Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

adriana84
22. okt 2011

a este som chcela napisat,ze nas sebastianko mal omotanu pup.snuru 5 krat...takze naozaj len vdaka uzasnemu sikovnemu a hlavne velmi ludskemu doktorovi sme dopadli takto ako sme dopadli...

mirka12011
22. okt 2011

@adriana84 my sme mali 3x pupocnik a pani dr nemenovana ze rodit normalne a moj porodnik vybavil sc a bolo to ltt.....cize naozaj spokojnost

mirka12011
22. okt 2011

@adriana84 mala si sc ci normal porod?
a dr sima je uplne super 😉

adriana84
22. okt 2011

@mirka12011 fakt doktor sima je ako anjel...ano rodila som normalne,ale vlasnet dr.vsetko kontroloval a aj mi povedal,ze kedykolvek to moze skoncit sekciou..my sme nevedeli,ze maly ma omotany pupocnik..len som mala strasne slabe ozvy...vsetci boli hotovi z toho,ze 5 krat omotany a maly je uplne vpohode..

mirka12011
22. okt 2011

@adriana84 no u mna to bolo zas tak ze sme mali zle ctg od 34tt cize oni vedeli alebo tusili ze nieco tam asi bude....a hlavne ze vsetko ok nebojte da ale ked clovek chce dozvie sa co je vo veci....cize som vedela ze asi tam bude pupocnik......vdaka za sc....
no ano sima je velmi priatelsky a fesny dr hihi, no super drobec sa mal asi tak ci tak dobre aj ked uz ozvicky slabli no chlap bojovnik....

adriana84
22. okt 2011

@mirka12011 aj co sa tyka nas,tak dr.tusil,ze to bude pupocnik,ale nie,ze bude omotany 5 krat ...
sebicek je strasny bojovnik...zlatko nase 😵

mirka12011
22. okt 2011

@adriana84 hlavne ze ste to zvladli a ste OK...

marcovka1
22. okt 2011

@tinika uz si v nemocke ze lepsi program jak doma 😀 no len sa nam drzkaj ...tak predsa bude sc ci este nevies?
@mirka12011 asi nasu "super rodicku bez nasrihu"neznesu ani v tej teme 😀 toto mat doma .... 😒

tinika
22. okt 2011

@mirka12011 no bolesti obcas slave a dufam ze v utorok ma zoberie lekar na sc

mirka12011
22. okt 2011

@marcovka1 je to mozne hihi
@tinika ajajajaj no tak to hej bo v stredu 41 a to nechceme hihi

adika_pl
22. okt 2011

na túto tému: sama som uvažovala, že pôjdem rodiť do Šadce. Ale tiež som počula, čítala pár negatívnych skúseností. V Po som ležala týždeň v novej nemocnici. Na príjme som mala Šímu a Volosinovú, obaja boli strašne zlatí a vysvetlili mi, že čo a ako. Mala som pri sebe na izbe 3 baby, čo rodili, kým som tam bola. Jedna mala ťažký, druhá ľahší pôrod...jedna bola spokojná, nemala problémy, druhá sklamaná, strápená... Všetko je o prístupe a o tom, koho práve "chytíme" na smene, podľa mňa. Napr. ja mám odvtedy strach z Adama a z toho, ako bolestivo vyšetruje. Ale potom mi sestrička vysvetľovala, že sa to nedá inak, že on sa snaží urýchliť-spustiť pôrod, aby sa mamička veľmi netrápila... Takže je to čisto subjektívne: ide o lekára ale aj o nás-rodičky. Hádzať všetkých do jedného vreca je, myslím si, hlúposť.

anicka1981
22. okt 2011

@atletkas muz pri porode a nadstandatna izba 😉

anicka1981
22. okt 2011

@adika_pl porod sa nema umelo urychlovat, skodi to aj babetku aj mamicke, umele urychlovanie porodu sposobi, ze, dietatko tebou preleti a potrha ta, ale zabudla som, ze lekar ti pomoze tym, ze ta nastrihne 😒

a s tym suhlasim,ze kazda ma imu skusenost a kada ocakava od porodu nieco ine,,,, dolezie je ako je kazda spokojna, kazdemu vyhovuje nieco ine...len si neviem predstavit, ze niektora chce byt strihana, aj ked to ide bez toho, a ja som bola so sacou spokojna, nelutujem, , ale to som uz pisala, a aj preco by som v zivote nesla rodit do presovskej....

anicka1981
22. okt 2011

@adriana84 ja som pisala o starej, ale po zlej skusenosti zo starej, a zlych odporucaniach na novu som jednoducho volila sacu, to je vsetko,,,, a sama som videla rozdiel, ako naozaj som rada,ze vam to dopadlo super, a ze ste v poriadku,,, ale zase, keby napisala ta co lezala v kome po odoberani plodovej vody, ta by napisala tiez nieco ine..... takze kazda ma neaku skusenost, ja hovorom za seba a o svoje skusenosti to je vsetko, 😉

anicka1981
22. okt 2011

@atletkas haha, pochybujem, ze vobec vsimli, ze som tam bola 😝 oni vidia len obalku v ruke...

anicka1981
22. okt 2011

@atletkas a este keby som bola egoisticka, tak by som tam necakala 4 a pol hodiny o hlade a bez vody,,, lebo nikam nechodte, pan doktot povedal, ze uz ide dole,,, , a potom, ze musi vykazy dokoncit pan doktor,, a potom, ze ma vizitu pan doktor,,,, v saci som prisla a isla... niake cakanie, profesionalny pristup,,,,a halvne ludsky...

tinika
22. okt 2011

@marcovka1 este ne iem ale dufam ze ano

tinika
22. okt 2011

@adika_pl mna napr nebolelo ked vusetrocval adam ale ini

zvonkohra
23. okt 2011

@tinika mna najhorsie vysetril dr.dzurila

adika_pl
23. okt 2011

Kočky, čo ste už rodili tu u nás, mohli by ste mi dať pár typov, prosím, čo brať a čo nie do pôrodnice? Nemám chuť vláčiť kopec zbytočností. No zatiaľ mám dojem, že mám toho hrozne veľa...

adika_pl
23. okt 2011

@zvonkohra : a moja mamča zas bola pri ňom a že v poho...to asi fakt, že ktorá sme aká a o čo ide... uvidím, ako budem reagovať ja :D

jolika
23. okt 2011

Anicka 1981 -ako vieš čo je v Prešove keď si rodila v Šaci. Nekritizuj keď si neskúsila a hlavne neporovnávaj čo si nezažila len počula. prešov je náhodou super.(stará pôr.)

jolika
23. okt 2011

@anicka1981 možno preto si naháňala lekára lebo v PO v starej pôrodnici sa rodí asi 7 dení za 24 hod. nie ako v Šaci 2 za 24 hod. to o niečom svedčí kde sa rodí. Ak to ide o zaplatenie a o vybavenie nové nech sa páči Šaca.

jolika
23. okt 2011

@anička1981 serieš ma a toto už vytočilo aj mňa nerozprávaj o nejakých obálkach ke´d nevieš .Pýtal od teba niekto obálku?Lebo moje kamošky nikomu nedávali žiadne obálky a odrodili v starej pôrodnici prečo o tom rozprávaš ani ja som nikomu nič nedávala (alebo to povedala tvoja mamka) keď pracovala v pôrodnici. A propo stará pôrodnica je stará budova ale je tam čistučko a veľmi dobre milý personál (sem tam aj nie ale to je v každom povolaní , ty si stále milá v robote?) Nepíš blbosti a možno ti raz pomôžu v po a budeš milo prekvapená.& 🙂

mirka12011
23. okt 2011

@jolika ja si myslim, ze chodit na konika je vramci volneho casu ked ma clovek vsetko zrobene a dieta spi je relax ale prist a nas...t sa tu nejakymi recami od baby ktora v PO ani nerodila tak ako dovi dopi....
ja som v starej bola na pohotovost a ano cakala som 2 hodky na sono...ctg bolo vyhotovene raz dva ale na sono som cakala bo dr rodila....no a mala som dost to je jasneeee ale prezila no ne? 😠

atletkas
23. okt 2011

@anicka1981 tak zaplatiť za manžela pri pôrode a 5 dní hospitalizácie 240 eur tak to sú nekresťanské peniaze. Za tieto peniaze si mohla kúpiť bábetku niečo užitočné a nie nato aby si sa sama egoistický vyvaľovala na izbe kde ti nosili jedlo až pod nos. A s tými obálkami podľa seba súdim teba, aj asi tebe namiesto očí svietia bankovky

radoslava25
23. okt 2011

Ahojte 🙂
no ja som práve v 34 týždni, po odporúčaniach od známych sa chystám rodiť v starej pôrodnici v PO ( 2 moje známe tam rodili aj bez toho aby niekomu dávali nejaké peniaze bolo o nich postarané a boli spokojné), hlavne čo ma zaujíma je že ja chodím do poradne zatiaľ iba ku mojej gynekologičke, zatial som s nou nerozoberala miesto ani nič okolo pôrodu, chcem sa len spýtať kedy ste začali chodiť na vyšetrenia alebo do poradne do pôrodnice kde chcete rodiť aký je v tom systém? keďže som prvo rodička a v rodine sme dlho malé bábo nemali neviem ako to teraz chodí..... Ďakujem za akékoľvek rady a odporúčania 🙂

anicka1981
23. okt 2011

@jolika 😝

anicka1981
23. okt 2011

@radoslava25 ked uvidis ako to tam chodi sa ti tam odnechce rodit, ale snad aj ty budes mat s nimi vynikajucu skusenost, ja by som tam nerodila ani zadarmo

anicka1981
23. okt 2011

kazda nech si rodi ako chce 😉 , ja opustam tuto temu, lebo to nema zmysel, a este saca mala ku dnu mojeho porodu za sebou 700 porodov, a to bol jun, tak si vypocitaj,kolko porodov sa robi v saci @jolika ...
@atletkas za zamluvnenie lekara na starej chceli 200e to nie je nekrestanske????, a to nemas ani nadstandart, kazdy podla moznosti 😉 .. keby mi blikali oci nad eurickami, tak rodim vo starej a poslusne cakam, ky si ma tam niekto vsimne,,, peniaze nie su vsetko,,,,, ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre