Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

zanna28
28. mar 2010

Eji, po predchádzajúcich skúsenostiach sme sa s MM rozhodli pre tento kočiarik - http://www.babydepo.sk/e-shop/action/productdet...
v prešovských obchodoch som ho nikde nenašla,tak sme zašli do KE,tam sme si ho dôkladne poprezerali,ukázali nám jeho funkcie a tak,len cena tam bola oveľa vyššia ako na nete.
A v Poľsku sme tiež boli, v Nowom Saczy,no to čo sme my hľadali nemali a ostatné kočiare cenovo tak ako u nás. Ale ešte som počula,že v Leluchove tiež predavajú kočiare a ceny vraj v pohode. Veď skús popozerať.
Inak pozerám,že si sa už rozhodla pre BJ 😉

olienka12
28. mar 2010

zanna nechcem odhovarat,ale tie kolieska su maximalne nevhodne na nase chodniky/cesty... ja ich volam cerkutky, mozem kludne tvrdit z mojej skusenosti a skusenosti z rodiny a kamosiek.

davam do pozornosti http://www.e-kociky.sk/ ceny maju dobre su to kociare z PL ja mam Tako jumper FX maximalna spokojnost,skladny, relativne lahky,nafukovacie kolesa...

zanna28
28. mar 2010

Oli,mala som šporťak s takými kolieskami a v pohode aj v zime som to zvládla, my práve naopak už nechceme veľké kolesa ......a sekčovské chodníky už mám prechodené,takže po dlhom zvažovaní sme sa s MM rozhodli práve pre taký typ kočiara a tak isto je dobre skladateľný keď ideš autom.....

olienka12
28. mar 2010

zanna to aj moj a zvlada aj zaveje 🙂))

zanna28
28. mar 2010

Oli prvýkrát som mala dva kočiare, jeden podobný ako majú Cmuky a Katka a druhý športový s polohovaním na spanie,takže môžem si to porovnať čo mne osobne vyhovovalo viac, teraz budeme mať 2v1 plus sedačka vajíčko 😉 🙂

olienka12
28. mar 2010

no ved ten nas je tiez vajicko,vanicka a sportak mna oslovil ten sportak maximalne je az 90cm dlhy a da sa dat do uplneho lahu. vanicka je super sluzi aj ako koliska osobne to dost vyuzivam,ked je maly nervozny spinka v nej pri mojej posteli a pohojdavam,ked sa mrvi 🙂) da sa rozobrat a naklikavat v smere aj proti smeru jazdy ci uz sportak,vanicka a aj vajicko mame tento v modro ciernom http://www.e-kociky.sk/?75,jumper-fx

ejasmeja
28. mar 2010

vdaka za tie kociky! aspon viem lepsie, na co sa mam zamerat 🙂 najlepsie je poradit sa s niekym, kto ma skusenosti... 😉

Zanna, ja este chcem ist pozriet novu porodnicu v KE a potom sa rozhodnem, kde rodit. ale BJ posobi velmi sympaticky 🙂 a nie ze by to malo nejaky vplyv na rozhodovanie, ale primar v BJ je velky fesak, oplati sa ist kuknut! 😉 😀

katka22r
29. mar 2010

dobre ranko...cmuky noo ja mam taky isty ak ty?ste kupovali v polsku?mi v leluchowe a stal 200 eur mne sa zda fajn

noo a uz aby ste porodili sekcovcanky a sup na cyklisticky chodnik na prechadzku 😀

cmuky82
29. mar 2010

dobre ranko,
katka mi sme nekupovali v Polsku, ale u tej pani v rodinnom dome na svaboch no ale ona predava kaciky s polska.
zanna ak chces chod sa tam pozriet ma tam dost velky vyber a super ceny 😉 . Nas stal tiez nejak do 200eur a este sme k nemu dokupovali vajicko tak nam na neho dala zlavu. Ja som hladala nieco do terenu tak preto take vacsie a nafukavacie kolieska 😉 . Ale inac ten kociarik co ste vybrali je fakt pekny 😎 .
eja takze primar v BJ? 😀 😀 😀 noo, ale mas pravdu 😕

katka22r
29. mar 2010

no my sme mali vajicko pri tom ale my nemame nafukovacie kolieska 😉

lizatko1009
29. mar 2010

eja uz si bola u nas pozriet?

ejasmeja
29. mar 2010

ahojte! krasny dnik zelam! 😀

Katka ja uz sa tesim, ked bude babo na svete 🙂 mozeme spolu kocikovat 🙂

Cmuky, vsakze je fesak! 😉 😀

Lizatko, ty si z BJ? ano, bola som pozriet a ta porodnica je v porovnani s PO uplne super! 🙂 a este ten primar aky je fesny! aaach! 😀 😀 😀

ejasmeja
29. mar 2010

Cmuky a Katka, co vsetko maju vase kociky a ako sa daju rozobrat a uskladnit a prenasat? a kolko vazia? my ideme po Velkej noci asi do Polska, tak by som potrebovala vediet taketo prakticke veci 🙂 a ozaj, aky je to vlastne typ?

olienka12
29. mar 2010

eja zajdi na svaby rozdiel v cene minimalny a mas zaruku v PO ma dobry vyber teta,ak chces dam ti aj telefon na nich.Ja som tiez chcela kociar kupovat v PL ale som sa rozhodla kupit tu prave kvoli zaruke.
davala som link naten nas,kamosky 2 maju take iste,kazda je spokojna. Vanicka je dostatocne priestranna ale na zimu budete uz v sportaku,ten je tiez super robeny nefuka do neho z kazdej strany ako do tych superdrahych 🙂))
kolieska velke nafukovacie, predne troska mensie otacave,daju sa zaaretovat. do auta vojde bez problemu kedze sa vanicka odpoji od konstrukcie a konstrukcia sa lahunko zlozi, rozkladas jednou rukou. Vanicku doma vyuzivam aj ako kolisku,maly v nej cez den velmi rad spinka da sa pohojdavat. Kociarik super peruje ked potrebujes ukludnit male vrestadlo 😀 😀
vajicko ma novorodencku vlozku a da sa nakliknut na konstrukciu kociarika co ocenis ak chodis autom na nakupy kosik dole je velky pisu nosnost 5kg,ale ja som tam vliekla uz aj 10krabic mlieka 🙂))
na stranke ekociky su uz aj nove tohtorocne modely v super farbach a maju este lepsie riesene nanozniky 🙂)
ja ho nosim na prve poschodie po schodoch bez problemov sama ked sa mi chce tak vynesiem prv vanicku a potom podvozok,alebo to nosim v celku 🙂 Ozaj a vanicka sa da polohovat vo vnutri ak by mal maly reflux,co ja dost vyuzivam hlavne ked ideme von tesne po papani.

lizatko1009
29. mar 2010

aja jj som z bj, ved sme si pisali 😉 ved ja o tom viem, ze oproti PO je to nebo a dudy ci ako sa to hovori 😀

olienka12
29. mar 2010

ozaj a ak by mal niekto zaujem,tak kamoska predava tako jumper po malej zeleny je to starsi model ma predne kolieska mensie 😉

zanna28
29. mar 2010

Ahojte všetci 🙂 ...
Cmuky ten obchod na Šváboch poznám,je super,prvý kočiarik sme mali práve odtiaľ 🙂 .

Katka na prechádzky po cyklistickom sa véééľmi teším aj s Tami sme tam nachodili kilometre 😀

Eji takže primár heeeeej 😀 😀 😀 😀 😀

ejasmeja
29. mar 2010

Oli, vdaka! pojdem teda pozriet na tie Svaby, kde presne to je? hned na zaciatku? maju asi normalne otvaracie hodiny, vsakze? a kamoska co ma ten jumper, nemas fotky nahodou? kupila ho tiez na Svaboch? a aku ma farbu?
inak ja vajicko do auta nepotrebujem, lebo ho dostanem od sesterky. v case, ked sa moje dieta narodi jej z neho akurat vyrastie. ono uz teraz je mu to vajicko LTT 🙂

Lizatko, no zdalo sa mi, ze si z BJ a aj som vedela, ze sme si pisali, ale ta tehotenska demencia... 😀 tak sa radsej pytam, nech to celkom nepopletiem 😀

ejasmeja
29. mar 2010

hehe! 😀 Zanna, noooo, primar... 😉 😀

inak nevadil Vam na cyklistaku hluk a smrad z cesty? alebo to tie stromy dokazu tak dobre stlmit? lebo ja prave koli tym exhalatom a hluku som mala v plane sa cyklistaku pri kocikovani vyhnut... hm?

lizatko1009
29. mar 2010

eja a normal vas pustili na prehliadku porodnice? aj porodne boxy vam ukazali?

ejasmeja
29. mar 2010

hej, vsetko nam ukazali, este aj novorodenecke a miestnost, kde osetruju babatka. na novorodenecke sme pozerali iba cez sklo, ale pekne nas previedli. aj boxy ukazali, lebo nikto nerodil a aj vsetko povysvetlovali, odpovedali ochotne na vsetky otazky. skratka prijemny pocit. vedela by som si predstavit este jedno zlepsenie - moc si vybrat polohu, v ktorej chcem rodit podla aktualnych potrieb mojho tela, ale mozno sa nakoniec aj to podari... 😉

olienka12
29. mar 2010

heh ja tiez kocikujem po cyklistaku ale zo sarisa do presova, idem cez les 🙂))) super pocit ked si odmyslim tie padajuce kamene 🙂)

eji ked pojdes od sekcova tak pred nakupnym strediskom do lava je to v rodinnom dome po lavej strane uvidist to, ked niesu priamo v predajni maju tam tel.cislo a pridu. oni tam rovno aj byvaju.
skusim pytat od kamosky foto a cenu 😉

ejasmeja
29. mar 2010

dobre Oli, popytaj sa. aj farba ma zaujima 🙂
aspon sa nebudem musiet trepat do Polska, ak sa podari kupit kociar tu na Slovensku 🙂
a trasu zo Sarisa do PO poznam, ta je super! po lese aj kazdy den trikrat by som kocikovala... 😀
ale my tu mame tak akurat panelaky a cyklistak je hned vedla frekventovanej cesty ☹ tak neviem... ale snad baby zo sekcova to uz maju zmaknute tie najlepsie trasy a poradia, rada sa pridam... 🙂

olienka12
29. mar 2010

baby chystam sa zorganizovat kociarikovy vystup na sarissky hrad 😀 😀

olienka12
29. mar 2010
zanna28
29. mar 2010

Eji,to vieš bývame v meste a tie výpary z áut sú všade nielen okolo cyklisťaku a čo sa týka hluku,mojej to vôbec nevadilo,spinkala počas celej prechádzky 🙂 ,juuuj krásne to časy už sa veľmi teším ako si to zopakujem a teraz budem mať ešte k tomu spoločníčku 😀

olienka12
29. mar 2010

keby som byvala na Sekcove,tak chodim kocikovat hore smerom na solivar a po solivarskych ulickach a tak 🙂)) inak sekcov nemam rada 😉

ejasmeja
29. mar 2010

no Zanna, mas pravdu, len priamo pri ceste su koncentrovanejsie... ☹ kto projektoval cyklistak rovno pri ceste, tak o nom si myslim svoje! na sidlisku 3 sa dalo viest cyklistak popri Toryse a vytvorit tam oddychovu zonu, tak preco sa to nedalo aj na Sekcove? hm? recnicka otazka architektky... 🙂

Oli, to je super napad! ja sa rada pridam, ked to bude niekedy v lete alebo na jesen! parada! viem, ze teraz sa hrad cisti a opravuje, vedie to tam kamos, tak aspon by som videla vsetky pozitivne zmeny, ktore sa udiali... ale aj keby tam nebol nikto, tak sa velmi rada pridam, len to spravne nacasuj 😀 termin mam v maji! 😉
a vdaka za link, idem hned kuk 🙂

ejasmeja
29. mar 2010

Oli, tiez uvazujem nad trasou na Solivar. je tam vacsi klud a menej aut. aj ked je to do kopca, uf! ale aspon rychlejsie schudnem... 😀

a kamoskin kociar ma farbu zelenu? ci aku? tie predne kolieska sa mi zdaju dost male, nie je to problem v zime? a kolko by zan chcela?

olienka12
29. mar 2010

hehe Mato je tvoj kamos? 🙂))) Presov maly

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre