Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

danielkapo
8. jan 2009

ahoj k tomu cakaniu....nacakala som sa aj ja dost...a ctg kapitola sama o sebe...ja som chodila do monobloku a uz som mala chut sa tam rovno nastahovat, bezne som tam bola 3x v tyzdni asi pol dna....najprv kym ma vzali, napriek objednaniu, potom cakat na dr.kym vyhodnoti vysledky, a este sa vacsinou cosi nezdalo, tak opakovat....a znova to iste 😅 nakoniec sa mi ulavilo, ked ma uz hospitalizovali tyzden pred porodom aspon som si oddychla 😀
lekatra ak chces konkretneho, treba zaplatit....ja som nemala dopredu, napokon som rodila sekciou a vsetko dobre dopadlo....ako uz pisali, ked to pride, tak sa o teba postaraju aj bez penazi navyse, kedze som rodila v novej, tak tam najviac odporucaju spiominaneho Pitonaka...ale aj ostatni asu urcite fajn a v starej tiez....rychly porod zelam 😎

petra1985
8. jan 2009

ja som zatial svojmu neplatila nic.. ja ho mam nejako po priatelovej znamosti vybaveneho potom jasne, ze sa mu nejak odvdacime.. je uz jedno ci to budu peniaze alebo nieco ine..zatial nic nepytal od nas.. ja len chcem zeby o mna bolo postarane..ja chcem mat hlavne pri sebe porodnika, s ktorym uz ako tak budem zohrana a budeme si rozumiet.. ale hovorim tak ako aj danielkapo oni sa postaraju o teba ked to na teba pride neboj sa.. mnoho zien si nikoho neplati a pridu ked to na nich pride a preziju to cele.. tak vela stastia 🙂 inak dnes som bola u mojho lekara v poradni objednana na odber krvi v 28tt a ma cely tyzden dovolenku.. ta neviem jak mi chcu tu krv zobrat v 28tt ale dobre.. som zvedava co mi na to povedia ked tam pojdem na dalsi tyzden kedy uz budem v 29tt..zas ma caka obdobie kedy tam budem chodit ako na klavir.. tak sa majte 😎

eliem
8. jan 2009

dakujem vam za odpoved.aj ja som to tak brala ze kazdy lekar co tam je sa omna aj bez zaplatenia postarat co najlepsie.taktiez som zato po porode sa lekarovi ak bude vsetko ok a bude ludsky neako odvdacit.stym nemam problem,len som nechcela lekara podplatit,ale sa mu podakovat.ja som sa len zlakla ze unas to uz len tak chodi ze si musis lekara zazmluvnit a ze so to nestihla.bala som sa ze ked nemam zaplateneho lekara tak ma budu ignorovat,ale asi mate pravdu lekarov je malo a maju toho vela.dakujem vam za odpovede.

tufa
10. jan 2009

Ahojky,
tak aj ja som rodila v starej porodnici a o chvilku ma to caka zas 🙂 A bola som spokojna.

Eliem: vytusila si spravne, ak si nepriplatis tak si ta velmo nevsimnu, stravila som par tyzden pocas tehotenstva v st. porodnici tak "aj vela viem" 😎 aj ked ak uz sa dostanes na sal, nemusis sa bat, ze si ta nebudu vsimat, lekari aj setricky su tam perfektny a vedia co robit. Kebyze si ma vybrat nejakeho doktora tak mi je tazko rozhodnut, lebo vsetci su odbornici. Mozno vyhrady mam jedine k MUDr. Boreckej, ale to len kvoli jej neprijemnej povahe a chladnokrvnosti, z ktorou mi oznamila, ze s babatkom nie je vsetko v poriadku. 😠

takze pokial nemas ziadne problemy tak si tym hlavu nelam a radsej si uzivaj este posledne chvile 2v 1. 😀

eliem
14. jan 2009

ahojte,mam dohodnuteho doktora Olejara,ten ma teraz aj vysetruje.mate snim prosim vas niektora skusenost???vdaka

tekvica
15. jan 2009

eliem, ja nemam skusenost, ale pocula som na nho chvalu 😉

katka.m
16. jan 2009

eliem, ja som pri ňom rodila oboch chlapcov. Na druhý pôrod som sa vôbec nebála, pretože ten chlap má moju plnú dôveru. Chodila som k nemu aj na pár vyšetrení pred pôrodom, tuším od 36tt, vždy mi všetko vysvetlil, ukázal. Vždy bol slušný, nezvyšoval hlas a myslím, že má božskú trpezlivosť. Pri pôrode bol tak kľudný, že sme sa tam skľudnili všetci 😀 😀 😀 Je to pôrodník, o akom môže každá mamina snívať.A to, že sa stal v 30 neviem koľkých rokoch primárom v starej pôrodnici, svedčí aj o jeho odborných schopnostiach. Škoda, že o primariát prišiel kvôli takému "doktorovi" 😠 😠 😠

deniskajakubko
28. mar 2009

ahojte holky, ja som rodila prvého Jakubka v starej nemocnici, nebolo to nič extra a nadávať nemôžem. Sestričky boli milé, dokonca som si ani nič nepriplatila ani lekára nepodplatila a bolo o mňa dobre postarané. A rodil ma vtedy ešte zástupca primára Smolko, mal práve službu a počula som, že on berie nehorázne "úplatky" za pôrod. Tak som mala šťastie a mala to zadarmo.

uzasnucka
24. apr 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky.
Ja som rodila v july 2008 v starej porodnici a kedze som dva tyzdne prenasala(malej sa akosi na svet nechcelo) chodila som na CTG do starej porodnice a vzdy som bola objednana a vzali ma vzdy do pol hodinky nikdy som nemusela dlho cakat ani za vyhodnotenim vysledku, aj ked som niekedy hlavne tie posledne dva tyzdne mala dve CTG priblizne v dvojhodinovom odstupe (bola tam aj velmi zlata sestricka).Potom kedze uz som dlho prenasala tak ma hospitalizovali,no kym sa tak stalo a vsimli si ze uz som takmer strnast dni po termine tak som chvilami tiez mala pocit, ze kedze som si nikoho nezaplatila tak ma nechavaju len tak napospas osudu, no chvalabohu aj napriek tomu vsetko bolo v poriadku . Bola som na izbe kde nas bolo desat ale to bolo na tom to najlepsie stale sme mali veselo ak niektora nieco potrebovala tak tie druhe jej radi pomohli, pripadne skusenejsie mamicky aj poradili co a ako ak nahodou mala sluzbu na novorodeneckom jedna menej prijemna sestricka. Co sa tyka rady pri kojeni mne ako prvorodicke ju podala jedna velmi mila mlada sestricka ked som sa jej nato opytala a zvysok mi poradili skusenejsie mamicky.Rodila som pri Dr. Boreckej a bola som s nou skutocne velmi spokojna bola velmi zlata a dokonca mi dala na vyber ci chcem klistir a co sa dalo tak mi v pohode vysvetlila. Natrafila som na sestricky, ktore boli strasne neprijemne a mali pocit, ze porodne bolesti by si mali prvorodicky niekde pred prvym porodom nastudovat, a to nielen teoreticky lebo potom co uz som mala pocit, ze to zacalo tak ma zrusili ze to su len take krce a nie porodne bolesti az ked im doktroka povedale, ze som otvorene na pet prstov tak ma zacali brat vazne no na moje stastie im skoncila zmena a pri porode mi uz boli uplne ine sestricky, ktore boli mile a aj mi pomohli a bol pri mne aj manzel, ktory bol pri mne takmer od zaciatku ked nastupili silnejsie bolesti a prave to sa mi na starej porodnici pacilo, lebo co som pocula ze na novej moze byt otecko az pri poslednej porodnej faze. Vyuzila som aj fitlopty. Sprchy a WC aj ked su stare boli ciste. Takze mna si stara porodnica ziskala a odporucam ju aj ked som najprv chcela ist do Sace. No v konecnom dosledku si myslim, ze vsetko je o ludoch a vsade sa najdu aj dobry mily sikovny rovnako ako aj neznesitelny, ci uz v novej alebo starej treba k tomu asi aj troska stastia aby ste prave vy natrafili na tych dobrych.
Drzim Vam prsty, aby ste mali stastie na tych dobrych ludi ale hlavne aby ste to zvdladli v zdravi vy aj Vase malicke batozteky 😵

janja2502
25. apr 2009

ahojte
nemate nejake cerstve info o novej porodnici? ja sa tam chystam rodit, ale nic blizsie o nej neviem

danielkapo
25. apr 2009

janja ake info chces? rodila som tam pred rokom...tak cerstve ako cerstve....ale nejake info mam 😀 pokojne sa pytaj, pripadne aj IP

katusik84
30. apr 2009

Ahojte, málo je informácií o Mudr. Boreckej, tak ak máte niektorá skúsenosti, tak prosím sem sa. Ja sa chystám rodiť pri nej, ke´dže aj teraz je mojou lekárkou. Osobne mám s ňou len dobré skúsenosti, ochotne mi všetko vysvetľuje, na USG podrobne popisuje, takže zatial som max spokojná. Termín mám v auguste, tak len dúfam, že práve vtedy nebude na dovolenke. Spolieham sa na ňu.

vikuska
6. máj 2009

ahoj katusik84,v teme tehotenstvo je popisane viac o Dr.Boreckej v diskusii"Presov gynekolog MUDr.Borecká"tak sa tam mrkni.Baby tam nemaju s nou dobre skusenosti.Mne bola pri cisaraku,ako asistujuci lekar,a kedze som mala celkovu narkozu,tak neviem,ale co som ju vidala,tak usmev na tvari som jej nikdy nevidela.Skor na mna posobila prisne a odmerane.

uzasnucka
6. máj 2009

Katusik84 ja Ti MUDr. Borecku skutocne odporucam, ja som pri nej rodila v juli 2008 a bola velmi mila a ja som z nej mala aj velmi dobry pocit. Ja som ju nemala vybavenu, len proste ked som isla rodit tak akurat mala sluzbu. Podla mna je fakt na velmi dobrej profesionalne urovni - to ci sa umievala alebo nie to neviem, lebo ked som mala rodit tak tam bolo tolko veci co som si uvedomovala ze to ci sa usmievala alebo nie fakt neviem. No dala mi na vyber ci chcem klystir alebo nie co ine nemali. Vzdy mi vsetko vysvetlila uplne v pokoji a rovnako tak aj mojmu manzelovi a aj ked som stresovala tak vobec nebola z toho nervozna. Aj pri zasivani mi to miesto znecitlivela a ani to velmi nebolelo, lebo ostatne mi to opisovali ako najbolestivejsie zo vsetkeho. Je to podla mna jedna uzasna doktorka a aj ked neviem porovnat s inymi ja by som pri nej chcela rodit aj druhe babatko ked to bude aktualne. Myslim, ze si si vybrala velmi dobre a nemas sa coho bat. Jedno co mi zdoraznila bolo ze je dolezite aby zena mala preporodnu pripravu. Tiez som o nej pocula ze nema rada sekcie, ktore niesu nutne vazi si zeny, ktore ked mozu rodit normalne tak normalne aj rodia. Tak drzim Ti palce a prajem vela zdravicka a radosti Tebe aj babatku a zatial si uzivaj tie krasne chvile a tes sa s babatkom v brusku.
PS pozdravuj MUDr. Borecku od jednej pacientky ktoru odrodila a ktora jej je vdacna a ktorej tie chvile fakt ulahcila.

murinka
7. máj 2009

možno trochu odbočím od témy ale do prešova by som rodiť nešla.každý ma sice iny nazor ale na presovské porodnice som zatial nic dobre nepocula.ja som pred dvomi mesiacmi rodila v bardejove a všetko vrátane izieb,lekárov....(okrem nemocničnej stravy 🙂 )bolo na výbornú!a to som nedala ani cent nikomu do peňaženky!ale každy ma iny názor a skúsenosť 😀

petra1985
7. máj 2009

na kazdu porodnicu sa najde niekto kto ju obhajuje a kto naopak spokojny nie je.. 😉

katka.m
8. máj 2009

murinka: skús počítať názory na prešovské pôrodnice a budeš prekvapená, koľko žien bolo spokojných 🙂 Ale tú stravu majú hnusnú aj tu 😖

katusik84
18. máj 2009

uzasnučka, ďakujem za povzbudenie, všade čítam, aká je Borecká neprístupná, že má ísť rodiť teliatka a pod. Ja som ju zažila prvýkrát keď ma prijímala do nemocnice s potratom, robila mi kyret a odvtedy som chodievala len za ňou. Dlhšie sme sa snažili otehotnieť a Dr. ma vždy vedela povzbudiť, poradiť, starala sa o mňa ozaj príkladne. Teraz chodím k nej na poradne, vždy mi povie, že ak by bol nejaký problém tak ju mám hneď volať a tak. Zatial sme s maličkým ok., sme v 27tt a už teraz sme sa dohodli, že bude pri pôrode, dokonca sa tak začudovala, keď som sa jej na to pýtala, že to je vraj samozrejmosť, že nás chce odrodiť. Ja mám s ňou len dobré skúsenosti, je ozaj milá a zdá sa byť aj odborníčka. Neviem prečo majú niektoré ženy o nej zlú mienku, keď ju zažili možno len raz na vizite.

bmmz
18. máj 2009

jasa fatk neviem rozhodnut medzi starou a novou... v novej ma laka mozno lepsie prostredie a rooming in... ale pocula som ze v monobloku velmi radi robia sekcie a neradi maju prirodzene porody... inac neplanujeme si nikoho dopredu vybavovat ved hadam odrodit ma musi kazdy lekar ktory ma sluzbu ci sa mylim

petra1985
18. máj 2009

katusik tak sa nepytaj a hajde rodit s Boreckou 😉

bmmz rooming in som chcela aj ja.. rodila som v starej.. ale poviem ti bola som rada, ze nam ich nosili kazde tri hodiny lebo oddych to bol neskutocny 😉 teraz doma si uzivam trojnasobne 😉 hej a odrodi ta ktokolvek kto ma sluzbu takze v tom nie je problem si myslim🙂

katusik84
18. máj 2009

No veď už sa nič nepýtam. Ja som rozhodnutá a hotovo

uzasnucka
18. máj 2009

Inak ja som ani nevedela, ze ma na nu niekto aj negativny nazor tiez som bola prekvapena ked som sa to o nej docitala, lebo ja som s nou bola max. spokojna a to co si o nej hovorila ma v nazore na nu len utvrdilo. Tak Ti drzim palce aj babatku aby vsetko dopadlo a aby ste boli obidvaja zdravucky a stastnucky a potom s radostou a v pohode si uzili prve chvile.

danielkapo
19. máj 2009

bmmz, neviem o tom, ze by v monobloku mali "radi sekcie" 😀 myslim, ze sa toho, ze ti spravia sekciu obavat nemusis, samozrejme ak to nebude nevyhnutne 😉
baby, ono je to vsetko vec individualnej skusenosti...kolko ludi, tolko chuti a nikto nemoze byt sympaticky kazdemu..tiez je mozne, ze natrafime na nejaku(nejakeho) dr. ktory ma akurat zly den a automaticky to v nas zanecha zly dojem...to je uplne normalne. rovnako je to s tym, ze niekto si chvali staru, iny novu porodnicu, dalsi by nesiel rodit ani tam ani tam...

bmmz
19. máj 2009

no to fakt ked ma Doki zlu naladu ty si rodis .. emocialne si mimo tak to fakt moze zaposobit vselijako hlavne ked si prvorodicka

janja2502
19. máj 2009

bmmz, aj ja budem rodit v novej. Mame skoro rovnaky termin 🙂

bmmz
20. máj 2009

janja2502 to som rada ze tam nebudeme sami 😎 😉

janja2502
20. máj 2009

tak si sa rozhodla pre novu nemocnicu?

deniskajakubko
20. máj 2009

ahojte HOLky ja idem rodit do monobloku. Jakubka som rodila v starej tak teraz vyskusam novu.

janja2502
21. máj 2009

ahoj denis, a mas vybrateho doktora?

ingra73
22. máj 2009

ahojte dievcata v monobloku je jeden uzasny PAN doktor Mudr. Pytoňák.... velmi pomohol mojej sesternici a aj mne ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre