Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

olienka12
6. apr 2010

baby sietovane nohavicky kupite v zdravotnickych potrebach oproti frantiskanskemu kostolu stoja par centov vobec nie 2,5 to iste porodnicke vlozky. vPO nemocnici prve dni davaju tie take gazove odporucam kupit si tie take siroke vatovane dlhe od predku az do zadku 😀 😀 😀 aj podlozky maju mne v nemocke netrebalo,tak to teraz pouzivam ked maleho prebalujem kade tade po svete 😉
podprsenky materske kupite v aladinovi vedla kvetinarstva a cristaluxu ako sa ide popod branku k vezi,nepamatam ako sa vola ta ulica. su cca do 12 eur a su dost dobre aj rozne farby a vzory

olienka12
6. apr 2010

inak ja som pouzila len 2 ks, lebo po 2 dnoch lezania v sietovanych nohavickach som mala zadok ako sitko 🙂)))) a svrbelo otrasne tak som pouzivala normalne bavlnene ale ja som bola po sekcii takze este odporucam tesco a nakupit si mama gate vysoke 🙂))

katka22r
6. apr 2010

noo ja som taktiez kupovala tie sietkovane gatky oproti frant.kostolu,rozne velkosti maju a okolo 80centov jedne ako pisala olienka...ja som ich mala vzdy na sebe dokonca aj po porode doma a nic ma nesvrbelo no kazdy ma inu reakciu 😉

zanna28
6. apr 2010

No baby dobre,dobre,dobre, zase som trepla somarinu 😅,pozerala som teraz na krabičku,sú v nej štyri kusy a stalo to 2,40.....sorry 😝

A podprsenky som kupovala v aladinovi na trojici a cena sedí ako spomínala Oli.

katka22r
6. apr 2010

zanni panecku mylit sa je ludske

olienka12
6. apr 2010

zanna lepsi vyber maju v tom druhom aladinovi 😉 😀

ejasmeja
6. apr 2010

Oli, naco akoze su tie sietovane nohavicky? v com ma byt ich vyhoda oproti obycajnym bavlnenym?

Cmuky, zabudla som ti napisat, ze na CTG chcem chodit uz do BJ alebo KE, podla toho, co si veberiem. ak to bude BJ, tak sa mozeme zosuladit a objednavat sa spolu na rovnaky den na terminy hned po sebe, aby sme tak mohli spolu aj dochadzat, co povies?

inak ja uz mam podprsku na dojcenie vyhliadnutu a aj nocne kosele, len este si najst cas a ist to kupit. v robote mame teraz "saleny dom" 😀 asi to budem riesit az po odchode na matersku, co je uz tuto sobotu! konecne! 😀

cmuky82
6. apr 2010

eja sietovane su lepsie vetratelne 😀 s tym ctg dobry napad 😉 daj mi vediet ci pojdes zajtra urcite cvicit ked hej tak idem i ja, ale samej sa mi nechce 😅

zdenka821
6. apr 2010

ejasmeja ja som tie nohavicky kupila v lekarni na Sekcove naproti Bille 🙂

ejasmeja
6. apr 2010

Cmuky uz chystam veci na cvicenie, teda vidime sa tam.
kedy ti zacina materska? mne uz v sobotu! 🙂

Zdeni, vdaka za info 🙂

katka22r
7. apr 2010

zdeni noo a kupis ich aj v tej lekarni hore pri metskej policii

cmuky82
7. apr 2010

eja ok vidime sa tam 😉 ja mam matersku od 1.4. napisal mi o 4 dni skor, ale to nevadi

zdenka821
7. apr 2010

Kati dik za info, dufajme ze mi 6ks bude stacit 🙂

cmuky82
7. apr 2010

neviete kde sa da v PO kupit kozmetika zn. AVENT?

katka22r
7. apr 2010

no ja som mala 5ks akurat co som bola po porode 🙂 a tak som si este dokupila na doma

olienka12
7. apr 2010

cmuky predpokladam ze v lekarni skus sabinovsku alebo hypertesco

eji sietovane nohavicky zapranuju zapareniu poporodnej rany pretoze vetraju a nemusis chodit s vlozkou na divoko aj po sekcii boli fajn stiahli brusko

andreafe
7. apr 2010

Ahojte! Pozerám, že je tu celkom fajn diskusia, tak by som sa chcela opýtať aj ja niečo. Už som v 33-ťom týždni a rozmýšľam, že by bolo fajn sa pomaly aj pobaliť do nemocnice. Nevie mi niektorá poradiť, čo si treba zbaliť do nemocnice? Budem rodiť v novej pôrodnici v PO. Ďakujem.

olienka12
7. apr 2010

ahoj andreafe ja som rodila v monobloku v decembri. Potrebujes nocne kosele aspon 3 budes sa po porode potit,je tam horuco,zupan, je na tebe,ci sietovane alebo bavlnene nohavicky, porodnicke vlozky /kupis v zdrav.potrebach alebo lekarni odporucam take siroke dlhe/ dalej zober si deku pre istotu mne velmi pomohla ked nabiehalo mlieko a mala som zimnicu. taktiez tie postele su hrozne ak mas vankus na dojcenie nech ti ho potom donesu. No a klasika,pribor,hrncek na polievku,toaletne potreby vratane wc papiera, papuce najlepsie nie latkove a hrube ponozky a slapky do sprchy. Samo,ze uteraky jednu osusku a jeden na spodok 🙂) ked budes sita lepsie mat zvlast. Pre babo potrebujes postolky a ja som mala este aj svoje rukavicky proti poskriabaniu a nosia aj ciapocky, to iste 5ks latkovych plienok,ci uz na obklady na prsia alebo pre male na odgrgavanie,babatku davaju inak vsetko ked ho mas na rooming daju ti kufrik kde je aj kremik na dupku. Babu potrebujes zobrat este jednorazove plienky a vlhcene utierky ja som davala len po par ks nedavala som cely balik aby sa neuslo aj dajakemu ginovi🙂) to iste vlhcene utierky male balenia v dmku napriklad maju taku parkusove babylove
Neviem,ci uz dali novu rychlovarnu konvicu,ale ked som tam bola ja,tak sa prave pokazila tak som si nechala doniest z domu,kedze som dost cajova a to co tam davali ako caj bol humus. Tak odporucam aj cajik pre kojace maminy zobrat.
Zabal si 2 tasky, veci na porod a veci,kt.ti prinesu po porode.
Pisem ako hotentot,ak mas otazky kludne pis
L.

olienka12
7. apr 2010

ozaj na porod odporucam este pomadu a mar sprej s morskou vodou do nosa na zvlhcenie. Pokial chces tak mozes sviecky,olej do aromalampy a cd s oblubenou hudbou,tieto malickosti ti tam vedia splnit 😉

andreafe
7. apr 2010

Olienka12, ďakujem za odpoveď. Ja som tam už rodila dvakrát, ale to už pred 12 a 8 rokmi, tak som si nebola istá, či sa niečo zmenilo, ale veľmi ani nie. Ako je to tam teraz s návštevami? Dodržiavajú návštevné hodiny, či nie je problém kedykoľvek?

olienka12
7. apr 2010

andreafe no navstevne hodiny ako kedy v podstate vzdy aj o 9vecer sa k tebe vedia dostat cez 9 poschodie vnutornym schodiskom. 😉 😀 ked ma prednosta sluzbu,tak sestricky su troska prisnejsie,ale inak sa da aj mimo navstevnych hodin. ved sama uvidis

andreafe
7. apr 2010

A ak sa môžem opýtať, čo pôrod? Mala si vybaveného doktora? Vraj sa tam dosť pomenili a všetci sú dobrí. Na izbu sa návštevy nedostali, či áno?

ejasmeja
7. apr 2010

Ahoj Andrafe, ja som kupila jednorazove plienky v akcii spolu s vlhcenymi utierkami pre babo zadara v Tescu. mozno to este maju, tak sa skus mrknut.

olienka12
7. apr 2010

inak baby,zo skusenosti tych vlhcenych utierok miniete prve tyzdne kvanta 🙂)) babo kaka do kazdej plienky a nie vzdy sa Vam bude chciet pchat ritku pod kohutik 🙂)))

zanna28
7. apr 2010

Oli,nie každé bábo kaká do každej plienky,moja kakala raz za dva tri dni,vraj je to normálne u kojených detičiek.

katka22r
7. apr 2010

moja tiez nekakala kazdy den...a ani som vela utierok neminula

andreafe noo mm prisiel aj 2x zamnou na izbu zalezi na tom aka sestricka ma sluzbu a ano dr,su mili ja som natrafila na sekcii na simu a karaskovu obaja su milucky a zlatucky

olienka12
7. apr 2010

no nas prve 4 tyzdne do kazdej plienky 😉 v januarovkach drviva vacsina babatiek tak kakala 😀 teraz raz do dna 😉

monfat
7. apr 2010

ahojte babenky, neviete mi povedať či je to normálne, keď som v 27 týždni a vždy ma pobolieva v podbrušku ako keby som mala dostať menzes, minulú návštevu poradne mi dr.povedal, že je to oki, len sa rozpina maternica, dal mi no-spa tabletky, skontroloval, ale ja berem tú no-spu, nič sa mi neuľavilo, ani nepomohlo, tak neviem, môže byť že mám to bábo nejak zle pootáčané, lebo pri prvom tehotenstve mi normalne dcera kopala do brucha smerom zvnútra von, ale teraz mám pohyby smerom dovnútra a hlavne tam úplne dole, že mám dakedy pocit, ked idem na wc, že vybehne nejaká noha 😅 , tak neviem, mali ste niektorá podobné skúsenosti?
PS: Olienka ty si bola na sekcii, aké to je? veľké bolesti sú potom? či sa to dá vydržať, alebo niečo ti dávajú od bolesti po sekcii? Ja zatiaľ ešte neviem, čo ako budem rodiť, ale neviem či nie na cisársky, lebo mam problem s udržiavaním.moču, tak ešte ani neviem, ale chcela by som asi radšej ísť na sekciu, lebo potom už budem mimo provoz jak sa hovorí 🙄

olienka12
7. apr 2010

ahoj morfat, mne na tie bolesti podbruska zaberalo magne b6 nospa mi nerobila dobre na zaludok
po sekcii sa to da vydrzat pichaju ti novalgin takze prve dva dni si na liekoch a potom to uz neboli resp boli malinko. najhorsie je postavit sa,pretoze ti vsetko taha a nevies co si mozes dovolit,ale da sa to prezit uplne v pohode. 😉

monfat
7. apr 2010

joj dik, ukludnila si ma normalne. 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre