Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

nmonika
16. júl 2012

@vierka0 Ako tu uz niekto pisal,pocitam s 5 eurami.Ja nie som rizikova,takze pekne si zaplatim 🙂 Dik za info.

katkapresov
16. júl 2012

@nmonika dakujem za info..jasne ze sa spytam,len ked budu tam mat zasa taky zhon ako minule v utorok tak dakujem pekne .....uz sa neviem dockat ako tam zasa stravim pol dna :(..to vyhodnocovanie ctg je strasne...

nmonika
16. júl 2012

@katkapresov To vazne?Ked som tam bola vo stvrtok cez obed,tak tam vladol pokoj.Ako to tam vlastne na tych ctg funguje?

katkapresov
16. júl 2012

tak na ctg sa objednas na urcity cas, vacsinou sa im podari ta aj v tu hodinu zobrat..ale ked nemas vybaveneho lekara, tak po pasoch cakas kedy pride nejaky lekar a vyhodnoti ti ctg a urobi "poradnu"..cize sa ta spyta ako sa citis...ja chodim k dr. pitonakovi on ma vacsinou plno, alebo robi sekciu, tak ho cakame..a on ma vysetruje aj od spodu ze ako je na tom krcok a ci sa neotvaram...

nmonika
17. júl 2012

@katkapresov aha,lebo ja si nevybavujem urciteho lekara...chodi sa raz tyzdenne? A robia aj ultrazvuk?

katkapresov
17. júl 2012

@nmonika ano od 36tt chodis raz do tyzdna,ak je vsetko v poriadku..a ultrazvuk uz nerobia,az pred porodom ze aku ma babo polohu a jde ma pupocnik..na ctg ak nemas lekara donesies moc,zmeraju ti tlak a ides na pas..a potom cakas na zhodnotenie..dnes tam baby od deviatej do pol dvanastej cakali,lebo doktori maju volno a nemal kto prist hodnotit...

nmonika
17. júl 2012

@katkapresov no myslela som,ze ci este neurobia ultrazvuk,aby som vedela ci fakt to bude dievcatko.Zatial mi bolo 2x povedane,ze ano,no pri dievcatkach to nie je take iste zevraj.
Tak snad o mesiac uz budu vsetci po dovolenke a nebude sa tak dlho cakat 🙂

katkapresov
17. júl 2012

@nmonika tak skus este svojho gynekologa poprosit o sono, lebo v monobloku sa ho uz fakt asi nedockas 😒 ..no a snad sa to po auguste v monobloku upokoji,lebo aj sestricky dnes hucali ze kazdy ma volno, dost nervozny tam boli dnes vsetci...

nmonika
17. júl 2012

@katkapresov no len moja gyn. bude urcite pytat nejake tie eurace,lebo je to uz mimo predplatenych poistovnou.Bola som na prietoky v monobloku vo stvrtok a ako tak diktovala doktorka rozne poznatky sestricke,tak som pozabudla sa opytat na pohlavie ☹

katkapresov
17. júl 2012

@nmonika a aku mas gynekologicku??no skoda ze si sa na tych prietokoch nespytala..tak budete mat prekvapenie pri porode 😉 ...

nmonika
17. júl 2012

@katkapresov J.kosovu,na 3.posch. v Mucu.Ona uctuje 20 eur za sono na poziadanie.No ona je mamina znama a uz raz mi robila na poziadanie za 10 eur,no ja tak nerada otravujem a nieco ziadam...Tak prekvapenie snad nie,dvakrat by malo stacit na potvrdenie 🙂

katkapresov
17. júl 2012

@nmonika tak uz boli pripady ze na sto pro a nakoniec ups omyl 😀 ..nam potvrdili chlapca uz asi 5 krat, tak hadam prekvapko nebude....hmm a 20eur je dost, to by som uz nechala asi tak.....

nmonika
17. júl 2012

@katkapresov ved prave v nedelu v monobloku,myslim mali pripad,ze mamicke hovorili ze piate babo bude dievcatko a narodil sa chlapcek 🙂

bambulka24
17. júl 2012

@nmonika nooo, je pravda, že dievčatká sú často neisté 🙂

tinka5
18. júl 2012

Ahojte, chcem sa opýtať tých, čo už odrodili, brali niekomu z vás krv z pupočnej šnúry? 😎

tasha
18. júl 2012

@tinka5 mne brali

tinka5
18. júl 2012

@tasha v monobloku?
😎

tasha
18. júl 2012

@tinka5 ano, pytaj sa, co chces, ale okolnosti neviem, isla som na cisarak 🙂

dulkagabulka
18. júl 2012

další z pekných pôrodných príbehov, aj takto sa da porodit na Sk, konkrétne v novej nemocnici v KE

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

merilin
24. júl 2012

@katkapresov ako ste natom? 🙂 my este stale cakame, malej nejako dobre u mamky v brusku... len uz ma pomaly chyta strach, ze ako to bude prebiehat... ake to bude... ale ked to zvladli tolke, zvladneme to aj my, ze? 😉

1234lubka
24. júl 2012

@merilin nebojaj zvladnes🙂 ja som sa nebala az potom jak som bola v porodnici ma to chytilo🙂 a uz mi tu hajka na rukach a onedlho mame pol rocka🙂

1234lubka
24. júl 2012

normalne vam zavidim vsetkym co ste v ocakavani🙂 si zivo pametam ked ja som na tom takto bola🙂 akoby vcera a to uz pol roka dozadu🙂

katkapresov
24. júl 2012

@merilin ahoj..akurat od rana cakam v monobloku.bola som na ctg a teraz cakam kedy ma kto vysetri..ja uz odpocitavam dni.,ale idu strasne pomaly 🙂).dufam ze si ma uz toho 30teho tu nechaju

merilin
24. júl 2012

@1234lubka mozno sa budem z toho potom smiat, no poznas to.. pri prvom nevies co ta caka... Len nech je vsetko v poriadku, to je zaklad.

@katkapresov no ja idem v stvrtok na ctg, aj mne to ide pomaly, hlavne tie posledne dni. V noci uz velmi nespim a celkovo uz mi je tak tazko. No manzel je pripraveny vystartovat, ked bude treba a myslim, ze on sa boji viac ako ja 😀 . Smial sa, ze v tom strese sadne do auta a zisti, ze mna zabudol doma

1234lubka
24. júl 2012

@merilin ver tomu ze sa s toho budes rehotat🙂)) 🙂

nmonika
24. júl 2012

@katkapresov to sa fakt tak dlho caka? A to ked nemas zajednaneho doktora,je to takto? Len by som chcela vediet co ma caka 🙂 A objednava sa tam na urcitu hodinu?

katkapresov
24. júl 2012

@nmonika
@merilin baby prave odchadzam z monobloku..des ahroza.lekarke sa nepacilo ctg tak dom musela ist na opakovany zaznam a potom lekarka uz bola na sekcii tak som musela cakat zasa ked mi to niekto zhodnoti..no hotova som..v lete mat termin je hroza.kazdy po dovolenkach...

nmonika
24. júl 2012

@katkapresov ved prave...toho sa obavam aj ja,no snad uz budu viaceri po dovolenkach v polovici augusta

merilin
24. júl 2012

@katkapresov mne museli hned prvy robit opakovany, tak ma poslali zjest cokoladu, napit sa a uz to bolo dobre. A dalsie som uz mala ok. No keby nebolo tak horuco, ze? Ale aj tak si riadne dlho cakala. Ja necakam nikdy dlhsie ako hodinu, asi mam stastie - len aby som to nezariekla 😉

ivkasendy
30. júl 2012

ahojte dievcata, chcem sa spytat, tie co ste spominali, ze ste boli v porodnici na exkurzii, ako sa to da vybavit? do starej by sa mi malo podarit dostat, robi tam manzelova znama, ale chcela by som sa pozriet aj do novej - aj na tu nadstandard izbu aj celkovo... cakam v oktobri prve babo, takze uz zacinam nervacit co a ako bude, iste to viacere chapete 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre