Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

olienka12
3. dec 2009

anavila najlepsie je ist tam vecer okolo 6 objednat sa robia urcite pondelky,teraz je dr.ktora to tam robila cez den na materskej,tak tam zaskakuju lekarky zo spisskej tusim,ale su super, maju velmi dobry pristup. Je tam tazko sa dovolat,takze tak...

olienka12
3. dec 2009

a ozaj aj v monobloku ti urobia kontrolne prietoky len neviem ako je to tam s objednavanim 😉 v gynstare sa plati 10eur

anavila
4. dec 2009

co??? a to mi preco nepovedala moja doktorka? ved ked ma odporucila, tak neveim preco by som mala platit. Aj mne hovorila ze v nemocnici ma neviem na kedy objdenaju. Joj. MOja doktroka ma ultrazvuk, ale nie v ambulancii, ma ho prenajaty len na hodinu denne, ona mi zistila tie zle prietoky a dala mi lieky. Dala mi papierik do toho gynstaru ze sa tam mam telefonicky objednat, lebo ze v nemocnici to moze byt problem. Tiez nechapem preco ma neskontorluje ona. No ale co uz.

olienka12
4. dec 2009

anavila gynstar je sukromna klinika jednodnovej chirurgie a sukromna ambulancia robia utz v 12,20,30tt tie odborne a za kazdy sa plati... ale kdekolvek by si isla,tak platis,lebo poistovna ti hradi len 3 utz pocas tehu

katka22r
4. dec 2009

olienka super🙂ty si mocno skusena co robis dakde na gynekologii 😀 ale nie neber to v zlom uz vies kedy ides na ctg?ak by si vedela tak daj vediet a mozno sa stretneme...inak ako si na tom s porodnikom si si dakoho vybrala ci nie?my nie ani nevyberame ale uz sa tesim na ctg super pocit ked dlhsie pocujes uzvy srdiecka 🙂 svojho pokladika

anavila
4. dec 2009

dovolala som sa tam a objednali ma o tyzden na 19,45, to je super, este som tak neskoro u lekara nikdy nebola. A hned ma upozornila, ze sa plati. No co uz. hlavne ze uz som.
Katka, ja si myslim ze porodnika netreba vybavovat, ani ja to asi nebudem robit.Vcera som sa rozpravala so sestrickou u mojej doktorky a som sa jej pytala, ze aky ma nazor ona, co mi odporuci, ci staru alebo novu. A ona mi povedala ze je to tazko povedat, ze v novej je krajsie, lepsie vybavenie, zachody na izbach, cisto, ale ze su tam sproste a neochotne sestricky. A zas v starej naopak. Jeden zachod na chodbe, ale zas odbornost je tam vyssia. Tak uz neveim.asi si hodim korunu (EURO) hahahaaaaa 🙂

anibas
4. dec 2009

tak s tými sestričkami v novej je to 50% na 50%

katka22r
4. dec 2009

tak ja som rozhodnuta ist do novej budu sproste oni budem sprosta aj ja 😒 co uz ale premna bude podstatne odrodit a mat malu pri sebe

olienka12
4. dec 2009

no neviem vela kamosiek bolo v poslednej dobe v novej a nestazovali si na sestricky 😉 okrem toho tam budem mat znamu porodnu asistentku ku kt.chodim na pripravu.
Katka vzhladom na to,ze ideme s najvacsou pravdepodobnostou na sekciu,tak som si lekara vybavovala,pokial by som isla normalne nevybavujem. Buduci tyzden v piatok za nim idem,bude mi robit aj ctg,takze tak...

katka22r
4. dec 2009

a co musis na sekciu?a na aky datum ti ju dali?a za akym dokt?takze uz v piatok ides hej?a podla ctg ti povedia co a ako?

katka22r
4. dec 2009

a hej kocky este ma napadla taka vec kedze od 14.12 budem chodit do poradne uz do monobloku aj na to ctg mozem sa obratit na gynek.ktory ma sluzbu aj s niejakym problemon alebo to mam ist za svojim?neviete ako to chodi?zaujimaju ma odpovede tych ktory tym uz presli dakujem

petra1985
5. dec 2009

co sa tyka vybavovania lekara uz som povedala, ze je to kazdeho osobna vec a kazdy ma na to vlastny dovod alebo kazda......

do gynstaru som chodievala ale neviem o tom, zeby robili len po veceroch ja som bola objednavana stale cez den a do obedu hlavne.. vecer ani raz.. tak len skusajte volat 🙂

olienka12
5. dec 2009

peti ano kym robila Vaskova,tak robili cez den UTZ ale Vaskova ma synceka a je na materskej zastupuju ju lekarky hostujuce a preto sa objednava len po veceroch 😉

petra1985
5. dec 2009

fuuuu tak to som nevedela 🙂

anavila
6. dec 2009

katka, do poradne do monobloku? ja chodim do pradne na sekcov a sestricka mi povedala, ze do nemocnice budem chodit na CTG ale ked si nezhanam lekara, tak poradne budu dalej na sekcove pri mojej doktroke. Len keby som chcela konkterneho porodnika, tak uz budem chodit k nemu. Ja som z toho jelen.

katka22r
6. dec 2009

anavila nooo tak ja som sa pytala svojho gynek.este pred objednanim na ctg a on mi povedal ze sa mozem rozhodnut ci chcem mat rovno poradne v monobloku alebo u nho...tak som prisla osobne do monobloku sa objednat na ctg a tej sestricky som sa pytala ci mi urobia aj poradne a ona ze ano ze robia hned aj poradnu a ja ze nemam svojho porodnika a ona aj tak aby som nemusela chodit hore dole 😉 takze skus sa este informovat rovno v monobloku ja ked som bola v 33tt uz som sa bola objednat a este aj cas som si mohla vybrat 🙂

slovakia80
6. dec 2009

ahojte
anavila ohladom toho ctg,ja som bola 1 krat v piatok u mojho lekara,on ma totiz ctg vo vlastnej ambulancii,takze sa nepotrebujem objednavat v nemocnici,takze poradna +ctg u nho.teraz mi ctg bude robit kazdy tyzden na poradni.

aale..opytala som sa ho ako to je teraz ohladom epiduralky,kedze az do konca tehu budem chodit k nemu,ze aky je postup,tak mi povedal,ze to sa musim dohodnut u svojho porodnika a ze ten to uz dohodne s anesteziologom.
no porodnika zatial nemame vybaveneho,ale viem,ze to tak nieje lebo staci zajst na anesteziologicke odd.a tam to nahlasit,myslim.dufam,ze tu epiduralku nebudem musiet,ale v zalohe ju chcem mat.

olienka12
6. dec 2009

baby od 36tt by poradne mala prebrat porodnica kde budete rodit tam sa robi ctg a pokial usudia,ze su potrebne aj dalsie vysetrenia...

slovakia80
6. dec 2009

tiez som si myslela..

katka22r
6. dec 2009

nooo slovakia a ides rodit do monobloku???a kedy sa chystas na to prve ctg?mas aj svojho porodnika ci nie?

tekvica
6. dec 2009

fiha, vaskova ma druhe babetko?
k epi je potrebne nieco ako prednaska, ktoru da anesteziolog, podpisete zmluvu, v pokladni zaplatite a porodnikovi oznamite, ze ju mate, aby ho stihol vcas zavolat. toho anesteziologa.

inak nahodou neviete, ku ktorej gyndoske chodila ta pani, co mala simaske dvojicky? chodila k lekarke do presova...

v novej porodnici su velmi mile sestricky na sestonedeli, ale z novorodeneckeho su dost mimo, ich jedinou starostou je, kedy si mamicka konecne vezme babo k sebe, inak pomoc s kojenim nulova....

mne dali maleho na prisatie- teraz sa podrzte, o 24 hodin po zakroku, mala som cisarsky a len mi ho dali do ruk a dovi dopo. ja taka vypleskana som aj zabudla sama poziadat, nech mu strcia prsnik este zacerstva do pusy a ony sa k tomu same teda nijak raz nemali.
nastatsie maly bol savec, tak nebol problem, ale ked citam, ako vsade pisu, ze najvhodnejsie je do pol hodiny ci ako, tak sa smejem.

a cim babetka dokrmuju, ani nechcem vediet.
ale inak som bola spokojna , do starej by ma nedostali ani nahodou.

tekvica
6. dec 2009

a su tam mili lekari, az na stosekovu, to je take cudo judo, co by uz malo sediet doma a starat sa o vnucata, nie bysydovaty po rusnacky ci ukrajinsky , kade chodi

slovakia80
7. dec 2009

katka
ctg mi robil moj uz v piatok,rodit chcem v starej a dnes uvidim co s porodnikom

tekvica
ano s epiduralkou je to tak ako pises,treba to podpisat dopredu a s cistou hlavou..
a inac co mas take na staru,ze by ta tam nedostali? 😲

katka22r
7. dec 2009

takze ides do starej?mna by tam tiez nikto nedostal...uz len kvoli ochtinskej,kvoli soc.vybaveniu kvoli tomu ich spravaniu takze kvoli vsetkemu 😀 ale sto ludi sto nazorov

slovakia80
7. dec 2009

katka
doteraz moje zname rodili len v starej a vsetky boli v podstate spokojne,vzdy a vsade sa nieco najde a myslim si ze zalezi dost od cloveka,no a ja necakam ziadne kremese ako my hovorime 😀
odrodit musim tak ci tak,s tym mi nikto nepomoze a vobec sa nechcem spoliehat na nejakych cudzich ludi a ich mile slova,ci povzbudenie,ked som pocula ako to tam je
proste budem mat pri sebe mojho manzela co mi je a bol vzdy oporou a rodinu samozrejme
hlavne nech je malinke v poriadku,to je najpodstatnejsie a to ci budem mat sprchu na izbe alebo wc tak vobec neriesim,kolke to prezili 😵
a pises,ze koli ich spravaniu,neviem co presne myslis

katka22r
7. dec 2009

ved jasne babo je najdolezitejsie a ako vravela moja babka dakedy sme odrodili v poli a bolo dobre 😀 😀 no ne?

slovakia80
7. dec 2009

to ano,uz iba ked mojej mamci rozpravam ako a co vsetko treba v dnesnej dobe ohladom baba,lekara a porodu a tak,tak sa nestaci cudovat kam to vsetko speje,a ze kde take bolo,ked ona bola tehotna a tiez sa pritom stavali rozne veci a boli vseliake pripady..
takze zachovat jasnu hlavu,nepanikarit dopredu a naozaj to zdravie je najdolezitejsie a nezaplatitelne

katka22r
7. dec 2009

tak tak veru tak... 🙂

anavila
7. dec 2009

ano mate pravdu dievcata... kati, ale ja som pocula ze Ochtinska je v monobloku ci nie? neveim tak sa mi mari.
ale to je jedno. Ja este mam jedno eso v rukave, nasa znama robila roky v starej porodnici porodnu asistentku, vsetkych nas odrodila a tak chcem ist za nou, urciet tam niekdoh pozna a prihovori sa za mna, tak dufam ze si ma tam aspon niekto vsimne. Ja len chcem pre male perfektnu starostlivost, a seba neriesim, to nejak prezijem, len nech sa mi o male dobre postaraju...aj ked by som ho najradsej mala uz v naruci a nikomu ho nedala.

anavila
7. dec 2009

ja si tu sedim kludne a vypisujem si a ani sa mi nezda ze to uz tollko hodin. Kocky drzte mi palce, zajtra mam skusku, a potom uz len zaverecnu pracu dokoncit a zaverecne skusky spravit, medzitym porodit a je to vsetko za mnou. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 hahahaaaaaaaa no caka ma to a neminie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre