Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

radoslava25
18. dec 2011

@mexico_16 rodila som v starej a primár je kyselý

eliem
18. dec 2011

Ahojte,tak zajtra ráno mám nástup na sekciu.kolko ma to stalo a ako sa to dalo a kto ma bude robiť Vám určite napíšem po porode.uz sa aj Teším ale aj bojim☹)dúfam že všetko dobre dopadne a že nebudem svoje rozhodnutie ľutovať.

marcovka1
18. dec 2011

@radoslava25 presne ako pises obalkovy doktor a kolko ma za usami ani nerozpravam..som zhrozena ze zase je primar 😠 😠 😠 mne robil sc kascak zlatusik 🙂
@sugarka a naco sa stale tlaci za primara ked to nezvlada???nech ide na geriatriu robit tam mu to viac pristane,lebo na gynde len strasi .... 😝 😝

olienka12
18. dec 2011

@eliem drzim prsty neboj vsetko bude ok, prezit sa to da v pohode hlavne klidek tes sa na babo

mackoxxx
19. dec 2011

@sugarka A mala si SC z dôvodu, že si ju chcela - ako mamičky 11.11 (to bolo sekcii)? Nie preto, že si mala zdravotný problém? Bez ohľadu na to, aké oddelenie má na starosti Kyselý, mohol byť vľúdnejší. Ja som rodila pred mesiacom a pol, píšem len čo som zažila osobne a teraz. Neberiem Ti tvoj názor. 😉

mackoxxx
19. dec 2011

@eliem Určite všetko dobre dopadne. držíme palčeky.

radoslava25
19. dec 2011

@eliem ak už máš dopredu naplánovanú sc tak to dobre dopadne neboj 🙂

zvonkohra
19. dec 2011

@eliem a ak je naplanovana nic platit nebudes

porodnik
27. dec 2011

poprosila by som vas o vyplnenie mojho dotaznika , ktorz je sucastou mojej bakalrskej prace na temu spokojnost tehotnych zien s predporodnou pripravou. dotaznik je urceny pre zeny ktore predporodnu pripravu navstevovali. za venovany cas mojmu dotazniku vam vopred dakujem
dotaznik najdete tu
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fo...

lubkaj38
28. dec 2011

ja z PO mam traumu lezala som 3 krat v monobloku a to com som si zazila stacilo! som na rizikovom a v PO som nezazila nic dobre ak by som tam mala ist aj rodit myslim ze by som to psychicky nezvladla!!! to ze kazdy mi inac ordinoval kazdy den lieky to by som este zvladla, ale ak niekto bez toho aby vam vysetril a pozrel sa na vas povie vam ze je potrat to je uz vela psychicky pre kazdu zenu!!! ak silno krvacate a vam pri zvonceku povedia bohuzial musite vykrvacat lebo lekar je neviem kde .... to je silne kafe! zazila som 3krat nemocnicu v PO a stacilo! Jednemu doktorovi by som krivdila a to je pan Pitonak on aspon aky taky mal zaujem o pacientky. To je moj nazor na PO nemocnicu a nedostal by ma uz tam nikto!!!! Niekedy clovek ed prisiel do nmocnice citil same savo vonalo po chodbe dnes upratovacky upratuju z jednym vedrom celu chodbu necudo ze kazda zena odchadzala som som s nou lezala z bacilom! a sam Pitonak povedal ze je to nemocnicny bacil. Prijala by som ak by v PO existovala sukromna nemocnica kde by boli len odbornici ako maju v Ke 3 sukromne nemocnice. A clovek nemusi sa bat kto bude mat sluzbu, aky lekar a ci vobec bude ochotni pacientku vysetrit.
Ja nebudem obalkovo zivit tych nasich PO lekaroch ked nakoniec ani ku porodu nepridu .... ak zeny dochadzaju z BA do Banskej Bystrice tiez to o niecom svedci ved dnes ma zena na vyber.

lubkasungirl
28. dec 2011

@lubkaj38 ach, jaj, toto co pises, je strasne - kam ides rodit? vsimla som si,ze uz coskoro budes mat babo... 🙂

jana118
28. dec 2011

Ja som 3.dieta rodila tiež v PO starej nemocnici a pripadala som si tam akoby som bola na prítaž tým doktorom ,akoby čakali nejaky uplatok.Sanotný porod dopadol tak,že mi dieta tahali zvonom,lebo bolo zakliesnené.Dieta mi potom ozivovali a ukázali mi ho az po 5. hodinách nikto ma o nicom neinformoval,az na druhý den.Chválabohu chlapec je zdravý,a bolo to pred 5. rokmi,mozno sa od vtedy nieco zmenilo,ale pre mna to bol horror 😀 nechcem tým nikoho strasit,bol to moj porod a kazdy je iny treba byt optimistom 🙂

lubkaj38
28. dec 2011

@lubkasungirl vybrala spm si nemocnicu v KE Saca. Sme tam za 20 min po dialnici a 25min ak sme sli po dedinach a sme aj rychlost dodrziavali 🙂 nehovorim ze sa mi tam nic nemoze stat to nie aj tam mozu nastat komplikacie, ale ak si precitate diskusiu na koniku o Saci o pristupe lakaroch tak to sa neda porovnat.
Sama som sa o tom presvedcila lebo som zacala chodit do ke a tam ma pan primar bez obalky dal do kopy dnes sme v 8mes. Bez vsetkeho som si tam zavolala ze chcem ist na vystrenie sestricka taka zlatucka tam bola ze vdety a vdety mam prist ..... aj teraz ma stvrtok pred sviatkami vystrasilo na intimke trocha krvavy vytok bolo uz po obede moja gynekologicka uz nerobila a tak ist do PO do nemocnice ani za svet isli sme do ke saca a tam ma lekarka bez vsetkeho vysetrila kludne, este mi osobne spravila ultrazvuk aby nic nezanedbala a nakoniec ma upokojila milo pekne ze je len viac krcok prekrveny ze inac je vsetko v poriadku a ze keby sa to zopakovalo kedy kolvek mam rovno tam prist a radcej 3krat zbytocne ako raz neskoro. Na vsetky moje zvedave otazky mi kludne odpovedala, zavolala manzela aby bol pokojny.... este posrandovala ako sa nase babo zacalo predvadzat v plnej krase ci vieme co cakame lebo tak krasne bolo vidno 🙂 a ked ma zo spodu vysetrovala vsimla som si ako vytahovala klieste ciste uplne nove z obalu, az potom som si uvedomila ze v PO zobral tie klieste co mal na boku otvorene a kto vie ci boli vobec sterilizované ....
To co som zazila v PO to je len polovica som napisala to som este nenapisala ako ma rano chceli cievkovat a som im nedovolila lebo mi sestricka nevedela vysvetlit ani kvoli comu vlastne a nakoniec to mali uplne inu pacientku .... to ze som mala brat nospu a vlastne som tiez nevedela kvoli comu lebo som ziadne bolesti nemala to som nechapala na co zbytocne mam do seba trepat lieky ....
Inac som stredla v poradni moju byvalu spoluziacku a z reci do reci som sa dozvedela ze aj ona lezala v nemocnici v monobloku a podobne skusenosti ma ako ja. Len ona lezala len raz narozdiel odo mna ja som si to prezila 3krat. Ale vdety mi nic ine neostavalo lebo som silno krvacala a tak clovek v tom strese uteka kde je najblizsie.

lubkaj38
28. dec 2011

@jana118 myslim si ze v po sa starostlivost nezlepsila vobec a to nie len na gynekologii ale moju babku na are ani velmi sa nesnažili vystrit ved na co uz ma vek tak co by sme chceli ze? ved 70r clovek uz je pre nich na ostrel som mala pocit

anavila
28. dec 2011

caute kocky, to kto je ta Majdlenova?

sona_v
28. dec 2011

ahojte, som tu nova...teda staronova...sem tam som prečítala diskusie, na témy kt. ma zaujímali, teraz som sa zaregistrovala...
teraz rozmýšľam či ísť rodiť do PO...jedna je za, jedna proti...
doktorov nepoznám, v živote som v nemocnici neležala...a obálky do vrecka pchať tiež nemienim...
dilema no...

sona_v
28. dec 2011

@lubkaj38 ked si ležala v PO v nemocnici, nič si sa nepýtala lekárov? lebo keby mne niekto povedal že potrat bez vyšetrenia, určite by som nebola ticho.ja mám zase veľkú hubu, opýtať, ozvať sa, sa nebojím a už sa mi potvrdilo že ak je človek ticho robia si sním čo chcú..nie len u lekára ale na úrade a vlastne všade.chcem mať manžela pri pôrode, tak si myslím že sa aj inak správajú ak sú dvaja spolu ako keby tam mala byť len pacientka sama..

lubkasungirl
28. dec 2011

no ja som moje prve babo porodila v monobloku a obstali sme ltt - vdaka môjmu muzovi, ze dal obalocku a zaplatil mi cisarak - maly mal totiz 4200 g a velku hlavicku, ktora sa mu zasekla v mojej panve a este mal aj pupocnik okolo krku - spontanny pôrod sme vôbec nemuseli prezit... ☹ ozaj sa necudujem tomu, kto nechce rodit v PO - ja mam fakt straaasne skusenosti s lekarmi a so sestrickami na cakacke...na novorodeckom uz to bolo v pohode 🙂 ozaj neviem, co budem robit, ked budem cakat druhe babo - uz teraz mam husiu kozu, ked si spomeniem na pôrod v presove... do KE to mam dost daleko-tak fakt neviem ...no zdravie je na prvom mieste a po pôrode ma tak "rozbili" - dostala som aj zapal mocovych ciest, lebo na mna otvorili okno na pôrodnej sale dokoran...

lubkaj38
28. dec 2011

@sona_v clovek je v takom strese aspon som ja bola lebo cakame prve a ked som zacala krvacat ten strach o babo je hrozny bola som uz v 5mes ... ale ozvat som sa ozvala preto ma prisiel pan doktor po 20 min vysetrit a nakoniec skonštatoval ze to nie je take zle ako si on myslel ze babo je uplne v poriadku, dokonca nie som ani otvorena. a racil mi pichnut injekciu proti krvacaniu. Viac sa uz na mna neprisiel ani pozriet ale potom mala sluzbu taka zlata sestricka starala sa o mna celu noc a ta zariadila aj to ze mi pichli po 4hod este jednu injekciu po kt. mi uz bolo naozaj lepsie a o 3 hod rano sa mi podarilo z toho stresu zaspat. sestricky az na 2 co som tam stretla boli zlate a ochotne.

tinika
28. dec 2011

@lubkaj38 strach o babo je vzdy, či je to prve alebo 6te, ja som pri druhom myslela ze mam potrat, ze mi plodova voda odtiekla v 11tt a tiez som sa bala

mirka12011
28. dec 2011

@lubkasungirl ze otvorili okno dokoran na porodnej sale......och co im horuco bolo?

marcovka1
28. dec 2011

@anavila za slobodna sa volala Hricova a zrejme sa vydala.... 😉

misumich
28. dec 2011

@tinika suhlasim, tiez som zazila jej vysetrenie! :P

lubkasungirl
29. dec 2011

@mirka12011 netusim, no bolo tam dost chladno - bol sice jul, no vtedy bolo vonku 6 stupnov a prsalo...neskutocne som nachladla - po pôrode som mala dve hodiny taku triasku, ze som ani rozpravat nemohla... ☹

editpiaf
29. dec 2011

ach koćky normalne mam dilemu, ze kam ist rodit po precitani prispevkov. Do konca januara som este v BA a do presova sa stahujem az po nastupne na MD, nemam zatial vybaveneho ani gynekologa ani nic...a zvazujem ci sa vobec hlasit u niekoho tu v PO,alebo radsej skusit inde. Nemocnica prebera tehulku od 34t? alebo az od 36? Ci nestaci ked ma moj gynekolog odosle priamo do porodnice,alebo musim este najst aj ambulantneho tu? dakujem za rady.
A este som sa chcela opytat ci neviete ci sa lekari po strajkoch niejako pomenili alebo su ti isti? dakujem.

mirka12011
29. dec 2011

@editpiaf ahoj gynekologov mame dobrych dost napr ja odporucam dr Ligusa....je super ja som mala problem v tehu cize mna poslal do starostlivosti nemocnice a na ctg od 33tt inak az od 36tt sa chodi na ctgcka.....

mirka12011
29. dec 2011

@lubkasungirl tak to je teda fakt hnusneeeeeeeeeeeeeeeee ☹

lubkasungirl
29. dec 2011

@mirka12011 no to bolo fakt dost odveci, ze do porodky som sla zdrava a z porodky totaaaalne chora a "rozbita" a este mi trebalo aj o babo sa starat, juj, strasne boli tie prve dva tyzdne... 😒

zvonkohra
29. dec 2011

@editpiaf ja mam dr kleinovu a ma aj ctg v amb cize potom mozes do porodnice ked budes rodit ale za to ctg sa u nej v amb.plati...a neboj nieje to az take strasne v po nemocnici ako tu pisu

katkarv
29. dec 2011

@editpiaf ja stale citam tuto temu a aj temu porodnica Saca.Ak budem bez komplikacii tak pojdem do Sace ale ak by som mala zas predcastne rodit tak asi tu kvoli tomu aby babo nikam neprevazali.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre