Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

nikus5
10. dec 2011

Baby, rozhodujem sa medzi starou a novou nemockou, čo mi poradíte? A akého lekára v starej a akého v novej - s kým máte dobrú skúsenosť? Dík. 🙂

tinika
10. dec 2011

@lubkaj38 ja som ho mala teraz vybaveneho, po porode prisiel ale uz nemal sluzbu kym ma pustili domov, skoda, mal na to dovody svoje ale som spokojna, bavili sme sa o prirodzenom porode, ktory som chcela, ale vzhladom na jazvu a rozne nazory som uz dostala strach a nemal problem ze som zmenila nazor a ani ma neprehovaral na spinal, sam uznal ze su ludia, ktorym nie je prijemna prestava byt pri vedomi ked ich rezu a ze mali vela mamičiek, ktore z toho aj tak nič nemali, bo im prislo zle

olienka12
11. dec 2011

@nikus5 kazda bude obhajovat svoje, musis dat na vlastny pocit... ja som bola v monobloku velkym plus bolo wc na izbe hlavne po sekcii som bola rada,ze nemusim daleko "dochadzat" 🙂)

zvonkohra
11. dec 2011

@nikus5 dr.bill a sima v monobloku a keby som rodila v starej asi by som ti odporucala staru tak ako pise olienka12 vyhodou v monobloku je wc na izbe

nikus5
11. dec 2011

@olienka12 a mala si vybaveného nejakého lekára?

olienka12
11. dec 2011

@nikus5 mudr.bil kedze som mala problemy na konci tehu a nechcela som nic nechat na nahodu, ak by bolo vsetko ok lekara nevybavujem

nikus5
11. dec 2011

@olienka12 mňa to tiež ťahá do monobloku /to wc na izbe po mojich predchádzajúcich skúsenostiach je fakt na nezaplatenie/ - len sa mi ťažko rozhoduje, lebo som v PO ešte nerodila,tak nepoznám ani starú ani novú a lekárov ani toľko a na náhodu to tiež nechcem nechať, lebo moje tehu nie je ideálne

mackoxxx
16. dec 2011

Ja som rodila 3.11. v starej pôrodnici. (druhý pôrod, prvý v roku 2003). Žiadna zmena nenastala. Všetko po starom a staré. Vlastne nový bol teplomer 😀 . Vcelku ochota. Lekára som mala vybaveného, no nakoniec sa zbehlo všetko rýchlo a odrodil ma Olejár (bol skvelý) a Majdlenová. Sestričky na pôrodnej sále neskutočné!! Kopa srandy. Všetko prebehlo v absolútnej pohode. Tiež musím pochváliť sestričky na novorodeneckom. Jediné čo ma žralo bol "kyslý" Dr. Kyselý. Chodil ja Pánbožko a každého drbal. A sekcia sa dá zariadiť. 11.11 ich bolo požehnane 🙂. Podľa žien ich (plánovaná) sekcia vyšla na 400€.
PS: WC čisté no starééééé (tajne sme chodili na WC a sprchy pri novorodeneckom). Sprchy boli 5 z toho 2 nefunčné.

zvonkohra
17. dec 2011

@mackoxxx 400eur?????

mackoxxx
17. dec 2011
mackoxxx
17. dec 2011

@zvonkohra Tak povedala mamička čo rodila CR. No či vravela pravdu vie len ona. No tvrdila to (bolo nás na izbe 5 a vravela to na "plnú hubu).

mirka12011
17. dec 2011

@mackoxxx no to isto neni pravda taka palka....

radoslava25
17. dec 2011

@marcovka1 ahoj, no už sme doma 8.12.2011 o 15.50 hod sa nám narodila Terezka, váži 2800g a meria 48 cm 🙂

marcovka1
17. dec 2011

@radoslava25 gratulujem!tak mas to uz za sebou 🙂 a porod v pohodke?tak sa drzte kocky a dobry tah na mliecko 😀

olienka12
17. dec 2011

@radoslava25 blahozelame krasne meno ste vybrali

zvonkohra
18. dec 2011

@radoslava25 jeje super blahozelame aky bol porod a kto ta odrodil?

mackoxxx
18. dec 2011

@eliem Ak máš problém s pôrodom tak ja by som na tvojom mieste navštívila psychológa. Skús sa s ním porozprávať a môže ti dať odporúčanie na CR, môže ho dať aj neurológ (mala ho moja sestra, no u teba asi skôr ten psychológ). Tak by si to mala mať bezplatne. Želám Ti bezproblémový pôrod a skoré zotavenie.

zvonkohra
18. dec 2011

@mackoxxx @eliem a mozno bude stacit pohovor s gynek

porodnik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirka12011
18. dec 2011

@radoslava25 gratulka....tak uz vieme 😉 vela zdravicka obom

radoslava25
18. dec 2011

@marcovka1 Ďakujeme 🙂 , pôrod trošku komplikovaný-skončil sekciou- čiže nám aj dlhšie trvalo kým sa dostavilo mliečko ale už je všetko ok, tak sa tešíme že sme už doma...

radoslava25
18. dec 2011

@zvonkohra Ďakujeme, pôrod bol trošku komplikovanejší-skončil sekciou (začal to primár Kyselý 😖 ale chvalabohu potom prišiel Mudr. Poch a ten to dokončil- super človek a lekár, keď budem rodiť ešte raz pôjdem rovno za ním)

zvonkohra
18. dec 2011

@porodnik uz mas 🙂
@radoslava25 tak zacala si rodit normal a nakoniec sc tak?mliecka mas dost?potom daj foto

radoslava25
18. dec 2011

@zvonkohra no museli mi vyvolať pôrod(mala som nereaktívne ctg a plodová voda už bola hnedá), primár chcel silou mocou aby som rodila normálne od 9.00 do 15.15 som bola v bolestiach na pôrodnej sále pichali mi vyvolavačky ale neotvárala som sa a bolesti sa už nedali zvládnuť nakoniec mi robili sekciu.... chvalabohu že prišiel mudr.Poch, lebo pri primárovi by som rodila doteraz....

zvonkohra
18. dec 2011

@radoslava25 ach jeeeej 😖 esteze vsetko dopadlo oki

marcovka1
18. dec 2011

@radoslava25 som rada ze ti to nakoniec dobre dopadlo Poch je super clovek a lekar ...a celkom simpos ne? 😀 no a co sa tyka primara tak on zadarmo sekcie nerobiiii..on je mi vrcholne nesympaticky 😝
@mirka12011 krasne foto... 🙂

sugarka
18. dec 2011

@mackoxxx 400,-eur je volovina ja som nedala nič za sekciu ani moje známe z pôrodnice , prečo tajne na WC
veď tam sa chodí normálne je to WC pre oddelenie šestonedelia. A " kysly" Dr. Kysely skúste mať na starosti také oddelenie a uvidíte ako sa budete tváriť pri prúseroch Dr. Olejára, Pocha atď. len drbať a niektoré sestričky ani nehovorím.

radoslava25
18. dec 2011

@marcovka1 no co sa týka primára on zadarmo nerobí asi nič a pochybujem o tom že aj za peniaze, na izbe so mnou po sekcii bola jedna mamička, ktorá sa dlho snažila o bábo no nešlo to, nakoniec bola na umelom oplodnení a podarili sa im hned jednovajčné dvojičky (dievčatko a chlapček) bohužial dievčatko v ešte v brušku zomrelo a primár ju nechal dva dni cakat kym spravil sekciu a vybral chlapčeka, bohužial aj on o 3 dni zomrel, lebo chytil nejaku infekciu od svojej už mrtvej sestričky, keby bol spravil sekciu hned chlapček by možno ešte žil.....a pokiaľ viem bol vybavený aj "zaplatený" , bola som tam len 7 dní ale na jeho adresu som nepočula nič dobre, vela žien kvôli nemu muselo trpieť, ešteže su tam taký ako Poch, Olejár, Horanská.....aj kaščák ešte celkom ujde

mexico_16
18. dec 2011

@radoslava25 Ako sa vola primar ? V starej ci monoblogu si rodila? Gratulujem k dcerke 😵 😵

mirka12011
18. dec 2011

@marcovka1 dakujem hih snazili sme sa hihi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre