Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

anavila
9. mar 2012

@annie6 to záleží od toho, ktoré sestričky majú službu...sú také velmi ochotné ( bola tam jedna, neviem presne meno, ale plánovala odísť kvôli jednej "super kolegyni", ktorá ju odtial vyštvala, tak neviem, či teraz tam ešte robí) ale to bola jedna super žena s velkým Ž, starala sa, chodila, pomáhala, pýtala sa, no proste anjel. A na druhej strane, jedna stará harpia , nosila deti ako mačatá, neusmiala sa, všetko ofrflala, no otras ženska.. a ostatné sestričky sú niečo medzi týmito dvoma extrémami, ale skôr by somto zhodnotila tak, že viac inklinujú k tej lepšej strane....celkovo to hodnotím tak na 2ku. Spolubývajuca (mala prvé bábo, sama bola este decko) a jej az mozno na treti den prisli povedat ze co a ako, a aj to len ked sa pytala...a mne (matke tretieho dietata a skúsenej "dojke") sa boli pýtať samé, že či viem ako sa toto a hento robí , tak vidíš, záleží na koho natrafíš. 😉

sofinka333
9. mar 2012

@bambulka24 no myslela som ze to nebolo tym narazom co mi potvrdil aj moj doktor, bolo to skor tym sokom, velmi som sa vylakala. A jedno auto malo totalku a nase cca 2000eur skoda. Takze asi tak. Ale papam vselijake vitaminky, pijem cajiky tak sa pokusime znova. Tak drzte prsteky nech to vyjde 🙂)

bambulka24
9. mar 2012

@sofinka333 budeme držať 😉 neboj, o chvíľu ti bude svietiť že čakáš bábo 😵 hlavne mysli pozitívne a všetko bude ok 🙂

dede28
10. mar 2012

@bambulka24 ja musim ist najprv po kartu ku starej dr.alebo najprv pojdem tam do gynstaru a sa popytam,ze jak to je,ked chcem ku nemu ist,ci treba nejaky vypis z karty ci co 😎 😎

blanka9
10. mar 2012

Ahoj, ja som rodila aj v sterej aj v novej. V starej si treba zvyknúť na spoločné sprchy a WC s inými mamičkami a hlavne s rómskymi matkami. Izby boli bez postieľky pre bábo a v spoločných izbách boli aj 4-5 mamičky. Výhodou je blízkosť parku a bezproblému sa dostanete von Obedovalo sa na izbách.( To bolo pred 5 rokmi, neviem či došlo k zmenám) V novej nemocnici som sa troška cítila ako vo väzení ale zase na izbe sú 2-3 mamičky, prípadne máte izbu pre seba ak máte šťastie alebo známeho. Na každej izbe je vlastné WC čo je obrovská výhoda, lebo po pôrode ho porebujete dosť často. Na izbu dostanete na druhý deň bábätko s postieľkou a máte ho pri sebe celý deň (ale nie je to asi povinné, len ak chcete, ja som mala malého pri sebe cez deň, v noci ho brali) Obeduje sa v jedálni, sprchy sú spoločné. No rómske matky majú vlastnú jedáleň aj sprchy.

bambulka24
10. mar 2012

@dede28 no tak už máš najvyšší čas sa ukázať dr. či? keD máš v oktobri termín

olienka12
10. mar 2012

maminy,ktore by ste mali zaujem stretnut sa s laktacnou poradkynou, davam do pozornosti besedu/prednasku,ktoru budeme mat u nas v MC vo Velkom Sarisi
https://www.facebook.com/events/238165636273858/

dede28
10. mar 2012

@bambulka24 no tak ja som v 5alebo 6 tyzdni(neviem presne)to len podla seba som si vypocitala npriblizne 🙂 🙂no a na nete podla pm aj termin porodu 😎 😎ale aj pri malej som bola az tak pomesiaci a pol na prvom vysetreni,si myslim,ze to tak staci 🙂

ivonnn
10. mar 2012

@dede28
@bambulka24 Dakujem🙂)termin mam koncom marca ale neskutocne sa bojim,uz len ked tu citam co ma caka...dufam,ze to dopadne dobre...Vela stastia aj Vam🙂))

stassa
10. mar 2012

@ivonnn aj ja idem rodiť okolo 20.teho marca...možno sa stretneme... 🙂

marcovka1
10. mar 2012

@stassa tak si sa nakoniec stretla s Kyselim dal ti uz termin pozeram 🙂 a ctg ako uz dobre?

stassa
11. mar 2012

@marcovka1 no nakoniec vo štvrtok tam bol kľud nad očakávania. Za hodinu čo som tam bola ani jedna tehuľa, dokonca som nečakala dlho ani za Kyselým...vo štvrtok som objednaná na posledné ctg a povedal mi že sa potom dohodneme.

stassa
11. mar 2012

@marcovka1 ctg dopadlo dobre. Akurát mi povedal že bude znova sekcia....nechce riskovať...tak uvidím kedy vlastne mi ten termín dá ale dúfam že o týždeň už to bude za mnou....vôbec v noci nemôžem spávať... nespala som a to nepreháňam už dobré 3 týždne. ☹ ☹ ☹ Cez deň mám doma malú a ona je teda riadne šidlo, tak si vôbec neoddýchnem a v noci sa mi nechce spať. Už naozaj nevládzem 😒

marcovka1
11. mar 2012

@stassa som rada ze vsetko je ok 🙂 ten posledni mesiac asi najhorsi ja som tiez nespala,len posediacky 😀 tak drzim prsty nejak to vydrz 😉

zvonkohra
12. mar 2012

@stassa a co si mu povedala ze chces sc ci ako?ty si mala aj prvu sc nie?

hviezdickamaria
12. mar 2012

ahojte dievcata, ja som tu minuly tyzden pisala o starej porodnici, ze som tam bola na ctg, dnes som tam bola znova, ale o cosi skor a uz to bolo o niecom uplne inom 😉 bola som milo prekvapena, a sestricka povedala, ze ta rekonstrukcia bude stat zato 😉 bodaj by som uz isla rodit 😀 ze porodna sala vyzera jak v amerike 😉
cize na vsetko, co som tu minule popisala v tom nestastnom prispevku zabudnite 😔 bo sa teraz citim jak najvacsia trapka v presove... verejne sa celej porodnici ospravedlnujem... naozaj 😉

bambulka24
12. mar 2012

@hviezdickamaria fiiiiiiiiiiiiiiiha že v amerike 😀 😀 😀 😀 😀 tak to bude paráda 😎 konečne budeme mať v prešove poriadnu pôrodnicu...no ešte postele vymeniť, ale to som už spomínala 😀 tak si to teda uži 😎 😎 😎

stassa
12. mar 2012

@zvonkohra on sám mi povedal že bude tá sekcia, keďže bola prvá a nebude riskovať po krátkej dobe nejaké komplikácie.

dede28
12. mar 2012

@hviezdickamaria ci pana,velmi rada by som to videla,aj tie vecka a sprchy 😎 😎 ,asi aj druhe si pojdem tam odrodit,ked je to take vynovene 🙂 😉

bambulka24
12. mar 2012

@dede28 poď 😀 😀 😀

bambulka24
12. mar 2012

@stassa tak už vieš čo ťa čaká 😉 takže budeš mať opäť dr. Kyslelého na sekciu? držím palce, nech všetko dobre dopadne 🙂

stassa
12. mar 2012

@bambulka24 tak už áno, keď som ho čakala s tými ctg-čkami.
Baby dcéra dostala kiahne ☹ ☹ ☹ ☹ Ja som ich už v detstve mala, nemôžu ublížiť bábu????

bambulka24
12. mar 2012

@stassa pochybujem, aby to malo vplyv, podľa mňa skôr v prvých tt...a ke´d si ich prekonala, nemalo b sa nič stať, neboj

bambulka24
12. mar 2012

@stassa a kým sa malinké narodí, aspoň už nebude dcéra infekčná 😉 inak moja mala kiahne ako 3,5 mesačná 😒

zvonkohra
12. mar 2012

@stassa ta super nie?a ty si vobec ani nezacala o tom rec?tak to snad aj mne vyhoveje 😀 ked raz budem tehu

ivonnn
12. mar 2012

@stassa ahoj,tak kiahne prekonal aj moj syn pred par mesiacmi,tiez som sa bala,ale bola som u lekarky a ubezpecila ma ze ak som ich mala v detstve tak som chranena aj s miminkom..Dokonca babatko je imunne aj nejake tyzdne po porode 🙂 tak sa nemusis bat,vela stastia 😉

stassa
12. mar 2012

@zvonkohra Nie, nie on sám to navrhol. Aj mňa to prekvapilo. A ty tiež by chcela radšej sekciu????

dede28
13. mar 2012

@bambulka24 ta asi pojdem,si pockam jak niektora baba napise,co tam pojde odrodit teraz po rekonstrukcii,ze co povie,som velmi zvedava 😎 😎

dede28
13. mar 2012

@bambulka24 so teraz telefonovala s Lysim,takze ma v poho zoberie,len si musim ist po vypis z karty od tamtej dr.a povedal,ze najlepsie je prist za nim v stredu alebo v piatok,tak ja zajtra pojdem po ten vypis,len neviem,ze ci mi ho da do ruky,ci to jemu bude preposielat

bambulka24
13. mar 2012

@dede28 aj ja som tam volala, rozprávala som so sestričkou, vraj môžem prísť už zajtra medzi 8-10 ráno a vezme ma...treba ísť ku ex-dr. nech ti dá lístok o vyradení z evidencie, to ti dá na počkanie sestrička 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre