Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

katka22r
13. jan 2010

kocky ja chodim k pallovi a mne este nepsravil zly ultr...vzdy bol dobry a zhodoval sa s ultr.v nemocke kde som dost casto chodila na pohotovost hoci s kazdou blbostou ale lepsia istota ako strach......ja mam nanho svoj nazor aj ked mu vzali licenciu ale tu mu vzali spolu s ochtinskou

neviem kto sa pytal ale hej ochtincka a kosova su spolocnicky 😒 velmi dobre si rozumeju,aspon co som tam ja za rok chodila

a eji dakujem blizi jak blizi lebo ani naznak aby sa jej chcelo

cmuky82
13. jan 2010

katuska aj ja ti drzim na zajtra prsteky veeeelmi 😉 , ale nezabudni dat o sebe vediet

katka22r
13. jan 2010

jasne dam...ale podla mna nas poslu este domou ...dnes mam otras naladu chce sa mi plakat

juliakocka
13. jan 2010

ahojte babenky 🙂 tak je super čítať čo tu kto píše a podeliť sa o rady či klebety 😉
Ja som tiež nechcela rodiť v prešove kvôli tým cigánkam a tak celkovo, čo človek počul že aký majú kde prístup a tak... Ale nakoniec nebudem predsa len vymýšľať, je to úplne jedno....chystám sa ale do monobloku, lebo tam sú aspon WC na izbe a so sprchami to snád prežijem...ale ja taká rasistka ked zbadám cigánku, tak asi hned budem chciet ist domov 😠 Ale vraj sú cigánky oddelené aspon na iných izbách 😉 Ja napríklad ani nikoho známeho nemám doktora ale je to hovadina niekoho si vybavovať, lebo napríklad kamoška rodila pri Šimovi a on bol hnusný, hral si tam solitaire občas zakukol a povedal, že má čas....potom ked porodila dieta 2700 g a bola roztrahaná až do krčka maternice, tak si pekne zanadával, že do pi.. decko také malé a pizda cela roztrahaná a išiel si zakurit vonku cigaretu...takže povedzte čo je to za profesionalny pristup.... Pri Kyselemu rodila moja švagrina, cisársky...vraj rád ženy reže a okrem toho vraj ho vyhodili z monobloku, lebo pije a prichitalo ho ta inšpekcia či čo to tam chodi.... Čo sa týka ochtinskej, ja som pri nej mala kartu, ale dokopy som nemala problemy takze okrem toho že som musela platiť za všetko, tak mi bola ukradnuta ale moja spolužiačka zo strednej pri nej čakala babo a ta pizda Ochtinska jej neprišla na to že čaká mimomaternicové bábo a kamoška k nej chodila, že má bolesti asi 3 týždne v piatom mesiaci a ona ju len vykričala, že čo si myslí, že v tehotenstve je to normálne že ťa bolí brucho a tak ked bolesti boli velke isla do nemocnice a tam jej povedali, že prišla za päť minúť dvanásť, že má otravu krvi a nosí v sebe 3 týždne mrtve dieta....tak viete že po tejto skúsenosti, čo som mala z prvej ruky som si hned zobrala kartu a utekala k inému....vraj žiadna žena v prešove nie je dobrá...lebo majú svoje nálady a nie sú také citlivé ako muži...a tak kedze som bola vysokoskoláčka som isla ku Činčárovi na stanicu....a od vtedy som šťastná a spokojná a neviem si ho vynachváliť 🙂 sestričku tam robí jeho žena vraj...no ja neviem, ale je to profesionál, nemá žiadne dvojzmyselné narážky, robí mi všetky vyšetrenia ako treba, kontroluje ma stale aj zo spodku či sa neotvaram a tak viem, že bábo je v poriadku a že mu srdiečko bije o sto šesť 🙂.........Takže si myslím, že každá si z nás musí byť hlavne istá svojím gynekologom a potom môžme ist šťastne porodiť ... ale neplatte si zbytočne lekárov, lebo dolezitejsie sú sestricky, tie vám donesú deku, ked je vám zima, dajú utisujuce lieky, prezivaju s vami vsetky fazy...doktor príde na koniec, ako sa povie zlýznuť smotanu...a vaša rodinka uteká s darčekovým balíčkom za ním, pri čom ani nevedia, či bol k vám dobrý alebo nie...dopredu by som nikomu nedala ani ziadny úplatok, lebo nie je to ziadna istota, ze vam to pomoze,....tak ci tak si svoje babatka musime porodit same, vytrpiet si to tiez len my musíme a nikto to za nás nezrobí, ani keby sme boli celebrity, .....PS: môj názor 🙂
a viete že ja som bez známostí a bez stresu, a už sa neviem dočkať, kedy to budem mať za sebou 🙂 a budem naše malé bábo držať v náručí 🙂
...inak neviete, chcela by som manžela pri pôrode, či sa platí alebo nie?.....diky

cmuky82
13. jan 2010

katuska nebud smutna ☹ ja si myslim, ze by ta uz zajtra domov poslat nemali. Brala by si aj vyvolavacku keby ti ponukli?

cmuky82
13. jan 2010

juliakocka- za manzela pri porode sa urcite plati ale neviem presne kolko ale nie vela

juliakocka
13. jan 2010

cmuky82-dakujem 🙂 dufam, že mangel z porodu nebude mať traumu a že snad mi potom nebude odmietat mojkanie, ked ma uvidi v takej nedostojnej chvili :( ale chcem ho tam, lebo k rodičke inak pristupuju a nedovolia si na nu ziapat a v pripade, ze by sa daco pocas pôrodu prihodilo, tak aspon mas svedka, lebo kto bude verit hysterickej prvorodicke, proti slovu lekára

petra1985
13. jan 2010

juliakocka len nech pekne vidi co zazivame.. a prezivame🙂 hehe ze nedostojna chvila ved to je nakrajsia chvila v zivote zeny🙂 neboj sa urcite bude na to pekne spominat.. co vies ako to bude prebiehat 😉

juliakocka
13. jan 2010

petra...tak tak súhlasím s tebou 🙂

juliakocka
13. jan 2010

...inak milé babenky....založila som novú temu v babetkach, že BEZPLIENKOVA METODA, ktora mate skusenosti, alebo nejake info budem rada ak sa o ne podelíte...dkujem

anavila
13. jan 2010

ahojte...ja som tiez stale doma. v pondelok som bola na CTG kontrolne a je vsetko ok. Vysetroval ma Olejar.
Stale na 2 prsty.
Tak som doma, upratujem, varim, chodim do obchodu.tak uvidime.
Ked som chodila do Krompach do poradne, ked som cakala svoje prve dieta, zdalo sa mi to tam take usporiadane, doktorka stale ta ista. mala aj ultrazvuk, pozrela ma, spravila CTG a isla som spokojne domov. A teraz ked chodim do PO tak sa mi to tam zda strasne chaoticke, zakazdym druhy doktor, ziadny ultrazvuk mi nikto nerobi, este mam stale chodit aj k svojej doktorke, neviem aky to ma vyznam. A co som tam bola 4krat na CTG ani raz som tam nestretla tych istych ludi, stale niekto iny. Mam tehotensku knizku plnu roznych sprav od roznych lekarov. No ale som rozhodnuta. Idem do starej, snad to nejak prezijem, tiez uz by som bola najradsej doma aj s drobcom. A tie ciganky- su vsade, jak pliev. Rodia jak na zakazku.Ale to si nemozete vsimat,lebo vam prepne z toho.
Uvidime ako to dopadne, kazdopadne sa budem modlit aby bolo male zdrave, a aby sme sa stastne odtial vytratili a zili spokojne. uvidite, bude vsetko ok, prajem Vam vsetkym vsetko dobre a len pozitivne skusenosti.

juliakocka
13. jan 2010

anavila- tak to s tým chaosom máš úplnú pravdu....dokopy si musíš sama sledovať svoj stav a aj ked je to blbé treba oznamiť všetko doktorovi ked ides...napriklad mne zistili streptokoka a určite sa nebudem spoliehať, že pri pôrode niekto bude kukať do mojej tehotenskej knižky a že si všimne malým napísané streptokok.........takže otvorím usta a musím na to upozorniť, aby ma nadopovali antibiotikami, lebo by sa mi nepáčilo, keby bábo pri pôrode sa odo mna nakazilo....takže to je tak v tom prešove
a ja ked bola na ultrazvuku tak sa doktor Biľ, ani na mna nekukol, ani mi nepovedal čo ako, či je všetko ok alebo ne, až môj gynekolog ma informoval.....jednoducho neznášam, tú náladovosť doktorov a sestričiek...niekedy sú milí, niekedy ako psy...

katka22r
13. jan 2010

juli konecne napisane nieco od srdca a pravdivo ohladom lekarov

za partnera pri porode sa plati okolo 16 eur...

a cmuky keby mi dali vyvolavacku brala by som to ale u mna ide o to ze som nemala pravidelne kramy a tak podla ultr.v 12tt mi vychadza 2 termin na nedelu tak podla mna ak bude vsetko oki ma poslu este domou

a anavila este mas troska casu je lepsie lezat doma ako v nemocke a pokial o ultr.neziadas tak ti ho neurobia az tesne pred porodom ja som o ultr.pytala v 37tt a zajtra mi maju robit aby vedel dr.co a ako

juliakocka
13. jan 2010

...joj katka22 držím palce, nech je malé v poriadku a nech už ho čoskoro držíš v náručí....

katka22r
13. jan 2010

moja dakujem pekne

anavila
13. jan 2010

no dobre a to mam komu povedat, ze chcem ultrazvuk?
ked stale ma ma niekto iny, nejaky iny doktor.
Ja som test na streptokoka mala negativny v 36tt ale furt rozmyslam, ze ci nemoze sa objavit napr. teraz.
Je to banalita, a trocha hlupe ja viem, ale ja mam strasny strach aj z toho, ze ked tam maju bordel, co ak sa stane nieco ako vymena babetiek? mne uz zacina sibat, nevsimajte si ma, ale tak ma to napadlo. Sak ked si tak vezmes, kolko tam porodov je naraz, ked som bola na CTG tak tam hned tri naraz rodili.Jedna bola na 5prstov, jedna na 4, jedna uz na rozsypanie.
Ja viem, ze to musia za tolke roky uz mat vymyslene co a ako, ale aj tak sa bojim.

Fakt nikto nekuka do knizky ked rodis, ani mne nekukli ked som rodila v Krompachoch, a dokonca som tyzden predtym mala streptokoka a brala som lieky ale nekontrolovali ma ci je to uz ok. A kludne sa mohlo nieco stat. Taktiez mam v knizke zalozenu spravu od alergologičky ze mam astmu a ze mi maju nieco pichnut pred porodom a na to ich tiez upozornim, lebo neverim, ze ich napadne pozriet sa mi do papierov. Ach, jaj, slovenske zdravotnictvo!!!!!!!

petra1985
13. jan 2010

fuuh anavila bordel tam mat nemozu teraz vraj tam maju to riadne napate a kazdy dava riadne bacha neboj sa a hlavne nemysli na take veci

anavila
13. jan 2010

hej hej, mas pravdu... vies ako to je - hormony...uz sa neviem dockat.
Ozaj Kati, a sexovat ste neskusali aby sa to urychlilo???moj velmi nechce, nema na to zaludok, ked male je tam hlavickou dole. ☹

katka22r
13. jan 2010

anavila normalne to povedz dokt,ktory bude mat sluzbu a ktory ma v ten den aj poradnu...mne ked kontroluju ctg pytaju sa ma co a ako zajtra mi bude robit vaginalne vysetrenie a taktiez keby sa zabudol ze mi ma urobit ultr pripomeniem mu...a my nesexujeme od 5 mesiaca a aj ja som teraz chcela ale mm mi povedal ze nie lebo sa boji ze sa nieco moze stat takze post

katka22r
14. jan 2010

dobre ranko hlasim sa z domu,o dva dni dalsie ctg ak aj to bude dobre v pondelok rano prijem-vyvolavacka takze uz sa to blizi...potom vas docitam a popisem 😉

cmuky82
14. jan 2010

ahoj kati tak vitaj naspat 🙂 Hlavne ze uz vies ze v pondelok to bude istota, teraz to uz zbehne rychlo uvidis 😉

katka22r
14. jan 2010

noo snad ano a ktovie mozno uz aj v sobotu si nas nechaju

cmuky82
14. jan 2010

daj potom cez niekoho vediet keby si ostala uz v sobotu kazdopadne na teba myslim 😉

juliakocka
14. jan 2010

...ahoj kočky....tak inak s tým sexom, tí muži to je strašné...veď ak máš bezproblémové tehotenstvo, tak sa nič nemôže stať....u nás je to tak, že manžel nejak je krotký ako baránok, lebo sa tiež bojí, či bábatku neublížime, ale som mu jasne ukazala članky v knihe, na nete, že nič, tak sa mi ho podarí prehovoriť, a chudáčik ani sa nebráni 😀 ...to ja taká nenásytná 🙂 my sa milujeme v priemere 2 krat do mesiaca, a nič, ani predčasný pôrod ani nič....len teraz ten streptokok....takže pôst ☹ ...
katka....držím palce, nech už to na teba príde, lebo ti verím, že už chceš mať malé bábo pri sebe, nie v sebe 🙂 tak veľa šťastia

katka22r
14. jan 2010

dakujem vam a jasne dam vediet juli a do akej porodnice ides ty?

juliakocka
14. jan 2010

katka ja sa chystam do monobloku

katka22r
14. jan 2010

aj ja tam budem co vies mozno sa aj stretneme 😉

juliakocka
14. jan 2010

...no tak to len kukam...že podľa modreho konika som v 38 tyzdni, ale podla gynekologa este len v 36 tyzdni....este len buduci tyzden vo stvrtok idem prvykrat na CTG .....tak dúfam, že neporodím dovtedy 🙂

katka22r
14. jan 2010

aha tak ja budem uz v nemocke a zrejme uz aj s malou a na jaku si objednana?

juliakocka
14. jan 2010

...7:30 rano

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre