Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

ejasmeja
13. apr 2010

Monfat, no prezila si si hororovy porod a podla mna je to hlavne chyba tvojho porodnika. nie vsetko, ale to tyranie bez narkozy rozhodne ano ☹ a aj to, ze ti zrejme kazal tlacit, kym este krcok nebol celkom vstrebany a tym padom sa dotrhlal ☹ myslim, ze ked si sa tak hrozne dotrhala aj na krcku, tak by to mohla byt indikacia na cisarsky, lebo krcok nebumusi byt uz tak pruzny a schopny sa vstrebat. a aj tvoj extremny strach z prirodzeneho porodu by mohla byt indikacia na cisarak.
Ja sice teda zastavam prirodzene porody, ale za tak kratucky cas pravdepodobne nemas sancu sa nan psychicky ani fyzicky pripravit a preto ti urcite nebudem vyhovarat cisarsky. prave naopak. asi je to pre teba ten najlepsi sposob ako porodit babatko. skus sa porozpravat so svojim gynekologom. a hlavne sa neboj, vsetko bude vporiadku a urcite sa ti tentokrat podari porodit uplne v pohode aj cisarskym 😉

Cmuky, exkurzia v KE novej porodnici bude v stredu. ale este overim, ze ktoru a dam ti vediet... ach ta moja tehotenska demencia 😀
a Stretnutie s bruskami budu tuto sobotu 17.4. aj pre oteckov, ktorí chcu byt pri porode. a hlavne nebudu to teoreticke reci ako v Centrale, ale budu to prakticke ukazky. takze odporucam prist aj keby tvoj drahy nemohol. ved mu to doma vsetko pekne poukazujes 😉 inak sa mi vratil mail, ktory som ti posielala, asi mas preplnenu schranku, tak ti pisem info aj sem.
samozrejme su vitane aj nove mamicky, ktore by sa chceli pridat na nase stretnutia.
my zacneme klasicky o 9:00 a oteckovia by mali prist na 10:15. ak by bol problem s dochadzanim pre otecka, tak kludne moze pockat hore v kaviarnicke. ozaj a zaparkovat sa da vo dvore, kde sa stretavame a zadara, ked sa budes chystat autom.

ejasmeja
14. apr 2010

dobre ranko dievcata! 🙂

katka22r
14. apr 2010

aj tebe eji my sme hore uz od pol 6

ejasmeja
14. apr 2010

ranostajky! ale inak aj ja som hore uz veeeelmi dlho.... a to som si vzdy rada pospala aspon do 8:00, ak sa dalo 🙂

katka22r
14. apr 2010

noo tak si to este uzi ak si spachtos,lebo chlapcek ti vela pospinkat neda

ejasmeja
14. apr 2010

no uz teraz sa mi neda spat moc dobre, obcas si celu noc neviem najst polohu ani ked sa rozne poobkladam a popodkladam vankusmi... asi to ma byt trening na nespanie, ked sa babo narodi... 🙂

zanna28
14. apr 2010

Ahojte kočky 🙂 , ako sa dnes máte? Ja tiež vstávam okolo 6.00, Tami ma zobudí s úsmevom každé ránko 😀 , a v noci som niekoľkokrát hore, raz potrebujem ísť na wc, raz ma bolí chrbát, potom klby a tak........ale aspoň budem zvyknutá vstávať k bábätku 😉

zanna28
14. apr 2010

Eji, presne tak 🙂

cmuky82
14. apr 2010

ahojte, katka tak ai pravdepodobne do BJ. Ja som kus hladala co moze znamenat to F a vraj je to poloha plodu, ale to 1,2,3 a 4 vobec neviem co znamena mozno je to nieco ako to CS.

ejasmeja
14. apr 2010

ahoj Zanna,
pre mna je najhorsie asi to chodenie na wc, taaaak sa mi nechce vstat z postele... ach jaj! 😀

ejasmeja
14. apr 2010

k tomu F v tehotenskej knizke - ja som nasla, ze to znamena "klieste". ale ono je najlepsie sa opytat svojho lekara...

ejasmeja
14. apr 2010

Cmuky, ale zas S/F je vzdialenosť horného okraja maternice od symfýzy (spony)
najlepsie urobis, ak sa opytas svojho lekara, aby si sa zbytocne neznepokojovala, ze o co ide. ved su to udaje o tebe a mas pravo, aby ti ich podrobne vysvetlil. mal to urobit uz sam od seba.

ejasmeja
14. apr 2010

Cmuky, este jeden "dohad": F moze byt aj fundus - horna cast maternice. ja tam mam ulozenu placentu a aj na zadnej stene, co je teda uplne vporiadku a nemalo by to teda sposobit ziadne komplikacie pri porode (tie sposobuje vcestna placenta). teda to F moze teda znamenat ulozenie placenty vo funde a teda by si to mala mat vporiadku. ale radsej sa opytaj svojho lekara a budes mat istotu.

cmuky82
14. apr 2010

eja paneboze ake klieste 😕 no a ja uz k svojmu lekarovi nejdem s poradnou som uz skoncila uz budem chodit len do nemocnice

olienka12
14. apr 2010

cmuky osobne si myslim,ze F je poloha placenty fundus a potom to maju ocislovane podla pozicie

ejasmeja
14. apr 2010

Cmuky nestresuj, tiez je to podla mna poloha lacenty vo funde a potom tie cisla budu asi vyska nasadenia tej placenty. ved sa opytaj v nemocnici, oni to tiez musia vediet 😉

cmuky82
14. apr 2010

uff no to mi odlahlo 😅 .
Pocasie je strasne posobi na mna tak depresivne 😒

zanna28
14. apr 2010

Cmuky a prečo už nebudeš chodiť do poradne? Ja tam budem chodiť až do termínu ale častejšie, a potom na CTG do nemocky.

ejasmeja
14. apr 2010

no nic moc s tym pocasim, mne sa ani na cvicenie nechce dnes ist. asi ostavam doma. ty ides Cmuky?

katka22r
14. apr 2010

noo ja som tiez nechodila ked prsalo 😒 eji a ty ides kam rodit?

ejasmeja
14. apr 2010

kati, asi BJ alebo KE. uvidim po exkurzii a kosickej porodnici

katka22r
14. apr 2010

a na ctg akoze sa chystas kam?

ejasmeja
14. apr 2010

zatial k svojmu lekarovi, potom tam, kam pojdem rodit

katka22r
14. apr 2010

aha tak fajn ak tvoj lekar ma ctg moj mal tiez ale tak 4 eura kazdy tyzden???investovala som ich na nieco lepsie

olienka12
14. apr 2010

eja ku komu chodis? myslim gynekologa
zanna ved poradnu ti budu robit v nemocnici spolu s ctg

ejasmeja
14. apr 2010

tak mne sa to oplati aj keby to stalo 4 eura, dochadzanie na ctg do BJ by ma vyslo asi viac a k tomu kopec casu na ceste. no nie?

ejasmeja
14. apr 2010

Oli, moj gyn. je Dandar. preco sa pytas?

olienka12
14. apr 2010

tak ma to zaujimalo kto ma ctg v po on je na konstantinovej?

ejasmeja
14. apr 2010

ano, vo Weberovom dome

olienka12
14. apr 2010

si u neho dlho?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre