Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

dadda02
22. feb 2012

@dede28 Ahoj, ked som bola otvorena na 5 prstov, tak ma presunuli z 1. doby porodnej na porodnu salu. Tam bol uz so mnou aj manzel. Mne nohy vyviazali az uplne pred tlacenim. Neboj sa pytat na vsetko, mas na to pravo! Manzel bol so mnou aj tie 2 hodiny po porode, v podstate az kym ma neodviezli na izbu. Pocas 1. doby porodnej s tebou nemoze byt, pretoze je tam spolocna miestnost pre viac zien. Na porodnej sale sa postele oddeluju takym paravanom.

dadda02
22. feb 2012

@editpiaf Ahoj, ja som mala epiduralku v monobloku. Ale podmienky su rovanke v oboch porodkach. Najprv nech Ti epi odobri tvoj gynekolog, lebo su iste zdravotne obmedzenia (krvny tlak a pod.) . Potom zajdes na oddelenie anesteziologie a tam si epiduralku objednas. Stoji 100 eur. Od anesteziologa som dostala poucenie o vsetkom, ako prebieha, kedy sa picha, ako treba spolupracovat, ake su ucinky... Tiez som sa mohla cokolvek opytat. Potom podpises porozumenie a uzatvorenie zmluvy. Do par dni Ti pride z nemocky zmluva, zaplatis poplatok v pokladnici nemocnice. V pripade, ze si to s epi nakoniec rozmyslis, peniaze Ti samozrejme vratia. Hned ako prides rodit, informuj sestricky o tom, ze mas zazmluvnenu epiduralku. Ide o to, aby potom vcas zavolali anesteziologa na jej pichnutie. Ak sa chces este nieco popytat, pokojne 🙂

dede28
22. feb 2012

@dadda02 no ja som prisla do porodnice uz otvorena na 7cm,hned mi pichla vodu,dala infuzku,nohy vyviazala a tak som lezala asi hodku,kym som mohla zacat tlacit,vtedy zavolali manzela a tiez bol potom pri mne tie dve hodky,ale tie bolesti tu hodku boli otrasne,horsie jak samotny porod

dede28
22. feb 2012

@dadda02 si vedela kedy mas tlacit,ked si mala ti epi,som pocula ze dakedy zena nevie,kedy tlacit a sa cely porod spomaly

anavila
22. feb 2012

@bambulka24 jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej supeeeeeeeeeeeeer cauko....ako sa mate????????????? ani som ta nespoznala podla fotky...vies..predsalen v pyžame si bola trocha iná 🙂)))) superrrrrrrr
😀 😀 😀 😀 😀

bambulka24
22. feb 2012

@anavila no čau 😀 veru, v pôrodnici som bola ako strašidlo 😀 aj tá foto má už svoj vek 😀 ani ja som ťa nespoznala hneď, ale keď som kukla na deti, hneď mi bolo všetko jasné 😉
NO máme sa dobre, Timejka je zlaté dieťa, ešte nechodíme, iba za ruku teda, všetko ok 🙂 pozerala som fotky, no krásne detičky máš 😵

anavila
22. feb 2012

@bambulka24 ahoj..no ja som myslela, ze naša Tatianka je už posledná zo svojich rovesníkov, čo nechodí, lebo už aj mladšie deti od nej behajú jedna radosť a my stále akosi nič..tiež len za ruku, sama sa bojí pustiť. Kojím ju ešte a ty? joj to som rada,že sme sa tu takto stretli

bambulka24
22. feb 2012

@anavila no my sme sa kojili iba 2 mesiace 😔 málo pribrala, tak som musela prejsť na UM..čo už no...
neboooj, na chodenie ešte majú časuuu, a ani sa nestihneme spamät a o chvíľu už budú behať 🙂

dadda02
22. feb 2012

@dede28 Vedela som, kedy tlacit. To citis tlaky a pauzu. Epiduralku Ti musia pichnut tak, ze mas istu citlivost. Ked Ti ju budu davat, bude sa Ta doktor/ka pytat, co citis. A podla toho Ti dopichne davku. Pred samotnym tlacenim Ti uz (ak bude treba - teda ak Ti bude predosla davka uz doznievat) pichnu len trosicku, aby si tlaky dobre citila. Treba tam s tym doktorom spolupracovat, hovorit, ked uz citis, ze davka odoznieva, vtedy sestricky poslu po anesteziologa a dopichne Ti dalsiu. Vzdy ale s ohladom na priebeh otvarania. Ked uz je kratko pred porodom, ako som uz pisala, dopichnu len trosku. A potom vacsiu davku na sitie.

U mna prva davka odoznela za 3/4 hodiny, v podstate som citila, ze tlaky silneju. Ale myslela som si, ze este pohoda a zrazu hups - kontrakcie isli naplno :D :D Sestricky hned volali anesteziologa, ze treba dopichnut davku. Ale trochu trvalo, kym dosiel. Potom som uz vedela, kedy pytat dalsi doping :D Takze som si uzila aj fajnove bolesti, aj ulavu 🙂

tinika
22. feb 2012

kočky toto si pozrite

http://www.vietnamtravel.cz/index.php/clanky/25...

este stale mame pocit ze u nas je blee porodnica?

olienka12
22. feb 2012

@anavila maly mi zacal chodit na 14mesiacov a to chodil kolo nabytku od 9m takze pohoda lesna ona sa osmeli..

bambulka24
22. feb 2012

@tinika áno ešte stále...veď máme 21. storočie!!! až mi zle prišlo, ale tak nezmením teraz názor, že u nás je to fajn, pretože nie je 😖 spať na polorozpdnutej posteli, sprchovať sa v 200 ročných sprchách a chodiť na hazel, kde sa ani dvere nedajú zatvoriť...

tinika
22. feb 2012

@anavila moj sa do 11m len plazil a v 14 uz behal :D ale my sme vojtovku cvičili

tigrica182
23. feb 2012

@tinika ahoj - aj vy cvicete vojtu???? a ake mate problemy?

olienka12
23. feb 2012

@tigrica182 cvicili uz necvicia

dede28
23. feb 2012

@dadda02 a si mala nejake vedlajsie ucinky po epi??a ked ti ju pichali,tak si nieco citila?sa pytam,lebo aj ja o nej uvazujem 😕

dadda02
23. feb 2012

@dede28 Vedlajsie ucinky ziadne. Ani bolest hlavy, ani chrbta. Treba pekne po porode polezat na posteli, tak ako Ti nakaze doktor, pit... a este pri zavadzani pekne spolupracovat, aby to zaviedli tip-top.
Ked pichali, bolo to tak trosku neprijemne (ako kazda injekcia). Ja som sa skor sustredila na to, aby som pri zavadzani vcas oznamila, ze mi zacina kontrakcia. Zavadza sa to totiz len medzi kontrakciami. Tie moje uz boli "fajnove", kazdu 1,5 minutu a poriadne dlhe. Takze aj to zavadzanie trosku dlhsie trvalo. Ale nebolo to vobec nic hrozne. Ked to zaucinkovalo, neskutocna ulava. A nacerpala som vela sily na tlacenie. Celkovo mne to pomohlo aj po psych. stranke. Porod som vnimala ako naozaj pekny zazitok - asi to znie debilne, ale tak to citim aj dnes a tak som to vnimala aj vtedy.

dede28
23. feb 2012

@dadda02 pekna predstava o takom porode 🙂 asi sa na to vazne dam,lebo by som uz nechcela prezit,take nieco,ako pred tym,sice to trvalo len hodku,ale preco trpiet ked nemusim,no nie 😉

marcovka1
23. feb 2012

@tinika otras brr.. 😝 oproti tomu v nasej starej porodke je komfort 😀 a niekomu sa aj tak nepaci.. 😖

tinika
23. feb 2012

@tigrica182 uz nie, to so starsim sme rok cvičili, mali sme hypotomiu či ako sa to pise

lenka_enka
23. feb 2012

Mile mamicky, najde sa medzi vami nejaka dobra dusa, ktora si najde cas a spravi somnou rozhovor? potrebujem to do svojej diplomovej prace. Zistujem ako mamicky vnimaju materstvo, tak ak si najdete hodinku +- mate u mna velku cokoladu 🙂 dakujem.

dadda02
23. feb 2012

@dede28 Pozri, objednat si ju mozes a rozhodnes sa pri porode. Ja som mala dilemu, ci ano alebo nie (nie je to lacne). Ale ked uz som mala kontrakcie 8. hodinu a stale sa to stupnovalo 🙂, bola som otvorena tak akurat na 5 prstov, tak som si povedala - a preco nie? 🙂

evellina12
24. feb 2012

@dede28 Ahoj...akurat citam vasu debatu o epi. Ja som si tiez dala epidural,ale mne vobec nezabral. Neviem ci to bola chyba zavadzania injekcie alebo aj to,ze mam narusene stavce...cize ak mas problem s chrbticou,tak to si treba ozaj zvazit. . Radim poriadne sa o tom poradit s anesteziologom a povedat im ak mas nejaky problem, napr.tak ako j a so stavcami.

dede28
25. feb 2012

@evellina12 ahoj,no ja nemam ziadne problemy s chrbticou,urcite si dam urobit poucenie u anesteziologa(pre istotu)a potom uvidim ako sa bude vsetko vyvijat 🙂 a ci si dam epi,alebo nie,aj ked vraj ze ju pichaju vtedy ked si na4az 5cm otrorena,potom uz nie

hviezdickamaria
27. feb 2012

ahojte presovcanky, neviete mi pomoct? potrebujem telefonne cislo, aby som sa mohla objednat na prve CTG do starej porodnice. dakujeeeem, ak by ste ho niektora vedeli, tak budem rada 🙂

bambulka24
27. feb 2012

@hviezdickamaria ahoj, podľa mňa sa ani nemusíš objdnávať, tak vždy niekto je, kedže je to pôrodnica...choď niekedy doobedu normálne akoby na príjem, nie z hlavného vchodu, ale zo zadu, zazvoníš na zvonček operačná sála a mali by ťa zobrať a urobiť ctg 😉

mexico_16
27. feb 2012

@hviezdickamaria cize si sa rozhodla pre PO ?

hviezdickamaria
27. feb 2012

@bambulka24 jj viem, skade sa chodi, ale nemyslim si, ze by som tam mohla ist len tak..., ja som tam chodila pred rokom a viem, ze som sa stale musela objednavat 😒 ale nikde na nete neviem najst cislo ...

hviezdickamaria
27. feb 2012

@mexico_16 ja nesom rozhodnuta pre nic 🙂 iba rozmyslam 😀

mexico_16
27. feb 2012

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre