Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

katka22r
3. apr 2010

no to je blbe veru ze 😒

zanna28
3. apr 2010

No zázrak,aspoň na tú žalúziu sa zmohli 😖.....
Oli pekná fotečka 🙂

olienka12
3. apr 2010

vdaka 😉

cmuky82
5. apr 2010

ahojte tak ako? pooblievane? ja uz ano no nastastie len tak decentne 😀 . Tuto noc som mala otrasnu skoro celu som ju prevracala na wc 😖 . Bolo mi riadne zle od zaludka a hrozne sa mi robila kyselina.

olienka12
5. apr 2010

cmuky samozrejme,ze nie,ja tieto sviatky nemusim a aj ked mi dost zalezi na tradiciach,tak toto je podla mna barbarstvo kt. nikde na svete neexistuje. ze vraj aby zena cely rok zdrava bola,tak neviem,co je na tom zdrave obliat vodou v takej kose...
som sa rozohnila 🙂)

zanna28
5. apr 2010

Ahojte 🙂 ........Cmuky tak čo je s tebou,nejaká viróza alebo čo moja? My sme dnes olievačov tiež skľudnili,pretože Tamarka je v teplotách a mňa predsa nebudú čapať ako za mládi 😀.

katka22r
5. apr 2010

cmuky noo ja som mala taku hnusnu noc zo soboty na nedelu,kazdu hodinu som bola vracat a hnackovala som..ale uz mi je dnes dobre klopi klop...laure nastastie nic nebolo,ale brala som aj hylak a chvalabohu pomohol...ja som oliata nebola len raz s vonavkou svokrin sused...inak sme od vcera u svokry ale to len o ulicu dalej 😀 ale aspon som si troska oddychla od malej a nemusela ju vlacit po rukach ked plakala 🙂

cmuky tak sa s toho co rychlo dostan

cmuky82
5. apr 2010

no uz mi je trosku lepsie dnes som si spravila len morcacinku na prirodno 🙂
baby ako presne prebieha to ctg? robi sa popri tom aj nejake vysetrenie?

cmuky82
5. apr 2010

mne uz kazali na poradni si teraz tam zavolat myslim na to ctg, ale mne sa to zda este nejako skoro tam volat nie?

zanna28
5. apr 2010

Cmuky,na ctg ti dajú taký "opasok" na bruško,môžeš pri tom ležať na chrbte,prípadne na boku,mne bolo lepšie na boku,lebo na chrbte sa mi ťažko dýcha a z prístroja vedľa vychádza taký papier,ktorý sa dáva potom na zhodnotenie lekárovi. Keďže už nebudeš chodiť do poradne k svojmu dr. tak ťa zrejme ešte po ctg aj vyšetria ale to neviem presne.....
A zavolať si už podľa mňa aj môžeš,aspoň budeš vedieť na čom si a ako máš postupovať........a BJ to istí?

olienka12
5. apr 2010

cmuky vacsinou robia aj poradnu popri ctg a to meranie tlaku a vysetrenie mocu, neviem ako v BJ ale mali by ti urobit aj utz na prietoky, pokial bude vsetko ok,tak uz nebudu robit utz, ak je babo spravne otocene a prietoky ok,tak len ctg a poradna 😉

katka22r
6. apr 2010

cmuky no v po mne robili ult len na poziadanie v 37tt a inak len czg moc tlak a vysetrenia ziadne az ked ma prijmali

ejasmeja
6. apr 2010

ahojte dievcata!
"hlasim" sa zas po dlhsom case... usko uz v poriadku, ale jednu noc mi z nicoho nic taaaak opuchli nohy, ze som sa nemohla obut ☹ tak som volala lekarovi, kazal mi ihned prist na vysetrenie. babo nastastie vporiadku, iba ja som mala uzasne vysoky tlak. ale sa ta polepsilo! klop, klop! 😀 akurat ze musim brat lieky ☹ a par dni som lezala aj spala s nohami hore, uz som ich mala take odkrvene a mozog taky prekrveny, ze ma napadali same somariny... 😀

Oli, vdaka za info o novej predajni! my asi tento tyzden pojdeme pozriet nejaky kocik!
a tvoj je uz opraveny? co mu bolo?

Cmuky, ty uz si bola na to CTG v BJ? ja mam poradnu este teraz 8.4. a potom sa uvidi, ci BJ, alebo KE. do KE by mala este byt exkurzia do novej porodnice, kto by chcel íst...

ozaj, teraz sa na CTG bude ako casto chodit?

olienka12
6. apr 2010

eji ahoj,
pozor na ten tlak preklampsia je velmi nebezpecna
ctg kazdy tyzden v pripade problemu alebo prenasania kazdy druhy den

kociarik no vymenili mi kolieska,lebo som jedno zlomila nie som spokojna,lebo som nedostala take iste ale predne uzsie a som z nich chora,takze asi si kupim nove,lebo mna na tom kociari facinovali prave siroke kolesa 🙂)))
ono je tam rozdiel minimalny,ale mne vadia. ale boli bleskovy vybavili reklamaciu za 2 dni a bez reptania. NO mala som cely podvozok aj s kolesami cierne a teraz mam kolieska strieborne ☹

ejasmeja
6. apr 2010

Oli, neboj, tlak sa uz upravil. vyskusala som vsetky babske recepty - cesnak, zihlavu, praslicku - a isiel krasne dolu. len tie opuchy este boli, ale lieky uz zabrali tak sa to straca. a objednala som sa na jemnu rucnu lymfodrenaz, ktoru mozu aj tehulky, tak snad aj to pomoze a lieky budem moc vysadit.

a tie tensie kolieska sa v terene spravaju inac nez tie, ktore si mala? nechapem, preco ti dali ine...

kde si ty kupovala tvoj kociarik? na svaboch?

olienka12
6. apr 2010

eji nespravaju,len mne sa nepacia ja som taky velky vydumnik 🙂)) proste mi opticky nesedia 🙂)) dali mi ine,lebo tie cierne uz nemaju v ponuke to bola len ta jedna zasielka co som mala ja. a hej kupovala som na svaboch
inak na tej stanici maju super vyber kociarikov aj hlbokych klasika 🙂)

ejasmeja
6. apr 2010

Oli, ja rozmyslam na kombinovanym, asi ho vyuzijem dlhsie, nie? ale rada si necham poradit 🙂

katka22r
6. apr 2010

eji a ides na svaby?

olienka12
6. apr 2010

eji ano vyuzijes,ale ked ta omrzi 🙂))) tie hlboke stoja okolo 165 e tusim 🙂 ale ja som tiez chcela kombinovany

zdenka821
6. apr 2010

Kočky ja som bola v tom novom obchodíku, je úžasný, výber tovaru od výmyslu sveta, kočiare tiež fakt bohovské, aj také značky, ktoré som našla len na nete čo sa dajú objednať..chystám sa tam ešte do konca týždňa..hľadala som baldachýn a mali by ešte nejaké dostať. Len škoda že nemajú ani nebudú dostávať skejtíky ku kočiariku

cmuky82
6. apr 2010

cafte aj ja som bola dnes v tom novom obchode 😀 a kupila som akurat tie ortopedicke nohavicky velkost 1 keby bolo treba, ale urcite sa tam este vratim nieco dokupit.
eja ja si este idem vo stvrtok po vysledky na toho streptokoka a na dalsi tyzden si uz zavolam a objednam sa na to ctg pravdepodobne do BJ. A ty? budes chodit na ctg do PO, alebo uz tam kde budes rodit t.j. BJ al. KE? Eja a na ten tlak fakt pozor tiez som pocula, ze to nie je ziadna stranda. Cvicit asi zajtra nejdes co?

zanna28
6. apr 2010

No tak ja som zvedavá na ten obchodík,hl.na kočiare,taký ako sme si s mm vybrali nemajú v PO,možno ho tam budú mať 🙂 ,do konca týždňa tam určite zájdem. Inak tehulky,máte už nachystané veci pre bábo a pre seba do nemocky?

cmuky82
6. apr 2010

zanna ja uz pre babo veci mam, ale pre seba este len dve nocne kosele a nic viac 😅 . No tento mesiac si este urcite musim kupit tenky zupan a papuce no a este aj tu kojenecku podprsenku. Chystam sa zajst aj do zdr. potrieb na tie sietovane nohavicky a vlozky. A ty uz mas pokupene? Na zaciatku maja uz by som chcela byt zbalena keby nieco 😀

katka22r
6. apr 2010

cmuky noo tie nohavicky po porode su vyborne a po sc ani nevravim

cmuky82
6. apr 2010

kati a ty si kde kupila tie sietovane nohavicky? a kolko stoja?

zanna28
6. apr 2010

Ja mám pre bábo niečo po Tamarke,niečo som dokúpila a pre seba mám tri noč.košele a keby niečo vezmem si aj jednu starú,sieť.noh.mám 6,kúpila som si dve nové koj.podprdy,som rada,že som našla aj iné ako biele,neznášam totiž biele spodné prádlo,takže mám jednu telovú a jednu čiernu a dve mám biele staré po Tamarke (ale to až na doma),župan mi doniesol ježiško 😀 ,treba mi ešte tie vložky zo zdr.potrieb a pre bábo kočík a vajíčko.....a ešte mi musia podonášať veci ktoré som popožičiavala 🙂

Zdenka,ty už si určite nachystaná,že? Kočiarik už máte?

zanna28
6. apr 2010

Cmuky ja som sieť.noh. kupovala v mamine, jedny stoja myslím 2,50.

sarafortuna
6. apr 2010

ahojte,
ak tu niekto zavíta nemôžete mi poradiť ochotného gynekologa, ktorý má individuálny prístup ku pacientkám a má aj trochu empatie?
som po MA v 9tt a chcem niekoho kto to bude brať vážne /nevravím, že môj gyndoš niečo pokazil/... potrebujem nejakú istotu že dr. na mne záleží a že ma neberie iba ako kus + mám aj trombofíliu ...normálne sa bojím druhý krát otehotnieť... existuje v Prešove vôbec takýto?

zdenka821
6. apr 2010

Zuzi, ano mam, samozrejme, taska stoji nachystana uz asi mesiac. a este dve, jednu ktoru mi prinesie manzel hned po porode a dalsiu pre malicke ked pojdeme domov. chcela som mat istotu tak som si to radsej prichystala sama, akoby mi mal manzel vypisovat tisic sms kde co najde.. 😅
Tie siet.nohavicky Zuzi sa mi zdaju akesi drahe, ja som kupila tu v lekarni 1ks/80centov, 6ks som si kupila. tak dufam ze som nekupila nejaku blbost. A kociarik som stary predala a kupila som si novy/teda nie uplne/ ale je to presne to, co som chcela. A ty aky hladas?

ejasmeja
6. apr 2010

ahojte!

Cmuky, zajtra by som mala prist na cvicenie, ty ides?

boli sme dnes pozriet kociky na svaboch a celkom dobry vyber aj ceny maju. v novom sme este neboli.

Zdenka, v ktorej lekarni si kupila siet. nohavicky? ozaj ake a na co vlastne su? som zas nejako mimo... 😅

ja este nemam pobalene do porodnice, pre seba este skoro nic nemam... 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre