Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

suknicka
15. nov 2011

@mexico_16 ja som rodila u Adama pred takmer 4ma rokmi..spontanne, s epiduralom, ked prisli tlaky mala bola na 3tie zatlacenie vonku..odoberal mi pupocnikovu krv, sil ma s dalsou davkou epiduralu cize som absolutne nic necitila-ale sitie vyborne (uhladne)..oproti nemu ma Stosekova zosila ako vrece zemiakov :D cize so mnou vela prace nemal a ja som bola nadmieru spokojna... 🙂

marcovka1
15. nov 2011

@radoslava25 vchod je ten isti,len pojdes hore schodmi na 1posch.rovno na porodnu salu tam si zazvonis a povies rodiim 🙂 nic sa neboj vsetko bude dobre a ktory lekar ta hodnotil na ctg?

marcovka1
15. nov 2011

@mirka12011 co sa ti nepacili kabelecky este raz si dame repete 😀 😀 ako tinika..
@tinika tak predsa bola sc a to sa oni rozhodli ci ty ?

tinika
15. nov 2011

@marcovka1 ja a mozno by aj oni rozhodli :D

radoslava25
15. nov 2011

@marcovka1 ja som nemala obavy cele tehotenstvo ale teraz jak chodim na tie kontroly a tak castejsie a vidím jak tam daktore holky prídu a stresuju tak zacínam mat obavy.... len sa utešujem tým že ked to tolko žien zvládlo tak to nebude až take hrozne actg mi hodnotila mudr. Horanská mslím- taká milá príjemná blondínka

marcovka1
16. nov 2011

@radoslava25 urcite nepocuvaj druhe zeny,lebo kazda sme ina a kazda inac znasa bolest...ja som sa tiez toho napocuvala,mas take baby ktore budu o sebe rozpravat ze neviem co prezili a bla,bla..a ty si zbytocne v strese ..Horanska je celkom v pohodke ona ma rizikovu amb.tak je taka doslednejsia 🙂

mirka12011
16. nov 2011

@marcovka1 ja by som bola za kabelecku hihih 😉 kedy ideme von s nasimi kockami?

nercia
18. nov 2011

dcéru som rodila na starej pôrodnici a bolo super. Pôrod bol taký rýchly ýe doktor si ledva stihol dať rukavice. Malá sa narodila bez nastrihnutia (prosila som o to, lebo ani pri synovi som nebola nastrihovana) a bez natrhnutia. Celú prax na pôrodnicu pred rokmi som chcela doktora Olejára- lebo je najlepší a aj bez zaplatenia to vyšlo tak že mal v ten deň službu a bol pri tom. Pri pôrode bola aj PA Šimová. Prostredie sa nedá porovnať s Anglickým ale kedže som v GB rodila 32 hodín (z toho presne dva som tlačila) tak tieto 4 hodiny boli potešením... Odporúčam. Kedže som na starej aj nobvej pôrodnici vrámci praxe strávila stovky hodín poznám zákulisie, doktorov, sestričky. Jednoznačne stará pôrodnica vyhráva

marcovka1
18. nov 2011

@mirka12011 no uz by sme mohli ale kedy ??? 🙂

michell
autor
19. nov 2011

@nercia ahoj ja budem rodit teraz v decembri a tiez chcem ist do starej porodnice,chcela som sa ta opytat ci mi nahodou neviesporadit alebo niekto kto vie,ze ako mam postupovat ked chem pri porode Dr.Olejara,v stredu idem na ctg do starej porodnice a teraz neviem akym sposobom sa k nemu dostat aby som sa ho opytala ci sa mozem s nim dohodnut aby bol pri porode.Dakujem za kazdu odpoved

zvonkohra
19. nov 2011

@michell zavolas si ho a povies mu to-dohodnete sa a je vybavene 🙂 pravda ak si ho chces zazmluvnit aj zacvakas ale teraz neviem ci s tym bude suhlasit lebo kamoska bola a nechcel ani cent

michell
autor
19. nov 2011

@zvonkohra dakujem,no dufam ze ho zastihnem tam

zvonkohra
19. nov 2011

@michell ved ked nie spytas sa kedy pracuje

nercia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
radoslava25
20. nov 2011

@nercia absolútny súhlas s tebou, ja sa tiež chystám rodiť do starej pôrodnice a nemám zaplateného ani zazmluvneného žiadneho lekára a ani sa nechystám nikomu nič dať, veď nám za našu prácu tiež nikto nič nedá.... moja sesternica, ktorá je tiež lekárka mi povedala že nemám nikomu nič dávať a ani si nikoho vybavovať, jednoducho povedala ak má ísť všetko hladko pôjde to s akýmkoľvek lekárom a ak budú problémy to že si niekoho zaplatím mi určite nezaručí bezproblémový pôrod (škoda len že je z PP lebo ináč by som rodila tam),....... aj moje 3 kamošky rodili v PO a nikomu nič nedali a boli spokojné, naopak kamarátka ktorá mala po známosti vybaveného lekára nebola spokojná, teraz čaká druhe bábo a tiež si nikoho nevybavuje .....

mirka12011
20. nov 2011

@nercia toto by si mala precitat anicka ahhahahhaha

nercia
20. nov 2011

tak tak ak sa žena dostatočne pripraví na pôrod je to už len v Božích rukách. Ak bude mať šťastie tak bude mať službu nejaký fajn doktor alebo doktorka.

nercia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubkasungirl
20. nov 2011

babenky, no s tymi uplatkami je to tak - ze ak by mm nedal dokymu peniaze, nemuselo by tu uz byt moje babo a mozno ani ja... 😒 kym nedostal, kaslal na mna... tak preto myslim, ze to vsimne je u nas na Slovensku čakané a žialbohu v niektorych pripadoch nie je na vyber... ☹

marcovka1
20. nov 2011

@nercia a kedy to bolo s tym Kascakom ??lebo mne robil sc pred rokom a nic take som nepostrehla ani som mu nic nedavala on stale s nami srandoval ..a jedna dokonca prisla ze chce len pri nom rodit tak neviem... 😉

nercia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zvonkohra
21. nov 2011

@nercia si s nim robila?

nercia
21. nov 2011

ja som bola študentka pôrodnej asistencie, 2000-2004

nercia
21. nov 2011

@marccelina Pitonák je skvelý aj ako človek aj ako profesionál

nercia
21. nov 2011

@radoslava25 v Anglicku neexistuje novorodenecké odd len JIS. Ciže 2 hodiny po pôrode ti dieťa prinesú a je tam s tebou stále čiže si žena vôbec neoddýchne. Aj odbery(minimálne) sa robia na izbe. Po 32 hodinovom pôrode som si chcela aspoň zdriemnuť ale nedalo sa.... V pôrodnici som dokopy 8 dni nespala 3 dni pred pôrodom a 5 po. Posledný prepušťací deň som tak tvrdo zaspala na hodinku, že ma nemohli zobudiť. Bola som preto tak dlho lebo synček mal žltačku a slabo cuckal. Inak išli ženy po 12 hodinách domov. Na izbe sa mi vystriedalo aj 15 mamičiek.... Takže rooming in v slovenskej podobe je super. Aj si veľa s bábetkom aj máš čas si zdriemnuť bo niektoré mamky si potom tak skoro neoddýchnu... hlavne pri viacerých deťoch...

radoslava25
21. nov 2011

@nercia no ja dúfam že v mojom prípade všetko dobre dopadne a že po 4-5 dňoch budeme doma , zajtra idem zas na ctg do starej pôrodnice tak uvidím aký lekár bude mať práve službu, zatiaľ som mala šťastie iba na doktorku Horanskú a tá bola v pohode aj dôsledná, naopak mamičky čo mali dohodnutých lekárov tak im iba ukázali ctg a doktor sa na nich ani nekukol ani sa len neopýtal ako sa majú len to na chodbe podpísal a dovi , tak za toto by som ja určite neplatila....

juliap
21. nov 2011

Tehulky, co chcete latkovat, nemate zaujem o 10 ks latkovych PLIENOK rozmer 70x70 /pouzivane, ale vyvarene/ + balik separacnych plienok + 5ks jednorazove podlozky na prebalovanie Babylove? cena spolu 6E.

nercia
21. nov 2011

zo srdca si to praj a malo by byť všetko dobré. Zvládli to miliardy žien pred tebou, zvládneš to aj ty. Hoci bolesť je to brutálna stojí to za to a budeš na seba hrdá

anavila
23. nov 2011

baby, no neviem, ale vcera som pocula taku info, ze v starej porodnici dali vypoved vsetci lekari okrem Kyseleho. no nechce sa mi to verit...a vraj maju prist nejaki rumuni či bulhari namiesto nich...zda sa mi to riadne pritiahnute za vlasy teda...dufam ze to nieje pravda

radoslava25
23. nov 2011

@anavila no dúfam že nie lebo ja mám termín 05.12. a čo potom......to za všetko môže ten siví dedo čo je furt v telke a ja plat o 300 E vyšší sa mu zdá malý on chce o 800 E, velmi pekne spríjemnuje posledné dni tehotenstva niektorým mamičkám a to nehovorím o iných pacientoch 😒 , on nie je lekár on je.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre