Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

ejasmeja
22. dec 2009

Kati, ja budem trvat na tom, aby bolo babo pri mne, ked bude vsetko vporiadku. mam na to predsa pravo a oni mi to nemozu odopriet.

lu1912
22. dec 2009

Ďakujem krásne za povzbudivé slová ... istotne sa podelím so svojou skúsenosťou, síce mám dnes termín, ale vyzerá to tak, že si ešte počkám, ... to čakanie nie je nič moc ...a pokiaľ sa nič neudeje, tak na 2.sviatok vianočný mám už prísť do pôrodnice, aj s vecami, absolútne netuším do čoho pôjdem, čo ma tam čaká vyvolávačka? sekcia? ... jedno viem istotne, už to chcem mať za sebou a byť doma ešte tento rok 😕
Katka,
pozdravujem ťa a sa teším, že som to dobre odhadla, veru ža aj tú 38 sme mali spoločnú 🙂

ejasmeja
22. dec 2009

Lu! drzim ti palceky, aby si nemusela na vyvolavacku ani na sekciu a aby si mala rychly a lahky porod!
ak bude dietatko spravne otocene, budu ti davat najprv vyvolavacku, ak budes dlhsie prenasat. ale su aj prirodzene metody, ako "privolat" porod. poznas ich? alebo ti napisem do IP?

katka22r
22. dec 2009

eji no nic zistis ak budes po porode lebo ty chces aj tak po svojom 😀 lu nebojaj mozno do vecera to na teba pride a ak nie tak ak sa opapkas rybky,salatiku tak mozno sa male rozhodne ze je najedene a chce ist vonku...🙂)tak oni asi podla toho ako na tom bude male mozno najprv vyvolavacka a az tak sekcia ak sa nepodari,moja znama mala aj vyvolavacku aj sa mala prechadzat po schodoch do vecera nic a tak ju dali na sekciu...a si bola dnes v porodnici hej?a ta poslali domou co?tak uz len to cakanie je najhorsie mna to uz tiez nebavi a to este necele 3 tyzdne aj ked si myslim ze pride skor 🙂

ejasmeja
22. dec 2009

Kati, ja mam svoje predstavy a ak nebudu ochotni podobrom, tak sa budem byt za ne a za babo ako levica! 😀 aj ked som velmi mierumilovny clovek, ktory nema rad konflikty, ale pre svoje dietatko urobim to nejlepsie, co mozem... 😉

olienka12
22. dec 2009

ejasmeja ja idem zajtra na kontrolu mam coraz viac problemov tak uz pomaly prestavam dufat,ze ma pustia zajtra este domov.. lekara nemam zazmluvneneho ale dohodnuteho chodim k jednemu je fakt fajn a budem rodit v monobloku svoje prve dietatko. Tiez som cele tehotenstvo isla na istotu,ze budem rodit prirodzene a vsetko bude ok,teraz nakoniec sa to pos... aj ked uz je maly otoceny... no nic prezijeme

ejasmeja
22. dec 2009

Oli a co sa vlastne deje, ze nemozes rodit prirodzene? myslis, ze sa to uz neda doporiadku a bude musiet byt ta sekcia?
budem na teba mysliet a drzat palceky! ved uz akokolvek, len nech si zdrava ty aj babatko!

olienka12
22. dec 2009

zle prietoky,zle ozvy a vysoky tlak, mohlo by to malemu uskodit pri normalnom porode lekar sa vyjadril,ze lepsie je sekcia ...

ejasmeja
22. dec 2009

no tak pri vysokom tlaku by to mohlo uskodit aj tebe zrejme. sesterka tiez musela rodit sekciou presne koli tomu, ale ona cakala dvojicky. drzim palceky! 🙂

petra1985
22. dec 2009

co sa tyka babatka na brusku mne ho nechali hned ako som porodila asi takych 5 sekund na brusku a brali ho hned na vysetrenie.. urcite by som nebojovala za to aby mi ho nechali takto cele dve hodky je to nebezpecne a vysetrit ho treba.. po vysetreni mi ho doniesli a pytali sa ma ci si ju chcem este ponechat ale len trosku.. a to lezanie na sale bolo nekonecne ah jaj 😒

oli drzim palce aby to dobre dopadlo.. v kazdom pripade nejako babo na svet prist musi hlavne nech vam vsetko dobre dopadne..

katka22r
22. dec 2009

oli aj aj drzim palce...snad to dopadne super budes mat nadherny vianocny darcek potom daj isto vediet ako si dopadla a o jakej mas byt na prijme?

ejasmeja
22. dec 2009

Pati, ja samozrejem nechcem, aby babo nevysetrili, ale ked ho uz vysetria, tak si ho chcem nechat na brusku cele dve hodky, ak bude vporiadku. okrem ineho aj preto, aby to cakanie nebolo nekonecne, aby sme nemuseli byt od seba, ked sme boli celych 9 mesiacov spojeni a je to lepsie pre babo, dokaze sa rychlejsie prisat, je kludnejsie, citi sa v bezpeci, ked stale pocuje mamkine srdiecko a je to dobre pre celkovy dalsi vyvoj babatka, ked je hned na mamkinom brusku.

ejasmeja
22. dec 2009

Petra, prepac ten preklep, malo tam byt Peti 🙂

katka22r
22. dec 2009

eji este ak mozem poradit nic si neplanuj lebo to tak nikdy nevyjde este nevies co ta caka pri porode ci nedaj boze nebudes musiet ist sekciou,co ti urcite neprajem 😒 ale to planovanie je ozaj o nicom je dobre mat aku taku predstavu...pozri ja mam o 3tyzdne termin a to nemame este ani kocik ani postielku a vobec sa akosi nezaoberam porodom co pride to bude,len ench bude primne 🙂 kocky pekny dnik idem sa najest,ozdobit stromcek a kusa pospinkat a pomeditovat... 🙂

ejasmeja
22. dec 2009

kati, ani ja nebudem kupovat veci dopredu, ale prodny plan si pripravim pre pripad, ze bude vsetko vporiadku. nechcem ist do porodnice neinformovana a nepripravena. ak bude musiet byt sekcia, tak bude sekcia, tomu sa asi nevyhnem, ale aj tam sa budem snazit o co najlepsie podmienky pre moje dietatko aj pre mna.
zelam ti krasny dnik a lahky porod! 😉

lu1912
22. dec 2009

Ejasmeja ďakujem, tie prirodzené metódy poznám, hlavne tu "najúčinnejšiu", no pán doktor včera zakázali ... aby sme nič neriskovali :(
Olienka, treba veriť, že napokon všetko bude tak, ako má byť 🙂
Hej Katka, boli sme v pôrodnici a kedže viem, akého lekára by som chcela mať pri pôrode (Dr. Olejár), tak sme sa dohodli, že najlepšie bude ak vydržím do soboty, pretože v ten deň má službu ... ono je to výhodnejšie aj pre mňa, pretože nebude potrebná zmluva...tak mi odporúčal sadnúť k telke, nič nerobiť, nič neskúšať a vyčkať do soboty ... ono sa to ľahko povie, ale ja sa už cítim ako riadny sloník, je mi ťažko ... ale veď to poznáš, tebe sa to takisto riadne kráti ... aj ja som posledné týždne mala pocit, že to bude skôr, aj som tomu verila, ale napokon 😲
Držte sa 🙂

katka22r
22. dec 2009

luu tak potom daj vediet ako si dopadla hej?a potom na jar mozeme ist spolu pokocikovat 😉

ejasmeja
23. dec 2009

Lu! tak teda na tu sobotu rano si mozete dat s partnerom rannu "urychlovacku", aby ti nakoniec nemuseli pichat oxytocin. drzm palceky a este raz zelam lahky a rychly porod bez komplikacii!
aky je Dr. Olejar? myslim, aky ma pristup a tak. povies nam o nom viac?

katka22r
23. dec 2009

dobre ranko kocky ako sa mate?lu este si doma?ja idem do novej a rada by som bola keby ma odrodil dr.Kudla alebo dr.Hladky aj Sima je fajn ten mi robil len zakrok ale bol velmi mily vsetko vysvetlil a tak....no uvidime na koho natrafim 🙂

olienka12
23. dec 2009

katka v novej az na stosekovu som sa stretla len s milymi lekarmi a lekarkami,takze nemaj boja natrafis urcite na dobreho 🙂

ejasmeja
23. dec 2009

dobre ranko dievcata!
tak to su dobre spravy! asi pojdem do novej! 🙂
ako sa mate?

katka22r
23. dec 2009

olienka ved to ze aj ja🙂ta ved stosekovu ked tak odmietnem,teraz maju riadne fofry v nemocke v pondelok lietala volosinova aj na poradni pri ctg,aj na rizikovke aj poobede na ultr.vravela ze ma toho vela lebo pobrali dovolenky...a moja o jakej ides na prijem?eji celkom fajn sa mam aj ked mala by sa uz mohla rozhodnut ist vonku,uz tazko tak dlho a to cakanie a ja som do novej bola rozhodnuta od zaciatku

ejasmeja
23. dec 2009

Kati, neboj, mala vie presne kedy prist, nechaj to pekne na nu a ty oddychuj a setri sa a vychutnavaj sviatky 😉

olienka12
23. dec 2009

Kati este kludne 5 tyzdnov moze byt v brusku 🙂
ja idem na kontrolu na 12,aj s taskou a podla vysledkov dr.usudi,ci rodime,alebo travime vianoce s kapustnicou a salatikom 😉

katka22r
23. dec 2009

noo sak moze byt este v brusku ale uz by sa mohla aj vypytat 😉 noo tak oli drzim prsteky a snad sa este opapkas tak aby sme boli naraz v porodnici hej?odkaz malemu aby cakal 😀

lu1912
23. dec 2009

Ahooojte dievčatá ... ja stále doma, guľám sa tu z jednej izby do druhej ... rada by som vedela, na základe čoho sa tí naši drobci rozhodujú, kedy je ten správny čas uzrieť svetlo sveta, ja mám pocit, že ten náš drobec sa tam už riadne tlačí, ale očividne mu to neprekáža 😖
Eja, tak teda ten Dr. Olejár je fajn, má toho veľa, ale napriek tomu je stále pokojný a trpezlivý, mne osobne to vyhovuje ... no ale predsa uvidíme, aký bude pri pôrode ... všetkým vám prajem pokojný už takmer vianočný deň 🙂

ejasmeja
23. dec 2009

Lu, dakujem za odpoved! som tiez zvedava, aky bude pocas porodu. potom nam sem napises tvoje skusenosti, dobre?
a drobci to jednoducho vedia, kedy su uz pripraveni narodit sa, kedy su dost zreli a kedy najlepsie pomozu mamke pri porode. lebo aj dietatko svojou rotaciou a pohybmi - takym akoby "plavanim" sa tlaci dolu, zostupuje a ulahcuje mamke porod. je lepsie porodit prirodzene a nechat to na babo, ako si nechat napichat oxytocin. aspon tolko skusenosti vsetkych mojich kamosiek a rodiny, ktore mali moznost to porovnavat... tak sa dievcata drzte, nikam sa neponahlajte a spoliehajte sa aj na drobcov! verim, ze sa uz nemozete dockat. ja som este len v polovici a uz sa velmi tesim, kedy si to svoje babo pritulim a pomojkam 🙂
krasne sviatky zelam!

petra1985
23. dec 2009

eji Dr. Olejara si mamicky velmi chvalia myslim, ze mozes byt pokojna 🙂

katka22r
23. dec 2009

UZ SA BLIZIA VIANOCE,TEN CAS RYCHLO LETI.NA STROMCEKU SVIECKY SVIETIA,STASTIM ZIARIA DOSPELI AJ DETI.STARY ROK UZ ODCHADZA A NOVY IDE ZA NIM,NECH VAM RADOST PRINASA-TO JE MOJIM PRIANIM...VESELE VIANOCE !!! 🙂

mamagaga
24. dec 2009

prajem krasne sviatky 🙂 na margo dietata po porode - monoblok - keby som nepoprosila porodnu asistentku, ze nech zabehne za sestrou z novorodeneckeho, tak by som dceru videla asi az na druhy den... hned po porode ju brali na odsatie a vsetky tie ukony, nastastie ma asistentka pocuvla a tak mi dceru doniesli na prilozenie... ale kedze ma akurat zasival dr, tak som is ju nechcela prilozit akurat vtefy a ta mlada z novorodeneckeho sa priam trhala, aby mi ju zobrala prec, ale ja som sketa 😀 nedala som si ju,az potom, co si pekne podudlala prsniky... o nejakych 2 hodinach som mohla len snivat... aj tak mi cely cas sestra hundrala pri uchu, ze potrebuju zahriat dieta... tak som vobec bola rada, ze som ju mala na prsniku, edukativne reci o tom, ze keby mi ju prilozili na hole telo nahu, tak by som ju zahriala vlastnym teplom, som si radsej nechala pre seba...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre