Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

anavila
27. mar 2012

@stassa blhaoželáme k dcérke, nech vám rastie do krásy. Veľa zdravíčka prajeme !!! 😀

zvonkohra
27. mar 2012

@stassa aj ja blahozelam potom daj info co kedy kde jak a ako malicka 🙂

castania
27. mar 2012

@janja2502 ahoj, neviem ci to je este aktualne 🙂 po ziadost na epi som si bola v monobloku na prvom poschodi na sekretariáte, zlate kocky tam vypísali zmluvu a isla som na poucenie k anesteziologovi. Do tyzdna to mam ist zaplatit na pokladnu a mam to 🙂 Po jeho pouceni som odchadzala s pocitom, ze porod nic nie, vsetko vyriesi EPI 🙂 ako sa drzite ?

janja2502
27. mar 2012

@castania mame sa fajn, diky. Ja som rozpravala s dr a povedal mi, ze nemusim nic platit, ze on ma s nimi dobre vztahy a ze ked ich zavola, tak mi pridu pichnut. Tak sme to riesili i pri malej. A ty ako sa drzis? Prave pozeram, ze este nejake 2-3 tyzdne a mozeme ist rodit. 😉

castania
27. mar 2012

@janja2502 🙂 este aspon dva vydrzat...bola som na kontorle, tak mam zvysený tlak a malý ma miery v 36 tt 3 780 g...bojim sa aky velky bude a ci ho porodim normalne 🙂 asi si pojdem vybavit pôrodníka pre istotu ... uz mas vsetko pripravene?

janja2502
27. mar 2012

@castania no tak zhruba mam tasku pobalenu. Este mi treba prefotit sobasny list. Mne nepovedali kolko maly vazi, asi sa im nechcelo pocitat. 😒

annie6
28. mar 2012

baby, kde v Prešove a za koľko robia 3D ultrazvuk? 🙂

stassa
28. mar 2012

Baby čaute. Tak už sme aj domaaaa. Tak sa tešíííím. Som rada že to mám všetko za sebou a že sme obe v poriadku. Keď budem trošku schopnejšia tak napíšem viac baby moje. ĎAKUJEM všetkým ktorý na mňa mysleli, veľmi som to potrebovala, lebo ten deň bol príšerný a zároveň krásny. Si viete predstaviť keď som tam prišla na siedmu a robili ma o tretej...nikto na mňa nemal čas....cellý deň som hladná a smädná presedela pripravená na chodbe až som tam 2x skolabovala. ☹ ☹ ☹
@mirka12011 ta sestrička bola POKLAD!!!! Díky cmuky všetkýýýýým.

zvonkohra
28. mar 2012

@stassa co?kks toto ma velmi zaujima

mirka12011
28. mar 2012

@stassa mojka staci zdvihnut phone vybavila by som ti aj viac :D:D:D ze je super som rada ze ti pomohla aspon ked ju stretnem jej podakujem je to ako moja druha mamina

marcovka1
28. mar 2012

@stassa supeer ze si uz domka 🙂 ved som citala ,ze nejak neskoro ..som myslela ze tolko porodov strasne 😠 😠 dobre ze si uz doma zachvilku sa zotavis 🙂 🙂 🙂 ktory lekar ti robil sc?

mirkapo
30. mar 2012

Ahojte babenky, tak ako tu citam a co som sa dnes dozvedela od baby co bola so mnou v nemocnici pred 3 mesiacmi, tak som 100% rozhodnuta, ze do PO rodit neidem.. 3 dni ju nechali v bolestiach a nakoniec ju nechali 17hod sa trapit aby porodila mrtve babatko, placenta z nej nechcel vyjst tak ju nakoniec uspali a otvorili.. katastrofa...Nemocnicu mozu prerabat, ale kym sa nevymeni personal, tak to nema zmysel..

Chcem sa este opytat, mala niektora z vás babatko uz v 20tt dole hlavou, popr. mali ste streptokoka ( ale v skorsom stadiu, nie na konci) dikeska

lubkasungirl
30. mar 2012

@mirkapo ahoj ja som mala babo dole hlavou fakt od polovice tehu

juliap
30. mar 2012

@mirkapo ja som mala dole hlavou od 19t cca aj Emu aj Jarka, bola som preto aj v nemocke a na rizikovom, lebo mi naliehali na krcek a skratil sa mi, takze treba sa vyhybat vacsej namahe, nedvihat nic tazke, nakupy nech ti vlaci mm ... a na streptokoka tiez pozor, moze takisto sposobit v cca polovici tehu predcasne otvaranie sa, tak urcite poriadne preliecit a kludovy rezim ...

radoslava25
30. mar 2012

@mirkapo no keby sa v mojom prípade nevymenila smena tak ja by som skončila podobne....musím len podotknúť že česť výnimkám a tych je tam málo...

zvonkohra
31. mar 2012

@mirka12011 super ze mas znamosti viem na koho sa obratit 😀

atletkas
31. mar 2012

@mirkapo a ty by si chcela aby ti vybrali mrtve bábo cisárským??lekári asi vedia čo robia keď takýto postoj zaujali, mam take komentáre najradšej . Keď som bola ja v nemocke bola baba čo mala už dva s.c spravené a obidve detičky jej zomreli, povedali jej že už len jednu alebo maximálne dve s.c. môžu spraviť pretože je potom ohrozený jej život

mirkapo
31. mar 2012

@atletkas ona bola mesiac v monobloku a neprisli na to, ze jej odteka plodova voda, pustili ju domov a o 3 dni isla k svojmu lekarovi na kontrolu a ten jej povedal, ze uz nema plodovu vodu, hned do starej nemocnice, od stvrtka bolesti a az v sobotu jej dali vyvolavacku, a 17hod ju nechali sa trapit lebo sa neotvarala a ked sa maly narodil uz bol mrtvy.. pritom vo stvrtok este zil..

mirkapo
31. mar 2012

@juliap idem v pondelok k svojmu lekarovi, vraj mi nasadi liecbu a pozrie aj na to, ze ako je maly otoceny a ci sa neotvaram.. dufam, ze vsetko bude ok..

juliap
31. mar 2012

@mirkapo tak dufam, ze to bude o.k.

jolika
31. mar 2012

@mirkapo Ty si myslíš ,že dieťa zomrelo vinný je lekár? Blbosť. A že vo štvrtok ešte žilo dieťa zomrie ani nevieš iba sa prevaľuje vo vode ani sa nenazdáš a nežije je to ťažké no je to tak ani lekár nemusí byť na vine.

bambulka24
31. mar 2012

baby, hrozne sa to číta, strašné to je, že sa také niečo vôbec stane 😔

rybka77
31. mar 2012

@mirkapo Pri kom nakoniec rodila?? Strasne co sa stalo,neuveritelne.

janinah
31. mar 2012

@mirkapo nechápem akoto,že žena necíti,že jej odteká plodová voda 😒 ktovie ako to všetko naozaj bolo,toto sú len dohady,každopádne je to pre matku strašné,ale písať tu o vine lekárov ? a ani by som to na takúto stránku nedávala,načo? dotyčnej mamine to nepomôže a ostatných pred pôrodom veru nepovzbudí 😒

gabrielafialkova
3. apr 2012

@mirkapo nechcem nikoho odsudzovať,ale určite každá matka cíti pohyby dieťatka. S akou istotou a kto tvrdí, že dieťatko zomrelo vo štvrtok??? To sa dá tak presne povedať len tak? A každá matka cíti pohyby dieťatka. A určite musela cítiť,že sa bábätko nehýbe, také niečo sa má hneď riešiť s lekárom. Či??? Sa mýlim??? Keby lekárom mamička oznámila, že niečo nie je v poriadku, určite by jej hneď točili kontrolné CTG a tam by hneď zaznamenali slabšie ozvy srdiečka dieťatka a hneď by to začali riešiť. Ale keď sa nikto neozve a nič nepovie, tak lekári tiež nevedia.Lekári určite vedeli, prečo čakali,aj keď mala bolesti a neotvárala sa. Ja som mala taktiež bolesti deň pred pôrodom, a lekári taktiež čakali. Určite by som neodsudzovala lekárov. Ako som písala na strane 205 tak v starej porodke je určite skúsený personál,ktorý vie čo robí. Strávila som tam mesiac a pol,takže určite viem o čom píšem a za čím stojím. Je mi ľúto, že prišla o bábo,ale prečo hneď odsudzovať a súdiť lekárov. Ja som taktiež prišla 2 krát o bábo, viem je to strašné, ale život nám každému už dávno predurčil osud. Určite by som nesúdila lekárov.

jespera
3. apr 2012

baby nerieste to, nikto nevie ako to bolo a co bolo a predpokladam ze vsetky sme pred porodom a taketo diskusie nikomu nepomozu.

dorkaaa
3. apr 2012

@annie6 3D robia napr. v Gynstare na Poziarnickej ulici...poplatok bol 66 EUR, ale poplatky im isli teraz hore...viac budem vediet vo stvrtok, lebo tam mam poradnu....🙂 dam vediet

annie6
3. apr 2012

@dorkaaa super, dakujem pockam si na spravy 🙂 😉

porodnik
3. apr 2012

prosim ovyplnenie anketky urcene pre neobsolventky predporodnej pripravy
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fo...
dakujem

klobucik
3. apr 2012

@annie6 robia v gynstare za 66 Eur sestricka ti povie ze v 28 tyzdni 🙂 , a robi aj dr. Pall za 30 eur 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre