Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

fabias
24. okt 2011

@jolika o 2 pôrodoch neviem kde si počula ale v Šaci majú v priemere 4 pôrody denne. Sestrička mi vravela, že majú aj dni keď len za noc je 8 pôrodov a ja keď som rodila tak to bolo asi za 24 hod. 6-7 pôrodov 😉 Takže tak ako všade raz viac raz menej.

atletkas
24. okt 2011

@anicka1981 ale ty furt tu hovoriš svoje somariny dokola, ja som porovnala len to že v prešove zaplatiš za otca pri pôrode a 5 dní hospitalizácie 97 eur a ty v šaci 240 a ty tu stále trepeš zazmluvenie lekára, aj v prešove keby si sama bola rodila, tak sa každý točí okolo teba tak ako aj v šaci, ale keby bolo v šaci 4 žien čo by rodilo, ver tomu žeby ti nechodili prierkom okolo zadku

radoslava25
24. okt 2011

ja si myslím, že je jedno kde rodíte, ak sa ma niečo stať tak sa to stane či v Šaci či v Prešove alebo niekde inde a tiež ide aj o to na aký personál budeš mať štastie a aký majú deň.....kto pracuje s ludmi tak vie že nie vždy sa ku každému správame rovnako, všetko ide podla nálady....

marcovka1
24. okt 2011

baby ja sa vam cudujem ze sa snou este bavite nad slnko jasne ,ze nas tu uraza co sme rodili v PO a pritom je taka chuderka trapna s tou svojou sacou ved ona pisala ze tam bola jak na dovolenke asi jej tam pardon za vyraz pindu s pierkom mastili a v PO podla nej na chodbe rodime 😠
@radoslava25 ked nemas nejaky problem tak sa do nemocky chodi od 36tt na ctg ked by si isla do starej tak zo zadu od monobloku a dam ti radu nepocuvaj ziadnu ancu zMK lebo ta uplne dopletie ...ale mas i take zenske 😎

anicka1981
24. okt 2011

@atletkas ty si tiez melies svoje, ja som len povedala svoju skusenost a to je vsetko, ty si vobec bola v saci?, vies ako to tam aspon vyzera,podla mna si v zadku bola(v presovskej porodnici tym myslim) 😀 , a sa robis chytra,,, ja viem porovnat, ako sa ku MNE spravali v PO a ako sa ku MNE spravali v saci, to je vsetko,,, moj nazor nezmenim,,

a ty tu mel svoje o eurach, a o neviem com, nemusela som platit nic, keby som chcela byt na normalnej izbe, ale ja som chcela nadstandart, a ten by som si obiednala aj na starej, za nadstandart sa plati aj v presovske - tusim je to 20e na den, a na izbe nemas ani vecko, iba sprchu(na starej)j, tak sa uvedom.... mne neslo o peniaze, jednoducho muz chcel aby bolo o nas dobre postarane, a aby sme s malym mali pohodie, a aby mohol nas prist pozrie a posediet na izbe kedykolvek chce,,, a ja som len rada bola, neboli to vyhodene peniaze, ale bola to investicia do mna a do naseho maleho,na izbe bola nasa chladnicka, aj telka, jedlo nosili aj odnasali sestricky(nie ako v presovskej, este aj pribor, pohar a tanier si musis balit), takze som nemusela maleho mat od seba ani na minutu rovnako vecko a sprcha, a zdravotna strostlivost bola super, aj o mna(aj ked ja som to ani nepotrebovala, ja som ani ako keby nerodila), a o maleho tiez, nemam m co vytknut,,,,ani jednu vec,pre mna to bola skor ako rekreacia, ako hospitalizacia,keby si mala nadstandartnu izbu, tiez by si bola rada, tak sa tu teraz nehraj a neklam samu seba,,, 😉

atletkas
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadda02
24. okt 2011

Baby, ktore ste boli v monobloku. Ako je to s tou starostlivostou na rooming-in izbach? Aj si kupe zena dietatko uplne sama, stale je pri nom, non-stop? Pomozu mi prvy raz sestry? A ako je to s oblecenim pre babatko? Nejake nafasujem a vlastné si beriem len to, v ktorom pojde babatko domov? Dakujem.

olienka12
24. okt 2011

@dadda02 babo nekupes beru na kupanie mozes mat 24hod babo pri sebe ale nemusis vacsinou na noc beru, oblecko mas erarne doporucujem zobrat vlastnu ciapocku a rukavicky inak len to v com pojdete domov...

jolika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadda02
24. okt 2011

@olienka12 Dakujem velmi pekne! 🙂

mirka12011
24. okt 2011

@atletkas mne sa zda ze anicka pisala ze musela brat nadstandart lebo nemali volnu izbu a teraz pise ze chcela.....no ako nekomentujme to uz to nema zmysel.....vrasky si robit predsa nebudeme 😕

mirka12011
24. okt 2011

@dadda02 a zober este ku ciapke a rukavickam aj ortopedicke nohavicky a plienocky latkove do nohaviciek....ked budes mat na roomingu je to rychlejsie ako tie ich "guzlenice" okolo noziciek deti a nalep si na vsetko meno....prezvisko teda na ciapku , rukavicky aj na nohavicky..... 😉

radoslava25
24. okt 2011

marcovka1 Ďakujem za radu 🙂

anicka1981
24. okt 2011

@atletkas nezavid 😀

@jolika to, ze sa tam rodi najviac deti, neznamena, ze je dobra, si zober kolko z nich je romskych deti....

jeden priklad,,, babetko sa narodi so sifilisom, myslite si ze sestricky na sestonedeli ho krmia oddelenou flasou?, myslite si, ze po kazdom babetku si umyju ruky, ked prebaluju a kupu???? to je otazka, a nech si kazdy odpovie sam,,,,, ako je to kazdeho vec kde chce rodit, len nechapem preco nechcete uznat, ze presovka porodnica nie je nic moc, a ukazal to aj prieskum, ktory bezal na markize v spravach, to je vsetko....

a ja nie som niaka panicka, len mam mozno ine priority ako vy 😉, a isla som si za svojim,,, Saca je baby friendly hospital, viem, ze o moje babo bolo 100% postarane,,,,,
pekny den aj pekne porody kdekolvek, a hlavne zdave babetka 😉

tatiana1985
24. okt 2011

@anicka1981 mozes mi vysvetlit, preco si v tejto teme? 🙄 🙄
preco nejdes do "svojej" temy? porodnica saca?
dost zien ta tu ma v zuboch, ale asi si si to nevsimla 😠 😠

atletkas
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadda02
24. okt 2011

@mirka12011 Diky! A este otazka - ked za mnou pride napr. manzel, co vtedy s babatkom? Odovzdava sa sestricke?

mirka12011
24. okt 2011

@dadda02 ano zazvonis na porodnicu a das im a potom si zoberes spat zazvonis a ti daju....

olienka12
24. okt 2011

jo tie drbnute gace som zabudla 🙂)

olienka12
24. okt 2011

mimochodom ked sa decko narodi so sifilisom je v karantene...

mirka12011
24. okt 2011

@dadda02 sorry nie na porodnicu ale novorodenecke zazvonis hihi

anicka1981
24. okt 2011

@atletkas nebud si taka ista,,,, pani najskusenejsia,,,, 😉

marcovka1
25. okt 2011

@mirka12011 nevies ako nasa tinika este je 2v1 dajak sa nehlasi 😎

mirka12011
25. okt 2011

@marcovka1 no pisala svoj "status" ze to bude prenasanie.....

zvonkohra
26. okt 2011

@marcovka1 zajtra by mala byt sc

marcovka1
26. okt 2011

@zvonkohra 🙂

mirka12011
27. okt 2011

ahojte tinika uz je mamina????

olienka12
27. okt 2011

cakam na spravy uz mozno ano

juliap
27. okt 2011

@mirka12011 ano, o 10 sa narodil maly Risko, 3460g, 49cm, riadny chlapisko ... 🙂

mirka12011
27. okt 2011

@juliap uz som stretla zvonkohru a viemmm ale diky si zlata...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre