Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

anicka20
29. jan 2010

Ahojte dievcata chcem sa vas spytat c neviete kolko sa plati za nadstandardnu izbu v Presove na den a kolko dopredu si ju treba objednat alebo aky je to vlastne postup prosim odpovedzte dakujem 😉

anavila
29. jan 2010

ahotje...
na margo tej pupocinikovej krvi...
chcela som aj ja darovat ale nejak som to nestihla co ma velmi velmi mrzi. Volala som na infolinku ohladom toho a tam mi povedali ze to musim nejaky formular vyplnit a ze oni to budu nejkak skumat a po mesiaci mi daju vediet ci moja krv sa vobec da pouzit...
Lenze zomlelo sa to dost rychlo a ani sa ma nijaky doktor nepytal na taku moznost a ked som uz bola na sale tak ma to napadlo, ale som nic nehovorila, lebo mi na tej infolinke povedali ze treba ten forlmular. tak som to nehcala uz tak... a teraz ma to velmi mrzi.....
preco neberu krv automaticky tym, ktori ju nechcu pre seba? ved kolko zivotov by sa zachranilo, no nie? a tak konci ta krv v kosi.smutna vec to je

petra1985
29. jan 2010

hm neberu asi preto lebo uskladnenie je financne narocne .. a kto by to platil.. a tak si platis ty.. ale suhlasim s tebou anavila.. je to smutne, ked to raz moze zachranit zivot cloveka a oni to len tak vyhodia.. smutne..na vsetko mozne peniaze su ale na nejaku dobrocinnu vec....

slovakia80
30. jan 2010

Ahojte,

anicka20 v starej porodnici sa nadstandard objednat dopredu neda,na prijme sa treba opytat,ci nieje nahodou volna.na den sa za nu plati 17 eur,je na nej sprcha
su tam este dve dvojky,plati sa 15 eur na den a su bez sprch

andrejkam
30. jan 2010

Ahojte,ja som rodila dva krát.....prvý krát som mala plánovanú sekciu zo zdravotných dôvodov s Adamkom pri Dr. Pitoňákovi ale nám to nevyšlo,lebo Adamko už nemohol vydržať a narodil sa mimo jeho služby dva dni pred dohodnutým termínom v monobloku....a v roku 2008 sa tiež dva dni pred dohodnutým termínom s Dr.Pitoňákom narodil Jakubko... a to všetko v monobloku za asistencie veľmi príjemných sestričiek.Akurát mi tam vadili spoločné sprchy v ktorých bol stále neskutočný zápach a upchané odtoky...a ak by som sa mala rozhodnúť ešte raz tak som určite pre monoblok....

ejasmeja
31. jan 2010

peti, ak darujes, tak uskladnenie neplatis ty a aj podla mna by to malo byt automaticke. skoda tej krvi, aby skoncila len tak v spalovni, ked moze zachranit ludsky zivot. zial, aj toto je o tvrdom biznise... aj preto som sa rozhodla darovat pupocnikovu krv mojho dietatka. ked sa tak rozhodne kazdy, nebude problem najst vhodneho darcu pre kazdeho cloveka, ktory to v buducnosti bude potrebovat.

zdenka821
31. jan 2010

ahojte, som v 30.tyzdni tehotenstva, mam sa zajtra objednat na ultrazvuk v starej nemocnici. Maminky co je to za vysetrenie, ako prebieha, atd...neviete mi povedat?

olienka12
31. jan 2010

zdenka v 30tt sa robi utz na zistenie stavu prietokov z placenty cez pupocnik k babatku,ci je dostatocne vyzivovane. Je to klasicky ultrazvuk kde ti lekar najde pupocnik a meria prietok krvy.

zdenka821
1. feb 2010

olienka dakujem 🙂

sysa282
1. feb 2010

ahojte nevie mi niektora z vas napisat co je potrebne si vziat do nemocnice pre seba aj babo

bmmz
1. feb 2010

oj baby aj my sme chceli darovat .. povedali sme bolo jej malo a to jej bolo 145ml ... nechcelo sa mi s tym bavit...nova nemocnica presov

slovakia80
1. feb 2010

bmmz zaujimave,ze vam na 145ml povedali,ze je to malo.my sme davali pre vlastnu potrebu a mali sme odobratu 127ml a je jej dost tak neviem co sa stalo vo vasom pripade,divne 😕

petra1985
1. feb 2010

slovakia inak blahozelam ku Kristinke je nadherna 😉

zuzkaku
2. feb 2010

ahojte baby, aj vás chcem poprosiť o radu...(tak trochu mimo vašu tému)...potrebujem ísť so synom na kožné, na vyšetrenie materinských zanienok, neviete mi poradiť, ktorá dr. v PO je na takéto veci odborník?? Ďakujem vám.... 🙂

cmuky82
2. feb 2010

ejasmeja este nevies pohlavie? my uz vieme , ze budeme mat chlapceka 🙂 . Vcera som bola na 4D a bol to riadny boj hodinku sa nam stale otacal chrbatikom a s lekarom sme sa smiali, ze aspon vieme ze ma zdravu chrbticu 😀 no nakoniec sa natocil a ukazal nam... 😎
pupocnikovu krv by som najradsej nechala uschovat pre svoje babo, ale uvidime ako na tom budeme financne.

sanik
2. feb 2010

zuzkaku
teraz ti neviem povedat presne meno koznej, ale sa mi zda ze Machacova alebo tak nejako a robi na sabinovskej v takom rodinnom domceku, hned ako je gynstar. Ona je dost odbornicka a vobec u nej necakas. Ma sukromnu ambulanciu, za niektore veci sa plati ale take vysetrenie znamienok urcite nebude draha zalezitost

tak hadam som ti pomohla

petra1985
2. feb 2010

hm sak gynstar je niekde uplne inde ako sabinovska nie?

zuzkaku
2. feb 2010

sanik...ďakujem... 😉

tinika
2. feb 2010

ahojte, hej gynstar je na poziarnickej
ejasmeja ako pises, ja som tiez povedala ze chcem darovat, ale sa mi skomplikoval porod, sla som na sekciu a teraz neviem či mi ju odobrali, znama mi ma zistit pre pokoj mojej duse.

katka22r
2. feb 2010

ahoj kocky a sme doma...pustili nas vcera...neviem kedy sa vam najblizsie ozvem ale dnes uz urcite nie....foto pridam neskor..Laura je krasna...teraz spinka..musim troska prikrmovat pretoze mam malo mliecka...inak sme ok 🙂

sysa282
2. feb 2010

ahoj katka tak ti gratulujem a nech ste obe zdrave

cmuky82
2. feb 2010

katka aj ja gratulujem 🙂 a vela zdravicka prajem

cmuky82
2. feb 2010

katka a na akeho lekara si natrafila? viem, ze teraz nemas cas, ale neskor napis podrobnosti 😉

ejasmeja
2. feb 2010

Cmuky, ja este neviem, ci je dievcatko, alebo chlapcek, asi nam chce nachystat prekvapenie 🙂 ale kazdy mi predpoveda chlapceka, tak uvidime... len je sranda, ze meno mame zatial len dievcenske... 🙂
no ved my este cosi aj chalanske vymyslime, pre istotu... 😀
ale je mi celkom jedno, ci je dievca, alebo chalan, len nech je zdrave babo. uz sa nan velmi tesime! 🙂
a my dve sa mozno aj stretneme v porodnici, ako tak pozeram na nase terminy.

Tinka, ked mas moznost, tak zisti, clovek ma aspon dobry pocit, ze niekomu mohol pomoct. a ak nahodou neodobrali, tak sa netrap, mozno nabuduce 😉

Katka, srdecne blahozelam! nech ste obe zdrave a stastne! 😉

cmuky82
2. feb 2010

ejasmeja tak si sa rozhodla pre Presov? tusim si rozmyslala aj nad Bardejovom
Ja pojdem urcite do PO a do monobloku a inac by to bolo super keby sme sa stretli 😉

ejasmeja
2. feb 2010

ja som sa este nerozhodla, nad BJ este stale uvazujem, ale aj nad PO. asi pojdem pozriet do vsetkych troch porodnic a potom sa rozhodnem. a uz si aj rozmyslala, ci ches obycajnu izbu, ci nadstandard? a babo chces mat stale pri sebe? ja by som chela, tak uvidime, ci sa bude dat... snad ano! 🙂

cmuky82
2. feb 2010

ked bude volna tak by som chcela ten nadstandard. aj ja by som chceka mat maleho stale pri sebe, ale to hovorim teraz kto vie ako sa budem citit 😒
a kedy sa chystas pozriet tie nemocnice? daj potom info 🙂

ejasmeja
2. feb 2010

asi az ked budem na materskej, teraz, ked este pracujem je to uplne nerealne. urcite ti dam vediet, k ktorej som mala najlepsi pocit. alebo ak budes chciet, mozeme to ist omrknut aj spolu

zanna28
2. feb 2010

ahojte dievčatá,už dosť dlho sledujem vaše príspevky tak som sa rozhodla zaregistrovať aj ja 🙂. čakáme druhé bábo a tiež každý deň riešime otázku ktorú pôrodnicu si zvoliť. prvý krát som bola v monobloku no nemám práve tie najlepšie spomienky.

cmuky82
2. feb 2010

zanna vitaj 😎
ejasmeja celkom dobry napad 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre