Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

marcovka1
16. okt 2013

@jankakoc no ved prave mna ten spinal nejak odradza 😒 a celkovu som uz mala viackrat a celkom sa da 🙂
@marryen
@michellka85 dakujem za info 😉

jankakoc
16. okt 2013

@marcovka1 ani ja by som uz spinal asi nechcela, maleho som sice videla, ale ked si spomeniem ako mi bolo blbo, tocila sa hlava, na chvilu mi davali kyslik, ani som to poriadne nevnimala

nellynka75
17. okt 2013

ahojte chcela by som sa spytať ako je to s navstevnymi hodinami v monobloku, a este jednu vec ze ked budem v monobloku tak babetko budem mat stale pri sebe? vdaka za odpoved 🙂

jankakoc
17. okt 2013

@nellynka75 navstevy su od 4 do 6, vonku na chodbe, ked chces ukazat babetko tak navsteva moze ist na tu vnutornu chodbu
Babetko mas pri sebe ked sa na to citis, a ked je ono ok, ja som rodila sekciou v stredu rano a v piatok prisla za mnou sestra z novorodeneckeho, ze maly sa ma dobre, peknu davku mliecka si uz vytiahol takze ked chcem a dobre sa citim tak ho mozem ho mat na roomingu

fely
19. okt 2013

Mamičky, jsem v Prešove nová a v aprili ma čaká porod. No, jsem trochu zmatená z novej a starej nemocnice. To kam pujde rodit si vybírá rodička? Děkuji všem 🙂

majmik
19. okt 2013

@fely hejky, je to na tebe, dokonca si mamicka vybera hociktoru nemocnicu na Slovensku 🙂 od 36tt by si mala zacat chodit tyzdenne na CTG vysetrenie uz do nemocnice, ktoru si si vybrala a tam ti zalozia kartu 🙂

fely
19. okt 2013

@majmik 🙂 ano, to viem. Chcem rodit v Prešove,ale byla jsem zmatená z toho že tu je stará i nová porodnica, takže zaleží na mne kam pujdu na ctg a pozdeji rodit. Děkuji 🙂 ted už se jen rozhodnout do které jít :D

nellynka75
20. okt 2013

a ešte som sa chcela spytat že čo dostane babo po porode...ako myslim ten kufrik abo neviem ako to povedat..vdaka za odpoved

sona_v
20. okt 2013

@nellynka75 ano kufrik dostanes a ja som dostala aj taku latkovu tasku-"mama a ja" a v nej bol casopis, avent poharik, nejake vzorky....ale to bolo pred skoro 2r., ale ten kufrik by mali davat stale-tiez casopis, vzorky... 🙂

majmik
20. okt 2013

@nellynka75 teraz v marci sme tiez vsetky dostali: kufrik babybox hned v porodnici + latkovu tasku na plece ako napisala @sona_v - su tam aj vzorky sebamed 😉 no a v kufriku okrem reklam, zlavovych kuponov, mas aj darcek pre otca, vzorky prac. prasku a gelu (mozes to aj hned vyuzit v porodnici 😀), vzorku sudocremu (tym padom nemusis brat svoj, ale ked budes male prebalovat na izbe, pozes pouzit rovno to 🙂), vzorky pampersiek, pollitrovku Lucku (ale uz neviem, v ktorom z tych dvoch boxov 😀), a domestos 😀 aspon co si pamatam.. ale vraj sa z casu na cas zvykne obsah tychto balikov menit. No, a ak navyse chces mat poistene dieta v Dovere, tak dostanete dalsi maly kufrik 🙂

mexico_16
21. okt 2013

Baby PO a okolie 😉

olienka12
21. okt 2013

@nellynka75 ja som rodila pred troma tyzdnami dostali sme kufrik v nom boli vzorky masticiek, voda, sprchac pre tatka, domestos a reklamy, a potom igelitku s avent poharikom mama a ja casopisy, detsky krem a sprchac, voda a este tasticku sebamed vzoriek

nellynka75
22. okt 2013

ahojte chcela by som sa este spytat ako to funguje v monobloku ... ked moj partner nebude pri porode, že kedy vlastne bude mat sancu vidieť babo ?... vdaka za odpoved 🙂

sona_v
23. okt 2013

@nellynka75 ak bude vsetko v poriadku,tak mu ho ukazu hned-ak bude cakat niekde vonku a ak pride neskor, donesu ho na chodbu z novorodeneckeho, popripade ak uz bude na romingu, tak mu ho ukazes sama 🙂

kandrea
23. okt 2013

prosím vás tie čo ste rodili v starej pôrodnici ako je to so sprchami? ide mi o to či to sú spoločné sprchy aj s rómkami...a jedáleň tiež...ďakujem

mibi41
23. okt 2013

@kandrea ahoj ja som rodila 2,5 rokom,sprchy su oddelene niesu nic moc ale da sa,hlavne si zozen slapky do sprchy.A co sa tyka jedalne tak sa mi zda ze som jedla na izbe,bola som po sekcii,teraz neviem mozno sa to zmenilo.Ale da sa to tam vydrzat a hlavne mam velmi dobru skusenost so sestrickami na pooperacnom.

bambulka24
23. okt 2013

@kandrea v starej pôrodnici jedia mamičky na izbe, sprchy sú zrekonštruované, ale už bez závesov (ktoré boli aj tak nechutné) a cigánky chodia do "svojich" spŕch...

janulka24
5. nov 2013

Dovolili vam nechat si po porode babatko nejakz cas pri sebe? Mne pri druhom porode dali na chvilku babo ha hrud, ale zabalene, aby som ho videla. Chcela by som teraz byt trosku dlhsie s nim, ale asi sa to neda. Alebo ste mali niektora inu skusenost?

marryen
5. nov 2013

@janulka24 v monobloku, alebo starej myslíš? 🙂 Mne v monobloku na chvíľu dali a potom hneď berú preč 🙂 Aj mi dali, aby sa prisala 🙂

janulka24
6. nov 2013

V monobloku som myslela. Mne ho dali iba na chvilocku a potom ho zobrali prec, lebo ma sli zasivat.

kandrea
6. nov 2013

ach jaj ja sa stále neviem rozhodnúť či stará alebo nová...ako som to tu čítala je to tak 50:50 mne neide o to ako nemocnica vyzerá ale o starostlivosť lekárov a sestričiek, hlavne aby sa moje bábo malo dobre...

jankakoc
7. nov 2013

@kandrea ja mam sice skusenost iba s monoblokom, ale ak by som sla rodit druhykrat tak zase len tam. Starostlivost sestriciek aj lekari boli super, nemam sa na co stazovat.
Plus prebolena po sekcii mi fakt bodlo ze to wecko aj kupelna, no umyvadlo bolo na izbe

fely
7. nov 2013

AHojte, je pravda, že v monobloku čakaju "obaločku"? Četla jsem to v staré diskuzi a prý jednají jinak,když jí nedostanou.... Tak nevím, jestli to je stále aktuální..... Ďakujem

flower72
7. nov 2013

@kandrea rodila som v starej pred pol rokom, cigánky boli na opačnej strane a sestričky striehli ako supy, aby nepáchli ku nám 🙂 sprchy sú zrekonštruované už aj so závesmi. Ješ na izbe, čo je na jednej strane plus, ak nedoješ, necháš si, ale zase po sekcii ísť z prvých izieb po jedlo je sakra námaha 🙂 musela som sa čuchtať na dvakrát

vierka0
7. nov 2013

@fely ja som stravila v monobloku dlhych 11tyzdnov, 5 pred porodom a 6 po nom, mala som problemove tehotenstvo, zle prietoky, mala nedozivovana, nakoniec sa mala narodila sekciou, podvyzivena, nikomu som nedala ani korunu a som im vdacna za to, ze mi zachranili dieta, pripravili ma na porod. Sestrickam na gynde aj novorodeneckom som dala kavu a dezert pri odchode (po 11tyzdnoch starostlivosti a povzbudenia z ich strany, ze vsetko bude dobre), dokonca p. doktorka z novorodeneckeho ma vyhnala ked som dosla s dezertom len pre nu, nevzala absolutne nic..

jankakoc
7. nov 2013

@fely nemyslim ze je to aktualne, ja som ziadnu obalocku nedavala a ako som pisala, nemozem sa na nic stazovat
Uz ked, tak by som si lekara zazmluvnila ako davat obalku

fely
7. nov 2013

@vierka0
@jankakoc Ďakujem 🙂 Mě čeká porod až v aprili,ale znama to rieší teraz a z toho byla taková nesvá... ďakujem 🙂

katarinkapetricek
7. nov 2013

Mile buduce maminky 😉 Ja som teda rodila teraz v oktobri v starej porodnici a za nic by som nemenila. Lekari na 1, asistentky na 1, na sale sa ku mne spravali na 1, veeeeela prevela mi pomohli. Rodila som 24 hodin pomaly som o sebe nevedela a oni sa spravali uzasne. Do monobloku by som nesla. Hoci maju "komunisticke" izby, ale poviem vam ze vsetko luxusne vybavenie sveta vam je na nic ak sa nedaj boze nieco stane. V starej nemocnici su uzasni odbornici a hlavne sqvela JIS.ka pre novorodeniatka, a to je NAJDOLEZITEJSIE.... zdravie babatka 🙂

jarhal
9. nov 2013

@katarinkapetricek katka ja len s tebou mozem suhlasit 🙂 🙂 🙂 🙂

jasminam
11. nov 2013

ahojte 🙂 aj som bola i v novej i v starej..stara porodnica-vybaveny lekar,vsetko bez problemov.
nova lezala som tam mesiac,v tych najvacsich horucavach pocas leta neprajem nikomu,vsetky sestricky super,starali sa,lekari takisto,jedine primar --skoda reci.
ktore kocky ste z centra mesta..kde chodite kocikovat?ja nemam s kym :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre