Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

anibas
12. apr 2010

Prvý krát normálne - to som prišla len tak na 9.posch. - dr. Lisý - otvorená na 6 prstov, vraj už boli podľa ctg aj kontrakcie, nič som necítila, niečo mi pichli, a za 20 min. som porodila 😅 😅 😅
Sekciu som mala vybavenú, teraz som chcela normálne rodiť. Prvé bolesti sa dajú prežiť, rozchodiť, aj ked kombinácia s klystírom je otras ... najhorších je posledných 20 min. po vyvolávačke ... a mne vadilo aj trpnutie a bolesti nôh od pása po kolená ... ale ked už prídu tlaky ... tak to nič norozmýšľaš a len tlačíš a tlačíš nech ten " cudzopasník " už vyjde von 😀 😀 😀 :-
Po sekcii viacej bolí brucho, dlhšie sa dávaš do kopy, nemôžeš jesť, sprchovať sa, problémy s jazvou... podľa mňa je lepšie rodiť normálne ... ak nerodíš 24 hodín ... 😝

olienka12
12. apr 2010

anibas ja som normalne sprchovala jazvu baby co boli po spinale mohli normalne jest, len po celkovej sme mohli az o 2 dni a v pohode som bola za tyzden ani som nekrvacala. Sem tam boli jazva pri zmene pocasia a po 600nedeli,ked sa zacala uvolnovat,ale myslim,ze to vobec nebolo zle...

katka22r
12. apr 2010

noo ja som sa po sekcii tiez sprchovala len som davala pozor aby sa nedostal sprch.gel k rane...s tym jedenim tak ja som jedla potajomky piskoty 😀 sak to sa nedalo vydrzat bez jedla a som oki,a ano najlepsie je vraj prirodzenou cestou ale mne by aj pri druhom vyhovoval cisarsky,neviem preco ale tak ma uspali vybrali malu a bolo...neviem preco mam take pocity,ze by sa mi to tak pacilo viacej

zanna28
12. apr 2010

No teda Anibas, tak ty máš dobré skúsenosti......že za 20 minút ......to ti normálne závidím, bodaj by som aj mala taký priebeh v prípade normálneho pôrodu 😉

katka22r
12. apr 2010

zanni ktovie

ejasmeja
12. apr 2010

Anibas, klistir ti zoslinil porodne bolesti?

olienka12
12. apr 2010

eja po klistire sa zosilnia bolesti, pretoze ti to vsetko zohreje "premasiruje" z vnutra. ja som chcela klistir a ono na to nebol cas,tak mi nedali ...

katka22r
13. apr 2010

ja som ho mala pred cisarskym,ale dalo sa to zvladnut 😉

tak myslite na nas kto uz bude na mk o 8 rano ideme na ocne na to ocne pozadie....ach to bude placu 😖

olienka12
13. apr 2010

katka a to preco Vas poslali na ocne? mate nejaky problem?

monfat
13. apr 2010

čaute ja neviem že čo jak bude ale nech si myslí kto chce čo chce, chcela by som isť na cisársky, veľa ľudí v mojom okolí to považuje za nezmysel, ale ja som si pri prvom prirodzenom pôrode vytrpela viac než dosť, nekonečné bolesti, dlhý náročný pôrod, na tom stole som kričala aj vracala, potom napokon malá vyšla ale rukou hore a ja celá dotrhaná, šili ma asi štyri hodiny, nedošili nakoniec musela prisť anesteziologička a uspať ma, lebo bol potrhaný aj celý krčok a nedalo sa to len tak zašiť, ale nikdy nezabudnem na tie hodiny stredovekého mučenia bez žiadneho opichu, ten by mi aj tak nezabral, lebo je len na vonkajšok a po pôrode som tri dni neprehovorila ani slovo a nedokázala som isť ani na záchod, dva krát som sa na posteli počurala, na tretí deň som vstala, malú som videla asi dva krát, ani mi ju nenosili lebo som bola mimo. dneska má dcérka tri roky a ja problémy s inkontinenciou a to mám 28 rokov, pri škaredom počasí jazvy bolia ako keby som deň predtým porodila, vôbec nemožem sedieť na stoličke a to sú už tri roky, neviem, ale každého kto mu do neba odporúča prirodzený pôrod pošlem rovno do čerta. Neviem si predstaviť tú bolesť po sekcii, nebola som nikdy ani operovaná ale predsa bude po tom a dieťatko bude narodené a musí to byť z dňa na deň lepšie. nechcem už rodiť prirodzene! ☹ 😒

monfat
13. apr 2010

Viem, že je to lepšie ale len v tom prípade, ked nedojde ku komplikáciám, v mojom pripade vždy k nim dôjde, takže to nechcem nechať na náhodu. Pojdem vybaviť ten cisársky, nech to stojí čo to stojí, ešte neviem ako, asi budem každému klopať na dvere a pýtať sa. Aj ked ma z desiatich dverí vyhodia, pôjdem do jedenástych, ked to neurobia v Prešove, pôjdem sa pýtať do BJ, Krompach, alebo SL, ja neviem ale dajak to musim vybaviť. neverim tomu že sa to neda, ved počúvam na každom kroku, že tá si to vybavila, hentá si to vybavila, čo ja som iná jak tie ostatné, ja len nechcem trpieť zase tak ako predtým.

monfat
13. apr 2010

povedzte baby no čo mám robiť, vlastne ani spať už nemôžem vôbec v noci, furt na to myslím ako to dopadne, pri prvom saom sa tak nebála ako teraz

olienka12
13. apr 2010

monfat bolest po sekcii sa da zvladnut lavou zadnou,urcite je to lahsie ako to co si zazila myslim,ze tvoje problemy su dovodom na indikovanu sekciu 😉

monfat
13. apr 2010

Olienka ináč zabudla som sa ti poďakovať, mala si pravdu ta nospa mi vobec nepomáhala, ale som si kupila tie magne b6 a po štyroch dňoch to už úplne prešlo, nič ma už nebolí teraz, tak ešte raz dik za dobru radu, a mám ich brať ´dalej?

olienka12
13. apr 2010

ano ber rano napriklad dr.moj povedal,ze maximalne 6tbl denne 3x2tabletky ale ja som potom uz len rano brala az kym som nemusela konske davky magnezia aj cisteho...

monfat
13. apr 2010

tak asi budem jesť už len rano jednu tabletku, ešte raz dikes

katka22r
13. apr 2010

monfat pisem do ip za akym dr mas ist a tren spravi sekciu 🙂

oli no museli sme ist lebo bola prenasana a dr.chce mat vsetky vystrenia ale dalo sa v pohode...2x jej kvapkali a tak pozreli s takym svetielkom ocne poozadie vsetko okiiiii 🙂

monfat
13. apr 2010

baby ďakujem vám za cenné rady. zatial sa držte.

katka22r
13. apr 2010

hlavne ty sa drz

cmuky82
13. apr 2010

monfat ja na tvojom mieste by som si tiez vybavovala sekciu a drzim ti prsty aby si to aj vybavila. Ak by sa ti to nepodarilo urcite by som si dala aspon epi 😉

olienka12
13. apr 2010

cmuky epi ti je na 2 veci ked ostanes potrhana jak reseto co bol pripad morfat. zabera len pri porode a co potom?

ale prestanme so skaredym cmuky,eja, anibas,zanna..., budete mat super porody som si ista 🙂

cmuky82
13. apr 2010

dufam, ze budes mat pravdu 🙂 . Ja uz tak strasne chcem by bol koniec maja a bolo po vsetkom v poslednom case mavam aj nejake zaludocne problemy strasne ma napina. Cele tehotenstvo nic a teraz pred koncom toto ☹

olienka12
13. apr 2010

cmuky ja som mala zaludkotrasenie od 8 do 16tt a od takeho 30teho do konca to som grcala a grcala... na konci jedine z coho mi nebolo zle boli sladke mucne jedla,to uz mal drobec asi malo cukru,tak mi sladke chutilo

zanna28
13. apr 2010

Juuuj baby, tu je dnes cítiť riadny pesimizmus,akoby ste vedeli,že aj ja som na tom tak, od rána len plačem ako malá, Tamarka len na mňa oči vyvaľuje ☹ ☹ .

Cmuky, ja mám žalúdok vďakabohu OK, ale tým, že sa bábo pomaly posúva dole, tak mi tlačí na konečník a navrela mi žila, tak je to úplne super, že ešte ani nerodím a už mám žilu ☹ ☹.....a bolí ako .....

Oli a tie sladké múčne jedlá, mňaky, mňam, tiež by som teraz len sladké jedla aj teraz papám palacinky s nutelou, len musím s mierou, lebo sa to odzrkadlí na záhe ........ joooj stále čosi 😠

olienka12
13. apr 2010

juuj no a zaha bez tumsu ani na krok 🙂))

cmuky82
13. apr 2010

Neviete co to znamena, ked mam v tehu knizke popisane nejake hodnoty F. Zacinala som na F1 a teraz mam nalez na F4, ale vobec neviem co to znamena.

monfat
13. apr 2010

cmuky neviem čo to môže byť, ja také vobec nemam, žiadne efká, ale neboj keby to bolo niečo vybočujúce z normalu tak by ti dr.určite dačo povedal.

katka22r
13. apr 2010

tak to F netusim ani ja....
cmuky a kam ides do bj ci do ke

katka22r
13. apr 2010

laura s bratrancom a sesternicou 🙂

olienka12
13. apr 2010

f neni to poloha placenty mozno hmm neviem nemam take nic v knizke

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre