Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

zanna28
7. apr 2010

Monfat,ja som tiez bola na sekciu. Ked ma prebrali,najprv som si chytila brucho,ci uz nie som tehotna 😀 😀 ,jak porucha......pre mna bolo najhorsie prvy krat sa postavit,ale ja mam zavraty aj teraz,no inak kazdym dnom to bolo lepsie a lepsie. Väcsina zien hovori,ze normal porod je lepsi,ja to sice posudit nemozem ale sekcia sa da zvladnut v pohode. 😉 🙂

katka22r
7. apr 2010

monfat aj ja som bola na sc a v pohode som vstala to sa mi zenske na izbe smiali ze mam este mlady organizmus takze to preto 😀a ak mam napisat pravdu vobec nelutujem ze som rodila cisarskym

olienka12
7. apr 2010

zanna ja som sa tiez prv chytla za brucho zobudila som sa so slovami boli boli 🙂) a ked ma davali do vytahu od bolesti som odpadla,no uz si to nepamatam,ked ma dali na izbu hned mi isla infuzia proti bolesti,akurat som 2 hodiny v kuse plakala potom. Nespala som az do vecera 🙂)) plakala som a nedalo sa to zastavit aj som sa smiala,telefonovala,na nete bola cez mobil,ale v kuse isli slzy. po narkoze tak telo reagovalo. baby co mali spinal zasa mali zimnicu 🙂
mne sa nedarilo vstat rano, az okolo obeda som sa postavila a presla na wc to bol pocit ked dali prec tu blbu hadicku 😀 😀

zanna28
7. apr 2010

Oli,presne aj ja som v tom výťahu stonala od bolesti,to ťa tak nadhadzuje s tou posteľou 😖 .Ja som bola v celkovej narkoze, no mala som riadnu zimnicu,ale len chvíľu,sestrička ma zababušila do deky a zaspala som ako bábo a spala som stále. A teraz každému po sc davajú tie hadičky? Ja som nemala,dávali mi misu ☹ ,ale bola som sama na izbe tak sa to dalo zvládnuť a robili ma o 8.30 a večer som vstala,no bolo to ťažkéééé,točenie v hlave atď.....veď to poznáte

katka22r
8. apr 2010

nooo ja som poslala do haja toho mladika co ma viezol na izbu ked zomnou podskocilo vo vytahu a ten steh ma zabolel...a plakala som tiez oli cely cas jak ma prevazali na izbu bala som sa ci je vsetko ok s laurou ale bolo a to som sa pytala kazdeho kto presiel okolo ked som lezala na chodbe kym prisiel odvoz 😀 tak ony museli mat fajnu srandu

zanni noo aj mne dali cievku ale taka ulava ked to dali dole

a ide niekto rodit teraz do monobloku?by ma zaujimalo ako to tam vyzera ked to tam pomalovali a ci sa daco zmenilo

inak raz sa niekto asi cmuky pytal co do porodnice tak oli vymenovala a este kocky treba vam aj sobasny list,obciansky a karticku poistenca no a tehotensky

zanna28
8. apr 2010

Katka,ja sa chystám do monobloku........a plakala som tiež ale až na tretí deň,keď sa mi naliali prsia a boli ako kameň a potom stále až do odchodu domov,ale to asi popôrodná depka ☹

olienka12
8. apr 2010

no a ked nieste zosobasene, a chcete meno po tatovi,tak papier z matriky 😉 ale doklady som brala ako samozrejmost 🙂
baby stretko buduci tyzden?

zanna28
8. apr 2010

Kočky,akosi mi často tvrdne bruško,dnes som bola u dr.tak mi povedala,že pokiaľ to nie je bolestivé tak sú to tie falošné kontrakcie, pri prvom tehu som to nepoznala.....máte ste s tým niektorá skúsenosť?

olienka12
8. apr 2010

zanna ano mala som to su to braxton hicksove kontrakcie citat z jedneho clanku
Tvoje telo sa začína pripravovať na pôrod. Braxton-Hicksove kontrakcie sa objavujú častejšie. Ide o falošné kontrakcie, ktoré sú prípravou maternice na pôrod. Nie sú pravidelné a nedochádza pri nich k žiadnym zmenám na čipku.

pomahalo mi na to Magne B6 lebo ku koncu som mala aj bolesti ako sa maternica stahovala a panva roztahovala a aj tak mi to bolo na jednu vec lebo som bola na sekciu 😉

olienka12
8. apr 2010
katka22r
8. apr 2010

zanni ano tak ako pise olienka magne B6 🙂

kocky noo ten novy obchodak na stanici je super odporucam vsetkym...

oli ja by som na stretko prisla ale nevyhovuje mi to cez april vobec ☹

cmuky82
8. apr 2010

ahojte tak ja som si bola dnes po vysledky na to streptokoka a vsetko je v poriadku tak sa velmi tesim 🙂 jooj uz nech je koniec maja chrbat a bedrove klby ma bolia ako staru babu 😀

katka22r
8. apr 2010

cmuky a nechodis na predporodnu pripravu?

dala som nove foto kto chce nech spravi kuk 🙂

juliap
8. apr 2010

zanni tak ako pisu kocky, su to poslickovia, ked su neprijemni, hod si teplu sprchu a prejdu, inac magnezko beriem aj ja od 6 mesiaca, ale tvrdnutie a poslickov aj tak mam ...
kati do monobloku idem aj ja, tak potom napisem dojmy, ked som bola nma prietokoch, tak to tam este vonalo vsetko novou farbou, taku vonu mam straaasne rada 😀

katka22r
8. apr 2010

juliap a akou farbou to natreli?mas svojho porodnika ci nie?

zanna28
8. apr 2010

Kočky vďaka vám za rady 🙂 ,tu stránku si sledujem týždeň po týždni,ale je iné čítať a iné zažiť,toto tehotenstvo mi prebieha 100% inak ako prvé ☹ ,tak som zvedavá na pôrod...... 😕

Cmuky,ja som si dnes tiež bola pre výsledky a OK,tak chválabohu.......a ten chrbát a klby,no hrôza, ja už neviem ako si mám ľahnúť či sadnúť,v noci som každú chvíľu hore,no aspoň si to natrénujem,keď sa bábo narodí 😀

Kati, Laurinka je nádherná, juuj my sa už tak tešíme na našu bambuľku 🙂

Juliap už si sa dávno neukázala,ako sa máš? A ako sa cítiš? 😉

olienka12
8. apr 2010

zanna a mas stopro potvrdene dievcatko ked je uplne ine tehu?

zanna28
8. apr 2010

Nooo v gynstare mi to povedali 3x, že dievčatko....inak ja som bola od začiatku v tom,že chlapček,lebo to len chlapi dokážu tak trápiť ženy 😀 😀 😀 ....a stopro budeme vedieť až po narodení 😉

olienka12
8. apr 2010

hehe ja som hrozne chcela dievca,ale od zaciatku som mala pocit,ze chlapec,len som si nechcela pripustit hehe a teraz by som ho nevymenila ani za 1000dievcat 😉 😉 😉 takze zaklad,ze vsetko dobre dopadne a mimi bude zdravucke

zdenka821
8. apr 2010

ahojte maminky, tak mna od rana trapi tvrdnutie bruska a bolest chrbtice, panvove kosti ani nevravim, pol hodiny vstavam z postele alebo z kresla..
Zuzi tiez sa parkrat v noci budim na to ze sa mi hrozne zle lezi a neviem si najst tu spravnu polohu, na lavej strane sa babu nepaci vobec, na chrbate ani tolko a celu noc spim na pravej strane a rano sa nemozem ani pohnut.. 😢

olienka12
8. apr 2010

zdenka nepomaha tepla sprcha? ty uz mozes kedykolvek mat aj realne kontrakcie.
ak tie stahy a tvrdnutie po teplej sprche povolia su to poslickovia, ak neprestanu su to realne kontrakcie 😉

olienka12
8. apr 2010

zdenka mozem sa spytat kam si chodila na strednu? zdas sa mi velmi povedoma, alebo kde byvas? 😉

zdenka821
8. apr 2010

na strednu som chodila do Bardejov, OA, este stale sa ti zdam povedoma?

zdenka821
8. apr 2010

olienka ja viem ze to uz moze byt zaciatok realnych kontrakcii, ale ked ja mam pocit ze toto bude este len moj prvy porod, mam chaos, mam strach ze nerozoznam poslickov od realnych, alebo ze ich rozoznam neskoro, lebo uz som mala teraz poslednych par dni poslickov ale dnes je to cely den ale rovnaka intenzita bolesti. mam nerviky 😒

olienka12
8. apr 2010

zdenka neboj rozoznas bude sa to stupnovat 😉
hmm tak skola nic ale aj tak mam pocit,ze ta poznam z videnia 🙂

zanna28
8. apr 2010

Zdeni,ty si ešte doma? Na ctg si kedy bola? A čo ti povedali? Ja som myslela, že už si v nemocke. Moja,tak len sa držkaj 🙂

katka22r
9. apr 2010

zdenka drzkame prsteky

juliap
9. apr 2010

kati, ja som farbu ani nepozerala, ja mam rada tu vonu novej malovky, takze som si tam dychala pekne zhlboka ... som ja tapa neee ...
zanna no mam sa celkom o.k. na to ze od januara som mala hroziaci predcasny, teraz na poradni sa zrazu princ umudril a zda sa ze nakoniec budem este prenasat, dokonca aj cervik skore som mala pred masiacom uz 7 a teraz mam naspat 6, tak fakt neviem, ale svist je velky, natrepany v celom brusku, ked sa zaprie, tak je krasne vidiet obrysy, poslickov napodiv v tomto tehu mam, v predchadzajucich neboli vobec, tak uvidime, kedy sa malemu uraci z bruska. ja si to typujem na 27.4., kedze vtedy ma mm narodky, tak by mal darcek 😀

katka22r
9. apr 2010

julka to neva chapem ze si dychala a nepozerala farby 🙂 a lekara mas svojho_?

zdenka821
9. apr 2010

zanni ano, este som doma, bolesti prestali vecer len co som si lahla a celu noc nic. Dnes rano zase bolesti chrbta. Tak termin mam v utorok..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre