Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

zanna28
25. mar 2010

Peti, prajem Taničke všetko najlepšie k narodeninkám,hlavne nech ste zdravučkí a určite bude stále lepšie a lepšie 😉 ,držím palce 🙂

katka22r
25. mar 2010

pripajame sa k blahozelaniu...

peti mame sa fajn dakujeme za opytanie 😉 no chodime vonku 2x do dna rano to na nakup a poobede na prechadzku zvacsa po cyklistickom noo mozeme niekedy zajst 😉

ejasmeja
25. mar 2010

jeeej, Peti! prve Tanickine vyrocie! blahozelam! 😉

caute dievcata! uz asi vsetky kocikujete o 106, ked je tak krasne vonku! 🙂 ja by som hned isla von, ale som taka nachladena, och! dufam, ze to rychlo prejde... 🙂

zanna28
25. mar 2010

Joooj Eji, ja som sa z toho dostávala asi tri týždne ☹ ,tak dúfam,že budeš na tom lepšie.....inak včera tu pri nás otvorili zmzlinu a som sa tak ojedla akokeby som nikdy zmzku nejedla 😀 ,tak dúfam,že nebudem zase chorá 😒

Eji a Cmuky ako bolo v BJ? Dajte pocity,prípadne rozhodnutia 😉

ejasmeja
25. mar 2010

Zanna, ja dufam, ze to prejde skor, zacala som brat homeopatikum Coryzaliu a Stodal a dost mi pomohli. mozu sa brat aj v tehotenstve a ked som uz zacala citit, ze mi to schadza na priedusky, tak som si povedala, ze radsej homeopatikum ako antibiotikum a tusim aj skor zaberaju. odteraz "ficim" iba na homeopatikach 😀

v BJ bolo celkom fajn, nie dokonale, ale ovela lepsie ako v PO. ja chcem este ist pozriet do KE a pocula som dobre referencie aj na KK a LE. tak uvidime... rozhodnuta este nie som. dojmy ale celkom fajn 🙂

ejasmeja
25. mar 2010

Zanna, ono ked uz cokolvek porovnavas s PO, tak vsetko je lepsie... 😀

zanna28
25. mar 2010

Eji,tak to máš dobré,že ti zaberajú homeo,ja som zo začiatku tiež bola len na tom ale nič sa mi nelepšilo,po dvoch týždňoch som zašla k lekárke a dala mi BIORAROX sprej do hrdla aj nosa a až to mi zabralo......je to síce antiboitikum ale lokálne......no tak sa lieč a nech ti to rýchlo prejde 😉
Juj Eji tak ty si teda riadna výletníčka,ešte stále nemáš jasné kde porodíš 😀 😀 😀....chcela by som mať tvoju energiu 😉

ejasmeja
25. mar 2010

Zanna, mne zas moc nezaberaju antibiotika. bioparox som tiez brala, ked som bola na zaciatku tehu, ale kym som sa dala doporiadku, tak to trvalo 3 tyzdne... a celkove atb som odmietala, iba ten lokalny bioparox som teda bola ochotna brat, kedze som na tom bola dost zle.

ja asi nepojdem do vsetkych tych porodnic, to sa mi zas nechce... 😀 ale do tych KE este pojdem, aby som mohla porovnat... 🙂

zanna28
25. mar 2010

Eji ja som v začiatkoch tehu rozmýšľala práve nad KE,konkrétne nad Šacou, manžel tam bol min.roku operovaný a max.spokojnosť,kámoška tam rodila pred piatimi rokmi a tiež nedá dopustiť,no u mňa vyhral PO,kvôli rodinke 😉

ejasmeja
25. mar 2010

tak ja som nad Sacou moc nerozmyslala. a do PO by som teda nesla po tom, co som tamvidela a co som videla v BJ. hlavne koli babatku by som do PO nesla.

ejasmeja
25. mar 2010

lebo mne sa zda neprirodzene to, co robia v PO, ze deticky nie su s mamkami hned od zaciatku, ze ich hned beru prec, nenechaju na brusku, hned odstrihnu pupocnik, nenechaju dopulzovat, nutia krmit kazde 3 hodiny a nie vtedy, ked babo potrebuje a kopec inych veci a maju na to este aj kopec vyhovoriek, preco to nemozu robit prirodzene...
som presvedcena, ze to detickam ublizuje takyto pristup, stracaju istotu, ked nie su s mamkou a necitia ju, jej srdiecko a nevedia, co sa deje... podla mna je to privelky stres pre dietatko. a to nevychadzam iba zo svojich pocitov, ale aj z najnovsich vedeckych poznatkov, z detskej psychologie atd. je to uz davno dokazane, iba u nas sa to ignoruje ☹

katka22r
25. mar 2010

kocky som mrtva ale este vam napisem ze mam poupratovane uz len zajtra mm pomaluje okolo okna umyje ho a mame vsetko a sme pripraveny na velku noc...teraz ho este pockam kym pride s prace a idem do vane,nakojim malu a ideme hajat hoci laura mi to nedovoli ale tak mm ju bude musiet zabavit a uspat krasny vecer

drzim palce aby ste porodili a mali to za sebou

ejasmeja
25. mar 2010

Katka, krasne sny zelam a uzi si zasluzeny oddych! 😉

olienka12
25. mar 2010

baby ked budete mat problem,tak zabera mucoplant sirup alebo sprej ja som bola od 8tt chora a neprechadzalo to,z bioparoxu som grcala a mucoplant zabral okamzite. Od vtedy som chora nebola, ked citim hrdlo strieknem a hned prejde 😉

olienka12
25. mar 2010

Katka Vam dnes robili okna a ty si ich hned umyvala? nepovedali ti,ze 48hodin sa nemaju sahat?

ejasmeja
25. mar 2010

Oli, vdaka za radu, mne na kasel zabral ten Stodal vyborne a proti nachladnutiu Coryzalia, su to homeopatika, co sa mozu aj v tehotenstve. no a este som jedla vela cibule a cesnaku, pila cibulovy caj a aj podbelovy. to mi zabralo lepsie nez antibiotika teda, tie mi moc nezaberaju a koli babatku ich ani nechcem brat.

olienka12
25. mar 2010

no ja som homeo brala aj na mlieko,lebo sa mi nie a nie spustit,ale potom uz nezaberali na zvysenie tvorby. a teraz beriem homeo na tie moje kolena nestastne,ale uz som skoro na konci a nejako nevidim rozdiel uvidime,ked doberiem celu davku.
Inak baby,ja som dostala druhy menzes po porode prvy od kedy nekojim a poviem vam je to brutal....

zanna28
25. mar 2010

Oli - diki za radu....dúfam,že nebudem musieť 😖

Eja - to máš dobré,že môžeš papať cibuľu a cesnak, mne by bolo od cibule zle a cesnak mi znižuje už aj tak nízky tlak ☹

Inak som práve došla z gynstaru....tak bábo je už otočené,placenta sa mi dvihla a prietoky vraj OK,ale o dva týždne mám prísť znova,pretože sa bábo veľmi hýbalo,tak dúfam,že mi nič nezamlčali....
A pohlavie potvrdené - bude to dievčatko 🙂

olienka12
25. mar 2010

baby dala som nove foto take aktualne tak ak chcete kuknite nas maly je herec 🙂))

petra1985
25. mar 2010

dakujeme vam vsetkym velmi pekne 🙂) olienka no danko nema chybu 🙂)

katka22r
26. mar 2010

dobre ranko....oli nie neumyvala som okna az zajtra bude mm malovat aj umyvat...mal dnes k veceru ale ma vela prace tak pride neskoro...ja som len upratovala celu spalnu...tolko prachu vsade bolo...ale az sa lepsie spalo.. 😉

danko je zlaty taka maska 🙂

petka a ako dopadla oslava???

ejasmeja
26. mar 2010

Oli, a tie homeo na kolena ti kto predpisal? obyc lekar, ci homeopat? nie vsetky homeopatika zaberaju na vsetky problemy (hoc sa zdaju rovnake) a vsetkym ludom. homeopatika by mali byt doslova "site na mieru" pre konkretneho cloveka, nemali by sa predpisovat pausalne. ale drzim palce, aby zabrali! 😉

Zanna, ak nemozes cesnak ani cibulu, skus zazvor. v Zdravej vyzive na Hlavnej maju aj biozazvor, ak uprednostnujes bio. zazvor ma vyborne ucinky proti nachladnutiu a chripke a podobnym ochoreniam. ak budes dakedy potrebovat, vyskusaj.
a blahozelam este raz k dievcatku! 🙂

cmuky82
26. mar 2010

dobre ranko 🙂
olienka maly je velmi zlatucky uz aj ja chceeem 😀
petka malickej prajem vsetko najlepsie 🙂 hlavne vela zdravicka.
kati ja ked doma upratujem tak maly nenormalne kope 😠 a teraz neviem co to znamema ci sa mu to paci, alebo mu to prekaza 😀 . Ale ma to jednu vyhodu, ked to vidi mm ako sa az niekedy prikrcim od kopanca tak povie nech si len sadnem, ze on vsetko porobi 😀 .
zanna mne sa v BJ velmi pacilo ja som sa najviac sustredila na porodne boxy a bola som velmi prekvapena. Vobec neposobili tak depresivne a velkou vyhodou je , ze kazdy box je osobitne takze absolutne sukromie. Som sa smiala, ked som videla na porodnom boxe aj televizor a chadnicku 😀. No najviac ma potesilo to, ze mm tam moze byt cely cas so mnou aj keby mi do porodu ostavalo este 10 hodin. Izby boli tiez fajn aj tie co neboli nadstandartne boli uplne v pohode. Personal sa mi zdal tiez velmi mily a ochotny, takze ja som bola spokojna 🙂

ejasmeja
26. mar 2010

cau Cmuky, prides v sobotu? ci daco mas?

cmuky82
26. mar 2010

ahoj ejka asi nepridem ☹ prerabame teraz dom tak neviem. kde mi hlava stoji uz nestiham ani na pripravu v stredu 🙄 .
eja a zanna vas nebolia bedrove klby ja sa na tu bolest v noci az budim ked lezim na boku 😢

katka22r
26. mar 2010

cmuky a ty ides rodit do bj?

zanna28
26. mar 2010

Ahojte 🙂 ......Cmuky aj mňa bolia aj celá panva ma bolí,ale to sa naše kostičky pomaly a isto pripravujú na pôrod 😀
Eji - v prvom trimestri som bola chorá a skúšala som zázvorový čaj,no zakaždým išiel do WC ☹ ,ale teraz už nemám také žalúdočné problémy,tak by som to mohla znova skúsiť,ale dúfam,že už do konca tehu nebudem musieť 😉

Tie boxy v BJ musia byť super 😉 ......

cmuky82
26. mar 2010

kati chcela by som. ak budem stihat, ze bude vsetko v poriadku tak pojdem tam 😉

ejasmeja
26. mar 2010

Cmuky, ked lezim rovno na klbe tak ma boli, ale ked si lahnem tak trosku akoby som sa naklopila na brusko a hornu nohu pokrcim pred brusko, odlahcim si klb a spim vyborne. vyskusaj, mozem ti potom ukazat tu polohu. a nepretazuj sa na dome, nie ze porodis skor! teraz sa musis viac setrit, pridi aspon v sobotu zrelaxovat, v stredu sa neoplati chodit... 😀 chces si pisat porodny plan?

cmuky82
26. mar 2010

ja ten porodny plan asi mat nebudem ja ani neviem co by mal presne obsahovat 😅 . Pre mna je najdolezitejsie to aby bol so mnou co najviac moj mm 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre