Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

jolika
5. feb 2012

@stassa Určite Ti urobí sekciu,len sa musíš prihlásiť asi mesiac pred termínom u pracovníčky na sekretariáte a chodiť posledný mesiac na CTG a vtedy sa dohodne sekcia.

stassa
5. feb 2012

@jolika a vieš s väčšou istotou povedať že naozaj keď bola prvá sekcia tak bude aj druhá? A ešte keď chcem pri ňom rodiť?

all123
5. feb 2012

Ahojte,rada by som pridala aj ja svoju skúsenosť z pôrodnicou v monobloku..ak budem čakať dalšie bábo tak tam pôjdem znova rodiť..nemôžem povedať ani slovo,čo sa týka prístupu lekárov a sestričiek ( teda možno som mala iba šťastie neviem 🙂 ) ale vôbec sa netvárili otrávene ani znudene,ked som sa niečo opýtala milo mi odpovedali a ked som sa znova spýtala pekne dopodrobna vysvetlili-proste boli super..Strávila som tam 12 dní,z toho 4 dni pred pôrodom..Najprv som mala ísť rodiť klasicky,ale pre nepostupujúci pôrod som musela na sekciu...ráno mi dali vyvolávačku a okrem bolestí,ktoré sa stupňovali sa nič nedialo..ked som im tam takmer skolabovala ( ich vina to nebola,bola som hladná kedže som nemohla jesť od predošlého dňa) dali mi glukozu aby ma trochu prebrali,ked som už nemala dobre CTG-záznamy lekárka pri ne sedela a celý čas pozerala na ten monitor a rozprávala sa so mnou ( nemala som zazmluvneného lekára) a kedže mi už bolesti neustupovali tak sa rozhodli pre sekciu..Rodili ma doktori Byľ a Kudla a boli fakt úžasní obaja..Ja som bola v spinálke a poviem Vám bol to najkrajší zážitok môjho života..Malý sa narodil o 19.20 hod. a musím povedať,že aj napriek tomu,že bol večer nikto z nich nebol nervozny ( možno mali iba dobrý deň 🙂 ) ale naozaj som nemala zlú skúsenosť...Jedinú zlú skúsenosť mám zo sestričkami z novorodenckého oddelenia,tie boli ku nám strašné (česť výnimkám) niežeby poradili a podporili prvorodičky oni práve naopak-dosť nás deptali..a to nás tam bolo viacej,čo si to mysleli..a ešte moje "spolubývajúce" s tými sme si nesadli..asi pre vekový rozdiel ja som mala 22r.,dalšia 35r.,a ešte jedna 40r.pani s nami bola...ale tak to už je ia detail 😉 ale čo sa týka lekárov a sestričiek,nemôžem povedať ani slovo 🙂 no uvidíme,či aj druhýkrát budem mať také šťastie.. 😀

olienka12
6. feb 2012

@stassa nerobia automaticky pokial je vsetko v poriadku /a nevybavis si sekciu/ pojdes rodit normalne.. rodila si pred 3 rokmi,takze tam by nemal byt problem. Pokial chces sekciu musis sa porozpravat s lekarom staci ked zacnes chodit na ctg do nemocky

olienka12
6. feb 2012

@maximo zavolas si na ctg do starej a oni ta objednaju kedy mas prist to je vsetko... aj ti vysvetlia kam mas ist tvoj gynekolog ti na poslednej poradni da papier,ze odoslana do porodnice..

janja2502
6. feb 2012

@all123 chcem sa spytat, za spinal sa plati? Dali ti na vyber ci chces spinal alebo narkozu?

all123
6. feb 2012

@janja2502 mne dali na výber a aj som si ho vybrala..nič som neplatila..

rybka77
6. feb 2012

Aj mne dali na vyber spinal alebo narkozu. Vybrala som si spinal a tiez som nic neplatila 🙂

zvonkohra
6. feb 2012

@stassa urcite ti sekciu neurobia s tym nepocitaj bud sa dohodnes s dr alebo si zaplatis uz to je niejaka doba....

nmonika
6. feb 2012

Aka je dlzka pobytu v nemocnici pri porode? Aspon priblizne...

stassa
6. feb 2012

@zvonkohra ja sa teda stráááášne bojím prirodzeného pôrodu, dokonca mám až panický strach. A ešte som čítala na nete že po sekcii môže pri prirodzenom pôrode prasknúť maternica, tak sa teraz tak bojím až sa mi s tým každú noc sníiva.....Dohodnúť sa s doktorom....myslíš niečo aj bude treba dať do obáločky?

stassa
6. feb 2012

@nmonika pri prirodzenom 4-5dní podľa toho aký je stav. Po sekcii 7 dní.

nmonika
6. feb 2012

@stassa dakujem...rozmyslam nad porodom na Slovensku-Presov,a nie tu v UK,kde momentalne zijem.A neviem ako to u nas chodi.

stassa
6. feb 2012

@nmonika slovensko je domovina 😉

nmonika
6. feb 2012

@stassa asi tak

mirka12011
6. feb 2012

@stassa dr ti kukucne steh zmera a rozhodne, aleasi sekcia jedna co bola somnou mala po 4rokov porod a tiez sekciu.....🙂

radoslava25
7. feb 2012

@vierika112 absolútny súhlas ja som tam rodila v decembri a tiež tam boli 2-3 také čo buzerovali....

vierika112
7. feb 2012

@radoslava25 Ja ked si na to spomeniem mam az zlost normalne na niektore.. clovek caka, ze mu poradia pomozu, ze budu ohladuplne, ale tak niektore boli take, ako keby za trest.. ale tie mlade boli super, pomohli, poradili 🙂

radoslava25
7. feb 2012

@vierika112 mlade boli super, ja som mala problém mala sa nechcela prisať tak chodili na kojenie ku mne skúšali sme hocijake polohy pomáhali....a tie 2-3 čo tam boli také tak len kričali, mali blbe poznámky a kamenné tváre...

vierika112
7. feb 2012

@radoslava25 Presne tak, tie dve tri ci kolko, tak presne tie poznamky blbe, tak to na nervy islo, a to nie len ja som mala problem, ale aj ostatne co sme boli na izbe..

stassa
7. feb 2012

@mirka12011 hm, to asi všetko závisí od týchto vyšetrení. Mňa niekedy aj rada dosť svrbí. So zahojením som nemala problém....ale odkedy som tehotná tak ma to svrbí...to asi aj spomeniem doktorovi.
S tými sestričkami je to tak ako píšete. Boli tam hnusné otravy ale aj veľmi zlaté...vtedy som sa pýtala čo som chcela ale jedna ma tak vytočila na novorodeneckom že som jej aj niečo povedala, nejakú drzú poznámku. Asi niečo v tom zmysle, že keď sa jej práca s novorodencami nepáči nech sa ozve a vybavím jej prácu niekde pri zvieratkách....keď je krava 😝 😀 😀

katkarv
8. feb 2012

ahojte baby,asi budem hospitalizovana a asi v starej nemocke.Chcela by som sa spytat ci neviete ako je tam v tychto mrazivych dnoch?Ci tam velmi preduva a ci maju v sprche otvorene okna,dakujem vam 🙂

elizabet100
8. feb 2012

Prosím Vás, chcem sa opýtať mamičiek, ktoré rodili v starej pôrodnici na SC, či sa za každú SC musí platiť na sekretariáte, alebo ak máš nejakú diagnózu, tak sa nemusí platiť jednoducho Ti ju musia spraviť. Nemám s tým skúsenosti, prvý som mala prirodzený pôrod. Koľko ofic. stojí sekcia? Ďakujem.

stassa
8. feb 2012

@katkarv Ja mám tiež termín v apríli. 🙂 Tiež som zvedavá ako to tam teraz je. Dúfam že bude teplo. Ale čo som rodila dcérku v novembri 2008 tak bolo až teplo...aspoň mne.

katkarv
8. feb 2012

@stassa no ale teraz tie extremy tak neviem 🙂 ,ked to absolvujem tak dam vediet 🙂

katkarv
8. feb 2012

@elizabet100 myslim ze oficialna sekcia sa neda kupit aspon zatial nie,musi ju navrhnut lekar.

stassa
8. feb 2012

@katkarv a ku komu ideš rodiť?

katkarv
8. feb 2012

@stassa ja som chcela ist rodit do Sace,do nemocky teraz musim ist lebo mam malo plodovej vody,musim na infuzie.

rybka77
8. feb 2012

@elizabet100 Ahoj, no ja som tam rodila na sekciu a nic som neplatila. Ked je sekcia nevyhnutna tak automaticky ti ju urobia bez toho aby si nieco platila. Mozes si dokonca vybrat ci chces narkozu,alebo spinal a to je tiez gratis 🙂

radoslava25
8. feb 2012

@katkarv ahoj ja som tam rodila v decembri a okna prefukuju ale nebolo tam vtedy zima (asi dobre kúrili) 🙂, v sprche mali otvorené okná ale v pohode dostaneš zatvoriť ak tam pôjdeš, ja som si vždy zatvorila....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre