Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

olienka12
23. nov 2009

tina sak ja viem, si rozpravala 🙂)) ci ti este nedochadza kto som ??? 😀 😀 😀 to tak par dni pred porodom hehe

katka22r
25. nov 2009

ahojko neviete nic o queenke ako sa vydaril porod a tak?juuj uz to ma urcite za sebou,snad porod prebehol v pohode

ivmila
25. nov 2009

no toto!!! ja uz fakt neveim co mam robit, ako sa rozhodnut.
Mam hrozny strach. a este ked som videla ze ako minule v spravach davali ze zomrelo dietatko v starej porodnici a matka povedala ze celu noc mala bolesti a nikto si ju ani len nevsimol, no teda, ja mam z toho uz hisaky.
som v 32tt.Ale uz teraz sa mi sniva kazdy den o porode, nocna mora.
Velmi sa boijim.ja som tiez hrozna povaha lutostiva.

katka22r
25. nov 2009

ivmila niesi sama kto sa boji porodu nesmieme na to mysliet...lebo potom to babenko vyciti a bude si mysliet ze ho nechceme...zvladneme to neboj sa a skus sa popytat kamosiek ako to je s porodnicamy ja idem isto do novej pri potrate som bola tam a podla mna je tam lepsie ja uz ani nikho nepocuvam a povedala som si ze vyskusam novu ak bude zle co uz hlavne je aby som ja a dietatko bola v poriadku niejako to tam tych par dni vydrzim

olienka12
25. nov 2009

katka queenka sa asi v nemocke stretla s tinikou 🙂 prave som citala sms,ze je v porodnici od vcera 😉 juuj drzim im prsty

katka22r
25. nov 2009

hej super tak snad im to vyjde juujky sa tesim s nimi a dufam ze aj mi dve sa tam stretneme🙂

petra1985
25. nov 2009

to v tych spravach no je to sila.. ostala som ako solny stlp stat a len som kukala.. no ale clovek nemoze nikdy predpokladat co sa udeje.. mozete byt aj neviem v akom luxuse a v neviem akej dobrej nemocke s neviem akymi super lekarmi a moze sa stat to iste.. treba len pozitivne mysliet a urcite nemysliet na to najhorsie... predsa len su to ojedinele pripady .. a odporucam partnerov pri porode a hlavne oni nech maju ten spravny a razny pristup k sestrickam vtedy ked vy budete v bolestiach a budete potrebovat ICH pomoc, ktora patri v tej chvili vam lebo na to tam su a hlavne oni (partneri) nech vas v tej chvili drzia a davaju im pocitit, ze ste prisli rodit a nie sa porozpravat a az vtedy uvidite ako budu skakat.. viem o com hovorim.. v tej chvili sa same len tak neubranite vsak naco mame chlapov? 🙂 pochybujem, ze si nieco dovolia, ked budu pri vas oni..

katka22r
25. nov 2009

presne tak najlepsie pri porode je mat niekoho blizkeho pri sebe,primne bude moja svagrinka ktora sa velmi tesi asi este viac ako ja..ale predsa sa jej necudujem sak ona rodit nebude🙂

olienka12
25. nov 2009

queenka mala ist na sekciu?

katka22r
25. nov 2009

niee ona ma termin 24 preco?

katka22r
26. nov 2009

olienka kde sa nachadzaju vnutorne vytahy?lebo cez vikendy zvacsa neidu ti vytahy v monobloku a idem za jednym dokym na 9tku

olienka12
26. nov 2009

katka vo vnutri tazko mi je popisat lebo viem len priblizne kde, ale ked pojdes na prizemie tak aj vnutorne schodiste je, a tam niekde predpokladam aj vytahy su. Dostanes sa priamo na oddelenie. Vybavujes si lekara?

katka22r
26. nov 2009

ale nie ide ma jeden vysetrit a robi prave v sobotu chcem vediet ci je vsetko oki lebo ma zo spodu strasne boli a sem tam ma aj tak akokeby pod bruskom pichlo neviem cim to je tak mam prist a pozrie sa

janinah
26. nov 2009

katka,vojdeš do monobloku ľavým vchodom,potom hneď doľava k chir.ambulancii,otočíš sa chrbtom k tej amb. a ideš rovno a si pri dvoch výťahoch,tými sa vyvezieš do vnútornej časti oddelenia

katka22r
26. nov 2009

myslis tym vchodom jak stoja sanitky ked niekoho privezu?uplne zdola jak je parkovisko alebo skade?ale asi viem jkde dakujem

janinah
26. nov 2009

nie,myslím tým vchodom ako bežne chodia pacienti-na prízemí,sú tam dva vchody,,nie suterénom ako vozia sanitky akútne prípady

katka22r
26. nov 2009

aha uz viem dakujem

katka22r
27. nov 2009

to tu uz nikto nechodi s presova???

anavila
27. nov 2009

ale ano...aj ja pozeram ci tu niekto nieco pise nove ale stale nic take extrovne... Rozmyslam denne kde pojdem - stara - nova, mam z toho misung riadny.A kedze mam jeden porod uz za sebou, ale bola som v Krompachoch, tak mam dvojnasobny strach, lebo uz viem co ma caka.

katka22r
28. nov 2009

anavila tak ja jednoznacne do novej ani neviem preco ale skor tam ako do starej citim sa lepsie v novej uz som tam bola aj na gynek.zakrok a stara namna posobi tak strasidelne a preco neides aj tento krat do krompach?ja by som tak daleko neisla ja neviem preco...dnes som bola na pohotovosti lebo mala ma slabsie kopkala aj manej tak som sa zlakla ale nastasie vsetko oki robil mi aj ctg zaznam taky mily lekar robil hladky alebo tak niejako

anibas
28. nov 2009

ahojte, ja som v 9/09 rodila v novej nemocnici, celkovo som tam bola 2 týždne. Mladí lekári sú celkom OK, všetci však musia počúvať primára a jeho zástupcu. Odrodil ma dr. Biľ, veľmi zlatý. Novú som volila kvôli hygiene, každá izba má vlastné WC a sú 2 oddelené kúpeľne pre "R" rodičky a ostatné rodičky.

olienka12
28. nov 2009

som rada,ze pocujem dalsiu chvalu na lekara ku kt. som sa rozhodla chodit 😉
uz sa to krati, utorok posledna poradna u mojho dr. a potom nemocka fuh,dufam,ze do konca roka vydrzime ako kinderko,potom je to uz jedno kedy 😉

katka22r
28. nov 2009

olienka a kedy ides na ctg?ja som objednana na 14.12 na 7.30 a na poradnu idem k svojmu este 2.12 a potom 9.12 teraz mi bude brat ster na streptokoka a od 14.12 ma uz berie pod seba monoblok....

olienka12
28. nov 2009

no ja idem 1.12. na poslednu poradnu odber na protilatky a ster a k mojmu uz asi len vysledky zapisat. No a uvidim ako bude lekar ordinovat kedy ma zoberie na ctg tak v tyzdni od 16.12. niekedy

zdenka821
28. nov 2009

Ahojte, citam Vase prispevky, prvykrat som rodila v Bardejove, nemocnica krasna, personal katastrofalny/na 2-3sestricky ktore boli mile/, lekari s chladnym ksichtom a s dojcenim mi nik velmi nepomohol...no verim, ze v presovskej nemocnici nebudem mat taketo iste pocity. ☹

petra1985
28. nov 2009

fuuu zdenka tam som mala ist rodit pocula som chvaly tak som rada, ze nakoniec som rodila u nas v PO hehe

katka22 noo hladky je mily fakt a ma vystizne meno 😀

katka22r
29. nov 2009

peti no mne sa zdal ze je v pohode 😀 no ale nehladkal ma 😀 😀 😀 olienka a budes rodit v monobloku?este si sa nebola objednat?ja ked som bola mohla som si hned vybrat aj hodinu vybrala som si rano 7.30 lebo ma akurat vezme manzel...a ides na streptokoka?

andrea12737
29. nov 2009

Ahojte. Tak ja uz mam druhy porod za sebou absolvovany v starej porodnici a nemozem sa stazovat. Vcelku mily personal. Praveze zeny, ktore to uz maly raz odrodene v starej,alebo tam boli hospitalizovane, tak vraveli, ze radsej prisli do starej, ako by mali rodit v novej. Vyhodou je trosku vyssi komfort, ale inak ze vraj nic ine. Ja to neviem povedat, len pisem co som sa dozvedela.
Ale kazdopadne nech vam to vsetkym dobre dopadne a mate zdravucke babatka 😵

olienka12
29. nov 2009

katka normalny vyter mi bude robit,robi pri kazdej poradni,ked je tam streptokok,tak to zisti,ale nema tam z coho byt....
rodit budem v monobloku a objednavat sa budem jak tam budem mat ist naco 3 tyzdne dopredu? s tym vobec nestresujem.

katka22r
29. nov 2009

noo moja kamoska si tiez myslela a bacilik sa tam objavil ale to nieje nic vazne ja som zvedava na toho streptokoka lebo ja ho uz mam 3 rok a raz je hore a raz dole,tak som strasne zvedava...noo tak ja som mala cestu okolo tak som sa objednala ale robili mi ho vcera to ctg lebo som bola na pohotovosti je to krasny pocit malicke pocut moja sa tak vrtila ved sa jej necudujem ked na brusku bol polozeny monitor🙂)a k tomu pri nas este pekny osetrovatel 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre