Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

luk25
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dasaa
22. feb 2014

@luk25 nie su tam napisane mena lekarov .Skoda maly by sme vediet aspon to je moj nazor.

emelia18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emelia18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emelia18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luk25
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emelia18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marcovka1
22. feb 2014

@emelia 18 teraz je primarka Dr.Horanska ona ma rizikovu poradnu 😉 no dost na nu nadavaju 😒 a ,ze vysetruje hrozne tak neviem ☹

@mibi41 no mala by si mat sc ked mas prvu aspon ja som tak mala ani neriesili ci chcem normalne rodit 🙂 nie je to sice pravidlo,ale...

marcovka1
22. feb 2014

@tixi ano jedna a plati sa 17e na den 😉

mibi41
22. feb 2014

@marcovka1 a kde je napisane ze vsetky zeny co mali prvu sekciu musia mat aj druhu?!A co tak polozit otazku preco bola prva?!Nikde nieje napisane ze ked ste vy mali prvu sekciu a druhu automaticky tiez,ze ju budem musiet mat aj ja!

lucenka911
22. feb 2014

No tá pani ktorá zomrela čo sa píše vyssiemala zápal slepého čreva a zlé ju diagnostikovali to bolo aj v novinach nechcem robiť pletky ale od jednej sestričky čo tam pracuje viem ze je obvinený viacej neviem ale ja som s ním ako lekárom bola spokojná

kamilkka
22. feb 2014

@mibi41 velmi ti držim palce, aby si porodila prirodzene a vyhla sa sekcii 🙂 treba mať i šťastie na doktora 🙂

mibi41
22. feb 2014

@kamilkka Dakujem to su povzbudive slova 🙂.Chcela by som ale vsetko je v Bozich rukach ale urcite nebudem ohrozovat zdravie len pre to ze ja chcem. Ale poznam maminy ktorym sa to podarilo,tak i ja s takou malickou dusickou idem... ale nemusi byt ale moze,nie ako ta pani mi napisala ze ju 100% budem mat aj ja

kamilkka
22. feb 2014

@mibi41 ja tiež poznam take, čo sa im to podarilo, ale i take, čo nie... žiaľ...
ideš na blink, alebo maš konkretneho doktora?

mibi41
23. feb 2014

@kamilkka mam dr.Kyseleho tak dufam ze to dobre dopadne.

kamilkka
23. feb 2014

@mibi41 no tak to ti fakt držim palce, dr. kyselehjo nazyvaju na oddeleni sekciovy kraľ, on by najradšej všetko rodil sekciou, takže uprimne povedane - pochybujem, že u teba to bude inak 😒

marcovka1
23. feb 2014

@mibi41 neviem kde to je napisane ,ale ja som ti pisala aka je realita 😠 lutujem ,ze som ti aj odpisala 😠 a presne ako pise @kamilkka o kyselom rad roby sekcie!!!!!!! a nakoniec mne je to jedno ako budes rodit! z Bohom 😉

mibi41
23. feb 2014

@kamilkka to viem,ale ja ho chcem preto ze je odbornik,moje 3 sesternice odrodil normalne mna pri prvom chcel tiez ale nedalo sa.Ale ked zacnem rodit spontane a vsetko bude ok tak preco nie?!

lubkasungirl
2. mar 2014

babenky,bolo by fajn,trosku sa zamysliet nad jednou vecou - co viem,lekari tahaju v nomocke 24h sluzby... ja osobne by som z toho bola uz fest unavena,nehovoriac,ze kazdy sa môze zmylit... ich praca su ludske zivoty,su pod kontrolou minimalne 10x viac ako ini pracujuci ludia... vela riskuju... môj obdiv patri lekarom a ich praci,aj napriek komplikovanej sekcii pred tyzdnom a pol... pri cisarskom sa mi natrhla malickou placenta,potrhali sa mi zily aj cievy, museli mi to pozasivat a mala som stastie,ze sa im podarilo zastavit krvacanie,inak by som prisla o celu materniciu... taktiez som mala cystu na vajecniku, o ktorej som netusila... no hned mi ju vybrali,aby som nemusela ist na dalsiu operaciu... pevne dufam,ze uz budem v poriadku a vsetko bude uz len ok... akurat je mi cudna len jedna vec - o tej komplikacii pri sekci nemam v prepustacej sprave ani slovka...

fely
3. mar 2014

Ahojte, odbočím od vašej témy... Balim si tašku do porodnice a na seznamu je psán Rosalgin... Musím si ho brát sebou, nebo se jen doporučuje? Ďakujem 🙂

kamilkka
3. mar 2014

@fely ja som ho nemala a ani nepotrebovala, sprchovala som sa iba čistou vodou niekoľko krat denne a pohodka 🙂

fely
3. mar 2014

@kamilkka mockrat ďakujem 🙂

castania
3. mar 2014

@marcovka1 ahoj, budem mat babo po sekcii dva roky a mesiac, dufam ze to nenechaju na prirodzeny porod 🙂 prosim ta, ako sa postupuje, ked by to mala byt sekcia? to sa riesi, az ked pojdem na pasy v 36 tt a oni mi povedia ze idem sekciou alebo mam ist za nejakym lekarom? teda ak mozem poprosit o radu 🙂 dakujem

marcovka1
3. mar 2014

@castania ahoj neboj sa urcite ti spravia sekciu,lebo ti si skoro po prvej a lekari nechcu riskovat 😉 ano ked zacnes chodit na ctg tak oni ta naplanuju asi 7 dni pred terminom ..mne to tak lekar vysvetlil,ze druha musi byt skor aby nenastala ruptura maternice 😅 a ides do starej ci do monobloku ? ja som bola v starej a Dr.Kascak mi robil sc a bola som za nim,lebo aj prvu mi robil strasne zlaty 😉

majmik
3. mar 2014

@fely ahojky, rosalgin nepotrebujes 🙂 ale doma ho po prepusteni z porodnice pre istotu maj (no nie hotove ampule, su strasne drahe, staci ten co sa rozraba). Ak budes mat v porodnici problemy alebo ta bude boliet, tak popros sestricky, ti preplachnu hypermanganon, super pomaha 🙂 alebo este zvyknu na upokojenie jaziev dat ladovu vlozku 😀 ale tiez zabera 🙂

tanity
7. mar 2014

no pravdu vam poviem dievcata, ja by som si uricte nepovedala, uf, neboj sa, druha bude tiez sekcia, ked uz ta prva bola ... ja mam dost zlu skusenost s prvou sekciou a aj to bol dovod, preco som sa tak dlho odhodlavala opat otehotniet. Ja tiez tak ako @mibi41 verim, ze nemusi byt automaticky druha sekcia. Nastudovala som si o tom velmi vela, z domacich aj zahranicnych zdrojov, a som presvedcena, ze sa to da...a aj po 2rokoch a 1 mesiaci od prvej sekcii @castania . tusim to, co ziadaju lekari, to minimalne, su prave 2 roky 😉 zalezi tu od viacerych faktorov, samozrejme, Zasa silou mocou sa dozadovat prirodzeneho porodu, ak su objektivne dovody na sekciu, je hlupost a hazard zo strany matky rodicky. Ked som spomenula mojej gynekologicke, ze by som rada rodila tento krat prirodzene, ale ze som mala prvu sekciu, co si teda mysli ona?, prekvapila ma velmi, lebo je to praveze zastankyna prirodzenych porodov, ale jej odpoved bola skor taka, ze ked ta prva bola sekcia, vo velmi vysokom percente u nas v PO sa aj dalsie porody robia sekciou 😒 hovorila uprimne, z praxe...asi to ozaj takto u nas v PO je..rutinne sekcia...ako hovori aj @marcovka1 ... podla mna, ak by vsak bolo vsetko okay, poloha babatka, jeho velkost, rozmery panvy matky, kontrakcie (aby sa otvarala), meranie jazvy okay...tak preco nie prirodzene? kazdopadne, bola zlata a povedala mi, teraz na to nemyslite, aj tak bude nakoniec vsetko jasne az v tej poslednej chvili, na co sa stresovat uz teraz? 😉 a ze si mam vizualizovat to, co chcem ..cize pridem, minimum bolesti, lahnem a krasne prirodzene porodim a vsetko bude okay 😀 takze to mam v umysle 😉

tanity
7. mar 2014

a pomaly pride cas, ked zacnem chystat veci do porodnice. netusi niekto, kde by som nasla nejaky zoznam,co vziat so sebou do starej porodnice? ale od 30tt tam zacnem predporodnu, asi mi nejaky zoznam daju aj oni? vsetko dobre dievcata zelam 😵

castania
7. mar 2014

@tanity dakujem za info 🙂 zoznam je v monobloku na nastenke, aspon pred dvoma rokmi bol, ked som chodila na pasy, som si ho sfotila 🙂 ale samo ze uz ho nemam 🙂

castania
7. mar 2014

@marcovka1 dakujem 🙂 idem do monobloku, aj maleho som tam rodila ,, sekciu mi robil akutne mudr, Sima

mireckaaa
7. mar 2014

@castania v Trencine napr. vobec nemaju limit, ze 2 roky...tak aj skor rodia prirodzene a dokonca aj po 2 sekciach su ochotni odrodit prirodzene 🙂 vsetko zavisi od stavu jazvy a ako sa rozbehne porod 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre