Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

monyccka
20. nov 2012

@anculala ja som mala v nemocke len materske, tie na kojenie. A mala som ich asi 4 a nejake tricka, v ktorych som spala, tych som mala asi tiez tak.. po porode sa mi nenormalne spustilo mlieko a kazdu noc som sa minimalne raz prezliekala kompletne zmocena.. A tiez doma nedrzim take tie "reprezentativne", takze mali v porodnici premieru ;)

gemina
20. nov 2012

@anculala ahoj, vdaka, ze si sa opytala aj za mna, tiez si musim kupit nejake kosele, lebo napriklad v tej, co mam teraz na sebe, by som rodit nechcela 🙂

dasaa
20. nov 2012

Ahoj @anculala ja som mala 5 nocne kosele.Tiez som kazdy den menila. 🙂

gemina
20. nov 2012

@anculala ahoj, predpokladam, ze planujes rodit v monobloku, mas uz vybraneho porodnika alebo to nechas na nahodu? Lezala si tam uz niekedy, ale mas skusenosti?

vierka0
20. nov 2012

@gemina ja som pocas dna nosila teplaky alebo leginy a tricko 🙂 ale ako vravim, ja som tam bola velmi dlho, tolko by som v nocnej koseli nevydrzala 😀

verion
20. nov 2012

ženy, keď ste mali, alebo máte vybaveného pôrodníka, koľko mu dávate? resp. dávate? alebo ako to funguje?

gemina
20. nov 2012

@vierka0 okej a este sa chcem opytat, pred porodom na lezi na 9. poschodi alebo uz rovno na 10-tom? Na 9-tom viem, ze ju aj wc na izbe, ale neviem, ci aj na 10-tom je to tak. Dakujem.

vierka0
20. nov 2012

@gemina wc je na kazdej izbe, na 10tke sa lezi od siedmeho mesiaca, v nizsich tyzdnoch tehotenstva na 9tke 🙂
@verion ja som nemala nikoho vybaveneho a vobec nebol problem..ja mam dobre skusenosti..

gemina
20. nov 2012

@verion myslim, ze na to je fixna suma, naposledy to bolo 200 eur, ale neviem, ci je to aktualna suma.

dasaa
20. nov 2012

@verion suma zostala 200eur

dasaa
20. nov 2012

@verion ked uz mas vybaveneho porodnika s nim sa dohodni ako to funguje.On ti vsetko povie. 🙂

vierka0
20. nov 2012

@verion osobne si myslim, ze su to zbytocne vyhodene peniaze, pri prevaznej casti porodu su tam aj tak s tebou sestricky a lekar pride az na finale..ja som rodila predcasne planovanou sekciou, nemala som vybaveneho nikoho, ale vobec som nemala pocit, ze sa kvoli tomu o mna nestaraju dostatocne..

gemina
20. nov 2012

@vierka0 ja si tiez myslim, ze je to zbytocne, aj tak nikoho z lekarov nepoznam.

vierka0
20. nov 2012

@gemina tak tak..a maminky dvojiciek su tam ako celebrity 😀 urcite sa postaraju dobre..ja som tam stravila 11tyzdnov, podla mna vsetci lekari su tam dobri, maju svoje muchy, alebo zle dni, ale v zasade som fakt nemala problem..

anculala
20. nov 2012

@gemina ahoj, ano, tak to vyzera, ze pojdem rodit tam. Porodnika si asi vyberat nebudem. Moj gynekolog nie je porodnik a zazmluvnovat ineho, no neviem. Som na 90% rozhodnuta, ze to necham na sluzbukonajuceho, ale tak casu do porodu este dost, tak sa ukaze. Este som tam nelezala, ale boli sme s manzelom obzriet porodnicu. Sestricky boli velmi mile a ochotne. Dufam, ze im to vydrzi do januara 😀 Ty si uz na 100 % rozhodnuta pre monoblok?

verion
21. nov 2012

@gemina
@dasaa viem tych 200€ by však išlo nemocnici.. s lekárom som sa dohodla, že si určime termin, počas jeho služby, že mi da vyvolavačku a že počas jeho 24-ky porodim.. takže by to bolo tak, žeby som nemocnici tych 200€ neplatila... skôr som myslela, koľko ste davali lekarovi "za ochotu"... nemam prehľad, viem že každy dava, keď ma pôrodnika vybaveneho.. chcela som vedieť ako sa pohybuje to "ďakovne"...

@vierka0
@gemina vyhodiť peniaze pre nemocnicu pride aj mne zbytočne, len ako prvorodička som chcela mať taky pocit istoty, že bude pri mne niekto, koho poznam... veľa znamych mi hovori, že bez vybaveneho lekara ani nahodou nemam isť rodiť, ďalšia znama čo v PO porodila 5 deti nemala ani raz lekara vybaveneho... tak fakt neviem...
proste najradšej by som mala tu istotu...
och neviem... fakt neviem

a ešte riešim či monoblok alebo stara... Olejar je v starej, a povodne som chcela ist do monobloku... avšak čo tu čítam, tak je to asi jedno... nemocnica jak nemocnica, luxus to nebude...

bambulka24
21. nov 2012

@verion ďakovne sa pohybuje asi tak, že po tom, ako lekár odchádza od pôrodu mamička povie ĎAKUJEM 😉 načo platiť to čo už má lekár raz zaplatené? však nerobia zadarmo 😉

verion
21. nov 2012

🙂
@bambulka24 veď ja viem... len proste no.. vieš ako to chodí... ty si mala vybaveného pôrodníka?

anculala
21. nov 2012

@verion hm, vidis, ja som zmyslala prave naopak - praveze som zvazovala skor zazmluvnenie lekara (aj napriek tomu, ze vacsina potom ide nemocnici) ako "dakovne". Uz len z principu. Je to jeho praca, ma to zaplatene a nemienim podporovat uplatky. Zazmluvnenie mi prislo ako "legalna" cesta k pokoju - ako prvorodicka mam rovnake obavy ako ty 😒 No nepaci sa mi, ze ci uz pri dohode alebo zazmluvneni sa lekari snazia odrodit pacientky pocas vlastnej sluzby, davaju zbytocne vyvolavacky a co ja viem co este. Nie som si ista, ci je to dobre za kazdu cenu... nuz... prvorodicka 😀 Zmatena a vystrasena, mudra len z netu ☹ Teraz to vyzera tak, ze nikoho si nedohodnem a odrodi ma kto tam bude. Ale uz teraz mi lepi. Bola by som pokojnejsia, keby som vedela, kto tam bude. Uvidime. Prajem vela mudrosti pri rozhodovani! 🙂

gemina
21. nov 2012

@verion No, kazdy nech robi ako uzna za vhodne, ale ja nemam potrebu davat lekarovi dakovne. Myslim, ze ja tie peniaze potrebujem viac ako doktor. Mne v praci nikto nikdy nedal ziadne dakovne a predsa som si ju robila dobre (musela som). Ale viem, je to aj o psychologii a lepsom pocite, ze ked dam niekomu par stoviek, vsetko bude tip top. Na druhej strane neverim, ze ked budem lakoma resp. chudobna a nikomu nic nedam, ze nieco naschval pokazia. Nuz, uvidime... 🙂

verion
21. nov 2012

@anculala ved prave toto.. kvoli tomu pokoju.. zeby som vedela kto tam bude... vies, raz sa mi stalo ze som krvacala a moj doktor nerobil, a musela som ist k zastupujucemu gynekologovi, a ked som ho zbadala, tak som bola zhrozena... stary pan, max.50kg, prepity, odymeny od cigariet, nemal prst (s kt. ma vysetroval!!!) proste zly zly zazitok... aj ked ako lekar bo celkom ok... ale ked si predstavim, ze pride niekto, koho nepoznam, nejaka hnusna zenska, alebo dedko, alebo neviem kto.. proste to ma desi.. asi len z tej skusenosti mojej...
ja neviem vazne.. mojmu lekarovi verim, a viem zeby nerobil daco co by ma ohrozilo....

@gemina ako aj ja som tohto nazoru, ale nechcem tam prist ako lama potom 😀 ako vies, pred porodom by som mu nic nedala tak ci tak.. az po ked tak... ale ked pocuvam ze nedavaju vo vacsine tak asi si to rozmyslim,,, omg to su stresy 🙂

dasaa
21. nov 2012

Ahoj @verion aspon co ja viem tak davaju 150 eur aj viac ale podla mna uplne staci 150. 🙂

modrinka13
21. nov 2012

@atletkas ano ano pracuje už dosť dlhý čas tam je to môj gynekológ a pôrodník som z ním maximálne spokojná a dokonca aj so starou pôrodnicou 🙂 okrem tých WC je to tam fajn, sestričky su niekedy podľa nálad ale to sme aj my 🙂 idem rodiť v apríli 3 krát a zase budem voliť starú pôrodnicu jednoznačne 😉

modrinka13
21. nov 2012

@martina2006 ordinuje na šváboch a tehuľky si objednáva do starej pôrodnice , služby má v piatok od tretej do rána

atletkas
21. nov 2012

@bambulka24 no a ty si mala vybaveného lekára alebo pôrodnú asistentku??
@vierka0 no a ako píše @gemina ta do nemocnice by som si jednoznačne kúpila nové košele, na pôrod by som si zobrala starú košeľu alebo tričko nakoľko sa pošpiní alebo pri tlačení ak pomáha sestrička sa môže natiahnuť alebo aj potrhať kamarátke zostala z krásnej košeli len roztiahnutá handra. Aj na príprave odporúčajú k pôrodu niečo staré.

bambulka24
21. nov 2012

@atletkas ja som mala pôr. asistentku pri sebe, je to za podstatne menej ako za lekára a je tam celý čas s mamičkou

atletkas
22. nov 2012

@bambulka24 tiež si myslím, že je to lepšia voľba, ona je stále pri tebe

lucka_o
23. nov 2012

baby to sa da zazmluvnit uz aj porodna asistentka? lebo ja som mala uzasnu a chcela by som ju zas....Aj lekar nebol zly, ale ona bola jednicka!

anculala
24. nov 2012

@verion fuuu, viem si predstavit, ze to bol zly zazitok ☹ aj ja sa cohosi takeho bojim, aj ked moj mm to nevie pochopit... ze odrodit ma musia tak ci tak. Pevne verim tomu, ze nebudem mat taku smolu, aby som trafila niekoho fakt hrozneho/neprijemneho/neodborneho a co ja viem co este.... No obavy tu su. U mna je to ine aj v tom, ze moj dr nie je porodnik, takze tak ci tak by som si musela najst niekoho ineho.

verion
24. nov 2012

@anculala no ako pôvodne som si to aj ja tak myslela.. že porodiť musím či s doktorom alebo aj bez neho... ale keď som bola u toho lekára, moje predstavy o tom, že všetci gynekológovia sú sympaťáci, čo mi trpezlivo všetko vysvetlia, sa rýchlo rozplynuli... a ani môj dr nie je pôrodník, ale chodím k jeho kolegovi na sono, a on mi ho aj odporučil ako pôrodníka, lebo rodil aj jeho ženu.. teda jeho deti 😀 a budem k nemu chodiť od 36.tt do poradne aj na ctg.. zatiaľ som sa s ním stretla 3x, a okrem toho že mi mal spraviť len ultrazvuk, tak sa rozprával, zaujímal, vysvetľoval.. bola som prekvapená že existujú ešte lekári, čo okrem svojej roboty čo si musia spraviť, sú aj ľudský... koho máš dr?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre