
18. aug 2009

a presne tak ako pise ester.. netreba cakat luxus treba sa pripravit na najhorsie a ked pride to lepsie budete len prijemne prekvapene🙂 lepsie sa pripravit na zle ako na dobre a potom byt sklamane... a tych 6 dni si myslim nie je problem vydrzat aj v bojovych podmienkach 😉

bmmz
18. aug 2009

vydrzat sa da ved je to kvoli babu ... 😉

mamagaga
18. aug 2009

ahojte, tak ja som si vcera natrenovala vstup na porodnicu 😒 casu do bludu, ale dievcatku sa nejak paci na svet, tak sme boli na pohotovosti v monobloku, spravili mi sono, ctg, vysetrenie, verdikt - krcok este je, ale makky, pootvoreny, heslom dna je vydrzat do ukonceneho 36 tt, hltam magnezium a kedze som mohla domov, tak spolocnost mi stale robi nase sidlo zoja... taka som bola vystresovana, ze som sa aj zabudla spytat na nejake info ohladom vybavenia izieb, porodu...

na chodbe im vsak visel zoznam co do porodnice a pre dieta, manzel iniciativne odpisal, ale za aktualnost nerucim 😝

- sob. list, preukaz poistenca, OP (tehu preukaz im podla vsetkeho nechyba, asi povazuju za samozrejmost, ze ho v tom strese nezabudneme...)
- kefka, pasta, toaletak, mydlo, hreben, vlozky, 2 uteraky, nocna kosela, zupan, pribor, hrncek, pohar (nerozumiem, preco hrncek aj pohar, ale sak na vysvetlenie casu bude...)
- 4 vyvarene plienky na prsia ?! (asi alternativa vloziek do podprsky), osobna bielizen - uvedene su len 2 materske podprsky - s nohavickami asi nerataju, ale sak proti tym lekarenskym sietovanym snad nebudu protestovat)
- "nove" papuce, ponozky

a pre dieta - kosielka, kabatik, ortop. nohavicky, ciapka, zavinovacka, plienky jednorazove, utierky vlhcene, deka, ponozka a pre zimne deticka hrubsie kabatiky, ciapocky atd...

petra1985
18. aug 2009

mamagaga a to v ktorej porodnici?🙂

no hrncek je na tu hnusnu polievku zaprazenu a pohar na vodu.. tak by sa to malo spravne pouzivat tak asi preto tak napisali🙂

ja som mala sietkovane nohavicky take super aspon ako tak drzala vlozka no si neviem predstavit chodit len tak navolno s vlozkou medzi nohami (pardon) ale akonahle bola vizita museli sme gate povyzliekat..

smejo251
18. aug 2009

juj baby tak to znie dost strasidelne tie vase infosky 🙂)))ale nie ja mam tiez 2 kosele a dufam mi tobude stacit...idem na cisarsky tak neviem ako to ma byt s gatkami neviete nahodou?

olienka12
18. aug 2009

baby ked Vas tak citam, ja som bola rozhodnuta pre monoblok, ale teraz velmi zvazujem staru 🙂 myslela som, ze na starej nemaju roaming, ale ked maju, tak ma ta nova uz vobec nelaka 🙂) aj ked budem rodit v januari a na ten mesiac je hrozne vela tehu ... no monoblok je v zime hrozne prekureny, svagrina rodila v decembri a bolo tam tak horuco, ze malemu to sliznicu v nosteku spalilo....

ivkaivka
18. aug 2009

baby, svokra pozna sestricky na starej a tam jej pre mna poslali tento zoznam- pre babo: plienky 8ks na den, krem na zadocek, vatove stetôcky, vlhcene obrusky, detsky olej. Ziadne oblecenie, len pri odchode domov.
Pre mamicku: nocne kosele, zupan, papuce, hyg.potreby, vlozky, pohar na vodu a polievku, pribor, tehot.preukaz, obciansky, sobasny a jednorazovy holiaci strojcek.
Zda sa mi to menej ako do monobloku.
Smejo, gatky urcite beriem, ako pisala Peta, chodit s vlozkou bez gati- to sa asi neda 😀
Olienka, aj v starej maju roaming, ja ho vsak nechcem, aj moj lekar ma vyvaroval. Inak vraj stara je vymalovana a upravena. Nedostatkom su spolocne wc a sprchy, no hadam sa to da.

mamagaga
18. aug 2009

petra - v monobloku im visel takyto zoznam - asi na pobavenie a odburanie predporodneho stresu 😝 ale vyzeral, ze ma lepsie casy za sebou... to mi fakt uleju polievku do hrnceka ? a druhe jedlo ? ci na to nemam narok 😀 abo ked dojem, tak mi ho daju tiez do hrnceka? aby som vedela, ci mam oprasit esus z cias vandrovania 😀

tie nohavicky mam zbalene, sak tiez si neviem predstavit suchtat sa navolno 😲 inak, ked su deti na rooming, tak iez im daju nemocnicne oblecko? alebo vlastne?

petra1985
18. aug 2009

smejo251 na cisarsky ked ides gatky ti netreba.. teda ano ale nie specialne 😀 pouzivaju sa kvoli tomu aby to tam pekne vetralo a rychlo sa hojilo... takze baby s cisarskym maju v tomto vyhodu🙂

ivkaivka izby su v poho to hej ale wc a sprchy su hrozne.. ale na novorodeneckom su sprchy a 1WC tam som chodila je to tam ovela cistejsie a ciganky tam nechodia.. je to tam trochu komornejsie a ooovela lepsie to tam vyzera... a je tam aj teplejsie v tych na chodbe pri izbach je strasna kosa.. aspon v zime bola

petra1985
18. aug 2009

mamagaga 😀 😀 😀 😀

uleju taku zaprazenu uplne bez chuti a soli aku by som ani psovi nedala 😉 ale je to vyborne na mlieko ja som to pila so zatkanym nosom .. druhe jedlo ti daju normalne na tanier 😀

s tym roomingom ja nemam skusenost tak neviem ale ved ked ty chces tak kludne si dones svoje.. 😉

mamagaga
18. aug 2009

no parada - uz sa tesim na tu stravu 🙂 mali na zoznam pripisat aj stipec na nos 🤐 no, ale tanier na druhe jedlo... ts ts ts... nie je to zbytocny luxus? 😀 ved by som to uz nejak do toho hrnceka napchala 😀

neviem, ci brat nejaku vzorku oblecenia pre dieta - pravdou je, ze bez oblecka je ta taska sympatickejsia co sa rozmerov aj vahy tyka...

ivkaivka
18. aug 2009

mamagaga, ved mozeme druhe jedlo jest priamo z hrncov a rukami 😀
Ja pre malu neberiem ziadne oblecko, pred odchodom manzel donesie.
Peti, ja som si nekupovala ziadne specialne gate. Beriem svoje stare z domu, hoci ich tam aj vyhodim, nevadi.

petra1985
18. aug 2009

ivi mas jedno len tie co som mala aspon vetrali lepsie.. 😉

mamagaga
19. aug 2009

tiez odobrujem sietkovane gatky, su sice jednorazovky, ale nie je problem ich preprat, schnu rychlejsie a su prijemnejsie na nosenie po siti... ja som ich nosila este aj doma, citila som sa v nich lepsie ako v normalnych...

petra1985
19. aug 2009

mamagaga asi tak🙂

tanity
19. aug 2009

aj ja odporucam sietaky gate 😀 a suchtat bez gati s vlozkou medzinozkou sa naozaj da 🤐 potvrdzujem...po sekcii sa inak ani neda...kvoli jazve...a fakt som sa suchtala s vlozkou navolno, ale ona akokeby zazrakom drzala 😀 som si vypestovala silne medzinozie haha...dokonca aj navstevu som takto prijala 😀 ale ta o tom nevedela, samozrejme 😀
ja som mala 2ks, preprala vzdy jedny a tak 😉 a polievka sa da, hlavne na mlieko, presne peti..ja som tam hltala vsetko, bolo mi to taaaak jedno, lebo jed dojcis, si hladna ako vlk a chut je az druhorada...hlavne je, ze je to jedle 🙂
pre babatka v starej netreba nic, az na domov kosielku (ked bude stale tak horuco), my sme mali aj ciapocku a perinku, niesli sme ho domov vo vanicke, nie vo vajicku, tak nam kazali.
vela zdravych deti a pekne spomienky na porod 🙂

petra1985
19. aug 2009

no hej vsetko sa da ale hlavne bacha na stravu lebo nam davali asi vsetko aj napriek tomu, ze sme dojcili.... ked sme uz ocakavali, ze nam pridu oznamit, ze ideme domov spolubyvajuca zjedla kyslu uhorku a jej dievcatko to pocitilo a prisli jej povedat, ze hnackuje, ze co zjedla nech rozmysla.. a domov neide.. ona bola z toho dost na nervy bo furt ked mala ist domov tak nieco bolo.. ☹ takze pozor

ivkaivka
19. aug 2009

takze najlepsie je asi jest len to, co oni davaju???
Dufam, ze mozem sladke, pocas tehu som si vypestovala zavislost 😀

petra1985
20. aug 2009

no treba davat pozor na to co davaju lebo oni dali tu uhorku k rizotu a ona ju zjedla a potom bolo zle nedobre...
sladke mozes ale cokolady ee🙂

smejo251
20. aug 2009

dakujem mvam baby za rady...som z toho vsetkeho nanervy....znama co rodila dvakrat za sebou v novej no v monobloku tak pre babo nebrala nic len jednorazove plienky a mokre utierky tak ja neviem....vcera som nasla v obchode tie sietkovane gatky tak si vezmem tie a predavacka mi ponukla nejake stahovacie gatky za 35e vraj super stahuju maternicu aj zadok aj podporuu chrbticu ci co no tak sa chcem opytat lekara ci si nieco take budem moct po sekcii obliect lebo vraj je to aj pre zeny po sekcii...dam vam potom vediet ake su to gatky a co mi na to povedal lekar..tak sa zatial drzkajte...

ivkaivka
20. aug 2009

tak ja neviem, mam si kupit tie gatky??? Vsetky ich chvalite...

tanity
20. aug 2009

presne peti,
treba pouzivat zdravy rozum...naozaj davaju vsetko, nerozlisuju velmi, co je vhodne pre dojciace zeny, skor dbali na to, aby som napr. mala stravu dvojku, co je pre ludi po operacii..ale nejak zeby to boli najvhodnejsie jedla pre dojciace zeny, to nemozem povedat...davali napr.paradajku, to som nezjedla vobec, ani med, a ani jablko nie (kvoli supke a nbechcelo sa mi lupat)...doteraz nejak skusam, co mozem kvoli malemu zjest a viem naisto, ze paradajky a paprika nam nerobia dobre..'
a gatky...no ivka, to je na tebe...ale su naozaj dobre, ja som ich vyuzivala este aj doma..po sekcii naozaj vrelo odporucam, ale moja spolubyvajuca ich tiez mala a mala porod prirodzeny 😉 a chvalila si ich taktiez.
smejko, tie stahujuce gatky su vraj vyborne, pocula som...ja som si ich nekupovala, ale myslim, ze moze len pomoct.. 😉

petra1985
20. aug 2009

ivkaivka kup si ich nie su drahe.. a mali by ich mat v kazdej lekarni.. uvidis, ze sa budes lepsie citit.. 🙂 a su urcene po porode takze budes mat aspon dobry pocit, ze nemas nejake bavlnene co by sa nosit nemali🙂

tanity presne tak zaujimalo ich cislo stravy a hotovo🙂 tiez som sa divila, ked som videla uhorku pri jedle ale ta co uz.. no a ked davali paradajku tak no comment..

petra1985
20. aug 2009

inak ja este ani teraz nejem vsetko mam proste strach..

tanity
20. aug 2009

peti a co teda moze dojciaca zena jest? ak mozes poradit....ja mam pocit, akokeby som okrem zemiakov, cestovin, ryze, maska duseneho vo vlastnej stave a ryby na maasle ani nic nejedla.....a samozrejme-zaprazene poliiiifky 😀

mamagaga
20. aug 2009

tanity, dojciaca zena moze vsetko - v rozumnej miere a okrem tych veci o ktorych sa vseobecne vie, ze sposobuje problemy, pripadne okrem tych, ktore tebe osobne robia neplechu... to znamena, ze ked vies, na co si alergicka - to je tabu... strukoviny nafukuju - moze sa to prejavit nepokojom, kolikou u dietata . ale je to tiez individualne - ja som strukoviny robila tak, ze som ich nechala namocene 1 den a noc, vodu som zliala a v inej varila.... ked som ich takto uvarene jedla , zoja ich tolerovala, nemala ziadne priznaky... alebo sa neodporuca cesnak, cibula, medzi klasiku patri kysla kapusta, paradajky, citrusy (kvoli moznej alergickej reakcii u dietata), napriklad mlieko - niektore deti reaguju hnackami, ak mama pije vela mlieka... najlepsou taktikou je oskusat, na co ti dietko reaguje, ked to zjes... mne zojka tolerovala napriklad aj tie paradajky - cez tehotenstvo som na nich bola zavisla, tak si asi zvykla, a ona je teraz paradajkovy zavislak 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre