Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

tanity
27. aug 2009

peti asi to tak bude, ze zeny len chodia po chodbe...ja som prisla a hned isla na surny cisarak, takze naozaj neviem, ci tam je nejaka ina miestnost,ale zato som videla zeny, ako chodia po tej chodbe, ktora viedla na novorodenecke...takze asi len chodit a chodit...a este tam bolo jedno ziena, ktore sa neotavralo, tak ona bola normalka na izbe so zenami po porode...

kiert? xxx

smejo251
27. aug 2009

baby idem zajtra k lekarovi tak sa na vsetko popytam a dam vam vediet...

mamagaga
28. aug 2009

dievcence, este taka blbovzdorna otazka 😖 ako ste sli, pripadne sa chystate do porodnice? ak to na mna pride cez den, neviem si predstavit, ako manzel stihne utiect z roboty domov a odviezt ma do porodnice, ked to bude musiet oboma smermi absolvovat z mesta cez sabinovsku az do sarisa... uplne mi staci pretrpiet tu zapchu, ked chodim na poradnu... uz sa pohravam aj s myslienkou zavolat si sanitku, len mi to pride take "trapne" viezt sa s hukackou do porodnice, ked ten prvy raz som sa viezla mhd-ckou a este som aj stala 😀

petra1985
28. aug 2009

hehe mamagaga na mna to prislo v noci a moj je policajt a bol v robote.. na sigorde mali nejaku rekonstrukciu no tak postavil do pozoru kazdeho a svihal odtial po mna inak neviem.. asi by som porodila doma.. este otec bol doma ale ten sa zobudil az ked som odchadzala prec 😀 on spi ako medved a ked som lezala v porodnici tak jedna pani prisla normalne na sanitke.. aj takuto moznost som zvazovala keby sa inak nedalo.. si myslim, ze to je normalne takze kludne 😉

andrea12737
28. aug 2009

No mamagaga, asi ti fakt nic ine neostane len zavolat sanitku, ale ktovie, mozno porod nebude mat taky rychly priebeh, tak si snad to v pohodicke vsetko stihnes aj s manzelom. Ved si druhorodicka, tak uz nejaku tu skusenost mas, tak uz budes vediet ze co a ako. 😉
Ja tiez neviem ako to bude, pretoze manzel ma ist na sluzobku, niekde okolo mojho termina, a ja budem doma sama s malym celych 8dni a 7nocii, neviem co urobim ked to na mna pride...a to dufam, ze svokra v tom case nepojde k svojej mame, do sabinova na par dni, lebo neviem kto bude s malym.. 😒 poviem vam az to bude sranda! 🙂

smejo251
29. aug 2009

och tak to mna by asi porayilo keby som nemala isty odvoy do nemocnice mam z toho strasny stres.....ja uz mam zistene ze sanitka je u mna do 5 minut od nemocnice ale chvalabohu mam stastie lebo moj manzel je pri mne doma a tak sa moze len stat ze bude prave hrat hokej keby ze to na mna pride...co dufam ze nepride..idem na cisarsky a chcem ho naplanovat tak aby to bolo skor ako sa maly rozhodne prist na svet sam 🙂)))

petra1985
29. aug 2009

smejo ooou tak to mas aj peso zmaknute 😀

smejo251
30. aug 2009

petra1985- no peso ani radsej nie ,to by som sa riadne presla po dialnici....od humera do nemocky tak to je este riadne daleko...🙂)))))) asi by som ho po ceste uz urcite niekde stratila 🙂)))

ester161
30. aug 2009

smejo,,no vidis ja byvam priamo pri ceste pod nemocnicou-))a mam kazdodenny vyhlad na monoblok-))az niekedy mi to lezie na nervy 😉
niekedy mi je aj smiesno...ze teraz nan este par dni poziram..a tak tam idem,,alebo do starje to je jedno..
takze nastastie mam o 1problem menej ze ako tam dojdem!!
aj ked v posledne 3dni je mi akosi zvlastne.z rano ma prehana..ze by to boli poslickovia?-)a pobolieva ma hlava.v utorok idem ku gynekologovi..spytat sa ho ci nema chut byt prave on pri mojom porode-) a spytat sa na vsetky posledne potrebne info...
a potom tie sny-)) no proste moja mala v snoch kumne zchadza po schodoch-) asi sa uz nemozem dockat..to asi preto tie sny.
🙂
ked som otehotnela citila som to od prveho dna..a to si myslim aj teraz..ze to pride skor.. 😝
objednala som si knihu Budeme Mit dite..velmi dobra vysla teraz v r.2009.napisana jednym prazskym gynekologom.
a hlavne ta pouci a nie vystrasi..zodpovedala mi vlasten vsetko to,o com som mala pochyby.
ak niekto by mal problem,ako dojst do porodnice..mam izbu k dispozicii-) tak sa budeme predychavat spolocne 😀

ester161
30. aug 2009

dal si tu niekto robit odber krvi s pupocnika pri narodeny baba??
uvazujem o tom.dala som o tom vediet do predu aj mojmu gynekologovi.robia to v presovskej nemocnici.(apson nieco) 😉

mamagaga
30. aug 2009

no, na tie moje skusenosti ako druhorodicka by som sa nespoliehala 😒 prvy krat som sa viezla do nemocky mhd-ckou (este som si aj postala) v style - idem sa spytat, ci uz rodim... ziadne regulerne kontrakcie, odtok vody... nic... len brutalne bolesti v stehnach...

ester, ja poslickujem od cca 23. tyzdna, v 35. sme sa presli do monobloku, lebo som sa divne citila, bolesti a tak a tam ma lekar vystrasil, ze nevydrzim asi ani tyzden a pozri... 38 tyzden je tu, stale sa divne citim, a furt nic... hadam aj prenasat budem 🙄

a tie sny... mi nieco hovor... hororove verzie ako rodim v sanitke 😀 v zapche 😀 inokedy sa mi uz aj do porodnice podari dojst... 😀 tak uvidime aka bude realita...

a pri zojke sme odber robit nedali, asi ani pri sonke ho nebudeme davat robit...

ester161
30. aug 2009

moj manzel chce byt pri porode..a ja som len rada-)!! ako to funguje?
ma stym niekto skusenost?? proste od akej do akej doby moze byt so mnou ? myslim tym mozno sa porod po prichode do porodnice hned nezacne.to ho mam akoze telef.zavolaT,kedze urcite ziadne izby na to niesu..ako inde.aby sme mali svojich manzelov pri sebe..ak chceme(niekde to je mozne).
ja sa bojim len toho,kedze je cudzinec,a slovensky toho vela nevie... 😀 ze nedokaze ku mne trafit 😔
to su problemy co 😀 😀
jezis ako to mam spravit?'
a tiez chodi v kuse na sluzobne..takze uvidime,na presny termin velmi nedam.!!
este k tej jedinej drahocennej nadstandartnej izbe v monobloku..kedze je len jedna a nas je tolko vela 😀
to sa akoze objednava?' ako v hoteli? alebo zavisi to od stastia..je volna je,,nieje nieje!

petra1985
31. aug 2009

smejo jaaaaaaaaaaaaaaaaaj :DDD a ja ze to ty tam byvas pod nemockou a to ester 🙂 tak pardon 🙂 no to by dobre asi nedopadlo 🙂

ester priatel moze byt pri tebe pocas celeho porodu t.z. od prvej doby porodnej az dokonca.. ale prvu dobu si myslim, ze zmaknes aj doma🙂

smejo251
31. aug 2009

petra1985-pohodicka aspon je sranda...ale pri tej predstave ze by som slapala no super....

smejo251
31. aug 2009

ester161- noo ja som bola na tej izbe uz trikrat ale mala som ju vzdy rezervovanu- postaral sa mi o to lekar .....tak asi si ju musis objednat tak ako hovoris🙂 no o chvilu budes pozrat druhou stranou nie na nemocnicu ale z nemocnice...ja by som uz sla nech to mam cim skor za sebou a nech viem ze je vsetko v potiadku...som sa tak do nemocnice este nikdy netesila ko teraz 🙂)))) ja idem na ctg vo stvrtok tak uz dufam sa dohodneme na nejakom termine sekcie alebo ja nev iem ako to ma akoze byt....ale ked si musim rezervovat izbu tak uz by som mohla vediet ze kedy nie nie ze bude vsetko obsadene .....to je ako v hiltone ty kokos rezervacky.....ale fajne rodime jak na pase aspon pojdeme skor domov 🙂))))

ester161
31. aug 2009

tak smejo,verim ti ze sa na to tesis aj ja velmi-)
ja mam strach len s toho nemocnicneho prostredia.ale prezijem to dufam!
hej rezervacky ako do hiltonu,,brala by som taky hilton,so vsetkym co ktomu patri. 🙂
ja zajtra idem k mojmu gynekologovi konecne,takze sa spytam na vsetko vsetko,,aj ako objednat tu izbu.to akoze ked tam pridem poviem,,mam objednanu izbu na 4noci 😀 fakt dobre...
a tiez by som mala ist uz na to ctg.este ma neposlal.
drzim ti palce smejo,,
a mas vybrateho aj lekara ak sa smiem spytat?

olienka12
31. aug 2009

mamagaga si z velkeho sarisa?

olienka12
31. aug 2009

ked tak rozmyslam,tak do nemocnice z velkeho sarisa je asi najlepsie ist cez maly saris a tak pavlovicak.. sice dlhsia trasa ale rychlejsia 🙂 ja to budem riesit v zime 🙂 snad neuviazneme v januarovej metelici 🙂

ivmila
31. aug 2009

ja tiez cakam v januari, olienka, a tiez asi pojdem do PO rodit, som zo Sirokeho. tiez dufam, ze sneh nebude...alebo bude ale v obmedzenom mnozstve 🙂

olienka12
31. aug 2009

tak to si len drzme prsty 🙂)

smejo251
31. aug 2009

ester161- ja budem rodit u prednostu- primara Dr.Adama...som cerstva presovcanka lebo dovtedy som zila v kosiciach a vlastne on je tiez kosican a manzelovi odrodil uz dve deti z prveho manzelstva a sledoval vsetky moje predchadzajuce nepodarene tehu tak ma pozna najlepsie tak ja mu strasne verim tak preto u neho...robil mi tri kyrety a lekari ktori ma videli po zakrokoch sa cudovali ci som naozaj mala vyskraby lebo nemam ziadne jazvy na maternici....no aj sa tesim ale poviem pravdu aj bojim lebo neviem co to vlastne bude- inak sa to asi cita ako preziva..vies co ja som lezala v monobloku 7 dni asi v 13tt a nebolo to az takjke hrozne -lekari v pohodicke, sestricky tiez boli milucke stale sa pytali ci nieco nepotrebujem ci sa citim dobre ako nemozem sa stazovat aj jedlo mi zohrievali jedlo lebo to nemocnicne no hruza....

mamagaga
31. aug 2009

olienka, uz 4 mesiace som z velkeho sarisa 😀 sme sa stahovali z martina za manzelom, lebo ho prevelili... a srdcervuce sceny - kde je tatinko, kedy pride tatinko - sa uz nedali vydrzat... akurat tu prerabaju priecestie, tak sme si to dnes do poradne vyskusali cez maly saris, ale ani to nie je med lizat... este sa zapotim pri organizovani mojho presunu...

ja ked som si volala do monobloku, tak ta jedina nadstandartna izba je rezervovana - baby, priznajte sa, kto ju ma? 😉 takze sa budem musiet uspokojit s tym, co bude...

co sa tyka manzela pri porode, mam skusenosti len s martinskou porodnicou - prisli sme spolu, kym mi robili vstupne vysetrenia, tak manzel bol na chodbe (a stretol kamarata, rovnako postihnuteho porodom manzelky, tak si spolu skocili na frtana na odvahu... 😠 ) a ked som mala po klystire a sprche, tak uz bol so mnou po zvysok porodu... kym ja som "dorodovala" placentu, on bol s dcerou pri vysetreniach a potom som ich uz mala oboch pri sebe, cca dve hodky, kym ma nepreviezli na izbu... to bolo okolo pol desiatej vecer, este chvilu bol na izbe a potom sa siel chvalit, telefonovat... 😀

baby, vy teda chodite na ctg do nemocky? mne ho robi gynekolog, snad s tym potom nebudu mat v porodnici problem, ze som nechodila k nim... nie je to povinne, absolvovat to u nich, ze nie? 🙄

smejo251
31. aug 2009

no mne lekar povedal ze mam sa ist nahlasit do porodnice kde budem rodit a tam budem chodit na vsetky vysetrenia aj na ctg ....
mamagaga dufam ze s tou izbou srandujes ja pocitam ze bude moja.....na kedy si si ju chcela rezervovat ze sa uz neda??????

ivkaivka
31. aug 2009

ahojte, ja som rodila minuly tyzden v starej porodnici. Bolo super, personal bol zohrany. Nemozem na priebeh porodu povedat jedno krive slovo. No nepaci sa mi, ze nemocnica nie je velmi naklonena dojceniu. S dojcenim som mala obrovske problemy, mala sa nechcela prisat, ked som ich poziadala, aby ma prisli zavolat ak sa mala zobudi, tak mi povedali, ze mam odstriekat a oni jej daju na flasu. Dost ma to mrzelo, pretoze mliecka som mala vela. V porodnici ju naucili na flasu a ja mam teraz doma velke problemy s dojcenim ☹

petra1985
31. aug 2009

s tym ctg si myslim, ze nie je problem len nech mas tie vystupne papieriky so sebou do porodnice, ved keby boli zle ozvy tvoj gynekolog by ta urcite poslal do nemocky..

ivkaivka niekedy je to tazke a hlavne zo zaciatku uvidis neskor sa to upravi, doma uz predsa len mas vlastny rezim a bude ok.. oni tam davali casto na flasu mamicky si odstriekali a potom davali detickam cez flasu tak som sa snazila pri kojeni nech sa napapa fajne aj ked zo zaciatku to neslo ani nam.. ivkaivka a ako inak? Kto ta odrodil? Ste zdravucke dufam🙂 drzte sa

mamagaga
1. sep 2009

smejo, ja som si ju chcela rezervovat na termin okolo 19 septembra, s tym, ze to moze byt aj skor a povedali mi, ze uz je rezervovana, ze ked ju ma ta pani rezervovanu, ze tiez jej nikto nezaruci, ze bude alebo nebude rodit skor, pripadne, ci nebude mat nejake komplikacie po porode, cize mi z toho vyslo, ze kym ta pani nepride, neodrodi a neprepustia ju, tak z tej izby nic nebude... 😖

ivkaivka, gratulujeme k dievcatku, to je skoda, ze ste si takto "uzili" s kojenim v nemocnici... snad sa to upravi a budete si kojenie uzivat, nielen s nim bojovat... 😉

smejo251
1. sep 2009

no dufam ze tou pani nie som ja a ze vas brzdim,zistim to vo stvrtok u lekara ci to nahodou on tak nezariadil...ale ja az do 19 urcite cakat s porodom nebudem tak sa nic neboj dovtedy ak som to ja ti ju uvolnim 🙂)))))ale neviem o tom ze by som to bola ja...dam vediet v kazdom pripade...no a to je pravdas, podla mna oni necakaju kym niekto kto si ju rezervoval pride a dovtedy je prazdna podla mna ju daju kazdemu kto ju chce ved tie peniaze sa mi hodia..tak poyistujem jak to vsetko vyzera..lebo ja mam termin 21.9. ale idem na sekciu a chcem ju ircite skor ako toho 21.

katka.m
1. sep 2009

ivka: Môj sa tiež nechcel prisať, ale mne veľmi pomáhali, volali ma vždy keď sa zobudil. Tak neviem, asi si natrafila na to "horšie" osadenstvo.

olienka12
1. sep 2009

mamagaga 🙂 tak to sme blizko seba 🙂 ja som tiez zo sarisa 🙂

olienka12
1. sep 2009

inak co sa tyka nadstandardnej izby v novej nemocnici ked si odmyslite tv a sprxu,tak rovnaka izba je aj jednotka a to bez priplatku....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre