Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

zanna28
11. mar 2010

Cmuky,to je super,že je všetko OK 😉 ....to ako sa robia prietoky,mne to ešte nerobili a na sono idem až o dva týždne,lebo mali v gynstare strašne veľa objednávok,mali by nám potvrdiť pohlavie,v 20tt vravela dr.,že dievčatko,no mne sa akosi nechce veriť nakoľko celý priebeh teh.je úplne odlišný od prvého 😅 ,no možno to bude fakt dievčatko ale úplne odlišné od mojej Tami 😀 ....ale hlavne nech je zdravučké 🙂

juliap
11. mar 2010

zanna prietoky su ako normalne sono, len si dr zapne repraky, aby pocul ako v pupocnej snure prudi tekutina so zivinami

zanna28
11. mar 2010

Juliap diki,tak to mi určite budú robiť o dva týždne v gynstare....

cmuky82
11. mar 2010

urcite budu 😉

olienka12
11. mar 2010

no nie len zapne repraky 🙂)) meria mu to tam prietok krvy cez pupocnik a podla kriviek vie urcit,ci babo dostava dostatok zivin 🙂) baby bacha na to,co i len hranicne hodnoty prietokov poriadne dosledujte, my sme s tym mali velky problem a maly sa narodil s nizkou glykemiou a na 39tt malicky a keby som nemala lekara co to sleduje a cakala do terminu,tak asi sa netesime z maleho macka...

zanna28
11. mar 2010

Oli to vážne? 😨 Doteraz som netušila čo sú to prietoky a už vôbec nie aké to má súvislosti a to už mám jedno dieťa.....pokiaľ s tým nemáš problém tak sa o to vôbec nezaujímaš,moja chyba 😢

cmuky82
11. mar 2010

olienka a ake su tie hranicne hodnoty? ja som mala 0,73 ale vovec neviem co to znamena

olienka12
11. mar 2010

fuh tak to uz netusim co bolo hranicne,ked som to hladala na nete nenasla som presne udaje. mne to vzdy vypisal dr. a povedal co a ako prietoky som mala zle od 30tt tak som brala lieky a v 32 to bolo dobre no v 35 opat zle maly prestal prave v tom tyzdni rast a kedze ho moja placenta dobre nevyzivovala na prezitie spotreboval skoro vsetok svoj tuk a cukor...

cmuky82
11. mar 2010

tak mne povedal, ze je to v norme tak sa budem na to spoliehat 😉

katka22r
12. mar 2010

cmuky som rada ze je vsetko oki

jasne mi chodime v kazdom pocasi vonku,nemam rada tie babky co a ty co s malou vonku???ved je zima...no boze my ideme stale nech si zvyka od mala 😀

olienka12
12. mar 2010

cmuky u koho si bola na prietoky?

petra1985
12. mar 2010

ja som mala hranicne brala som dva tyzdne lieky a magnezium aby sa to upravilo.. ked sa neupravi tak sup do spitalu... myslim, ze od 0,76 a vyssie su uz hranicne..

petra1985
12. mar 2010

tak takto:
0, 69 - 0,70, označené ako hraničné hodnoty prietokov

0,65 - 0,66, mierne zlepšenie prietokov

liecba oxyphilinom na roztiahnutie ciev..

petra1985
12. mar 2010

najlepsie bolo, ze ten oxyphilin nikde nemali dokonca mi bolo povedane, ze sa nevyraba uz.. ale nakoniec mi dali iny liek podobny.. a pomohol.. teraz citam akurat diskusiu ako sa dvaja doktori smeju z toho, ze ten liek pomohol, ze to nie je mozne.. tak ja uz neviem🙂

anibas
12. mar 2010

katka: pod - 5 C by sa nemalo chodiť von kvôli studenému vzduch, ktorý dieťatko musí dýchať

petra1985
12. mar 2010

ale teraz aj napriek snezeniu je celkom prijemne.. tiez som bola s malou ale ta vymysla stale.. a este jej snezi tak to uz vobec nechce byt.. 🙂

ejasmeja
12. mar 2010

Cmuky,
ja este neviem, na prietoky som mala ist dnes, ale nemozem, bud zrusim termin, alebo ak vy Zanna chcela ist uz dnes, tak si s nou termin vymenim, alebo ak niekto potrebuje, tak mu termin prepustim a ja sa objednam na buduci tyzden asi.

olienka12
12. mar 2010

peti ja som brala oxyphilin ale ja mam ako hranicne uvedene cosi uplne ine presne tam mam napisane RI 0,70-0,71 a potom este 0,66 dalsie meranie a este S/D 3,6 ako hranicnu hodnotu a tie posledne nemam to ma uz brali 🙂))

olienka12
12. mar 2010

inak neviem,ci to ma suvis,ale brala som potom uz konske davky magnezia nie len magne B6,ale aj ciste magnezium. V nemocnici infuzie magnezia... citala som,ze to zabranuje vstrebavaniu vapnika alebo take cosi no a 8 tyzdon po porode som zacala mat neznesitelne bolesti kolien, normalne niekedy neviem vstat zo sedu alebo lahu trva to uz 3 tyzden neviem co s tym...

ejasmeja
12. mar 2010

Oli, k comu presne su dobre tie prietoky? o com informuju?

olienka12
12. mar 2010

eji meria sa tam prietok krvy v pupocniku,ci je plod dostatocne vyzivovany v mojom pripade nebol. v 30tt boli prietoky hranicne,potom som brala oxyphylin a sa zlepsili v 32 to bolo ok,ale v 35 uz u porodnika dobre neboli. Chvalabohu to dosledoval chodila som na utz kazdy tyzden a sledoval co sa s malym deje.
Moj gynekolog mi na prehliadke po 600nedeli povedal,ze je rad,ze to dopadlo dobre,lebo vela takych pripadov sa konci ovela horsie. citala som taku studiu prietoky boli zle,nezasobovalo ho dostatocne zivinami, som rada,ze je ok,lebo mohlo mu to mozog poskodit lebo bral svoj tuk a cukor na zasobovanie dolezitych organov ako je srdce a mozog keby bol dlhsie v brusku mohlo dojst k zastave srdiecka alebo odumieraniu mozgovych buniek...
Prave preto je moj nazor taky,ze lepsie mat vybaveneho jedneho lekara,kt.Vas sleduje pri naznaku nejakych komplikacii. Keby som tam chodila len na ctg,tak za kazdym iny lekar a co lekar to nazor....

ejasmeja
12. mar 2010

aha, ale ved keby to bolo kriticke, tak by snad mali ukoncit tehotenstvo, nebolo by to menej rizikove, ako mat cely ten cas zle prietoky a riskovat poskodenie mozgu?

ejasmeja
12. mar 2010

a som rada, Oli, ze tvoj syncek je vporiadku 🙂

katka22r
12. mar 2010

anibas no az tak by som neisla ale zatial minus 5 este poobede nebolo 🙂 a dnes je fajne prijemne

oli ako prebehla prehliadka u gynek.po sc???

olienka12
12. mar 2010

eji no ja som rada,ze sme to potiahli do 39tt aj ked som musela prehovarat,aby som este bola doma cez vianoce,tak to dr. nechaval,kym bola voda v poriadku,potom uz to bolo ze o 15minut na sale.... 🙂 no som stastna,ze je v poriadku a budi ma v noci 🙂)) no narodil sa hypotroficky a mal hypoglikemiu velmi nizke hodnoty. Dr.povedal,ze velkostne bol na 35tt, ale narodeny bol ako zrely novorodenec,tym ze bola placenta slaba mal clifforda I. ale apgar skore mal 9,takze sme celkom dobre este obysli,aj ked 5 dni bol na infuzkach bol na fyziologickom oddeleni nie na patologickom.

katka no pytal sa ma ako sa mam pozrel prepustaciu spravu a urobil mi cytoster a to bolo vsetko. Ale co lekar to iny postup... ja som mala zapal a vytok,tak mi dal este aj nejake lieky.. vysledky zo steru budu v utorok

katka22r
12. mar 2010

oli tak drzim prsteky ja idem na prehliadku na 2 tyzden

cmuky82
12. mar 2010

patra tak ked tie hodnoty co si udala ty boli hranicne tak potom ja som nemala velmi dobre 😖
Olienka na prietoky som bola u Pala

olienka12
12. mar 2010

cmuky ja som bola na morfologicky u palla a nebola som spokojna
doverovala som lekarom v gynstare

cmuky82
12. mar 2010

tebe povedal pall, ze si v norme a v gynstare ti tvrdili nieco ine?

olienka12
12. mar 2010

nie u palla som bola na morfologickom utz a vobec to nebolo to vysetrenie kt.to malo byt nepozeral organy len normalny utz urobil... a tvrdil,ze nevidi poriadne,lebo mam vela tuku... zaujimave ze nikto predty,ani potom nemal ziaden problem urobit utz a videli aj cez ten moj "tuk"....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre