Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

janulqa07
2. mar 2010

podla mna to zalezi od nalady a pracovneho tlaku

zanna28
2. mar 2010

Och dievčatá,veru naše detičky sú pre nich len kusy ☹ ,keď si spomeniem ako ich nosia na kojenie...na jednu ruku schmatnú aj dve tri a poďme... ☹

janulqa07
2. mar 2010

ja som im verila ze vedia co robia, ale az problemy ma presvedcili o tom ze ked maju blby den alebo ja neviem co, tak to moze dopadnut zle 😒

katka22r
2. mar 2010

janulka v po v monobloku mozes mat babo pri sebe uz aj v noci zalezi od teba...ja som bola po sekcii a uz na 3 den sa ma pytali ci chcem malu na roaming...ja som ju davala k prsniku kazdu pol hodku ked som ju mala pri sebe aby sa mi spustilo mliecko a ak trebalo odvazila som ju pred aj po kojeni,ale kedze sa mu spustilo az doma tak mi ju museli prikrmovat..ja som bola so vsetkym spokojna akurat mi vadilo ze taky obed aj kojenie bolo naraz ale co uz 😉

janulqa07
2. mar 2010

to nosenie deti je pre mna najmenej, chapem ze sa snazia ich hned ucit rezimu, ale trochu zabudli ze jedno dieta sa musi prisposobit vlastne druhemu ☹
a ka bola starostlivost po cisarskom?

katka22r
2. mar 2010

noo ja nemozem nic zle povedat,ale vazne teraz pisem...chodili ma pozerat dr.ktory mi cisarsky robili...sestricky prisli stale ako sa citim a podobne,aj dievcata co tam maju prax sa pekne starali..ja som bola spokojna....tiez mi aj doniesli na 3 den jedlo az na izbu...

janulqa07
2. mar 2010

no tak ano to je dobra starostlivost, mna v noci po cisarskom dali na izbu a na druhy den som sa rano mala postavit a prestahovat na druhu izbu a poobede som uz mala na cely den maleho, bez toho aby sa ma niekto opytal ako sa citim

zanna28
2. mar 2010

Janulga, o mňa sa tiež po sekcii dobre starali,akurát jedna sestrička tam bola taká namyslená,že keď som sa jej opýtala kedy mi dajú jesť,tak ma sfúkla,že treba pochudnúť,nech sa len na seba pozriem 😠 ale okrem nej v pohode 😉

ejasmeja
2. mar 2010

Zanna, to nemyslis vazne! to je sila, ze si takto dovolila povedat mamke tesne po porode! 😠

cmuky82
2. mar 2010

zanna to bolo fakt vtipne co ti povedala tava jedna 😠 , ale to podla mna sa v kazdej nemocnici najde nejaky expert

ejasmeja
2. mar 2010

cmuky, zrejme mas pravdu, su osoby, ktore si potrebuju liecit svoje komplexy a neuspechy na tom, ze dodrbu druhych. z takych si asi netreba nic robit, takych treba skor lutovat... 😉

janulqa07
2. mar 2010

niektore setricky sa spravaju ako nadriadeny, ich za nieco zdrbu tak si to potom na pacientoch vybijaju 😒

zanna28
2. mar 2010

Veď mala pravdu,po pôrode som vyzerala ako v piatom mesiaci 😀 😀 ,ne,ne ja som jej hneď odvrkla, že doma budem mať dosť príležitostí ako pochudnúť a napokon,že je to moja vec ako vyzerám 😉
Ale našťastie už viac nemala službu kým som tam bola 😀

zanna28
2. mar 2010

Bože baby ste videli v správach tu mamičku čo nestihla dôjsť ani do pôrodnice? Vraj nestihla ani poriadne zatlačiť a hlavička už bola vonku......ja odpadnem......

juliakocka
2. mar 2010

ahoj kočky, tak dlho som tu nebola...lebo už sa mi konečne narodilo babo 🙂 termin posledny som mala 15.2 pondelok a utorok som mala ist na ctg....ale vecer pondelok som dostala kontrakcie a sme utekali do porodnice....tam mi povedali, ze na porod to nevyzera, ale hospitalizovali ma...utorok rano mi pichli injekciu tiamin myslim....tak kontrakcie prisli, ale do vecera prestali....tak mi stredu rano dali čipok do pošvy, či sa to nerozbehne a kontrakcie prišli, ale do večera zase prestali ☹ a ale tak zo stredy na štvrtok v noci po pol dvanastej prisli pravidelne bolestivejsie kontrakcie a tak som trpla do tretej v noci, kym sa mi to nezdalo neznesitelne a som isla za sestrickou....a ta mi zrobila ctg a hned si ma zavolali dole na 9 na porodnu salu....ale bola som otvorena len na 1 palec a maly tam frmol, tak ma poslali hore....a tak som vobec nespala, lebo kontrakcie sa opakovali stale.... rano o 7 mej si ma dali zavolat na 9 na porodnu salu a uz som tam aj ostala, bola som otvorena sice len na 1 palec, ale poctivo ma sledovali....o 11 doobedu som bola otvorena len na 3 prsty, stale malo.... urobili mi klizmu- to je klystir, kto by nevedel 😉 a ja skakala na lopte, prechadzala sa a čakala čo sa bude diať....tak mi dali čipky do zadku nech sa to rychlejsie spusti a furt nič.....a tak mi dali aj najest na obed, lebo by som nevladala rodit......a po obede injekciu na vyvolanie a furt nič....už ma to prestavalo baviť, lebo každy okolo mna len rodil a ja furt nič, ale som už bola otvorena na 4 prsty........a tak večer o 18:00 mi doktorka povedala, že som sa stiahla na 3 prsty, čo som nechapala, že aj to sa da........a tak mi o pol osmej, asi som sa začala otvarať, tak mi prepichli plodovu vodu, ktora bola už zelena a pomaly sa to začalo spušťať...tak o 20:30 som ľahla na pôrodný stôl a začala som prežívať muky...myslím neskutočné kontrakcie........manžel bol pri pôrode a veľmi dobre to zvladol........o 23:45 sa nam narodilo krasne dievčatko....ale vam poviem že rodiť 26 hodin - aj s tymi dvoma hodinami po porode pocitam, je to sila.........ale musim povedat, že všetci boli super ...dr.Gerkova, mlada a šikovna....mangel jej kupoval kvety ako ma obskakovala, lebo ja to nevnimala...........sestričky super mile a pomahali a povzbudzovali.....inak čo sa týka jedla po pôrode, boli take menšie porcie, ale mne veľmi chutilo v pôrodnici..........sestričky boli milé a vôbec netrhali deti od prsnika..........vizity som sa strasne bala, ze co to bude ked 10 ludi kuka medzi nohy.........ale mala vizita chodil izbovy lekar Bil...a trvalo to 10 sekund všetky 3 rodičky.........a veľka vizita trvala tak 15 sekund, takze vobec to nebolo ponizujuce........a vsetko chvalim.........kto mal zle skusenosti, smola, ale ja som uplne normalna baba, ktora ma obycajne naroky a vsetko bolo dobre..........a myslim, ze take tie paradajkova polievka, ci kysla uhorka.....nemozu ublizit, inak by to nedavali..........takze kto nieje prilis rozmaznany tak si myslim, ze porod v monobloku sa da prezit aj ten tyzden, ci 5 dni najmenej v nemocnici, takže tehulky nebojte sa......inak Dr. hladký je tiež veľmi super a mna radšej 100 krat pozeral a posielal na CTG len nech sa nič nestane malinkemu, takže je velmi opatrany

zanna28
2. mar 2010

Juliakocka blahoželám k zdravému dievčatku 🙂 a veľmi ťa obdivujem ako si to zvládla.

jezique
2. mar 2010

Ahojte,
ja mozem pridat cerstvu skusenost s porodom na starej porodnici. Rodila som cisarskym rezom, pretoze sa mi porod skomplikoval... co sa starostlivosti po porode tyka.. sestricky ma chodili kontrolovat kazdych 10 minut, lekar, ktory operoval ma prisiel pozriet aj v neskoru vecernu hodinu hoc nemal sluzbu!!
Jedlo mi na izbu nosili este aj den po, pretoze sa mi tazko stavalo z postele. Maleho mi priniesli uz pol hodiny po prebudeni.
Na roaming in som ho dostala dalsi den ale len na dobu, na ktoru som si trufala (som prvorodicka a nemala som velke skusenosti so starostlivostou takze mi to vyhovovalo).
...Ziadny stres spojeni s kojenim, vizitou ci obedom naraz... jedlo ma pockalo (teple), lekari akceptovali to, ze kojim a prisli neskor. Sestricky z novorodeneckeho mi NIKDY neodtrhli maleho od prsnika, pricom si osobne myslim, ze 30-40 minut na kojenie je uplne postacujucich.
Tot jeden z cerstvych nazorov na presovsku porodnicu 🙂 .. snad pomoze 😉

petra1985
2. mar 2010

juliakocka blahozelam🙂

jezique tak mila skusenost.. ale musim povedat, ze od noveho roka tam pekne makaju na starej a nemozu dopustit ziadne staznosti.. takze sa nedivim, ze si to takto pekne zosuladili .. 30 az 40 minut som tam nezazila ani raz..20 bolo vela🙂 tak sa tesim, ze sa to takto usporiadalo.. a inak blahozelam ti k malickemu🙂

janulqa07
2. mar 2010

blahozelam k babatkam a fakt pekne skusenosti mate aspon budete mat na co spominat a hlavne v dobrom 🙂

cmuky82
2. mar 2010

juliakocka blahozelam k babatku 🙂 mohla by si potom hodit nejake foto. skoda len ze to trvalo tak dlho ☹ 26 hodin je fakt dost. Ti neponukali epi?

katka22r
3. mar 2010

juli no konecne tak blahozelame 😀 a ty si priamo s po?ani ja som sa nestazovala na porodnicu som rada ze sme uz 2 sice aj olienka bola sa mi zda spokojna 😀

jezique vitaj! 🙂

ejasmeja
3. mar 2010

Juliakocka a Jezique, blahozelam vam k babatkam! a som rada, ze su na presovske porodnice konecne aj dobre ohlasi a ze si troska vstupili do svedomia a vychadzaju mamickym v ustrety! 🙂 snad im pomohol aj ten seminar o spravnom dojceni, ktoreho sa nedavno zucastnili... 😉 jupiii! 🙂

katka22r
3. mar 2010

eji ta co ides nakoniec do po rodit? 😀

baby dala som novu foto laury 😉

ejasmeja
3. mar 2010

Kati, asi nie, ale musim najprv vidiet ostatne moznosti, aby som si vedela vybrat. a ktovie, mozno nakoniec predsa len PO... 🙂
Laurinka je prekrasna! 🙂

zanna28
3. mar 2010

Katka, Laurinka je krásna 🙂

Dobre vedieť,že prešovské pôrodnice smerujú k lepšiemu 😉

juliakocka
3. mar 2010

Dakujem za blahozelania k malinkej 🙂 Katka: som priamo z PO.... a Laurinka je nadherna
Cmuky: no epiduralku som si v tych bolestiach pytala, ale nedalo sa, asi bolo uz neskoro, ale nelutujem nic...ani jednu kontrakciu, lebo ked som malinku držala v náručí, na všetky bolesti som zabudla...a inak pri zašívaní to dosť bolelo, ale v pohode keď som povedala, že to bolí a že všetko cítim, tak mi dali dalsiu injekciu aby som necitila....ja som mala jednoducho pocit, ze o vsetko čo požiadam a je to v ich silách, tak dajú a pomôžu....

janulqa07
3. mar 2010

Normalne zacnem uvazovat o PO. 🙂 Mozno dopomohlo k zmene prieskum porodnic.

monfat
3. mar 2010

juliakocka - ja už som ti blahoželala, tak snád len veľa šťastia pri milých povinnostiach a nech lucinka rastie do kráásy, ps: mám taký pocit, že sa viac podobá na mangela, tak sme usúdili, ale to sa ešte bude meniť. Naša Sofia ked sa narodila- sa podobala na peťa ale čím je staršia tým sa viac podobá na mňa. Ja sa teraz rozhodujem či epi, alebo sekcia.ta neznam..

monfat
3. mar 2010

Baby, tak ma napadlo, keby tak tí doktori čítali, čo tu popisujeme. Možno by im to pomohlo. 😀

katka22r
3. mar 2010

no keby citali ta sima by sa docital ze je sexi 😀 😀 😀

juli a skade presnejsie?mozeme ist spolu niekedy vonku a snad sa tu aj niektore vsetky naraz stretneme ze?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre