Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

mirka12011
27. okt 2011

@tinika gratulujem k drobcovi a prajem vela zdravicka obom drobcom a maminke....drzte sa....cmuk

marcovka1
27. okt 2011

@tinika jeej gratulujem drzte sa obaja... 🙂

mirka12011
27. okt 2011

@marcovka1 ako sa ma Ninka?

marcovka1
28. okt 2011

@mirka12011 dakujem dobre,len zubky nas traaapia 😔 kazdy si odplaceme no co uz raz vyjdu .. 🙂 a vy jak ste na tom zo zubkami?

mirka12011
28. okt 2011

@marcovka1 no tie zubky trapia a trapia....uz nech su vsetky von a bude dobre....my uz mame vsetky hih okrem stoliciek co idu von od 2 rokov ale nam pojdu asi skor....lebo my mame zubky od 3 mesiacov hihih

marcovka1
28. okt 2011

@mirka12011 fuu tak to je riadne skoro nam az od pol roka zatial 10 zubale a teraz asi ocne pojdu,lebo stolicky uz 2 vysli konecne sak to len kakala no nastastie teplotu nemala ☹ tak ze dalsie stolicky od 2 rokov? tak ze na druhy rok krasne leto nas caka.. 😀

mirka12011
28. okt 2011

@marcovka1 no stolicky myslis ako 4ky zubky? ked mate 2 tak uz pojdu aj tie zvysne 2 4ky a tak ocaky nam vysli ocaky nejako naraz.....ako 2 naraz.....no a posledne stolicky idu az po 2 roku ale kazdemu inak..... hih
no mozno nam skor vypadnu hihi

bmmz
29. okt 2011

babenky tie co vas porod este len caka, oddychujte a teste sa je to neopakovatelny cas.... k porodniciam prvorade je aby o babo bolo postarane, viem od lekarov z ke ze ked ma dietatko problem aj tak ho vezu sanitkou do fakultnej zo sace lebo tam je detska jiska.. tak si myslim ze je to jedno kde rodite 5 dni a domov .. to je najlepsie co moze byt

zvonkohra
29. okt 2011

@bmmz jaka mudra rec-konecne

marccelina
30. okt 2011

ahojte, rada by som sa vas opytala, ako je to z darovanim pupocnikovej krvi. Je mozne darovat PK tu v PO nie pre vlastnu potrebu? Snad pomoze niekomu inemu🙂 Dakujem za odpovede 🙂

olienka12
30. okt 2011

@marccelina ano je to mozne,ale drviva vacsina z nas nesplna podmienky darovania do verejneho registra podotykam,ze to nie je chyba PO nemocnic skus si pozriet podmienky na www.ceptra.sk alebo www.eurocord.sk
zhrniem to asi tak, ze pocas celeho tehu ziadne lieky okrem vitaminov, dieta porodna vaha nad 4kg a dalsie blbosti...

marccelina
30. okt 2011

@olienka12 dakujem 🙂

mirka12011
30. okt 2011

@marccelina ja som darovala a nemali sme nad 4kg.....

zvonkohra
30. okt 2011

@mirka12011 a to si im kedy povedala ze chces darovat?za to sa nic neplati,ze?

olienka12
30. okt 2011

@mirka12011 do ktoreho registra ste davali? celkom novinka pre mna lebo aj teta z ceptry tvrdila,ze nad 4kg ne bolo velmi luto,ze som nemohla dat :((

mirka12011
30. okt 2011

@zvonkohra mna sa pytal porodnik ze je tu moznost darovat ci s tym suhlasim......podpisala som papiere 😉 a neplati sa nic....
@olienka12 tak to je zaujimave kamoska mala malu 3150g a tiez darovala....hmm?

mirka12011
30. okt 2011

@olienka12 hihi 3650g no neviem odobranu ju mala tak ako aj ja a ci bola vhodna alebo co tak to neviem uz.....uz som sa jej to nepytala

mirka12011
30. okt 2011

@zvonkohra pri kom si ty vlastne rodila???

mirka12011
30. okt 2011

Baby neviete ako to je na porodnici s tym "prepustanim" niekto odchadza ci??? Jedna teta povedala???

mirka12011
30. okt 2011

@olienka12 a inak o tom ze vyse 4kg som citala kedysi davno no ale absolutne ma nenapadlo sa s tym zaoberat.....darovat som darovala ked bola vhodna tak som rada ked nie tak nieeee

zvonkohra
30. okt 2011

@mirka12011 sima a volosinova

mirka12011
30. okt 2011

@zvonkohra to si dobre obstala hihi
inak uz si kupila????

radoslava25
30. okt 2011

ja mám termín 05.12. a v tehotenskom preukaze mám napísané, že súhlasím z darovaním pupočníkovej krvy .... ale ako to bude Vám poviem až potom...

olienka12
31. okt 2011

@radoslava25 fuh 5.12. tak drzim prsty aby tam bol nejaky lekar 🙂 :(

radoslava25
31. okt 2011

@olienka12 no práve preto by som bola radšej keby to prišlo trochu skôr, no uvidíme ako to bude.....

zvonkohra
31. okt 2011

@mirka12011 ta celkom hej 🙂

dadda02
1. nov 2011

Baby, rodil tu niekto s epiduralkou? Mate nejake skusenosti z PO?

bmmz
1. nov 2011

@dadda02 no u mna to islo strasne rychlo ani by mi ju nestihli dat a ani som ju nechcela ... ale ked som rodila tak sa pytali lekara ze kto je na rade tak vravel na nejaku vedla ze to pojde pomaly lebo jej dali epidural.... psychicky urcite epi moze pomoct ked ma rodicka obavy z bolesti ale ja som myslela v duchu ze zbytocne lieky pre babo v brusku
v presove ak za nu zaplatis v pohode ju davaju ak je na nu este cas ... u nas ani nebol 😀

suknicka
1. nov 2011

@bmmz @dadda02 -mne dali epi ked som bola na 4cm otvorena.. to bolo okolo 16tej..prva 2 zlozkova davka zacala vyprchavat okolo 17:20..potom mi dal 1 zlozkovu aby som citila porodne tlaky (bolest minimalna) ..a 17:55 bola dcerka na svete (4300g 53cm)..ja som aj kvoli tomu riesila epidural..pretoze bola velka..a dostala som od lekara odporucanie ze ako prvorodicke s tak velkym dietatkom, kt. xce rodit spontanne tak urcite odporuca..

ale viem ze niektorym zenam to priebeh porodu spomali..mne myslim ze to v kombinacii s oxytocinom pomohlo (prenasala som uz 10 dni takze mala musela ist von v ten den)..pocity nadherne..manzel pri porode, bez kriku ..krasne sme si to uzili vsetci 🙂

vobec netreba mat strach z napichnutia epi..robi sa medzi kontrakciami..ja som to ani necitila.. ;)

dadda02
1. nov 2011

@suknicka Aj moje vyzera byt valibuk, takze nad epi realne uvazujem. Som rada, ze v PO su tomu lekari nakloneni, nie je to tak v kazdej nemocnici, ale zrejme je to velmi individualne. A tiez som sa skor docitala o tom, ze epi porod urychlila, nie spomalila.
Mozno ju nakoniec nebudem potrebovat, ale pre istotu asi uz zacnem s vybavovanim. len dufam, ze suma 100 eur je uz konecna 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre