Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

katka22r
21. dec 2009

ja nie 😉

slovakia80
21. dec 2009

ahojte,
zda sa mi,ze ta izba stoji 17 eur na den

ejasmeja
neviem ako to je s ochotou pri porode menit polohy alebo nieco podobne,mozno ked je vybaveny porodnik a s nim sa dohodnes na nejakych veciach tak sa ti venuje,fakt nemam ani sajnu.vobec to tak nemusi byt,treba sa podla mna stale ozvat ked tam uz budes a nedat sa,asi tak.a urcite to zalezi aj od okolnosti akym smerom sa porod ubera,tiez som prvorodicka 🙂

ejasmeja
21. dec 2009

Slovakia, dikes! je dufam, ze porod bude prirodzeny a bez komplikacii, ale lekara si platit nechcem. peniazky bude viac potrebovat moje babo. preto skusam zistit, aky maju vseobecne v PO pristup k potrebam zeny a babatka. samozrejme, ak nastanu komplikacie, nemienim cosi vymyslat a ked bude potrebny cisarak, tak ani nepipnem, ze nesuhlasim. ale ak bude vsetko ok, tak chcem mat porod podla seba. a nemam chut s niekym na sale "bojovat", aby mi do porodu nezasahoval...
tak dufam, ze sa to podari a ze budu ku men laskavi a ohladuplni... som naivna? 😅

katka22r
21. dec 2009

troska 😀 nic kocky idem ja na ten ult.

lu1912
21. dec 2009

Pozdravujem všetky mamičky i mamičky čakateľky 🙂 mrzí ma, že až dnes som si vyhľadala túto stránku ... strávila som tu celé poobedie ... ja mám už zajtra termín pôrodu, som rozhodnutá pre starú pôrodnicu, ale po tom všetkom čo som si tu prečítala, som trošku v rozpakoch 😔
Katka, chcem sa ťa opýtať, či si náhodou nechodila na predpôrodnú prípravu do centrálu, nestretli sme sa tam? ... možno sa mýlim, ale za opýtanie nič nedám, ahojte 🙂 prvorodička v očakávaní pôrodu 😕

lucila83
21. dec 2009

Ahojte dievcata.
Prepacte,ze vam sem skacem,ale nemate niektora presny zoznam veci,ktore su potrebne pre mamicku a babetko do nemocky v PO?Co poskytne nemocnica a co treba doniest?V kazdej je to inak,tak by som chcela byt pripravena. 🙂 Dakujem.

ejasmeja
21. dec 2009

Lu1912, tak potom nam napises, ako bolo a ako sa k tebe spravali, dobre?
a drzime palceky, aby bol porod rychly a lahky! 😉

slovakia80
21. dec 2009

lu 1912
pripajam sa nech vam vsetko dobre dopadne,ked to pride a nevadi,po porode sem urcite zavitas castejsie pre nejake to info 😵

olienka12
21. dec 2009

ejasmeja pokial mam informacie tak na akekolvek alternativne riesenia porodu mozes zabudnut v PO. Pocas prvej doby porodnej mas k dispozicii loptu a sprchu a to je tak vsetko. Porod na lozku v polosede nohy hore,zaviazane... klasika... Co sa tyka porodneho kresla v starej,tak ho moc nechcu vyuzivat vadi im tam tusim ze je malo miesta pre porodnika medzi nohami alebo take cosi... Neviem ako v starej ale v monobloku si mozes pustit svoju hudbu a zapalit aromalampu,kt.tam maju...sviecky doniest svoje

lucila 83 do PO porodnice treba priniest vsetko pre teba,tzn kosele, kojacie podprsenky, vlozky do nich, zupan,porodnicke vlozky, wc papier, toaletne potreby,uteraky, pribor,salka, pohar, odsavacka,bavlnene plienky na prsia,voda...
pre babo plienky, pokial budes mat roaming tak aj vlhke utierky a nejaky kremik na zadocek, ja mam zbalene 2ks ciapociek,deku,ponozticky, bolo mi povedane,ze treba este postolkove nohavicky...\

Lu1912 drzim prsty a nebala by som sa vobec porodnice, to co budes vnimat je tvoje babo a to tam bude mat urcite starostlivost velmi dobru.

katka22r
21. dec 2009

luu ahojko jasne ze sme spolu chodili na predporodnu pripravu...aj na 38ze?uz som na teba myslela ci si aj neporodila🙂ja som dnes bola v nemocke na poradni ctg sme mali ukazkove,a malicka ma zatim 3000g a je dole hlavickou,taka mila dr.mala dnes poradnu....juuujky tak drzim palce,len ci uz vyjde..urcite sa nam tu potom ozvy dobre?a som rada ze sme sa tu este stretli 🙂

lucila tak pre teba ti treba vsetko ale tu mas zoznam tak pre mamicku:nocne kosele najlepsie s rozopinanim vpredu-vhodne na kojenie,kojenecke podprsenky,tampony do podprsenky,zupan,osusku,uterak,papuce,hyg.potreby t.j taol papier,vlozky najlepsie zo zdr.potrieb poporodne,zub.kefku,zub.pastu,hreben,masticku na bradavky,
a pre babo ti na zaciatku treba len plienky a niejaky kremik na ritku ale aj ten zvacsa davaju ony a potom uz ti manzel donesie ak bude treba napr.cumlik,ciapocku a zvysne veci az ked budete odchadzat s porodnice a kedymas moja termin?

katka22r
21. dec 2009

noo a este aj to co dopisala olienka a oli inak mne dnes povedala dr.ze len plienky na zaciatok a kremik na ritku,a deku iba ak chcem mat male pri sebe,ale ze to potom staci doniest 🙂

olienka12
21. dec 2009

ozaj este odporucam okrem papuc aj slapky do sprchy,plesne su swine 🙂)

ejasmeja
21. dec 2009

olienka, tak to si ma naozaj nepotesila, ze v PO ziadna alternativa! a vyviazane nohy? tak to v ziadnom pripade! to by som ani neodporucala komukolvek sa co i len pokusit mi uviazat nohy, ak tie hohy nechce mat niekde... 😀
a nevies o nejakej blizkej porodnici, kde by sa k matkam spravali slusne a respektovali ich zelania?

olienka12
21. dec 2009

ejasmeja neriesim take veci ako alternativny porod 😉
tie nohy su vyviazane kvoli tomu aby sa ti nezosmykli. Osobne mi nevadi,ze budem v takej polohe a to neznamena,ze sa k tebe nebudu slusne spravat. Podla mna sa sestricky a lekari spravaju uplne v pohode,aspon co som mala moznost zazit a co som pocula z rozpravania.
Neviem ako je to v inych nemocniciach,neriesila som inu..

petra1985
21. dec 2009

nohy ti vyviazu vsade.. ejasmeja v tej chvili ti bude vsetko jedno co budu s tebou robit to ti garantujem 🙂

katka22r
22. dec 2009

eji neboj sa prezijes ten porod ako vsetky ostatne...tiez si myslim ze ti v tej chvili bude vsetko jedno a este si len v prvom trimestri do tretieho sa este 100x rozmyslis a na konci uz budes chciet aby konecne s teba vyslo 😀

ejasmeja
22. dec 2009

Kati, som uz v druhom trimestri, som vlastne v polovici tehu. udaj hore vo vizitke si nevsimaj, budem rodit skor. potvrdili to uz 2 ultrazvuky a aj moje poznatky, ze kedy k tomu doslo... 😀

Petra, ja svoj porod nechcem prezit ako vsetky ostatne. chcem ho prezit vynimocne a v pohode. viem ze sa to tak da, napriek bolesti. nohy ti nepriviazu vsade, niekde vobec neprivazuju a niekde sa ta opytaju, ci ti ich mozu priviazat. su porodnice, kde si mozes vybrat nielen polohu, v ktorej budes rodit... ale o tom su ine temy, tato je zial o nasich presovskych porodniciach, ktore k tomu maju daleko a zrejme aj dlho k tomu daleko mat budu, ked si my zeny nebudeme ziadat zmenu pristupu.

petra1985
22. dec 2009

tu na blizku je to vsetko podobne Presovu

katka22r
22. dec 2009

eji aha ja som si ani nevsimla....prepac a inak skus do tem porodnice v inych mestach a popytaj sa...

ejasmeja
22. dec 2009

Kati, asi to tak budem musiet spravit. viem, ze v BS umoznuju rozne polohy, aj pritomnost partnera s tebou na izbe a apodobne veci, ale ta je moc daleko. no najlepsie asi bude sa ist informovat do porodnice osobne si myslim.
nechcela som si dohadovat lekara, ale ak nahodou najdem jedneho ochotneho, tak si ho zrejme aj zaplatim, ked uz tu mame taku zufalu situaciu... ach jo... 🙂

olienka12
22. dec 2009

ejasmeja no ja tu situaciu nepovazujem za zufalu, fakt zalezi na inych veciach ako na tom,ze budem mat nohy priviazane uvidis ku koncu tehu,ked ti bude srdecne jedno ako pride na svet,len nech uz je von 😀 😀 hlavne,ked sa ti k tomu pridruzia rozne komplikacie a problemy.... 😀

katka22r
22. dec 2009

tak tak olienka a ty ako o jakej ides dnes do porodnice?ci uz si bola?

ejasmeja
22. dec 2009

Oli, verim, ze komplikacie a problemy sa nepridruzia a privediem dietatko na svet uplne v pohode 😉
robím vsetko pre to, aby to tak bolo.

ejasmeja
22. dec 2009

a este jedna otazka: zelali ste si mat po porode dietatko na brusku? boli ochotni vam ho tam nechat a urobit vsetky potrebne veci a vysetrenia takto na brusku? ako dlho vam boli ochotni babatko na brusku tu v PO nechat? dakujem za odpovede 🙂

olienka12
22. dec 2009

ejasmeja ja som este nerodila,ale co viem z pripravy od porodnej asistentky,tak zalezi na okolnostiach,pokial je vsetko ok a ty poziadas aby ti babatko dali hned na brusko mali by tak urobit. Nechaju ti ho na par sekund a beru ho do detskeho kutika na osetrenie, osetrovat na brusku nemozu,kedze tam nemaju potrebne nastroje, napr.ked babo treba odsavat poumyvat a tak... potom ti ho prinesu uz umyte,kym si na sale, tam musis byt este 2 hodiny po samotnom porode,pretoze kontroluju krvacanie...

ejasmeja
22. dec 2009

a je mozne, ze ti ho nechaju cele 2 hodiny na brusku, alebo prilozia k prsiam na prisatie?
Olienka, opytala by si sa ich na to, prosim ta.

ejasmeja
22. dec 2009

Oli, ty si chces dietatko nechat cele 2 hodky na brusku?

olienka12
22. dec 2009

ejasmeja ja uz na pripravu nepojdem uz idem rodit a asi na sekciu,takze .... je dost mozne ze ti ho nechaju dlhsie,a dostanes ho na prilozenie ale budes unavena,tak pochybujem,ze ti ho nechaju cele 2 hodiny

katka22r
22. dec 2009

noo eji na priprave nam vraveli ze ho dieta nechcu nechavat pri matke az ked uz si po porode a lezis este na osetrovni a babo je oki vtedy ti ho tam donesu...ale tiez nie na dlho az ked budes na izbe a poziadas o to...oli a ktovie mozno bude vsetko oki a porodis nakoniec normalne a este ja sviatkovat budes s bruskom 🙂

ejasmeja
22. dec 2009

cize nemal by byt problem, ak ich poziadam o prilozenie a ponechanie na cele 2 hodiny? ja by som dietatko chcela mat cely cas pri sebe, tak dufam, ze aspon to mi splnia 🙂
Oli, mohla by si sa opytat teda priamo v porodnici?
a potom som velmi zvedava na tvoje skusenosti a dojmy z porodnice. mas zazmluvneneho lekara? a budes v novej ci v starej?
ozaj, je to tvoje prve babo?
drzim vam obol palce, aby si sa rychlo dala doporiadku po porode a aby ste obaja boli zdravi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre