Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

janinah
6. nov 2012

@martina2006 a neodrodil ťa náhodou tak,že si ťa objednal do svojej služby a použil vyvolávačku,ak áno,tak neviem či toto je výhra 😒

anculala
7. nov 2012

Ahojte, asi tak ako vsetky aj ja stojim pred dilemou, kde ist rodit. Je mi jasne, ze objektivny nazor na to, kde ist, neexistuje,kedze kazdy porod i rodicka su individualni, okolnosti sa vzdy menia a tiez personal, kazda mame ine ocakavania atd. Avsak - mohli by ste mi napisat aspon vas nazor, akesi PLUSY a MINUSY jednej ci druhej porodnice? Kazdy nazor pomoze. Dakujem 😎

tigrica182
7. nov 2012

@anculala moj si precitaj o stranku dozadu

simojka
7. nov 2012

Ahojte,ja som rodila v starej nemocnici,pôrod prebehol celkom rýchlo,lekár bol v pohode,ale čo sa týka starostlivosti zo strany sestričiek nebola to žiadna výhra,my sme tam boli kvôli žltačke dlhšie a dosť mi dávali najavo,že som tam navyše.A nehovoriac o tom,aké sú tam podmienky v zime,bola tam veľká zima a aj deti sa takto premiestňovali na kojenie po studenej chodbe.A o WC ani nehovorím....Ak by som vedela ako to tam bude prebiehať tak určite by som radšej rodila v novej pôrodnici.To je môjnázor.... 😉

katulik237
8. nov 2012

Ahojky.Ja som rodila v novej nemocnici a bola som maximalne spokojna ako s pristupom lekarov tak aj sestričiek.Všetko vysvetlili,poradili aj pomohli.Určite by som nemenila a išla by som tam opäť. 🙂

matozazzo
8. nov 2012

Ja som tiez rodila v novej a max. spokojna 🙂 Hlavne, pokial maju miesto, ste 2 na izbe, rozdeluju mamicky, v starej je vraj stale plno, aj 4 na izbe. Aj my to tam prislo utulnejsie... tichsie 🙂 Bola som na jednolozkovej izbe, sice ziadny nadstandard, ale sama, malu som mala pri sebe cely cas (len na kupanie mi ju brali), chceli aj na noc, ale budila sa kazde 4 hod, tak som ju radsej mala pri sebe a pekne sme nabehli na kojenie a nedokrmovali mi ju 🙂 V pondelok som rodila cisarskym o 11 a v piatok sme boli na obed doma 🙂 A v nedelu vybrate stehy 🙂

jaannuusskkaa
8. nov 2012

@simojka suhlasim ja som tiez rodila v starej porod bol super ale tie sestricky potrapili aj mna zazerali na mna pohladom v style...ona nevie svoje decko nakojit a pritom som bola po cisarskom a mlieko sa rozbehlo az o 6 dni po porode......takze viac sa tam nevratim.....

matozazzo
8. nov 2012

Este, ked sa mi mala nechcela prisat, sestricka prisla, pomohla, aj manzela pustili so starsou dcerkou k nam, aj mimo hodin...

tigrica182
10. nov 2012

ja sa osobne nemozem stazovat na staru nemocnicu - dokonca za mnou pustili aj manzela - a to som bola na pooperacnej izbe s kyslikom v nose... pustili ho za synom, druhykrat za dcerkou - v phode si ju mohol pomojkat, sestricky boli mile, ochotne - ja som mala problem s kojenim - mam velke bradavky a boli aj vpadnute - najhorsia kombinacia - mlieka dost len ako ho dostat z prsnika do ust babatka... skoro kazde kojenie boli pri mne sestricky aby pomahali . nebol problem. dokonca ked som bola po prvej sekcii, mala napichane infuzie, tak sestricky dosli za mnou, sadla som si, pridrzali mi maleho. dokonca obycajna sestricka - nie z novorodenecneho mi pridziavala prsinik lebo v ruke som mala infuzky atd.... ja fakt krive slovo nemozem povedat ako na lekarov, tak na sestricky ci uz na pooperacke, alebo z novorodeneckeho. ked som nieco chcela vediet, opytala som sa, pekne odpovedali, aj lekari ci detska lekarka - proste NO PROBLEM....

marcovka1
12. nov 2012

@tigrica182 ja som tiez bola velmi spokojnaa.. 🙂 🙂

tigrica182
12. nov 2012

@marcovka1 som rada, ze aspon niekto - bo normalne som si pripadala ako mimozemstva, ze som boal spokojna maximalne v starej porodnici a dokonca 2x 😀

marcovka1
12. nov 2012

@tigrica182 no ja sa tam chystam aj 2x,len neviem kedy... 😀 😀

tigrica182
12. nov 2012

@marcovka1 nam sa tak pritrafilo, ze hadam nestihli ani odniest moju prvu kartu do skladov 🙂 (11 mesacny rozdiel 🙂 )

gemina
13. nov 2012

Caute baby, ktore ste nedavno rodili v novej porodnici (v monobloku), od ktoreho tyzdna ste tam zacali chodit do poradne? Treba sa tam objednavat? Ktory doktor tam vlastne robi poradnu? Vdaka za info.

anculala
13. nov 2012

@gemina to by aj mna zaujimalo 🙂

olienka12
14. nov 2012

@gemina
@anculala Vas gynekolog Vam da papierik odoslanie na starostlivost do nemocnice a poradne robi kto ma prave sluzbu... cca od 36tt sa chodi

tina236
15. nov 2012

Moja skúsenosť je taká - ja som si vybrala starú pôrodnicu, lekára som nemala zazmluvneného žiadneho až mi to prišlo čudné, lebo pri každej návšteve CTG a to som tam chodila ako na klavír (malý sa akosi práve vtedy veľmi hýbal) sa ma stále sestrička pýtala, že kto mi vyhodnocuje CTG? prišlo mi akoby každá tehuľka mala vybratého a zaplateného svojho lekára. Mňa odrodila dok. Horanská - 100% spokojnosť, veľmi dobrí dok. boli tiež Dzurilla a Kuba.
Príjem a pôrodná sála sú nové a pekné. Určite manžel pri pôrode - lepší prístup lekárov, musíte požiadať ak chcete bábo hneť po pôrode na bruško- nerobia to automaticky.
Na izbe sme boli štyri - určite by som nešla na samotku 🙂, človek sa aspoň môže s niekym porozprávať a ja ako prvorodička som bola vďačná aj za rady 🙂 Izba - stará , ale namaľovaná, staré okná a bola som tam v máji - takže neviem ako by tam bolo v zime. Sprchy nové, ale chodili sa tam sprchovať aj cigánky (do jedných spŕch ale nesmeli) . WC - staré + cigánky. Detské sestričky boli zlaté, ukázali, poradili - nie všetky, ale dalo sa. Bábätká už na druhý deň priniesli takmer na celý deň - okrem rôznych vyšetrení a večerného kúpania sme ich mali celý deň na izbe. Potom ich priniesli o 24.00 a ráno o 5 .
Mínusom bolo, keď prišla návšteva - nesmeli na izbu a na chodbe v prievane to sa tiež nedá dlho - chodili sme do kuchynky, keď bola voľná.

tina236
16. nov 2012

Ešte by som chcela vyjadriť svoj názor na dok. Stošeka- bol to môj lekár 8r a aj na začiatku tehotenstva 4m, ambulanciu má na Šváboch, piatky od 15. do rána má službu v starej pôrodnici, takže na sono som chodila tam aj s manželom.
Povtipkuje, porozpráva , ale aj napriek tomu som si kartu preniesla k dok. Ligusovy - 100% spokojnosť, odborník -o čom sväčší stále plná čakáreň. Nechcem sa tu veľmi rozpisovať čo mi vadilo na dok. Stošekovi, ale poznám veľa žien čo od neho odišli.

martina2006
16. nov 2012

Počula som o Stošekovi,ze vyšetruje očami....Kámoška k nemu chodí a vravela aby som tam nešla,že ešte ani raz jej neurobil dobré vyšetrenie....Vraj doktorka Paľová,ktorá ordinuje pri Bašte je dobrá....Chodí k nej niekto?

tina236
16. nov 2012

@martina2006 asi tak nejako aj u mňa 🙂

martina2006
16. nov 2012

@tina236 no fasa...este dobre ze som k nemu nesla....ale pred siestimi rokmi ma odrodil paradne....

barbarkapo
16. nov 2012

@tigrica182 ja som bola tiež v starej porodnici v lete a proti sestričkám a doktorom nemôžem nič povedať, no treba si žienky hlavne uvedomiť, že je to nemocnica so zdravotníkmi a nie interhotel so služobníctvom, ja osobne som po cisárskom nemala problém s dojčením hoc som bola prvorodička a laktačna sestra nás bola pozrieť niekoľko krát ako sa nám darí, začala som jednoducho prikladať a prikladať meniť polohy hladať systém, ked vidia snahu ocenia to, samozrejme i na mna prišla kríza, keď mi mala preplakala 3 hodiny vkuse a vtedy som nasla tiez oporu v sestrach, kde jedna mi ukazala ako dobre zabaliť babatko aby sa citilo bezpečne druha zas prisla a ukazala ako polohovať drobca aby sa mu ulavilo ked ho boli brusko, zaroven ako masírovať a doniesli mi pre malú čajík bez prosenia či nahanania personalu. Jednoducho stačí byť milý a vráti sa to ako bumerang. Sestram je to fuk či pichaju injekciu a merajú teplotu tej istej osobe dva tri týždne, je to ich práca.

tigrica182
17. nov 2012

@barbarkapo PLNE S TEBOU SUHLASIM... PRESNE AKO PISES

bambulka24
17. nov 2012

@barbarkapo no ja interhotel nie, ale vysvetlenie od sestričiek z novorodeneckého by sa sem tam zišlo..ja som odniesla malého, nech mu dajú jesť, lebo som ešte nemala mlieko a sestrička mi surovo povedala, že nemajú, tak nedajú...že mi dajú čaj...tak mi bolo "super" keď ma odbila, že nemajú mlieko pre deti 😠 ...odkiaľ má mamička vedieť, že dieťa vydrží aj 48 hod na čaji??? až také super to tam zas nie je.
takisto ctg nemá kto zhodnotiť, tehotné sa tam nasedia hodiny a pritom je tam vždy viac doktorov 😠
ale pôrodné asistentky, tak tie sú super 🙂

anculala
20. nov 2012

ahojte, predpokladam, ze to tu niekde na 232 stranach bude, ale asi by mi hladanie dalo riadne zabrat. Viete mi povedat, ci v monobloku je potrebne priniest vlastne nocne kosele alebo davaju erarne? Vopred vdaka za odpoved 🙂

monyccka
20. nov 2012

@anculala priniest vlastne 🙂 Je mozne, ze maju aj nejake erarne, ale sme na vychode, vies, kto ju s najvacsou pravdepodobnostou mal pred tebou? ;) Tusis o ktorom etniku pisem, vsak..

vierka0
20. nov 2012

@anculala urcite vlastne..ziadne erarne tam neposkytuju..mozno fakt len nejakym cigoskam..

anculala
20. nov 2012

@monyccka @vierka0 dakujem za info! myslim, ze ste ma presvedcili, ze radsej neriskovat 😀 aj tak som chcela kupit vlastne, len znama mna a mm presviedcala, ze v niektorych nemockach davaju. Zidu sa aj doma. Kolko ks by som si mala zadovazit?

vierka0
20. nov 2012

@anculala ty nemas nocne kosele doma ?? 😉 mozes mat aj pyzamo, no k porodu urcite radsej nocnu koselu, ja som tam bola dlho, takze ja nie som reprezentativna vzorka, ale pri klasickej hospitalizacii kvoli porodu podla mna dve az tri uplne stacia aj s rezervou 🙂

anculala
20. nov 2012

@vierka0 mam, ale uz staruckeee... 😕 kosele normalne nepouzivam. Takze z tych, co mam, som ochotna medzi ludi vytiahnut az jednu 😀 Takze uvazujem, ze rovno kupim materske.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre