Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

janulqa07
10. mar 2010

ejasmeja dakujem, je mi jedno co to bude, hlavne nech su ok 😀
vy sa nechavate prekvapit co to bude?

ejasmeja
10. mar 2010

Janka, najprv sme aj chceli vediet, ale babo neukazalo 😀 a teraz sa celkom tesime na prekvapko 🙂

janulqa07
10. mar 2010

no to je super, ja by som nevydrzala, ved som ani nevydrzala 😀 som strasne zvedava, ale je to strasne pekne ked sa nechate prekvapit a k tomu je to prve babo, dufam ze vydrzite 🙂 Mate aj mena vymyslene?
Mas nejake pocity co by to mohlo byt?

ejasmeja
10. mar 2010

meno mame dohodnute iba dievcenske, chlapcenske zatial stale vyberame 🙂

ejasmeja
10. mar 2010

vy uz mate mena vybrate?

janulqa07
10. mar 2010

je to tazke co? a ake zatial mate?

ejasmeja
10. mar 2010

je to riadne tazke, hlavna vybrat chalanske meno, dievcenske by som vedela navyberat aj 4 hned z hlavy. chalanske listujeme v kalendaroch a stale nic... iba par kandidatov, ale stale rozmyslame, ze ktore meno by to malo byt... 🙂
dievcenske mama Svetlana.
a vy uz mate teda mena?

ejasmeja
10. mar 2010

vsetky zienky, ktore ste chceli rodit inde nez v PO porodnici:

exkurzia v bardejovskej porodnici je zatial predbezne dohodnuta na 23.3. o 14:00. kto sa chce pridat, napiste mi do IP na seba mail a telefon. isli by sme asi 2 autami (podla toho, kolko sa nas naozaj nazbiera) a o naklady by sme sa podelili.

janulqa07
10. mar 2010

mena som mala ale iba dve chlapcenske a dievcenske, kedze mali byt jednovajecne dvojicky, teraz nemam kombinaciu 😒 ale chcem klasicke slovenske mena, aby este ladili s prezv.Ale asi Tomas a dievca je zatial nema di 😀 ja som to tesne pred porodom este menila ked trebalo vypisat papiere
dievcenske je iste?

ejasmeja
10. mar 2010

ano, iste. a ake ste teda mali povodne vybrate pre jednovajecne dievcatka a pre jednovajecnych chalanov?
to este pred porodom pises, ake meno chces dat dietatku??

janulqa07
10. mar 2010

no pred porodom sa vypisuje so setrickou papier, meno otca, matky a rozne udaje a mena, aj ked vies pohlavie musis udat dve mena, keby nieco 😀 ale da sa to zmenit asi do 24 hod, ale nie som si ista a urcite nie su nadseny ked to robia 🙂
chalani: Tomas a Maros
dievcata: Diana a Denisa

ejasmeja
10. mar 2010

pekne mena mas vybrate 🙂
tak ja sestricke poviem, ze neviem a meno dam babatku az ked sa narodi a ja ho uvidim a basta! 😀
kolonku s menami budem musiet nechat prazdnu... 😀

janulqa07
10. mar 2010

no ved vsetko sa da dohodnut, ale pre istotu si to premysli, neviem isto dobu na rozmyslenie ale tam uz od tych papierov zavisia ine veci

ejasmeja
10. mar 2010

no ale tak ved mojmu dietatu snad nedaju meno sestricky, no nie? 🙂
a co este je v tych papieroch?

janulqa07
10. mar 2010

jaaj je to dost davno a uz som mala porodne bolesti, ale vsetko budes vediet dokopy z hlavy , udaje o tebe a manzelovi, meno a priezv. babatka, oni potom musia rychlo spracovat papiere koli rodnemu listu a do 24 hod po narodeni treba dat udaje o babatku detskemu lekarovi

ejasmeja
10. mar 2010

aha, teda musim mat dopredu dohodnuteho aj detskeho lekara, vsak? oni mu ten zaznam dorucia, alebo to ma urobit partner?

janulqa07
10. mar 2010

podla toho akeho lekara si vyberies, bud ti v porodnici napisu podla adresy ku komu by ste mali patrit, alebo ak si vyberies ineho mala by si ist zistit ci vas vezmu a po porode ked sa budu pytat nahlasis meno lekara, partner potom do 24h dostane v nemocnici zaznamy o babatku, ktore musi hned odovzdat lekarovi, zaznamy by mali davat automaticky oteckovi ked vas pride pozriet 😀

ejasmeja
10. mar 2010

aha, otecko bude zrejme rovno pri porode, takze ich dostat moze v podstate hned, nie? 🙂 a lekara chcem ist dohodnut ked uz budem na materskej. vdaka za rady 🙂

janulqa07
10. mar 2010

neviem ako to chodi v kazdej porodnici, vsade to maju inak ale to ze karta musi ist co najrychlejsie k lekarovi je vsade tak uvidite
je to krasne ze bude pri porode, budete to krasny zazitok 🙂

ejasmeja
10. mar 2010

dufam, ze ano! ak by ma vsak znervoznoval, poslem ho za dvere! 😀

janulqa07
10. mar 2010

ale nie urcite ti bude chciet pomoct 😉 a chce ist sam alebo ty ho tam chces?

ejasmeja
10. mar 2010

chce ist sam a aj ja ho tam chcem, ved ked bol pri splodeni, preco by nemal byt pri porode, vsak? 😉

zanna28
10. mar 2010

No ja keď som bola,tak to bolo trochu ináč.......na mená sa pýtajú,ale nie je to podmienkou a tiež sa to dá do tých 24h zmeniť,moja veľmi dobrá kámoška dala druhorod. synčekovi meno po ockovi a keď sa to dozvedel starší tak mu bolo veľmi ľúto,že prečo on nemá meno po ockovi 😀 ,tak to potom zmenili 😀 .....a detskú lekárku som nemala dopredu dohodnutú,pretože som na to akosi prizabudla 😝,no zhodou okolnosti cez víkend chodia slúžiť na novorodenecké aj dr. z ambulancii,tak sme sa tam zoznámili a bola som vééééľmi spokojná (od januára odišla na dôchodok ☹ ).......a hlásiť sme sa mali do troch dní po prepustení z nemocnice, s prepúšťacou správou,to samozrejme zabezpečil manželík 🙂 , a ona nás ešte v tom týždni navštívila....takže tak.....

janulqa07
10. mar 2010

hehe no ved nech vidi 😀 moj ex nebol a po porode mal uzastne nazory 😠 zadusit ho malo
mohlo by to byt aj povinne pre chapov byt pri porode 😉
najkrajsie na tom je ze to vsetko zazijete spolu 😀

ejasmeja
10. mar 2010

prisla k vam az domov?

Zanna, vyssie je termin navstevy BJ porodnice, si tusim chcela ist, vsak?

ejasmeja
10. mar 2010

haha! Jani, mas pravdu! vsetci chlapi by mali byt pri tom, nech vidia... 😀
a co po porode tvoj ex mudroval?

zanna28
10. mar 2010

Hej Eji všimla som si info o BJ,keď mi to schváli domáce osadenstvo 😀 😀 tak dám vedieť,dokedy sa treba nahlásiť?

Hej bola u nás doma,niekedy sa to tak robilo bežne, aj pri ordinačných návštevách mala napísané,že v piatky sú návštevy novorodencov....teraz je tam už nová doktorečka,mladšia,zatiaľ ju ešte nemáme oťukanú,no Tami znej bola nadšená,ale nie je to samozrejme len o sympatiach.... a tie návštevy si ešte musím spresniť....joooj som tam bola v pondelok a ma to vôbec nenapadlo,ja už som ako starenka,výpadky mám riadné teda 😀

janulqa07
10. mar 2010

zena je nas svete aby rodila deti .... atd nebudem rozpisovat , takze sa zena nemam co stazovat po porode, na bolesti a podobne veci, bola som na cisarskom ale vraj to len rozrezu a vyberu 😀
kazdy chlap je iny, verim ze su aj taky co to nezvladnu pri porode, nemam moznost aby bol niekto pri mne ale prajem tym co to zaziju 😵

ejasmeja
10. mar 2010

Zanna, do dna exkurzie, kontakt na mna mas, vsak? ak by nie, je ak na stranke klucodmesta.sk pri clanku "stretnutie s bruskami", je tam mail i cislo. tak ak sa rozhodnes na poslednu chvilu, tak zavolas a ides s nami, ak bude miesto 😉

Jani, to keby si on vyskusal, tak asi by inak hovoril. po cisaraku by nevstal mesiac z postele! 😀
preco nemas moznost, aby s tebou pri porode niekto bol?

janulqa07
10. mar 2010

pojdem na cisarsky a nezda sa mi to vhodne aby tam bol, predsa len je to operacia a lekari to nemaju radi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre