Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

bambulka24
23. apr 2012

@castania ja som sa s ňou dohodla raz keď som bolan na ctg a bavili sme sa či si mám zaplatiť pôrodníka...tak sme sa dohodli, že bude pri pôrode so mnou 😉

dede28
24. apr 2012

@hviezdickamaria nooo,tak to si ma velmi nepotesila,cakala som viac 😒 😒 😒

dede28
24. apr 2012

@bambulka24 a si mala aj manzela pri sebe??lebo ja som pri prvom porode mala a aj teraz chcem mat,ale ta porodna asistentka sa mi pozdava,som vobec netusila o takej moznosti 😎

samantha24
24. apr 2012

@bambulka24 no že ja som to tam nikde napísane nevidela, a ktorú pôrodnú asistentku si si zajednala, za takú sumu??

klobucik
24. apr 2012

ahojte , ako je to s vyberom porodnika ? plati sa mu dopredu , alebo az po ? Uz je asi aj cas aby som to zacala riesit 😀 apropo MuDr Pitonak ? poznate niekto ?

bambulka24
24. apr 2012

@samantha24 no aby sme si rozumeli, jednoducho som ju mala pri sebe, zaplatila som toľko koľko som napísala a bolo to uvedené v cenníku ktorý visel v miestnosti, kde robia ctg, neviem, čo ešte k tomu mám napísať...Ktorú pôrodnú asistentku som si zaplatila to je snáď jedno nie?
@dede28 áno, aj otecko bol pri pôrode 😉

dede28
25. apr 2012

@bambulka24 no fajn a je to v miestnosti,kde robia ctg na starej porodnici,ano?mrknem sa potom na to,ked pojdem na ctg,len to mam este cas 😎 😎

tasha
25. apr 2012

@klobucik ahoj, mudr. pitonak je skvely, isla som k nemu ako k porodnikovi na zaklade odporucani viacerych spokojnych zien a ani mna nesklamal.. chod k nemu bez pochyb..

bambulka24
25. apr 2012

@dede28 no veru, času dosť ešte...ja keď som išla na príjem v 2011 tak som išla zozadu...v tej miestosti, hneď keď si zazvoníš na pôr. sálu na príjem 😉 najprv je ctg a ďalej sedí lekár.

dede28
25. apr 2012

@bambulka24 aha,lebo ja som pri prvom tehu bola na ctg na novej,takze som nevedela,ze kde robia na starej 😎

jolika
25. apr 2012

@bambulka24
@bambulka24 tak je to blbosť neviem kde si to vydela ale platí 17,00 eur v starej pôrodnici aj v novej rovnako -overené. A vyvesené 20 eur 😅 😅 😅

bambulka24
25. apr 2012

@jolika no nie je to jedno? 3 eurá hore dole? mne sa zdalo, že 17, potom sme sa o tom bavili doma a zistili, že asi 20, ruku do ohňa za to nedám, koľko presne, jedno z toho...nebudem sa tu opakovať, keď máte pocit že si vymýšľam tak to nemá zmysel ďalej riešiť!

dede28
26. apr 2012

@bambulka24 radsej nic nepis ,lebo ta tu znesu pod ciernu zem, poniektore 😎 😎 😎

kiksina_21
26. apr 2012

Ahojte baby...mám jednu otázku...som v 39.týždni termín mám 1.5. a už druhý deň mám taký hnedý výtok bez bolestí, malý kopká tak neviem či ísť k lekárovi alebo to je príznak toho že pôrod sa blíži...čítala som si rôzne fóra a dočítala som sa, že pokiaľ to nieje krvavý výtok tak sa nemám báť...máte nejaké skúsenosti z takýmto výtokom???Ďakujem za odpoveď

atreyu
26. apr 2012

@kiksina_21 hlienová zátka môže mať taký nádych, ale na tvojom mieste by som to nepodceňovala a šla do nemocky...môže sa čokoľvek diať...mne keď v 38+3 prepichli plodovú vodu bola už trochu krvavá...a pri tom som mala 10 dní do termínu ešte...

atreyu
26. apr 2012

@klobucik taktiež odporúčam 🙂

annie6
26. apr 2012

ahojte, chcem sa opytat, pri porode moze byt aj niekto iny ako otec babatka? a je tam cely cas, alebo ako? vobec neviem ako to je u nas 😀

radoslava25
26. apr 2012

@kiksina_21 odporúčam ísť do k lekárke možno to nič neznamená ale istota je istota.....do pôrodu to nie je až tak ďaleko a moja plodová voda bola hnedá

bambulka24
26. apr 2012

@dede28 tak tak 😀 , najlepšie je chytať niekoho za slovíčka, potom sa tu môžeme baviť večnosť a figa z toho...

bambulka24
26. apr 2012

@kiksina_21 pre istotu sa choď ukázať lekárovi 😉

juliap
26. apr 2012

@kiksina_21 podla opisu je to hlienova zatka a pomalicky sa pripravujes na porod, ak by sa farba zmenila na cervenu, teda s krvou, chod do nemocky, takto je to o.k.
@klobucik Pitonak je dobry vyber, aj pre normal porod aj pre sekciu ...
@annie6 prip porode moze byt aj iny prislusnik rodiny, teda napr. ak myslis, ze by si to lepsie zvladla trebars s mamkou, tak moze byt ona, treba to nahlasit, ked prides na porod, ze tam chces mat toho a toho ...

kiksina_21
26. apr 2012

@atreyu
@radoslava25
@bambulka24
@juliap ďakujem za odpovede, výtok už nemám, ale zajtra idem ku svojmu gynekológovi tak uvidím čo povie.

tinka5
27. apr 2012

Ahojte žienky, čo sa nosí so sebou do pôrodnice, hlavne pre babatko?

juliap
27. apr 2012

@tinka5 pozri si starsie prispevky, ale pre babo ti stacia jednorazove plienky cely balik a vlhcene obrusky, krem na dupu a osetrovanie pupceka ti daju ... doma nachystaj muzickovi do vanicky od kociara, alebo vajicka to, v com pojde domov, s tymto po vas pride ...

kiksina_21
27. apr 2012

@tinka5 mne v starej pôrodnici dali lístok a tam som mala napísané že čo treba, ale treba si ho vypýtať...pre bábätko tam je napísané plienky 8ks/na deň, krém na zadoček, vatové štetôčky (to sú asi tyčinky), vlhčené utierky a detský olej

hviezdickamaria
27. apr 2012

@tinka5 do starej porodnice ti stacia plienky (40ks) a vlhcene obrusky, nic viac, rodila som tam presne pred 4 tyzdnami 😉

vierka0
27. apr 2012

@tinka5 plienky a vlhcene utierky..krem na dupku budes mat v kufriku, ktory dostanes ked dostanes babo na rooming (male balenie sudocremu) a o pupcek sa nemusis starat ty, babatko ti kupu sestricky..teda aspon tak to bolo v monobloku..urcite ziadne vatove tycinky alebo olej..olej potrebovali len mamicky, ktorych babatka mali polohove nozky (trosku skrivene od polohy v maternici) a mali babatkam masirovat nozicky, tak vtedy aj olej, ale to staci ked manzel donesie ak to vobec bude treba..

tinka5
28. apr 2012

vďaka žienky 🙂

dede28
7. máj 2012

uz chcem citit pohyby,este mam aj placentu na prednej stene,tak neviem,ze kedy 😠 😠 😠 😠 som v 17.tyzdni,viem ze mam este par tyzdnov cas,ale tak 😎 😎

ezri
8. máj 2012

Ahoj maminy. Vraj sem chodite najcastejsie. V septembri by sme sa mali stahovat do Presova na sekcov. su tu nejake maminy co by poradili, popisali, pripadne neskor aj uzavreli kamaratstvo? mam dve deti. rok a pol a 7 rokov. kludne napiste do IP ak by mal niekto zaujem. Ako sa poznam tak zabudnem do ktorej temy som pisala 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre