Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

janad2010
21. jan 2012

Ja na staru porodnicu nedam dopustit. Rodila som tam pred rokom a romky boli na inej chodbe vobec neboli pri nas. A co sa tyka tej nadstandartnej izby, tak ja by som ju nechcela. Ja som bola v izbe s 4 zenami a bolo nam dobre. Kazda nieco povedala ohladom babetka a kazda sa podelila so svojimi skusenostami. Ja som bola prvorodicka. Rodila som pri dokt. Kubovi a je velmi dobry odbornik a hlavne je velmi ludsky a mily. Kamosky co rodili v monobloku, tak vobec neboli spokojne s personalom. 🙂 🙂 🙂

anavila
21. jan 2012

@monfat9 no ja som mala s Boreckou jednu zlu skusenost, ked som ju raz zobudila v noci , lebo som mala zapal mocovych ciest a bola som asi v 3tt, tak ma tam poslali z normalnej pohotovosti na gynekologiu..no a nemala vtedy dobru naladu...ma take vacsie oči, stihla, vysoka, dost chuda v tvari...myslim vlasy tak do červena...no ale to som prekvapena, ze ona sa vydala a ma hned aj bábo....ma uz dost rokov...teda aspon myslim...to je sranda..kolko rokov stala pri "koze" a nakoniec sa karta obratila a ona bola pacient... život je nevyspitateľný 😀 😀 😀 😀 😀 😀 už kecám

monfat9
21. jan 2012

@anavila ja už viem, ktorá to je...preklepla som si ju na FB a na google obrázky 😀 😀 😀 😀 😀 tak a má tam dokonca aj svadobné fotky, tak ona vyzera teda o dosť staršie ako jej manžel 🙂. Ja som s ňou nemala nijakú skúsenosť...hádam som ju pár krát videla pri vizitách...ale nič zvláštne. 😉 Ono je to tak, v noci ked prídeš...na photovosť ...tak ťa vždy zjazdia ...mne sa to stalo...pri Stošekovi 😠 ........tiež vstal nedochrápaný...tak myslel že ma rozkusne... 😅

marcovka1
21. jan 2012

@monfat9 mna Borecka prijmala do porodky celko v pohode aj kecala 😀 ona tak prisne vyzera ,ale vraj je dobra porodnicka ...tiez kazdy chodila na vizitu 🙂

mackoxxx
23. jan 2012

@fabias Ja som rodila 3.11 a v Prešove mali práve babatko (jedno z dvojičiek) pod 1 kg. Bola som tam 2 týždne (môj drobec mal problém a bol v inkubátore). Úžasný prístup, žiadne dokrmovanie, chodili pre mňa na izbu vždy keď bolo treba, uprednostňovali kojenie pred odsávaním, dobrá informovanosť. Mala som možnosť (keďže som chodila na oddelenie kojiť každé tri hodiny a mohla som tam byť aj hodinu) vidieť ako to tam funguje. Ak by som sa mala ešte raz rozhodnúť tak jednoznačne stará pôrodnica!!!

zvonkohra
23. jan 2012

no ja ked budem mat druhe babo normalne rozmyslam ze pojdem vyskusat staru 😀 ale mne tak strasne vadi ze niesu na izbe wc

vikitino
23. jan 2012

@lily25 dakujem lily uff ja len tak som sa informovala o tej izbe lebo som sa bala ze budem s s nasom nemilou komunitou:D nie som rasistka ale toto b som nezvladla 🙂

vikitino
23. jan 2012

@zvonkohra no aj mne to to trosku prekaza ale co tam hore dole par dni vydrzim :Dpotom dam vedeit ako bolo

vikitino
23. jan 2012

@marcovka1 ta si ma potesila:D som kludnejsia myslela som si ze to bude blud

vikitino
23. jan 2012

dakujem vam za vase nazory asi na tu nadstandartku zabudnem rychlo chcela som ju len kvoli tomu aby som nevbbola pomiesana na izbe 😉 ked som lezala v monobloku a nikdy nie s romkami len sme sa stretavali v jedalni a tak som nevedela ako je to v starej nemocnici tak dikeska ze ste mi to vytunelovali z hlavy take bludy:D 😎

anavila
23. jan 2012

ahojte...dnes som sa rozpravala s kamoskou, ktora rodila v BA, pretoze tam sa prestahovala, no rodena je presovcanka. Povedala ze tam v porodnici daju dieta hned po porode na izbu k matke...ale ju museli este raz čistiť, pretože ju dobre nevyčistili, tak pol dna bol malý na novorodeneckom a ked si pre neho prisla, tak bol ovracaný, neprebalený a plakal. Tam sa vobec tak nestaraju ako tu v PO. Ja som osobne zazila, ze mi jedna strasne zlata sestricka priniesla moju Tánicku o polnoci na kojenie a povedala ze od 21.00, teda od predchadzajuceho kojenia jej plakala a ze ju mala na rukach cely cas a nosila ju v šatke !!!!! prosím pekne..tomu vravím fajn prístup...a vela ludí nadáva na presov, tak si uvedomme, ze aj napriek tomu ze zdravotnictvo na SK je v takom stave v akom je, na tieto pomery, môžeme byť radi, že máme takú super porodnicu rovno pod nosom !!!

marcovka1
23. jan 2012

@zvonkohra kus sa prebehnes po chodbe 😀 😀
@vikitino ja na staru porodku nedam dopustit ako pise @anavila cistu pravdu.... 🙂

zvonkohra
24. jan 2012

@anavila tak sa mi to paci 😀

mandm
25. jan 2012

@nataliavaradyova neviem preco ludia tak zatracuju tuto porodnicu 😒 ja som rodila v decembri v monobloku a stazovat sa nemozem. Pred porodom som tam dokonca lezala par tyzdnov kvoli ctg. Nehovorim, ze vsetko bolo na 100% ale dalsie dietatko budem rozhodne opat rodit tam. 🙂

malucqa
26. jan 2012

@mandm ja som rodila osobne v starej nemocnici pred dvoma rokmi...az na par sestriciek tam bolo otras vydrzat..ale z mojho pocutia je aj tak lepsi personal z o starej porodnice.ja som mala zly datum vtedy porodnica praskala vo svikoch.nebolo o nas postarane tak ako by malo byt...najhorsia je byrokracia tak asi tak..

mandm
26. jan 2012

staru nemocnicu nepoznam takze hodnotit nemozem ale v novej boli super sestricky... no mozno som mala len stastie 😉 ale s vacsinou sa dalo fakt v pohode pokecat a ked sme nieco potrebovali tak sa nam snazili pomoct 🙂 uz menej spokojna som bola s pristupom lekarov, jednoducho som mala pocit, ze su taki "zaneprazdneni", ze nemaju cas sa pacientom poriadne venovat, chybala mi z ich strany komunikacia 😠

vikitino
29. jan 2012

no cawelko bola som na ctg v strej nemocnici a zeny musim vam povedat ze tie sestricky boli super ochotne mile a cely cas so mnou debatovali aby mi to zbehlo rychlejsie citila som sa velmi dobre.. doel ctg mali plne tak mi horobili na porodnej sale ... dokonca medzitym ako som odchdzala mi jedna sestricka uklazala kde su izby kde je sala atd no milota uzasna a som velmi rada ze som sa rozhodla prisviest syna tam ... dokoncA sa nanich aj tesim 🙂

vierka0
29. jan 2012

@jespera @fabias detska lekarka ktora sluzi na novorodeckom aj v novej aj v starej mi povedala, ze detska jis v starej porodnici je pre cely presovsky kraj, kosice maju vlastne JIS v starej porodnici v KE..a veru v starej porodnice v PO maju vraj aj deticky pod 1kg..moja mala 1490gramov, pred porodom sme boli pripravení na to, ze bude musiet byt prevezena na staru porodnicu (rodila som v monobloku), no nakoniec krasne dychala, nebol potrebny respirator takze mohla ostat pri mne v monobloku - starostlivost na patologickom useku na novorodeckom v monobloku bola vyborna !

lucka_o
31. jan 2012

Ahojte ja som rodila v starej a do novej by som nikdy nesla....nikdy! bola som v monobloku na kyretaz a to z donutenia lekarky, vraj si nemozem vyberat, tak som mala moznost zazit sestricky a lekarov aj aj. aj mne trosku vadilo ze tam niesu vecka na izbe, ale prezila som...no aj ked s odretymi usami 🙂(zlatou zilou) kto zazil, vie o com hovorim. ale tie 4 dni zbehli ako voda. ked najbôizsiepojdem rodit tak len do starej a verim ze natrafim aj na toho isteho gynekologa 🙂

vierika112
1. feb 2012

Ahojte baby, ja som tiez rodila v auguste 2011 v starej nemocke. No neviem ci by som tam isla zase. Ako nehovorim, ze to bolo otrasne, ako prezit sa dalo, ale istotne by mohli viac veci vylepsit. Aspon napr. take wc pri porodnej sale, teda to kam som isla ked mi dali klistir. Musim povedat ako to bolo, mne sa to osobne nestalo, ale baby co so mnou boli na izbe to zazili. Tak clovek dostane klistir a poslu ho na wc, ktore splachne iba raz a potom bohuzial do nadrzky nenatecie voda a clovek ako debil musim s vedierkom, ktore je nahodou pri wc chodit pustat vodu zo sprchy a takto splachovat, no neviem ako toto bolo otrasne.
Inak co sa tyka personalu na sale, tak ten bol na jednotku, sestricky z jednej aj druhej smeny boli uzasne, tie pri ktorych som nakoniec rodila, keby ich nebolo tak sa tam trapim bohvie do kedy. Rodil ma Kascak a az na tu jeho vonavku :D bol super, vsetko raz dva prebehlo nakoniec este aj srandicky si robil.. Na izbu nas prisiel skontrolovat, aj ked mal po sluzbe, ale pred vizitou este prisiel pozriet, ze ako sa mame.
Co sa tyka par sestriciek na oddeleni, asi tak dvoch boli ostatne uplne uzasne 🙂 A sestricky z novorodeneckeho no tiez asi na dve co ma tak dodrbali som bola spokojna, potom tie mlade co boli tak pomahali ako sa dalo, lebo sme sa s malym dost trapili lebo nechcel vobec papat a jedna tam bola taka hnusna, ze na mna vkuse kricala a mala blbe poznamky, co som si tam potom prerevala jeden den kvoli takej krave co ju nebavi robit s detmi. Inak tiez tu ktosi pisal, ze malu nosila sestricka na rukach, tak to aj mne sa stalo, ze prisla este pred polnocou, ze maly strasne uz dlho place, ze sa s nim prechadza po chodbe ale ze uz nevie co snim, tak mi ho doniesla.
A bolo nas na izbe 5, no bolo to fajn, az na jednu podivnu kolegynu, no ale prezili sme, ostatne baby boli super. A ze nie je wc na izbe, to mi tiez vadilo, ale dalo sa prezit, az na tie nocne motyle, ktore tam vkuse boli 😠
No ale druhe babatko by som isla vyskusat rodit do BJ asi 🙂 Tak sa drzte tie ktore sa chystate rodit v starej 🙂

jespera
1. feb 2012

@vierika112 ty si mala aspon dobru skusenost so sestrickami, ja som nemala ani toto....jedna protivnejsia ako druha....jedna vacsi panboh ako druha , no ale co uz....a preco do Bj?

vierika112
1. feb 2012

@jespera vies co ako nie vsetky boli super, na sale boli super to hej.. na oddeleni tie mlade co boli tak tie tiez super, asi dve tam boli take neprijemne, a akurat na novorodeneckom mi ich tiez zopar prekazalo.. A do BJ lebo kamoska teraz tam bola a hovorila ze super, ze boli tri na izbe, mali wc aj kupelnu na izbe, navstevy na izbe, rodila sama v nejakom takom boxe, ja som mala tiez to stastie ze som rodila sama v starej, akurat nikto za cely den tam vtedy nerodil.. a este co v BJ a nic vobec neplatila za nic, ze netrebalo nakoniec ani na nadstandardnu iizbu ist, tak asi najblizsie pojdem tam 🙂
A ty co si mala problem so sestrickami v starej???

vierka0
1. feb 2012

@lucka_o neviem ake su sestry na deviatke (predpokladam, ze si lezala po kyrete tam), no na desiatke (sestonedeli) su super sestricky, ja by som rozhodne sla rodit znovu do monobloku..stravila som tam 11 tyzdnov, takze som tam zazila kazdu jednu 🙂

jespera
1. feb 2012

@vierika112 priamo problem som nemala - alebo nejaky konflikt to nie, ale nepacilo sa mi ake boli arogantne, protivne, ake mali poznamky, proste mi to prislo ako kus za kus...ako na bitunku - sorry za vyraz, ziaden kusok citu, empatie, ci usmev - mile slovo nic....nastvane na cely svet..proste mi to vadilo. Ved predsa ake je krajsie oddelenie v nemocnici - ako porodne? ved tam nikto nejde ani chory, ani nakazeny,,alebo co ja viem....a predsa je to take ake je...

vierika112
2. feb 2012

@jespera Presne take som tam zazila niektore aj ja, nemozem povedat, ze vsetky, ale presne takto sa chovali. Ako som pisala, prerevala som si tam jeden den a to len kvoli ich poznamkam a kvoli tomu ako sa niektore chovali, cakala som, ze pridu poradia ako prvorodicke, ale bohuzial nic. Musela som stale cakat na nejaku inu a stale sme cakali aka pride do sluzby, ci bude prijemna noc alebo nie..

maximo
2. feb 2012

Ahojte žienky,mám jednu otázku. Ja som rodila tiež v starej v 2009 a pred tým som si tam aj mesiac a pol poležala na rizikovom. Vtedy to bola samozrejmosť že tam budem aj rodiť,keďže od 7 mesiaca som patrila pod nich.Teraz čakám druhé bábo a rada by som tam zas rodila.Dúfam že teraz bude tehotenstvo bezproblémové a v takom prípade sa žena má ukázať vo vybranej pôrodnici v 9 mesiaci ak sa nemýlim. Takže moja otázka je kde sa tam mám hlásiť,u koho? Nemám vybratého lekára,lebo chcem rodiť pri tom kto bude mať práve službu. Čo si pamätám,tak tam nebola nejaká extra ambulancia pre ženy čo sa tam rozhodnú rodiť,alebo sa to od vtedy zmenilo??? Ďakujem vopred za radu 🙂

zvonkohra
2. feb 2012

@maximo hlasit sa budes v 36tt na ctg normalne v ambulancii a rodit budes u toho kto ma sluzbu 🙂

jespera
2. feb 2012

@maximo ahoj, ja myslim ze ked bude vsetko ok, tak ked to jendnoducho pride tak pojdes na pohotovost ...alebo k svojej gyn..a ona ta tam odporuci... Ked tak sa chodi na prijmovu ambulanciu..

maximo
2. feb 2012

@zvonkohra
@jespera Ďakujem 😉

stassa
5. feb 2012

Baby čaute. Chcem sa spýtať jednu otázočku. Rodila som v roku 2008 v nobembri u Kyselého. Pre nepostupujúci pôrod ma bral na sekciu. Teraz mám termín 1.apríla a tiež by som rodila u ňho, ale neviem či v prešove robia automaticky ak bolo prvá sekcia aj druhú? A ak robia aj druhú kedy tak zvyknú koľko dní pred termínom brať na tú plánovanú sekciu? Ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre