Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

dasaa
7. feb 2013
tigrica182
7. feb 2013

@dasaa masw to tam 🙂

dasaa
7. feb 2013

@tigrica182 diky idem kuknut 🙂

adrika83
8. feb 2013

Ahojte, ja som rodila v juny r. 2011 a chcela som rodit v starej nemocnici, kde som aj porodila. Moj nazor? Som spokojna, ale nemam to s cim porovnavat, kedze to bol prvy porod. Rodila som zvonom, akosi mi to neslo samej. No musim velmi vyzdvyhnut starostlivost sestriciek, ktore boli velmi mile a zlate. A napriklad bez porodnej sestry si to neviem ani predstavit, bola uplne super! Priplatila som si nadstandardnu izbu, takze som mohla mat navsevy castejsie a aj sukromie, sprcha na izbe. Bola som spokojna. Samozrejme nase "spoluobcianky" davali na opacnu stranu chodby.
Toalety na chodbach boli takeee vseliake, ale starali sa o cistotu.

katka9110
8. feb 2013

ahojte, ja som rodila v októbri minulého roka v starej pôrodnici a dnes mám krásnu 4mesačnú dcérku. S pôrodnicou som bola spokojná. Bola som na sekcii, ktorú mi robil Dr. Kyselý. Bol milý a ľudský. Nemala som doktora dohodnutého tak som bola príjemne prekvapená prístupom.Po sekcii som ležala na pooperačnej izbe 1deň.Aj keď rana dosť bolela snažila som sa čo najskôr postaviť z postele.Tak ma preložili na normálnu izbu kde nás bolo 5.Drobcov dávajú mamičkám na izbu od rána a večer ich maminy nosia späť na novorodenecké. Sestry na novorodeneckom boli výborné a ochotné pomôcť. Naše spoluubčianky sú umiestnené na opačnej strane chodby.Vždy sme mali čisto, vecka aj keď staré,stále upratané.vynovené boli len sprchy. Čo však veľmi vadí sú staré okná.Neviem si predstaviť ako je to na izbách teraz v zime. Celkove som bola so starou pôrodnicou spokojná a keby som mala ísť rodiť ešte raz opäť by som išla tam.

mibi41
8. feb 2013

Ahojte, ja som rodila v starej pôrodnici v apríli 2011 a musím len súhlasiť s mamičkami čo píšu vyššie v príspevkoch, Dr. Kyselý - veľmi milý, rodila som tiež sekciou, sestričky na pooperačnom - veeľmi milé a ústretové, všetky boli staršie a boli ako moje maminky, na druhy deň som sedela v tureckom sede na posteli, bolelo ale dalo sa to vydržať, snažila som sa postaviť a fungovať, stále sa pýtali či nechceme niečo proti bolesti, ale mne stačilo že boli usmiaté a niekedy je úsmev viac ako nejaká tabletka 🙂. Ale nemajú radi ak ich mamičky ignorujú, lebo oni nesmú mamičky nechať ležať na posteli, musia ich hnať dole z posteli aby čím skôr chodili, lebo potom to je horšie. Raz keď budem rodiť zase tak určite tam 🙂

tigrica182
8. feb 2013

@mibi41 mne dokonca lekar pri synovi pred 2 rokmi povedal, ze hned akosa prebudim z narkozy - tj na izbe ked sa prebudim a budem oddychnuta - mam vystierat a krcit nohami, ze treba to stale hybat, aby to nestuhlo a lahsie sa stavalo.... 🙂 a mal pravdu asi.. pri dcerke som to tiez tak robila a nemala som problem... vravim so sackom na moc som behala po nemocke 🙂

marcela1111
8. feb 2013

Ahojte ja sa chystám rodiť v marci v monobloku, zatiaľ o zazmluvnení doktora som neuvažovala ale stále nad tým rozmýšľam. Neviem ešte ako budem rodiť, môj lekár mi to ešte nepovedal, keďže je všetko v poriadku tak asi normálne nie na sekciu. Ale kámošky mi vraveli, že vzhľadom na vek (35) a že som prvorodička tak asi na sekciu, čo by som veľmi nechcela. Je niektorá v podobnej situacii? 🙂

jarhal
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eldzina
8. feb 2013

Ahojte. Tak ja som rodila aj v starej aj v novej, môžem porovnávať 🙂 Najskôr na starej, tam som bola so všetkým spokojná, veď som nič iné nepoznala. Pôrod bol bez komplikácií, aj po pôrode všetko OK. Šla som tam najmä pre to super novorodenecké oddelenie, kebyže mám problém s bábätkom, lebo ku koncu teho som nemala najlepšie výsledky. A potom na novej som sa nestačila diviť. Jednak starostlivosť o tehotnú pred pôrodom je lepšia, aj keď sa na tom CTG niekedy načakáte, ale so starou sa to nedá porovnať, tam sa žiadna poradňa pri CTG nerobila. Na novej, keď som mala nejaký problém a na tom CTG to povedala, hneď to riešili, na starej s tým istým problémom ma odbili slovami, že je to v tehu bežné a bodka (pritom to vôbec nie je v tehu normálne a malo sa to riešiť).
Starostlivosť po pôrode je tiež na novej 100 x lepšia. Vizita každé ráno aspoň izbovým lekárom v dňoch, keď nie je veľká vizita, poobede tiež sa lekár zastavil na "mini" vizite. Takéto som ja na starej nezažila, za 10 dní na starej bola 1 veľká vizita a 1x lekár ráno nakukol do izby a so slovami.... á tu su po pôrode.... zatvoril dvere a bolo akože po vizite.
Takže ja som jednoznačne za novú, aj to WC na izbe, skriňa na veci na izbe a jedáleň sú super.

dasaa
8. feb 2013

Ahoj @eldzina tiez som bola v monobloku a som velmi rada ze som sa tak rozhodla.Aj ked som bola prvorodicka.Presne ako pises lekari stale chodili kazdy den.A sestricky boli suprove 🙂

stukacik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarhal
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marcovka1
8. feb 2013

@eldzina Ahoj ,tak ja som tiez rodila v starej a pojdem zas 😉 a tie vizity co spominas tak neviem kedy si rodila,ale co ja som bola tak kazdy den bola vizita a ne jeden lekar ,ale plna izba 😕 a kontrolovali nas aj spredu aj zo zadu 😀 😀 a nemozem dopustit na staru aj ked su vecka na chodbe 🙂 🙂 je mi uz smiesne jak stale tu pisete ,ze v novej je vecko na izbe a teraz co??ale smrad v celej izbe 😝 nelezala som sice na gynde ,ale na chirurgii ale vecko by som v zivote nechcela na izbe 😖 nic v zlom kocky 🙂 moj nazor 😉

eldzina
9. feb 2013

@marcovka1 ahoj. Len som napísala svoju skúsenosť so starou aj vizitami tam. Tiež som bola taká, že aj ďalšie dieťa pôjdem rodiť do starej, ale ten prístup v starej...., keď som súrne potrebovala vyšetrenia, lebo bábätko malo problém a ma gynekologička tam poslala a oni, že za týždeň aby som prišla.... v tej chvíli Ti poviem som rozmýšľala nad hocičím, aj nad Šacou, len aby mi tie vyšetrenia spravili, že si aj zaplatím, len aby som vedela, čo je s bábätkom. A v monobloku bez problémov, aj vyšetrenia navyše spravili len aby bolo jasné, čo sa deje. A potom som tam šla aj rodiť a fakt, keď to porovnám so starou, jednoznačne vyhráva monoblok.

mandm
9. feb 2013

nechodite niekto k doktorke zacharovej? ako je to u nej s odmietnutim ockovania? aj do ip 🙂 vdaka

mirka12011
9. feb 2013

@marcovka1 my sme nemali smrad na izbe zo zachodou vies no 😝

zvonkohra
10. feb 2013

@marcovka1 hmm ani mi sme nemali smrad ved to mas to iste co doma...nie?mas wc a chodbu a mas smrad? 😕

mirka12011
10. feb 2013

@zvonkohra si to zabila teraz 😅 no vies ako po porode uz tak casto necikali sme a to druhe ani nehovorim 😀 to ani neslo 😎

marcovka1
10. feb 2013

@mirka12011
@zvonkohra zabudla som vysvetlit,ze to bol taky zapach ako s kanalu 😒 no ale ked som sa niekoho dotkla tak pardon 😅

mirka12011
10. feb 2013

@marcovka1 hmm no u nas to nebolo mne zas zachod a umyvadlo na izbe je priorita ako chodit na chodbu kde tam moze hocikto hocikedy kakat a mne by to napr prekazalo 😀 zuby si umyvat a pocuvat neico ahahahha

bambulka24
10. feb 2013

@mirka12011 zaujímavá debata 😀 😀 😀 ale zuby sa v starej pôrodnici dajú umyť na izbe, lebo umývadlo tam je 😀 i keď som zažila výnimky čo si zuby umývali na hajzli a doooooooosť ma to zarazilo 😕 🤐
a tiež som počula, že v monobloku išiel z hajzlu smrad...

tigrica182
11. feb 2013

@mirka12011 jasne, ze na izbe zuby umyvat - ty dorota 😀

mirka12011
11. feb 2013

@tigrica182 sak citam ze aj do hajzla umyvali :D fuj to je uz co 😀

tigrica182
11. feb 2013

@mirka12011 ja som slusna ano - mam na izbe umyvadlo - naco pojdem do hajzlov, ked sanitarky to tam vzdy pekne vycistili???

lucia422007
24. feb 2013

ahojte baby co si treba priniest do presovskej porodnice?

tasha
24. feb 2013

@lucia422007 ahoj, maju tam napisany siahodlhy zoznam, tusim na 9.p. v monobloku, ale okrem dokladov, svojich potrieb na hygienu a jedenie, pre krpca stacia plienky, vlhcene utierky a palicky do usiek.

majmik
24. feb 2013

@lucia422007 Ahoj.. no na stene na chodbe je jeden stary zoznam na dvoch nastenkach. Z tych veci pre novorodenca ti staci tak ako napisala @tasha : mensi balik plienok, vlhcene utierky, ozaj a budes potrebovat aj ortopedicke nohavicky (kupis v zdrav. potrebach). Ostatne veci pre male - oblecenie na cestu domov.
Prikladam este jeden zoznam, ktory som nasla v ambulancii v monobloku na CTG 🙂 z nich potrebujes vlastne vsetko, ale este by som ti odporucala jednorazove nohavicky pre seba (tiez kupis v zdrav.potrebach za par centov - su velmi pohodlne, bavlnene a daju sa preprat), no a ak chces a mas, vezmi so sebou vlastnu odsavacku ;)
a na radu kamaratok, prihod do tasky nieco na zahryznutie, lebo ak budes rodit napr. v noci, po porode mozes byt riadne hladna 🙂 + flasu vody..

sona_v
26. feb 2013

@lucia422007 A ak sa chystáš kojiť, čo dúfam že áno, jednoznačne odporúčam zobrať aj čaj pre dojčiace matky, pomôže pri spustení mliečka, v monobloku na chodbe je konvica, takže si môžeš urobiť kedy chceš 🙂

lucia422007
26. feb 2013

no tak dakujem je to dobry napad, ale rodit by som mala v starej nemocnici. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre