Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

tinika
17. okt 2011

@mirka12011 jojo este som :D v stredu mam ctg tak som zvedava

mirka12011
17. okt 2011

@tinika no kazdopadne daj vediet nech na teba myslime....

tinika
17. okt 2011

@mirka12011 dakovam, určite budem surfovat z nemocky tak napisem

marcovka1
17. okt 2011

@tinika uz nech to mas za sebou a hlavne nech je vsetko ok 🙂

tinika
17. okt 2011

@marcovka1 veru veru, dakujem

mackoxxx
18. okt 2011

Dievčence je internet aj v starej pôrodnici?
@tinika Držím palce nech máte všetko za sebou a bez komplikácií.

tinika
18. okt 2011

@mackoxxx nja neviem ani o nete v novej :D maju ho? ja mam na mobile tak neriesim :D

mackoxxx
18. okt 2011

@tinika Vďaka, tak si musím ešte toto doriešiť. 🙂

lolinkamaminka
18. okt 2011

caute, dneska zas cgt-cko...uz echodim k svojmu dr ale rovno do monobloku, uz som bola asi 4krat, zakazdym to vyhodnocoval iny doktor ale nikto ma nepozeral "zospodu" ani mi nerobia UTZ...je to normalne? to ich netrapi ze ci sa neotvaram alebo co? myslite ze sa mam pytat nech ma pozru? alebo si myslia ze chodim aj k mojmu gynekologovi? je tu nejaka mamina co tam tiez chodi???

tinika
18. okt 2011

@lolinkamaminka no tam robia len ctg :( jedine ze mas lekara vybaveneho tiez som to nechapala, pri prvom sice este neriesila ale teraz mi t ovadilo a asi ziadny gyndos nerobi poradnu po 36tt lebo to uz ma robit nemocka

mirka12011
18. okt 2011

@lolinkamaminka zospodu ta pozrie jedine na prijme alebo ak mas vybaveneho lekara alebo ked budes mat tlaky zo spodu tak to povedz vtedy ta pozru na kolko si otvorena....teda mali by....
mne jeden nemenovany dr povedal ze tlak si mam chodit denne merat ku gynekologovi....tak ako nohy som v loterii nevyhrala a ked som volala gynekologovi tak sa smial a hned volal do spitalu a vybavoval normalneho dr aby sa nato kukol...

lolinkamaminka
18. okt 2011

@tinika
@mirka12011 dakujem , no tak to je teda uzasny system 😒 nerozumiem tomu, ma pozreli len ked som tam dosla prvy raz s podozrenim na unik plodovej vody a odvtedy na mna kaslu...co pozeram ine baby co teraz cakaju tak kazda vie ako je na tom jej krcok, kazdej to doktor kontroluje a tuto nic 🙄 tak ostava mi len dufat ze ked ma nic neboli ani netlaci tak je vsetko v poriadku...ja nepoznam ziadneho doktora a ani nemam na to aby som si nejakeho zaplatila, tak dufam ze ma odrodi aspon niekto normalny, lebo za tych parkrat co som tam bola doteraz som postretala vselijakych doktorov...uff

tinika
18. okt 2011

@lolinkamaminka ja som mala skontrolovany raz bo som sla za lekarom čo ma mal rodit, ale teraz nerobi uz 3tt takze nič, ale inac su lekari v pohode ja som tam bola s prvym ked mi voda odtiekla 3 dni kym som porodila a nemozem sa stazovat, stale kontrolovali, len asi doredu neriesia, niektore baby sa otvaraju uz mesaic pred porodom

lolinkamaminka
18. okt 2011

@tinika no ved toto, nechcela by som nieco zmeskat, som prvorodicka takze neviem ani ako vyzeraju prave ci falosne kontrakcie, proste nic a keby sa mi daco dialo s krckom ani o tom nemusim vediet a doktori tiez nie kedze ma nepozeraju...dnes tam bol dost neprijemny doktor a mal tesne pred sekciou, ale nabuduce sa normalne opytam ze ci ma netreba kuknut, predsalen, citila som sa lepsie ked ma gynekolog pri kazdej poradni pozrel a povedal ze je vsetko ok... 😅

zvonkohra
18. okt 2011

@lolinkamaminka zrejme niet casu,kontrakcie urcite spoznas,mne raz dr pri ctg povedal ze pokial sa citim ok nema dovod ma kontrolovat zo spodu

dadda02
18. okt 2011

Baby, este pred par rokmi vobec neboli taketo caste vysetrenia. A zeny normalne porodili, z rozpravania mamy mam dokonca pocit, ze mali menej stresu. Co nam pomoze, ak vieme, ze uz mame o x zmenseny krcok a na x sme otvorene. Aby sme neustale rozmyslali nad tym, ze mozno uz zajtra porodim a suseda JAnka, ked bola otvorena na 3 cm porodila este v ten den a suseda Mirka az o tyzden...atd. atd. Radsej ani nejdem na navstevu k znamym, aby som neporodila, trpnut vo vytahu, proste zbytocne stresy... Ved ked ten porod pride, hadam nam to dojde 🙂 Ak je ctg v poriadku, babo sa ma dobre. Samozrejme, ak ma mamina pocit neistoty z nejakych pricin, treba sa lekara spytat. Taky je moj nazor. Ale mozno je taky benevolentny aj preto, ze ja neznasam vysetrenia zo spodu, hehe 🙂

lolinkamaminka
18. okt 2011

Babz ktore ste rodili v monobloku, prosim Vas za co vsetko sa tam plati? povedzme ze tam pridem v den porodu, odrodim normalne, bez epiduralky, po troch alebo styroch dnoch ma pustia domov, daju mi nejaku fakturu co budem musiet zaplatit???, (napr za postel, jedlo a pod. ...) ratam s tym ze zaplatim za priatela pri porode ale plati sa este nieco??? dakujem pekne

tatiana1985
18. okt 2011

@lolinkamaminka epidural som nemala, nadstand.izbu tiez nie...platila som len za svoj doprovod pri porode 🙂 🙂

lolinkamaminka
18. okt 2011

@tatiana1985 a to je vsetko? cize ziadne ubytovanie ci jedlo a podobne polozky? no to by sa mi teda pacilo 🙂 ale nezalezi to aj od poistovne v ktorej si? lebo kazda poistovna preplaca ine ukony v inej vyske... 😒

tinika
18. okt 2011

@lolinkamaminka a nevies meno?
@lolinkamaminka toto plati poistovna, plati sa len epi, manzel pri porode, izba nadstandard ak si mala, prip. porodnik
toto su zakladne veci, to by mala kazda zdravotka platit rovnako

lolinkamaminka
18. okt 2011

@tinika meno neviem, nepoznam ich ani jedneho, a strieda sa ich tam celkom dost 😒 no tak to som rada ze sa za tie zakladne veci neplati, este som nelezala v nemocnici takze pritom ako (ne)funguje nase zdravotnictvo som myslela ze daju preplatit aj to co nevyuzijes 😀 😀

mirka12011
18. okt 2011

@lolinkamaminka mna osobne dr skontroloval ale az ked sa pytal ci mam tlaky....a ked som povedala ano tak hned na kozu.... 😒

lolinkamaminka
18. okt 2011

@mirka12011 aha 🙂 ....a ked uz sme pri tom, kde si tie tlaky citila? aky to je pocit? 😨

mirka12011
18. okt 2011

@lolinkamaminka tlaky zospodu....to hned budes vediet ze je to to a to sa uz otvaras potom....neviem opisat take pichanie zospodu tazko vysvetlit ale to fakt ked zazijes hned budes vediet ze je to to....

lolinkamaminka
18. okt 2011

@mirka12011 dik 😉 hadam to teda zistim 🙂

tinika
18. okt 2011

@lolinkamaminka
@mirka12011 ja som to mala jednoduche :D mne odtiekla voda, ziadne tlaky neboli az po vyvolavačkach dosli kontrakcie

lolinkamaminka
18. okt 2011

@tinika uuuf 😀 no som ja zvedava ako dopadnem 😅 a teraz tiez ides rodit spontanne?

tinika
18. okt 2011

@lolinkamaminka no menilo sa to cele tehu a naposledy asi ze sc lebo mm hranične tenku jazvu :( chcela som spontanne, zase mi nevyjde

lolinkamaminka
18. okt 2011

@tinika no vidis, a kolko mamiciek sniva o opaku...mne tiez hrozila sekcia ale nastastie sa to upravilo a som rada ze mozem ist spontanne 🙂

tatiana1985
18. okt 2011

@lolinkamaminka ja som v 39tt bola jeden cely den v kosiciach-po nakupoch som behala, po meste hore dole, optima , kika, hlavna,...proste sa mi srandy chceli 😀 😀
a vecer o 18,00ked som sedela v aute, na ceste domov... tak som zacala citit VEEELKU POTREBU CIKAT..STRASNU..som kricala mame nech zastavi, ze ja sa pocuram..ze ked okamzite nezastavi ze ja sa vycikam v aute 😅 😅 no nieco strasne to bolo......priserne nutkanie...
(a to sme boli na dialnici, nemali sme kde zastavit) 😀 😀

tak navela navela sme zastavili na benzinke, utekala som na wecko s tym ze uz som cikala skoro fakt... pridem na wecko a nic... 😕 😕 proste nic..ziadne cikanie sa nekonalo... 😕 😕

a mam pocit ze to vtedy som sa otvarala uz asi..po tej celodennej namahe v meste 😀 😀

potom sa to ukludnilo, po polhodine... a ja som este tyzden vydrzala doma..az potom mi odtiekla voda a slo sa naozaj rodit 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre