Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

dede28
25. okt 2012

@bambulka24 ahoooj,no my sme vcera prisli domov,sme sa kus zdrzali,lebo maly bral antibiotika,lebo chytil streptokoka odo mna pocas porodu,ale uz je ok,narodil sa 15.10.,3360g a 50cm,nemozem nic zle povedat na monoblok,dobre sestricky aj na novorodeneckom,bola som spokojna 😎 😎 😎 😎

bambulka24
28. okt 2012

@dede28 tak blahoželám k synčekovi 😵 Môj mal miery 3300g 49cm 😎 narodil sa presne na termín 🙂 ako to zvládate doma? 🙂

dede28
29. okt 2012

@bambulka24 no,tak skoro su rovnako velky🙂)))doma celkom dobre,zase si zvykam na nocne krmenie a vstavanie🙂)))aky si mala porod??ja nemohla maleho vytlacit,som sa dost natrapila,ale islo to rychlo,o 11 v noci som dostala bolesti,okolo pol 2 v noci sme isli do porodnice a o 2.30 bol na svete,ale mne sa to zdalo jak cela vecnost 😅 😅 😅 ako to teraz vyzera na starej porodnici??

bambulka24
29. okt 2012

@dede28 nooo jak cez kopirak sme rodili 😀 ja som sa zobudila o pol 4, mierne bolesti a o 6,55 sa malý narodil 🙂 ale bol von na druhý šup 🙂 my máme doma veselšie, keďže malú mám doma, ale ide to 🙂 No sprchy sú spravené, ale hajzle staré otrasné...inak všetko je tam po starom

dede28
30. okt 2012

@bambulka24 no takze ziadna slava na starej porodnici 🙄 a maly ako??pocuva 🙂 🙂 ??iba papa a spinka ci ti aj poplace??mala ho ako prijala v poho?

bambulka24
30. okt 2012

@dede28 ale aj poplače si, to by nebolo ono 😀 malá to nejako nerieši, ešte tomu veľmi nerozumie, ale chodí ho hladkať, dudku podávať, asistuje pri prebaľovaní a mne pri všetkom, aby neostala s ním sama, tak ju všade beriem, lebo sa môže kadečo stať 🙂

dede28
31. okt 2012

@bambulka24 aj moja taka asistentka 😀 😀 😀 a uz si s nim bola vonku??ja sa dnes chystam prvy krat 🙂 🙂

bambulka24
31. okt 2012

@dede28 jj boli sme vonku už tretí deň čo sme boli doma, potom sme mali pauzu lebo bolo hnusne vonku...ale len tak na pol hoďku chodíme, kosa jak v ruskom filme a malá tiež má akurát si myslím čo musí po svojich chodiť 😀 len tak pre zaujímavosť, kde bývate?

dede28
1. nov 2012

@bambulka24 na sidlisku 2,na oktobrovej ulici,poznas?

bambulka24
1. nov 2012

@dede28 hej hej, poznám 🙂 ja len že či sme sa náhodou už nestretli tu v okolí a nevedeli sme o sebe 😀 ale my bývame v centrume, takže asi nie 🙂

dede28
1. nov 2012

@bambulka24 no mozno sme sa aj stretli🙂))skoda,ze je take pocasie,lebo by sme mohli s detmi trosku von ist a tak co,doma sediet musime 🙂 🙂

ivana82
5. nov 2012

Ahojte, blahozelam k malym prirastkom do rodinky 🙂 to iste caka v najblizsich dnoch aj nas a preto sa Vas chcem opytat, co vsetko ste brali detickam do porodnice. Rodila som tam sice pred 4 rokmi, no akosi si neposminam, tak aby som na nieco nezabudla. Viem, ze su potrebne - plienky, olejcek, vlhcene utierky, vatove tycinky (tie som mala a vratili mi ich neotvorene). Zabudla som na nieco? Dakujem za radu a pekny, aj ked uprsany den 🙂

dede28
5. nov 2012

@ivana82 pre babetko som brala len vlhcene servitky a plienky,ziadne olejceky netreba 🙂 🙂 🙂 ani vatove tycinky

martina2006
5. nov 2012

Ahojte.Tak ako tu citam vase prispevky o monobloku som velmi prekvapena.Ja som sice rodila pred siestimi rokmi,ale to bola hotova katastrofa....Rano o piatej som dosla do nemocky kedze mi zacala odtekat plodova voda....Doviezla ma sanitka...Sestricky spali a ked sme zazvonli u dveri boli vrcholne znechutene co tu robim...Bavili sa so mnou ako so spinou....Tazku tasku som si musela vliest hore dole sama....Doktor,ktory uz skoncil smenu ma este vysetril,ale to tu radsej nebudem pisat,lebo to bol hnus....Porodila som az vecer o 18:40 a to som mala jedine stastie,ze sa menila sluzba sestram a lekarom o siestej a nastupili na smenu konecne normalny,mili a dokonca aj vtipny personal....porod s nimi bol fajn....Ale ta starostlivost potom....tie neochotne sestry....katastrofa....po porode som si povedala,ze dalsi absolvujem doma 😀 moja skusenost je zla a uz by som tam nechcela ist....

denisacyprus
5. nov 2012

@martina2006 ahoj ja som sice este nerodila ale zaujimam sa o pribehy mamiciek myslim ze personal by mal byt pri porode ochotny viem ze to bolo pred siestimi rokmi ale ktory doktor ta odrodil? este tam pracuje ?mozno uz personal vymenili odvtedy tak by si druhe nemusela rodit doma 🙂

martina2006
5. nov 2012

Mna rodil Dr.Stošek....Vynikajuci lekar....Personal vtedy podla mna pracoval do vysky svojho platu 🙂 preto ta neochota....Ale do starej porodnice by som asi nesla,ale vela ludi si ju chvali....Mne tam bolo neprijemne aspon co som chodila na sono atd....ja chapem sestry a lekarov,ze toho maju moc a za smiesne peniaze,ale je to praca s ludmi a malilinkymi detmi a preto by mali mat k tomu nejaky vztah a ked nemaju nech idu zametat ulice....ja mam s nemocnicami len zle skusenosti a s deckou nemockou ani nevravim...na zaplakanie ☹

atletkas
5. nov 2012

@martina2006
@denisacyprus Doktor stošek momentálne pracuje v starej pôrodnici, čo mám take info teraz

tigrica182
6. nov 2012

Ja som rodila v starej nemocnici obe deturence a len chvali mozem povedat - ako na lekarov, tak na sestricky - na novorodeneckom - ochotne, mile, poradili, pomohli ... 100% spokojnost ... nevravim, ze je tam luxusne - to ani nahodou - je mi jasne, ze hadam aj hitlerov dedo sa tam mohol narodit, ale mne slo o starostlivost o dieta a mna a nie o to, ako tam vyzera... teraz sa stara nemocka prerabala. napr. je tam aj nadstandardna izba, takze aj tam moze ist mamicka ak chce.... celkom pekne zariadena...

denisacyprus
6. nov 2012

@martina2006
@atletkas doktora Stošeka poznam raz som bola pri nemu ale nevysetroval ma len sme konverzovali bol vtipny a v pohode ked som sa nieco opytala tak mi vsetko vysvetlil len neviem aky je lekar ako vysetruje ci bolestivo alebo ci vie co robi neviete nahodou?a keby som si dala k nemu kartu tak by ma automaticky odrodil on kedze pracuje v porodnici? alebo ma odrodi hocijaky iny co ma sluzbu?

denisacyprus
6. nov 2012

@tigrica182 presne toto aj ja hovorim ze az tak na tom prostredi mi nezalezi urcite to nie je az take hrozne ako niektore mamicky pisu ved urcite podmienky hygieny splnaju ved je to nemocnica kde musia mat ciste prostredie mne hlavne pojde o starostlivost o dieta a o mna ako ty pises takze ak by som mala ist rodit tak by mi nevadilo ist ani do starej nemocky

tigrica182
6. nov 2012

@denisacyprus jj - nebolo to tam az take hrozne .... vazne - no mala som moznost si vyskusat aj nadstandardku... je to jednoznacne rozdiel... ale aj tak na WC sa musi chodit na spolocne - takze osobne si mylsim, ze zbytocne vyhodene prachy - jedine ze je mamina taka, ze je radsej sama.. to je ine...

martina2006
6. nov 2012

denisacyprus Dr.Stosek ma odrodil na jednicku a aj zasil....Aj ja rozmyslam,ze si dam kartu k nemu...Key bol tvoj gynekolog nemusel bz ta odrodit....to je asi aj podla toho kto ma sluzbu....ale po dohoide s nim by ta mozno odrodil....Takze Dr.Stosek je v starej porodnici?A aj tam ordinuje?

martina2006
6. nov 2012

@tigrica182 kolko stala prosim ta ta izba?

tigrica182
6. nov 2012

@martina2006 ja som ju neplatila ale viem, ze sa plati 17€... mas tam chladnicku s mraznickou, LCD TV, radio s CD, plastove okna, pohodlnu postel stolik pri posteli, skrinu, ventilator, 2 kozene kresla a konferencny stolik - pre navstevy, ktore mozes prijimat hocikedy na izbe, prchovaci kut, postielku pre dietatko - teda taky boxik prexisklovy a klud od izby mas len ty...

martina2006
6. nov 2012

@tigrica182 tak to je vyborna cena....to je v starej porodnici?Lebo aj v monobloku je taka izba....

tigrica182
6. nov 2012

@martina2006 ano v starej... no viem, e aj v monobloku - bola som tam.... osobne sa mi viac pacila ta v starej . jedina vyhoda v monobloku bola ta, ze si mala WC v izbe... ale to zariadenie, to sa nedalo povedat, ze je to nadstandard... vsetko skoro take ako v klasickej izbe, len jedna skrina a mala stara komunisticka telka na izbe - s mojou kratkozrakostou by som na nu potrebovala minimalne lupu ....

martina2006
6. nov 2012

@tigrica182 mne neide ani tak o to,ako je izba zariadena ci je to nadstandart alebo nie,ale o to aby som mohla byt sama....Takto mi to viacej vyhovuje....A ako je to s detmi?Mas pri sebe babo,alebo ti ho nosia len na kojenie?Lebo kedysi to fungovalo tak,ze si bola bez babätka na izbe...

tigrica182
6. nov 2012

@martina2006 mas ho na izbe... ale ak uz mas platit - tak preco nebyt naozaj v nadstandarde a uzivat si krasny pokoj... v monobloku si navsteva nemala ani len kde sadnut. jedine na nemocnicnu postel. v starej mas tie kozene kresla, ale aj postel je normalna - ziadne nemocnicna...

martina2006
6. nov 2012

ako tak pocitam tak dajme tomu,ze za sedem dni by ma to vyslo 120 eur....u zvidim moju polovicku ako by frflal,zespekulujem 😀

atletkas
6. nov 2012

@martina2006
@denisacyprus podľa mojích informácií čo som si zisťovala tak dr. Stošek ma ambulanciu na šváboch ak ma tehulky chodia k nemu do nemocnice na ctg a vyšetrenia a myslím si že ak sa s ním dohodneš tak ta v pohode aj odrodí, Kamošku odrodil prvorodičku bez nástihu a bábo malo okolo 3 kg. Ja by som nadštandard brala nakolko si sama v noci si kludne spíš nikto ťa nevyrušuje a návštevy na izbe je veľké plus, tolko isť na záchod na chodbu v pohode.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre