Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

marryen
13. aug 2013

@luuckka áno, presne to som myslela, ďakujem 🙂

lucka_o
15. aug 2013

Baby nemate cislo na staru porodnicu??? mam sa objednat na ctg...dakujem alebo aspon neviete kde ho zozeniem?

martina1612
23. aug 2013

@jarka1223 Ahoj ja som prvu rodila v Presove v starej a velmi som bola spokojna.Najprv ked ma prijimali tak som chcela nadstandartnu izbu,ale potom som si to rozmyslela a spravila som dobre🙂 Skor cas zbehne ked sa ma clovek s kym porozpravat a teraz sa chystam tiez do PO rodit 🙂

marryen
1. sep 2013

Baby, ktoré ste chodili na CTG do monobloku, robili Vám aj UTZ, alebo nejaké vyšetrenie, alebo len CTG a koniec?

janinah
1. sep 2013

@marryen podľa potreby,aj na sono,ak to lekár usúdil,že treba

hebamme
6. sep 2013

🙂 Zeny ako moze niekto povedat , ze sekcia sa neberie ako porod???? treba ci precitat nejaku knihu alebo internet aby ste mali niektore viac informacie to je jedno ci porod, ci sekcia aaj jedno aj druhe je porod len jeden je spontanny a druhy operacny !musela som to tu napisat, nedalo mi to ....treba sa viac informovat a svojom tehotenstve.

hebamme
6. sep 2013

@hebamme to bolo este k minulej teme 🙂

jarka1223
6. sep 2013

Ahojte mamičky, hlavne tie čerstvé z Prešova...Možno sa to tu už riešilo ale je tu toho veľa aby som hľadala a preto sa chcem spýtať čo presne budem potrebovať pre bábätko do Prešovského monobloku? a možno aj pre mňa ale hlavne pre bábo čo mám brať do nemocnice...Ďakujem

jarka1223
6. sep 2013

@marryen ja tam práve teraz chodím...bola som už dvakrát a zatial mi robili len CTG...tiež ma to zaujíma či až do pôrodu už neurobia žiadne iné vyšetrenie, lebo mňa by celkom zaujímalo či sa náhodou už neotváram alebo či je bábätko už otočené správne...nabudúcu stredu tam idem znova tak sa ich na to spýtam 🙂

marryen
6. sep 2013

@jarka1223 ja som už bola tam na CTG 4 krát a stále len CTG a nič iné ☹ aj mňa by to zaujímalo, myslela som, že tam robia komplet poradňu ako u obvodného gyn. 😔 ale to či sa neotváraš sa vraj dá zistiť aj z CTG, tak uvidíme ... čo sa týka tej výbavičky do pôrodnice, ja sa riadim zoznamom, ktorý som našla na nete. Ale aj v tej miestnosti, kde sa natáča CTG, / ako sú tie kreslá a stolík / tam na stene visí zoznam, čo budeš potrebovať do pôrodnice pre seba 🙂

majmik
7. sep 2013

@jarka1223 Ahoj, pokial nemas komplikacie, tak ta velmi vysetrovat nebudu. Je to takto bezpecnejsie, inak by ta mohli zbytocne "postuchat" 🙂 a tiez zalezi od sluzbukonajuceho lekara, niektori su do toho hrrr, ini nie. Ale postupne ta uz vysetrovat budu.
Pokial ide o veci do porodnice, ja som tiez rodila v monobloku, neviem, ci marcove babo povazujes za cerstve 😉 ak ano, tak prejdi naspat na str. 240, pofotila som co tam vsetko treba + dopisala, co mne aj dalsim maminam prislo potrebne doplnit 🙂 Inak pre babo ti uplne stacia plienky (vacsina z nas tam mala to male balenie Pampersiek 1 co ma asi 43ks.. krasne to vydrzi, jedine zeby ste tam boli dlhsie, tak bude treba doplnit), vlh. utierky na ritulku, sudocrem vzorku dostanes v kufriku, a urcite si vezmi pre male ortoped. nohavicky - ukazu ti, ako s nimi prebalit dieta, je to lepsie ako bez nich 🙂

jarka1223
7. sep 2013

@majmik ďakujem veľmi pekne

jarka1223
7. sep 2013

a ešte by som sa spýtala, ak som to správne pochopila, že ja si vlastne svoje bábätko v nemocnici ani raz neokúpem? to budú len sestričky? nič také aby ma to naučili ako chytiť a tak?

majmik
7. sep 2013

@jarka1223 uff, no, ono je to take, ze spravne by ta to vsetko mali naucit, min. ukazat.. ale jedine, co podpisujes, ze ta "zaskolili", je prebalovanie. Tusim sa to robi na 3. den s tym, ze ti akoby odovzdaju babo na roming (odvtedy mas babo cely cas pri sebe, zoznamujete sa 🙂 akurat ho beru na kupanie o pol osmej, na noc pripadne a na tvoje poziadanie).
Prebalovanie mi narychlo ukazala jedna mlada, bola zlata, ale co z toho, ked som potom isla prvykrat svoju malu prebalit, ona revala, ja tiez.. totiz, dovtedy som ziadnu pampersku nedrzala v ruke a ten rychlokurz s tym ich stylom latkovych plienok a kosielok som nezvladla 😀 (aj preto je fajn pri tom zaskoleni hned povedat, ze mas ortop.nohavicky, ukazu ti to s tym a je to oovela jednoduchsie) 😉.
Ale ina sestricka hned pribehla, nazorne mi vsetko ukazala, upozornila na chyby, dokonca to so mnou nacvicovala 🙂 neskor som dokonca s lekarkou a sestrickou nacvicovala aj klokankovanie. Hlavne je, upozornit sestricky alebo lekarku z novorodeneckeho, ze chces, aby ti to ukazali. Ja som tak napr. poprosila o ukazanie, ako sa drzi babo bez perinky, kedze tam je cely cas zabalene 🙂 Viem, ze niektore mamicky cvicili aj kupanie, treba sa spytat, lebo inak je tam vela deti a nemaju velmi cas. Preto ich poziadaj.
A dalsia vec, na ktoru nezabudni, nech ti bud sestricka alebo ine mamicky z izby, ukazu hry a cviky s babom. Napr. cvicenie s nozkami sa ti veeeelmi zijde, ak tvoje malicke bude boliet brusko alebo bude mat koliky.
Vacsina personalu su tam velmi zlati, len sa treba pytat.. inak odpovede nedostanes 😉

jarka1223
8. sep 2013

@majmik Joj ďakujem ti veľmi pekne...takže hlavne sa pýtať, pýtať a pýtať...však za to nič nedám aj keby ma majú odmietnuť...tiež som prvorodička takže s takým novorodeniatkom skúsenosti nemám...no hádam to všetko zvládneme 🙂

majmik
8. sep 2013

@jarka1223 neboj sa 🙂 pevne nervy, vela usmevu, do mesiaca budes ostrielana mamina 😉

luuckka
16. sep 2013

Poradte mi prosim v ktorej ambulancii robia v starej porodnici sono /prietoky lebo mna sestricka objednala ale nepovedala kam mam prist

majkal
19. sep 2013

čaute, chcem sa opýtať tých báb, čo rodili v monobloku, či ste všetky rodili na klasickej pôrodnej posteli, alebo je možné použiť aj iné polohy pri pôrode? Nerobím si síce veľké nádeje, žeby to bolo inak ako na klasickej - v leže ... ale tak, zaujíma ma to, nech viem, do čoho idem 😀

i_antonia_m
19. sep 2013

Dobrý reagujem na prešovské nemocnice. Som z okresu BJ, ale chodím rodiť do PO. Pri prvom dieťati som rodila v starej, potom som o 5 rokov vyskúšala monoblok. Nemohla som sa v monobloku na nič sťažovať. V starej mi vadili umyvárky a WC. Pred rokom ich opravovali a ja som sa práve v tom čase rozhodovala, kde pôjdem v auguste rodiť. Rozhodla som sa pre Monoblok. Bolo to dovolenkové obdobie a vyberať si lekárov nebolo na mieste. Nakoniec som odrodila pri MUDr. Biľovi. Odporúčam.

i_antonia_m
19. sep 2013

@luuckka asi si už bolo ale to je na 9. poschodí oproti Sonu (vpravo do dverí na lôžkové oddelenie). Stále to tam niekto organizuje - nejaká sestrička.

hanculka
19. sep 2013

ahojte mamičky, ma niekto teraz termín? Ja mám isť na príjem v nedelu, lebo už som po termíne🙂

anavila
22. sep 2013

ahojte...chcela by som sa vam troska požalovat, lebo som jak na ihlach...moja svagrina je prave v starej porodnici...bolesti dostala vcera okolo tretej poobede...doteraz je na sále, otvorená na 4CM!!!! je toto normalne? bolesti uz mala vecer dost intenzivne kazdych 6minut. celu noc sa trapila, nespala, a teraz ma 4cm, a doktori povedali ze je to normlane...rodil niekto z vas tak dlho? ved je to skoro 20 hodín!!!! chudinka...je prvorodička...v noci mala sluzbu Horanska.preco nic nerobia??? 😢 😢 😢 ja sama som tam porodila 2deti a vsetkym som tuto porodnicu odporucala. ale teraz som na vážkach, snad vedia co robia.

olienka12
22. sep 2013

@anavila ano je to normalne u prvorodicky no ked nebude porod postupovat zoberu ju na sekciu

luk25
22. sep 2013

@anavila no mala by ju zobrat na sekciu podla mna, ale co viem tak ta pani doktorka nema velmi rada cisarske, tak asi preto ju nebrali, skus dnes ci nema službu nejaky doktor, nech sa popyta a poprosi že nech ju zoberu na cisarsky

anavila
22. sep 2013

@olienka12
@luk25 tak po 24hodinach trapenia to ukončili sekciou.. o 14tej... masakeeer....aj by som sa mala tešiť, ale som taka z toho mimo, že nevladzem sa ani tešiť....snad je všetko u maleho v poriadku., este neviem podrobnosti

luk25
22. sep 2013

@anavila chvalabohu že už to ma za sebou a nevies nahodu ktorý lekar tam bol?

majmik
22. sep 2013

@anavila Inak, kamoska presne takto rodila v Anglicku, vlastne - ona rodila 32 hodin!! Uz ked potom tlacila, zistili, ze babo je priis velke + uz bola vycerpana, tak nakoniec rodila sekciou (ale nebola v celkovej anesteze). No a krpanka mala mala 4,9 kg 🙂 u prvorodiciek je to fakt v nromale.. a super, ze to uz ma tvoja kamaratka za sebou, tes sa a bud jej povzbudenim 😉 urcite bude vsetko ok 🙂

annie6
22. sep 2013

@anavila no asi je to normalne, a este prvorodicka a chceli spontanny porod...moja sestra rodila fuu, bolesti jej zacali niekedy nad ranom jedeneho dna a nakoniec porodila na druhy den o siedmej rano...bolo to , ze waaa ale zvladla to 😉

anavila
23. sep 2013

@luk25 neviem, ale celu noc mala Horanska, ona asi potom odisla rano, a vystriedal ju niekto iny, ale neviem kto...vecer budem so svagrinkou telefonovat tak sa dozviem bližšie info...hlavne ze maly aj ona su ok...

bambulka24
23. sep 2013

@anavila teš saaaaaa, blahoželám 🙂 🙂 🙂
a žiaľ je veľa takých prípadov, že sa pôrod ťahá tak dlho 😒 neviem si to ani predstaviť...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre