Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

cmuky82
14. apr 2010

na ctg sa chodi kazdy tyzden?

ejasmeja
14. apr 2010

Cmuky, najprv kazdy druhy, potom kazdy, ale neviem presne, ktore tyzdne su hranicne, pozri si to v tehuknizke. alebo baby co to uz maju za sebou budu skor vediet. pozeram, ze ani tebe sa nechcelo ist do centralu... 😀

olienka12
14. apr 2010

ee kazdy tyzden a v termine 2x do tyzdna od 36tt

cmuky82
14. apr 2010

nie nechcelo 😀 ale bola som v meste a kupila som si zupan, papuce, sietovane nohavicky, poporodne vlozky a odsavacku hlienov. Nocne kosele uz mam a treba mi este kupit kojenecku podprsenku a nejaku kozmetku z lekarne 🙂

cmuky82
14. apr 2010

raz do tyzdna nie je az take hrozne 😝

ejasmeja
14. apr 2010

heeej, Oli? tak to som doplietla... 😀

Cmuky, a kde si kupila zupan? ja uz mam kojenecku podprsku, kolko stala tvoja? a kde si kupovala?

ejasmeja
14. apr 2010

ja som tepsa! ved si ju este nekupila! 😀 ja som kupila v obchodiku so spodnym pradlom v pozemnych stavbach a stala necelych 10 eur. tusim najlacnejsia v PO

cmuky82
14. apr 2010

ja som kupovala, len taky obycajny chcela som tensi aby mi nebolo velmi horuco a kupovala som v aque. Este si planujem kupit aj ten rosalgin na zlievanie po nastrihu a este nejaky krem na bradavky. Pocula som, ze od Aventu je velmi dobry

juliap
14. apr 2010

oli, ja som na ctg este ani nebola, bola som len na prietoky v 33tt, teraz som mala poradnu 6.4. a dalsiu mam napisanu az na 4.5., t.j. po TP, moja dr ide teraz na 2 t na dovcu, ale nic mi nepovedala, ze by som mala chodit uz do nemocky, alebo na ctg, ze mi ho urobia pred porodom, ale mozno si zavolam do nemocky, ci predsa len nemam prist aspon tesne pred TP pre istotu

cmuky82
14. apr 2010

ani raz si nebola na ctg? to je zvlasne 😲

ejasmeja
14. apr 2010

ja mam olej do saloosu a uz ho pouzivam aj preventivne troska, aby som nemala suchu pokozku, je velmi dobry a dokonca obsahuje bylinky, ktore podporuju tvrobu mliecka po porode. odporucam.

rosalgin tiez mam uz doma, snad ho nezabudnem zbalit! ale robim masaz hradze, tak mozno ho ani nebudem potrebovat! dufam! 🙂

ja chcem tiez len taky tenky obycajny zupana tiez som sa chystala do aquacentra. za kolko maju zupany?

cmuky82
14. apr 2010

ja mam len taky obycajny za 12 eur 😀 . A kolko staji rosalgin?

juliap
14. apr 2010

cmuky nebola, som asi jedina v aprilovkach, tam chodila vacsina od 36tt dokonca 2x a ja nist, tak uvidime, a to mi hrozil predcasny koly tvrdnutiu bruska ...

ejasmeja
14. apr 2010

uz nepamatam, kupovala som uz davnejsie. a nielen ten prasok na rozrobenie vo vode, ale kupila som aj irigator (aplikator). mala som to tusim vtedy dokonca na predpis. teraz cenu neviem, naozaj. ale na omyvanie rany irigator nepotrebujes, iba ten prasok na rozrobenie roztoku. ale mozno by ti ho mohol predpisat tvoj gynekolog, mohol by potom byt lacnejsi, ako ked si platis sama

ejasmeja
14. apr 2010

Juli a to ti tvoja gyn. nepovedala, ze mas chodit do nemocnice na ctg? sila... ku komu chodis?

juliap
14. apr 2010

nie, nepovedala, sak keby sa mi nieco nepozdavalo, tak mam cislo do nemocky a zavolala by som si tam, ale kedze sa mi teraz stav zlepsil a uz mam pred porodom, tak to mozno berie za zbytocne, ked aj tak robia ctg tesne pred porodom, ked prides ze mas bolesti ... 😅

ejasmeja
14. apr 2010

hej, robia. a k akej gyn. chodis teda?

olienka12
14. apr 2010

juliap na ctg sa pocuvaju ozvy babatka aj napriek tomu ze citis pohyby nemusi byt vsetko ok tak ako nebolo u mna napr. je nebezpecne nechavat to na poslednu chvilu nic v zlom....

juliap
14. apr 2010

no mne pocuval srdiecko na prietokoch, aj moja dr ho pocuva vzdy na poradni, tak mozno preto ma nedala na to ctg, ze bolo vsetko o.k.
eja, chodim ku kosovej do muca, som spokojna, lebo len vdaka nej som neskoncila zase v 6 mesiaci v nemocke, ale mohla som byt v kludovom rezime doma, tak neriesim ...

olienka12
14. apr 2010

aby som upresnila, nemusis vediet,ze mas kontrakcie a babo reaguje na ne zle nechcem strasit,ale ja by som si urcite zavolala a isla na ctg pri beznom pocuvani srdiecka to nemusi zistit ..

juliap
14. apr 2010

oli, sak to, ze ja som ani pri jednej slecne kontrakcie necitila, tak pockam este tyzden a pret TP si tam zavolam, ci mozem dojst

monfat
14. apr 2010

čo som mala ja, na bradavky som mala aj avent krém, ale nakoniec najviac mi pomohla kalciová masť z lekárne. Inač počula som, že vraj modrá indulona - neviem no nemám odskúšané, kamoške dokonca vraj odporúčala sama lekárka, že vraj vôbec neprepustí vodu, teda nič na bradavkách potom nezasychá. neviem 😅 tak môžte niektorá vyskúšať. Mne sa stalo, že ked mala naša maličká raz príšerne zaparený zadoček, boli sme u našej detskej lekárky a ona mi kázala kúpiť modrú indulonu a natierať nahrubo na zadok, pomohlo 😅 😅 😅 tak asi dačo pravdy na tom bude.

dadqa86
14. apr 2010

Ahojte takze ja som tu asi prva 😅 chcela by som sa opytat ci poznate dr.Kušníra a ci tam nejaka z vas chodi je to podla vas dobri doktor?a spolahlivy?dakujem 🙂

monfat
14. apr 2010

baby joj ja neviem jak vy, ale ja som pred prvým pôrdom stihla ísť len dva krát na ctg do nemocky, potom som už prišla rodiť. Rodila som v 38 tt, najprv mi odtiekla doma plodová voda a potom sme už utekali. Teraz sa bojím, že tiež to bude nejak skôr a ja nedočkám do tej sekcie.

monfat
14. apr 2010

dr.Kušnír nič o ňom neviem, nepočula som ani o ňom.

ejasmeja
14. apr 2010

ono neviem, ci prave modra indulona je to najlepsie, lebo pokozka pod nou zas vobec nedycha... pocula som rozne nazory. mne osobne nerobi velmi dobre...

ejasmeja
14. apr 2010

ahoj Dadqa, ja tiez Kusnira nepoznam. chces k nemu chodit?

Monfat, nehovrila si so svojim lekarom, ci mas alebo nemas indikaciu na cisarak? ak by si mala, mali by ti ho urobit aj keby si rodila skor ako v termine.

monfat
14. apr 2010

eja, ja som hovorila otvorene so svojim lekárom a on mi povedal, že strach, porodné poranenia a také veci nie sú indikáciou na cisársky, povedal mi že to on o tom nerozhoduje, že to od 34 tt potom doktori v nemocnici, povedal mi na rovinu, že ak takto chcem rodiť mám sa obrátiť na niekoho iného - nie na gynekologa, ale na konkrétneho pôrodníka, lebo to akoby on im odborníkom v nemocnici ukazoval, že čo a ako majú robiť. tak mi to vysvetlil, takže neviem. nic moc, no 🤐

ejasmeja
14. apr 2010

hm... to teda ozaj nic moc... a neviem ti poradit, co robit. snad to vsetko dobre dopadne... 🙂

juliap
14. apr 2010

dadqa kusnir ma kde ordinaciu?

morfat, myslim ze na tvojom mieste, by som si dosla do nemocky a vybrala si tam porodnika, v monobloku su na sekcie najlepsi sima a bil, vraj, tak by si sa mala dohodnut uz priamo s niektorym z nich a potom uz chodit aj k nemu na poradnu, aby ti presne urcil, kedy bude sekcia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre