Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

sysa282
8. feb 2010

no dr. pytonak je zlaty aj posranduje

petra1985
8. feb 2010

zanna28 no to ti verim... asi si uz chcela cim skor spat co? Ja obdivujem mamicky, ktore idu na spinal.. extrem

ja by som isla aj druhe dieta cisarskym.. by som sa strasne bala, ze sa nieco stane..

tinika
8. feb 2010

sysa sak si zvladla dva tak aj tretie 🙂
petra, no ja som na spynal chcela ale uz sa nedalo a pokial viem tak na cisarsky sa to vie pokazit viac ako normalne, je to vačsi zasah do organizmu, ja som chcela normalne ale po troch dnoch čo mi voda oditekal a otvorila som sa len na 4 prsty tak ma brali na cisarsky 😔

tinika
8. feb 2010

olienka takze si aj mala inj. na spinal? si mi neprezradila 😀
eja nie nedali mi nič a nechystam sa nie je to take hrozne a myslim ze normalne ako lenka pise asi tie stehy alebo este niečo a zmena pocasia vraj na to rana reaguje bezne (uz sa tesim na cely zivot s takou bolestou 😀 )

pred par dnami som na yotobe kukala na cisarak a som fakt rada ze som nakoniec sla na celk. anestezu ja som spinal chcela len kvoli tomu ze si hned maleho na ruky vezmem to ze budem vnimat rezanie to mi nechybalo, ale ja som chcela rodit spontane tak som ani cisarak neriesila ale clovek mieni Pan Boh meni 🙂

olienka12
8. feb 2010

no baby ale na druhej strane po spinale sa ovela skor baby zotavili na druhy den mohli normalne jest a behali jak srnky,kdezto po celkovej som bola ubolena a jest som mohla az o 2 dni...
Na vyber nedali,povedali rovno,ze spinal mne viac netrebalo roztriasla som sa ako pri minus 30stupnov az ked sa im nepodarilo pichnut a povedali celkova opadli zo mna nervy a uvolnila som sa... Spinal mi chceli pichnut skusali to,ale nepodarilo sa im dostat medzi stavce, dr.povedala,ze mam vazivo ako vrcholovy sportovec trapili ma asi 5 min. kym to vzdali,takze som si uzila kontrakcie z oxitocinu,napich spinalu - neuspesny a nakoniec narkozu 🙂) ale stalo to za to a ani mi to tak neprislo najhosie bol asi ten pocit,ze mi pichaju do chrbata toho som sa hrozne bala.

katka22r
9. feb 2010

olienka juuj ja som bola vzdy rozhodnuta pre spinal este do poslednej chvile az ked som prisla na salu a anest.sa ma pytala vyletelo zomna ako zo strely ze celkova 😀 a nelutujem a tie 2 dni sa bez jedla dali zvladnut ale ja som na druhy den uz jedla potajomky piskoty a tu som 😀

cmuky82
9. feb 2010

ja som tiez mala celkovu, ale nie pri porode ale ked mi operoveli nohu no a tiez som mala potom zakazane jest a ja som asi pol hodinu po prebudeni potajomky zjedla spoluleziacej obed lebo ona nemala chut a nic mi nebolo dokonca som sa citila ovela lepsie 😀 ale to je asi u kazdeho individualne 😎

ejasmeja
9. feb 2010

ahojte dievcata!
bola som vcera tancovat v Kosiciach orientalne tance pre tehulky a bolo to velmi fajn! takze som sa rozhodla, ze to zorganizujem s touto lektorkou aj tu v Presove a co najskor. srdecne vas pozyvam! uz mam par zian, ktore chcu ist tancovat. ked nas bude dost, tak Vam hned oznamim presny termin, kedy zaciname. ak by ste mali zaujem o blizsie info alebo o prihlasenie sa, tak mi napiste IP.
tesim sa, ze mozeme urobit zas nieco dobre pre nase babatka, pre seba aj pre lahsi porod 🙂

katka22r
9. feb 2010

eji drzim palce skoda ze to nebolo ked som ja bola tehulka 🙂

ejasmeja
9. feb 2010

Kati, dakujem! 🙂
ono sa to tak strasne pomaly dostava sem k nam na vychod. aj take uzasne veci ako je orientalny tanec a jeho obrovsky prinos pre tehulky a ich babatka v brusku su tu dost malo zname. ale chyba je tak trosku aj v nas zenach, ze sa malo zaujimame.
sice v KE je to uz dlhsie, ale komu by sa tam chcelo trepat kazdy tyzden, vsak? hlavne ked este trebars nemas k dispozicii auto.
ale keby si chcela, tak planujeme zorganizovat casom aj tenec s babatkom v satke, tak ti dam isto vediet. tiez je to velmi dobra aktivita pre babatka a male deticky, pre rozvoj ich telesnech aj dusevnych schopnosti. len musim zohnat aj dobru lektorku.

juliakocka
9. feb 2010

ejasmeja : aj ja chcem info 😉 a obdivujem, že si do toho všetkeho taka zažratá, ja mám tak energiu na spánok 😀

ejasmeja
10. feb 2010

Juliakocka, poslala som ti IP, myslela som, ze uz mas babo na svete! no pozeram status nezmeneny. este je v brusku? to by som ti vedela poradit aj prvky na urychlenie porodu, len tie by som ti mohla iba ak ukazat. ak by si chcela, tak zajtra tancujeme bezne orientalne tance. napisem ti info do IP kde a kedy. mozes prist a dievcata ti ukazu, co by sa dalo robit. len davaj na seba pozor, pocuvaj intuiciu a vlastne telo 😉

katka22r
10. feb 2010

juli a ty este nic?

cmuky82
10. feb 2010

juli a mas uz nejake priznaky?

susanita555
10. feb 2010

Caute kocky mozem sa pridat? Sice rodit by sme mali v Levoci, ale ak to nestihneme bude to v presove.

ejasmeja
10. feb 2010

ahoj Susanita, kludne sa pridaj, aj ja planujem rodit mimo Presov, asi v Bardejove. ty preco v Levoci?

susanita555
10. feb 2010

No hlavne preto,ze mamka tam pracuje ako vrchna sestra na gynekologii 😉 tak protekcia ista,ale 20 rokov robila v presove v starej nemocnici ,cize mam to jedno.A moj gynekolog je v Levoci primar gyn. oddelenia.

ejasmeja
10. feb 2010

susi! tak takato protekcia sa ti moze len zist! dobre robis, ze ides rodit tam 🙂

juliakocka
10. feb 2010

ahojte kočky, tak ja stale ešte nič :( a priznaky neviem či mam 🙂
žiadna hlienova zatka neodišla, ani plodova voda, brucho mi tvrdne furt, a bolesti v križoch mam stale aj v podbrušku pichanie ako pred menštruaciou, ale to už par dni a stale sa nič nedeje.... už aj kupel som skusala, aj horuce sprchy kazdy den, aj manzela som prinutila k milovaniu 😀 včera, či to dačo nerozbehne a furt nič 😢

anibas
10. feb 2010

juli: vyskúšaj schody a potom horúci kúpeľ

petra1985
10. feb 2010

suhlasim s anibas.. najprv nieco namahavejsie a hned po tom sprchu 🙂

katka22r
11. feb 2010

juli mne nepomohlo tiez nic ani babske rady ☹ tak mozno tebe pomozu 🙂

petra1985
11. feb 2010

kati inac malunka je zlatunka vyzera byt veliikaaa🙂 a ako uz mudro pozerka🙂) ake mala miery?

olienka12
11. feb 2010

Peti kolko ma Tanicka? pozeram,ze uz hopate na nocniku a ste v chodaku to uz je velka kocka 😉

petra1985
11. feb 2010

olienka bude mat 11 mesiacov 😉 hej cim je vacsia tym zivsia a menej spi.. 😠 ale zvladnut sa to da 🙂

katka22r
12. feb 2010

peti no ked sa narodila mala 3570g a vyska 52cm a teraz vazi 3850g za tyzden nam pribrala 350g a to som sa bala ze si sama tolko nevytaha kolko ma

zanna28
12. feb 2010

Ahojte,chcem vám napísať skúsenosť mojej mamky zo včera.Bola naplánovaná na operáciu "ženských vecí",jej gynekológ ju najprv poslal na zákrok do gynstaru za Mudr.Čopom, tam sa následne dohodli a naplánovali operáciu na včera na 8.00.Mamka prišla v tom čase do monobloku,no tam na chodbe akoby bomba vybuchla...upratovali príjmovú ambulanciu po maľovaní....mamka oslovila staršiu sestričku,že kvôli čomu tam prišla,tá ju vzápätí odbila,že nech si sadne a počká,po 30 minutách ju oslovila znova,tá sa dvihla a išla overiť mamkinu situáciu. Vrátila sa s tým,že doktor Čop tu nemá na ten deň žiadne objednávky,hneď za ňou doletela ďalšia sestra,že už to našla ale nech mamka ešte počká,po chvíli prišla doktorka Stošeková,že ide mamku prijať ale s tým,že operovať sa bude až na druhý deň,no mamka trvala na svojom,že bola dohodnutá inak......tá doktorka chytila taký amok,že skoro mamke vylepila (že ako si dovoľuje jej protirečiť).....mamka ostala ako obarená,už nepovedala viac ani slovo len prikyvovala na otázky ☹ .......potom jej prišla pomôcť s taškou mladá sestrička,ktorá ju po ceste na izbu upokojila a všetko jej vysvetlila,čo s ňou budú robiť.....v ten deň ju ešte na izbu prišiel pozrieť Mudr.Čop a povedať jej,že všetko je v poriadku no z tech.dôvodov bude operácia až na druhý deň.
......kladiem si otázku,prečo sú mladé sestričky a doktori takí zlatí 🙂 a naopak staré doktorky a sestričky také ježibaby ☹

ejasmeja
12. feb 2010

ahoj Zanna! o spominanej lekarke som ja osobne nepocula nic dobreho... ale chvalabohu som sa s nou v zivote nestretla a dufam, ze ani nestretnem!
na mieste tvojej mamky by som sa vsak ohradila rovno tam, ze ako si dovoli na mna zvysovat hlas... ale ja som uz v tychto veciach otrla a chapem, ze clovek taky pristup nechaka, je vystraseny z operacie a caka skor mile slovo a ukludnenie od lekara, tak ostane ako obareny...
a este jedna vec! nech tvoja mamka pekne krasne napise na danu lekarku staznost nemocnici, toto si ziaden lekar nesmie dovolit a dokonca to osetruje zakon!
ale ked budeme vsetky stale mlcat, nikdy sa nic nezmeni...
a ak sa nebudeme branit, tak si taketo spravanie aj zasluzime... moj nazor.

katka22r
12. feb 2010

zanna pozri zo stosekovou neni nik spokojny mne mala robit cisarsky no po porade mi chvalabohu prisiel sima povedat ze operovat ma bude on...mlady su fakt lepsi ako starsi...je to to nase slovenske zdravotnictvo..niektori dr.si myslia ze su nieco viac ako my...

zanna28
12. feb 2010

Eji, presne ako si napísal,mamka bola v takom strese pred operáciou,že vôbec nebola schopná sa brániť.....no ja som jej pravý opak hneď som vyrukovala stým,že keď ja pôjdem rodiť,nech sa mi tá doktorka zďaleka vyhýba 😀 a keď s ňou náhodou prídem do konfliktu (čo sa dúfam nestane),tak to len tak nenechám.......ale už sa mi veľa krát potvrdilo,že tie staré bosorky (nielen na gyn. a pôr.) majú aj starý ešte komunistický prístup k pacientom.
....ale hlavne nech to mamka v zdraví zvládne,každú chvíľu očakávam telefonát,že už má po tom..... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre